
Михайлівський районний суд Запорізької області
Справа № 321/1183/19
Провадження № 3/321/327/2019
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13.09.2019 року
Суддя Михайлівського районного суду Запорізької області Машкіна Н.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов із Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Михайлівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, завідувача складу готової продукції Товариства з обмеженою відповідальністю «СПП ЛАНА», який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1
за ч. 3 ст. 166-22 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
15 серпня 2019 року, під час проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) у формі інспектування на підставі наказу Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області «Про проведення позапланового заходу зі здійснення державного нагляду (контролю) від 07.08.2019 р. №1215 на потужності ТОВ «СПП ЛАНА» за адресою: Запорізька область АДРЕСА_2 Михайлівський район, с. АДРЕСА_1 1-Б (зерносховище) в період з 14.08.2019 року о 09 годині 30 хвилин до 15.08.2019 року о 15 годині 20 хвилин встановлені порушення: п.1, п.2, п.4, п.6, п.7 ч. 2 ст. 40; п.2 ч. 5 ст. 40; п.2 ч. 7 ст. 40; п. 1, п.2, п.3, п.5, п.6 ч. 1 ст. 42; п.1, п.3, п.5 ч. 1 ст. 44; п.1, п.2 ч. 1 ст. 45; ч. 2 ст. 45; п.3 ч. 1 ст. 46; п.1 ч. 1 статті 47; п.2 та п.3 ч. 1 ст. 49; п.4 ч.1 ст. 49; п.5 ч. 1 ст. 49; п.9 ч. 1 ст. 49; п.3 ч. 1 ст. 50 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» №771, а саме: потужності для виробництва та/або обігу первинної продукції і супутніх дій не підтримуються у чистоті, а саме: зерносховища, в яких зберігається просо та насіння канарника, не зачищенні: на підлозі залишки насіння і зерна інших сільськогосподарських культур, побутового сміття, стіни та внутрішня поверхня даху вкриті шаром пилу; одне із зерносховищ використовується як гараж. Обладнання (зернометачі), інвентар (лопати, мітла), які використовуються на потужності для роботи з первинною продукцією, не підтримуються у чистоті шляхом чищення. На потужностях відсутні умови використання питної води для запобігання забрудненню, а саме: відсутні умови для гігієнічних потреб персоналу - миття рук, тощо. Не здійснюються ефективні заходи щодо боротьби із шкідниками - на насипах первинної продукції встановлено наявність слідів тварин невизначеної видової належності, документальне підтвердження проведення та ефективності заходів боротьби із шкідниками відсутнє. Відходи (виробниче сміття, відсів, розсипане зерно) не збираються для безпечного відокремленого зберігання та не вивозяться у максимально безпечний спосіб. На запит представників Держпродспоживслужби не надано інформацію, яка б документально підтвердила проведення та ефективність заходів боротьби із шкідниками; відсутні записи щодо наявності шкідливих організмів чи хвороб, що можуть вплинути на безпечність харчових продуктів рослинного походження.
Для чищення стін та підлоги приміщень використовуються матеріали, які не забезпечують можливість дотримання належного рівня гігієнічних вимог до харчових продуктів, а саме: стіни і підлога зерносховища вкритті шаром пилу; не забезпечено ретельне зачищення підлоги зерносховищ від залишків насіння та зерна, що зберігались раніше, побутового сміття; дверні отвори в стінах обладнані дверима, конструкція яких не запобігає потраплянню шкідників до зерносховищ (щілини). Внутрішня поверхня даху зерносховищ та верхні кріплення вкриті шаром пилу, павутиння, бруду. Частина вікон не мають скла, отже, не забезпечують захисту від потрапляння в приміщення зерносховища шкідників. Поверхні обладнання (зернометачі), що контактують із харчовими продуктами, та стіни зерносховищ не зачищаються після роботи та використання від пилового осаду та рештків первинної продукції. Відсутні приміщення для чищення і зберігання робочих інструментів та обладнання, робочий інвентар не має маркування щодо закріплення за певним технологічним процесом, виробничим та складським приміщенням, його зберігання не впорядковано, що не виключає його використання не за призначенням.
Транспортні засоби, що використовуються для перевезення первинної продукції не утримуються у стані, що забезпечує захист харчових продуктів від забруднення, а саме: не визначена обґрунтована періодичність проведення заходів його зачищення та санітарної обробки після використання, документальне підтвердження проведення таких заходів не надано, що не виключає ризик використання для перевезення первинної продукції транспортних засобів, що не забезпечать захист харчових продуктів від забруднення. Чищення та дезінфекція обладнання та інвентарю не здійснюються так, щоб забезпечити захист від появи ризику забруднення, а саме: зернометачі та прибиральний інвентар зерносховищ потребують очищення. Робочий інвентар не має маркування щодо закріплення за певним технологічним процесом, виробничим та складським приміщенням, його зберігання не впорядковано, що не виключає його чищення з необґрунтованою періодичністю та використання не за призначенням. Обладнання не каліброване відповідно до законодавства, для визначення показників вологості первинної продукції використовується прилад Wile digital 55 (ser. №552006), щодо якого не надано підтверджуючих документів про проведення калібрування.
Відповідні положення законодавства щодо зберігання й утилізації (знищення) харчових та інших відходів не дотримано, (біля складських приміщень та споруди для приймання і первинної обробки наявні розсипи відходів технологічної обробки первинної продукції, оператором ринку не надано документальну інформацію щодо подальшого поводження з відходами, які отримують в процесі технологічної обробки та очищення первинної продукції).
Первинна продукція та всі інгредієнти, які зберігаються на потужностях не захищені від будь-якого забруднення на всіх стадіях виробництва, переробки та/або обігу; не утримуються в умовах, що запобігають їх псуванню та забезпечують захист від забруднення, а саме: зерносховища в яких зберігається просо та насіння канарника не зачищенні; обладнання (зернометачі) інвентар (лопати, мітла), які використовуються на потужності для роботи з первинною продукцією не підтримуються у чистоті шляхом чищення; не здійснюються ефективні заходи щодо боротьби із шкідниками; стіни і підлога зерносховища вкритті шаром пилу; не забезпечено ретельне зачищення підлоги зерносховищ від залишків насіння та зерна, що зберігались раніше, побутового сміття; відсутнє підтвердження безперервного дотримання температурного режиму при зберіганні первинної продукції встановленого вимогами до його зберігання; та інші порушення, які несуть ризик забруднення і псування первинної продукції. Не підтверджено безперервне дотримання температурного режиму при зберіганні первинної продукції встановленого вимогами до його зберігання; записи результатів вимірювань умов навколишнього середовища в складських приміщеннях та в насипах первинної продукції під час проведення всіх стадій обігу харчового продукту не ведуться; зазначене не виключає порушення вимог до їх зберігання, які можуть нести ризик псування первинної продукції та/або утворення в ній небезпечних факторів. Небезпечні та/або неїстівні речовини не маркуються та не зберігаються в окремих безпечних контейнерах, відходи від очистки первинної продукції розсипані по території зерносховища біля складських приміщень та споруди для приймання і первинної обробки. Пакування, включаючи первинне, не здійснюється у спосіб, що унеможливлює забруднення продуктів та цілісність упаковки (пакування здійснюється у забрудненому пилом, павутинням складському приміщенні) про що зазначено в акті, складеному за результатами проведення позапланового заходу державного контролю стосовно додержання операторами ринку гігієнічних вимог щодо поводження з харчовими продуктами від 15.08.2019 року №1518/28.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про дату та час розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду невідомі, при цьому суд розглядає справу у відповідності до ст. 268 КУпАП у його відсутність.
Вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.166-22 КУпАП, підтверджується протоколом №1518/28/09 про адміністративне правопорушення; актом, складеним за результатом позапланового заходу державного контролю стосовно додержання операторами ринку гігієнічних вимог щодо поводження з харчовим продуктами №1518/28 від 15.08.2019 року; наказом начальника Головного управління Держпродспоживслужби №1215 від 07.08.2019 року «Про проведення позапланового заходу зі здійснення державного нагляду (контролю)».
Таким чином, встановлено, що в діях ОСОБА_1 містяться ознаки правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 166-22 КУпАП, а саме: порушення значень параметрів безпечності об`єктів санітарних заходів, встановлених законодавством про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів.
При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, майновий стан.
Враховуючи викладене, суд вважає необхідним застосувати до ОСОБА_1 , адміністративне стягнення в вигляді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного та керуючись ст. 40-1, ч.3 ст. 166-22, п. 1 ст. 284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , притягнути до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 166-22 КУпАП, застосувавши до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень, у прибуток держави, отримувач коштів УК у Печер. Районі /Печерс.р./21081100, Код отримувача ( код за ЄДРПОУ): 38004897, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 31116106026007, код класифікації доходів бюджету: 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір в сумі 384 (триста вісімдесят чотири ) гривні 20 коп. ( Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Код банку отримувача (МФО): 899998 Рахунок отримувача: 31211256026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Строк пред`явлення постанови до виконання складає три місяці з дати її винесення.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом десяти днів через Михайлівський районний суд Запорізької області.
Суддя
Михайлівського районного суду
Запорізької області Н.В. Машкіна