Рішення № 84223545, 03.09.2019, Чернігівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.09.2019
Номер справи
620/967/19
Номер документу
84223545
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 вересня 2019 року Чернігів Справа № 620/967/19

Чернігівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Скалозуба Ю.О., за участю секретаря Шашери М.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу

за позовомУправління Держпраці у Чернігівській областідо Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційне підприємство "Волстас"про зобов`язання вчинити певні дії У С Т А Н О В И В:

Управління Держпраці у Чернігівській області ( далі - також позивач) звернулось до суду з позовними вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо - комерційне підприємство «Волстас» ( далі - також відповідач,) про зобов`язання відповідача у зв`язку з загрозою життю та здоров`ю людей негайно зупинити роботи (виробництво): виконання вантажно - розвантажувальних робіт за допомогою вантажопідіймальних кранів (8 одиниць) та експлуатації знімних вантажозахоплювальних пристроїв (ланцюгові стропи, стропи та траверси); експлуатацію круглопильного верстата для повздовжнього розпилювання деревини, без інвентарного номера, круглопильного верстата для повздовжнього розпилювання деревини (фрезерного), без інвентарного номера, круглопильного верстата для повздовжнього розпилювання деревини (із прямолінійним переміщенням пилки), без інвентарного номера, торцювального балансирного верстата, без інвентарного номера та 4-х торцювальних верстатів ЦП-4, без інвентарних номерів; експлуатацію автонавантажувача вилкового HYSTER Н 2.50 ХМХ, що знаходяться за адресою: м. Чернігів, вул. Індустріальна, 5-В.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що за результатами проведеної планової перевірки на предмет дотримання відповідачем вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці, промислової безпеки, додержання законодавства про працю були виявлені порушення, які створюють загрозу життю та здоров`ю людей, а тому є підстави для застосування до відповідача заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).

Відповідач на адресу суду в установлені строки направив відзив, у якому позовні вимоги не визнав, просив у їх задоволенні відмовити повністю, оскільки Акт від 11.03.2019 № 165 не містить жодної інформації про загрозу життю працюючих як окрему обставину, що підлягає доказуванню.

У судове засідання сторони не з`явились, про дату, час та місце судового розгляду повідомлені належним чином, надіслали заяви про розгляд справи за їх відсутності.

Розглянувши подані документи і матеріали, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, заслухавши пояснення представників сторін, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

Відповідно до наказу Управління Держпраці у Чернігівській області від 01.03.2019 № 77-Н та направлення на проведення перевірки від 01.03.2019 № 165 посадовими особами Управління Держпраці у Чернігівській області у період з 04.03.2019 по 11.03.2019 проведено планову перевірку на предмет додержання законодавча у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо - комерційне підприємство «Волстас» Про результати перевірки складено Акт від 11.03.2019 № 165.

Так, за результатами проведеної перевірки були виявлені 67 порушень відповідачем вимог нормативно-правових актів з охорони праці, які створюють загрозу життю та здоров`ю людей, серед яких, зокрема:

1. Відсутній дозвіл на експлуатацію машин, механізмів устаткування підвищеної небезпеки (вантажопідіймальні крани заводські №№ 340871. 154137, 154168, 340867) - ст. 21 Закону України «Про охорону праці», постанова Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107 «Про затвердження Порядку видачі дозволів на використання робіт підвищено небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки».

2. Не представлений ПВР або технологічні карти на виконання робіт (кранів мостових підвісних двобалкових 8 одиниць) - ст. 13 Закону України «Про охорону праці», р. 6 гл. 5 п. 1, р. 7 гл. 2 п. 13, п. 14 НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання» (затверджено наказом Мінсоцполітики України від 19.01.2018 № 62, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.02.2018 № 244/31696).

3. Крани мостові підвісні двобалкові 8 одиниць не споряджені табличкою чи написом, розміщеною на видному місці, з чітко позначеними обліковим номером, вантажопідіймальністю та датою наступного часткового та повного технічного огляду - ст. 13 Закону України «Про охорону праці», р. 7 гл. 1 п. 1 і НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання» (затверджено наказом Мінсоцполітики України від 19.01.2018 № 62, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.02.2018 № 244/31696).

4. Відсутні дані про проведення періодичного огляду знімних вантажозахоплювальних пристроїв (кранів мостових підвісних двобалкових 8 одиниць) - ст. 13 Закону України «Про охорону праці», р. 6 гл. З п. 39 НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання» (затверджено наказом Мінсоцполітики України від 19.01.2018 № 62, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.02.2018 № 244/31696).

5. Не представлені відомості стосовно проходження обслуговуючим персоналом (машиністами та стропальниками (кранів мостових підвісних двобалкових 8 одиниць) підготовки і перевірки знань з питань охорони праці - ст. 13 Закону України «Про охорону праці», р. 6 гл. 5 п. 5 НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання» (затверджено наказом Мінсоцполітики України від 19.01.2018 № 62, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.02.2018 № 244/31696).

6. Працівник, відповідальний за безпечне проведення робіт, допускає до використання немарковані знімні вантажозахоплювальні пристрої - ст. 13 Закону України «Про охорону праці», р. 6 гл. 6 п. 10 НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання» (затверджено наказом Мінсоцполітики України від 19.01.2018 № 62, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.02.2018 № 244/31696).

7. Працівник, відповідальний за безпечне проведення робіт, не визначаєс пособи навантажування та розвантажування вантажів - ст. 13 Закону України «Про охорону праці», р. 6 гл. 6 п. 10 НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охороні праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання» (затверджено наказом Мінсоцполітики України від 19.08.2018 № 62, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.02.2018 № 244/31696).

8. На місцях проведення робіт не вивішені схеми стропування типових вантажів - ст. 13 Закону України «Про охорону праці», р. 6 гл. 6 п. 10 НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання» (затверджено наказом Мінсоцполітики України від 19.01.2018 № 62, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.02.2018 № 244/31696).

9. На місцях проведення робіт не вивішені таблиці з вказівкою маси вантажів, що переміщуються - ст. 13 Закону України «Про охорону праці», р. 6 гл. 6 п. 10 НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання» (затверджено наказом Мінсоцполітики України від 19.01.2018 № 62, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.02.2018 № 244/3 1696).

10. На маркувальній бирці ланцюгових строп відсутні дані про ідентифікацію стропа (виробник, вантажопідіймальність, дата випробування) - ст. 13 Закону України «Про охорону праці», р. 6 гл. З п. 51 НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання» (затверджено наказом Мінсоцполітики України від 19.01.2018 № 62, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.02.2018 № 244/31696).

11. Не представлені відомості стосовно проходження працівником, який здійснює нагляд за утриманням та безпечною експлуатацією обладнання (кранів мостових підвісних двобалкових 8 одиниць), працівником, відповідальним за утриманням обладнання (кранів мостових підвісних двобалкових 8 одиниць), в справному стані та працівником відповідальним з безпечне проведення робіт (кранів мостових підвісних двобалкових 8 одиниць) підготовки і перевірки знань з питань охорони праці - ст. 13 Закону України «Про охорону праці», р. 6 гл. 6 п. 10 НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання» (затверджено наказом Мінсоцполітики України від 19.01.2018 № 62, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.02.20! г №244/31696).

12. Під час зачіплювання вантажів, стропальники, користуються немаркованими знімними вантажозахоплювальними пристроями (ланцюгові стропи, стропи та траверси) - ст. 13 Закону України «Про охорону праці», р. 6 гл. 6 п. 20 НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання» (затверджено наказом Мінсоцполітики України від 19.01.2018 № 62, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.02.2018 № 244/31696).

13. Стропальники не забезпечені розрахованими, випробуваними та промаркованими знімними вантажозахоплювальними пристроями (ланцюгові стропи, стропи та траверси) - ст. 13 Закону України «Про охорону праці», р. 7 гл. 2 п. 15 НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатаці вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання» (затверджено наказом Мінсоцполітики України від 19.01.2018 № 62, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.02.2018 № 244/3 1696).

14. Не розроблені способи безпечного стропування, обв`язування вантажів вантажопідіймальних кранів - ст. 13 Закону України «Про охорон; праці», р. 7 гл. 2 п. 12 НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв відповідного обладнання» (затверджено наказом Мінсоцполітики України від 19.01.2018 № 62, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.02.2018 № 244/31696).

15. Не розроблений та не затверджений суб`єктом господарювання, графік проведення періодичних перевірок технічного стану вантажопідіймальних кранів - ст. 13 Закону України «Про охорону праці», р. гл. 2 п. 2 НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання» (затверджено наказом Мінсоцполітики України від 19 01.2018 № 62, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.02.2018 № 244/3 1696).

16. Відсутні графічні зображення (схеми) стропування типових вантажів, що завантажуються або розвантажуються - ст. 13 Закону України «Про охорону праці», р. 7 гл. З п. 4 НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв відповідного обладнання» (затверджено наказом Мінсоцполітики України від 19.01.2018 № 62, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.02.2018 №244/31696).

17. Металоконструкції та металеві деталі вантажопідіймальних кранів частково не захищені від корозії - ст. 13 Закону України «Про охорону праці», р. 8 гл. 10 п. 8 НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв відповідного обладнання» (затверджено наказом Мінсоцполітики України від 19.01.2018 № 62, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.02.2018 № 244/31696).

18. На підприємстві не призначений працівник, відповідальний за безпечне проведення вантажно-розвантажувальних робіт - ст. 13 Закону України «Про охорону праці», р. З гл. 1 п. 1 НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання» (затверджено наказом Мінсоцполітики України від 19.01.2018 № 62, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.02.2018 №244/31696).

19. Не визначені способи навантаження і розвантаження вантажів - ст. 13 Закону України «Про охорону праці», р. З гл. 1 п. 2 НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання» (затверджено наказом Мінсоцполітики України від 19.01.2018 № 62, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.02.2018 № 244/31696).

20. Перед початком вантажно-розвантажувальних робіт не робиться розміщення робочої сили - ст. 13 Закону України «Про охорону праці» р. З гл. 1 п. 2 НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання» (затверджено наказом Мінсоцполітики України від 19.01.2018 № 62, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.02.2018 № 244/3 1696).

21. Перед початком вантажно-розвантажувальних робіт не проводиться інструктаж з працівниками - ст. 13 Закону України «Про охорону праці», р. З гл. 1 п. 2 НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання» (затверджено наказом Мінсоцполітики України від 19.01.201Ь № 62, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.02.2018 № 244/3 1696).

22. Не визначений спосіб укладання вантажів - ст. 13 Закону України «Про охорону праці», р. З гл. 1 п. 2 НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання» (затверджено наказом Мінсоцполітики України від 19.01.2018 № 62, зареєстровано в Міністерстві юстиції Україні 27.02.18 №244/31696).

23. Круглопильний верстат для повздовжнього розпилювання деревини, без інвентарного номера, круглопильний верстат для повздовжнього розпилювання деревини (фрезерний), без інвентарного номера, круглопильний верстат для повздовжнього розпилювання деревини (із прямолінійним переміщенням пилки), без інвентарного номера, та торцювальний балансирний верстат, без інвентарного номера, виготовлені за раціоналізаторськими пропозиціями без експлуатаційної документації - ст. 13 Закону України «Про охорону праці», п. 3.1.2 НПАОП 20.0-1.02-05 «Правила охорони праці в деревообробній промисловості» (затверджено наказом Держнаглядохоронпраці України від 31.01.2005 № 20, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.03.2005 № 306/10586).

24. Круглопильний верстат для повздовжнього розпилювання деревини без інвентарного номера, круглопильний верстат для повздовжнього розпилювання деревини (фрезерний), без інвентарного номера, круглопильний верстат для повздовжнього розпилювання деревини (із прямолінійним переміщенням пилки), без інвентарного номера, та торцювальний балансирний верстат, без інвентарного номера, не мають надійного захисного заземлення ст. 13 Закону України «Про охорону праці», п. 2.5.6, п. 2.5.7 НПАОП 20.0-1.02- 05 «Правила охорони праці в деревообробній промисловості» (затверджено наказом Держнаглядохоронпраці від 31.01.2005 № 20, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.03.2005 № 306/10586).

25. На круглопильному верстаті для повздовжнього розпилювання деревини, без інвентарного номера, та круглопильному верстаті для повздовжнього розпилювання деревини (фрезерному), без інвентарного номера, робочі зони інструментів не мають захисного огородження - ст. 13 Закон) України «Про охорону праці», п. 6.3.12 НПАОП 20.0-1.02-05 «Правила охороні' праці в деревообробній промисловості» (затверджено наказом Держнаглядохоронпраці від 31.01.2005 № 20, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.03.2005 № 306/10586).

26. Круглопильний верстат для повздовжнього розпилювання деревини, без інвентарного номера, та круглопильний верстат для повздовжнього розпилювання деревини (фрезерний), без інвентарного номера, не мають напрямних лінійок - ст. 13 Закону України «Про охорону праці», п. 6.3.26 НПАОП 20.0-1.02-05 «Правила охорони праці в деревообробній промисловості» (затверджено наказом Держнаглядохоронпраці від 31.01.2005 № 20, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.03.2005 № 306/10586).

27. Круглопильний верстат для повздовжнього розпилювання деревини без інвентарного номера, та круглопильний верстат для повздовжнього розпилювання деревини (фрезерний), без інвентарного номера, не мають розклинювальних ножів - ст. 13 Закону України «Про охорону праці», п. 6.3.26 НПАОП 20.0-1.02-05 «Правила охорони праці в деревообробній промисловості» (затверджено наказом Держнаглядохоронпраці від 31.01 2005 № 20, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.03.2005 № 306/10586).

28. На 4-х торцювальних верстатах ЦП-4, без інвентарних номерів, не працюють механізми повертання пили в початкове положення - ст. 13 Закон)' України «Про охорону праці», п. 3.1.1 НПАОП 20.0-1.02-05 «Правила охорони праці в деревообробній промисловості» (затверджено наказом Держнаглядохоронпраці від 31.01.2005 № 20, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.03.2005 № 306/10586).

29. На торцювальному верстаті ЦП-4, без інвентарного номера, на дільниці багатопильних верстатів чітко не позначений напрямок обертання ріжучих органів - ст. 13 Закону України «Про охорону праці», п. 3.1.1 НПАОП 20.0-1.02-05 «Правила охорони праці в деревообробній промисловості) (затверджено наказом Держнаглядохоронпраці від 31.01.2005 № 20. зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.03.2005 № 306/10586).

20.0- На органах керування 4-х торцювальних верстатах ЦП-4, без інвентарних номерів, відсутні чітко виконані знаки або написи, які вказують на їх призначення - ст. 13 Закону України «Про охорону праці», п. 3.1.1 НПАОІІ 20.0-1.02-05 «Правила охорони праці в деревообробній промисловості» (затверджено наказом Держнаглядохоронпраці від 31.01.2005 № 20 зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.03.2005 № 306/10586).

30. Автонавантажувач вилковий НУЗТЕИ. Н 2.50 ХМХ не зареєстрований в територіальному органі Держпраці - ст. 13 Закону України «Про охорону праці», п.п. 1-3 розділ V НПАОП 0.00-1.83-18 «Правила охорони праці під час експлуатації навантажувачів» (затверджено наказом Міністерства соціальної політики України 27.08.2018 № 1220, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.09.2018 № 1082/32534).

31. Не представлені дані про проведення автонавантажувачу вилковому HYSTER Н 2.50 ХМХ технічного огляду - ст. 13 Закону України «Про охорону праці», п. 6 розділ V НПАОП 0.00-1.83-18 «Правила охорони праці під час експлуатації навантажувачів» (затверджено наказом Міністерства соціальної політики України від 27.08.2018 № 1220, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.09.2018 № 1082/32534).

Як зазначає позивач, станом на час звернення до суду вищевказані порушення Товариством з обмеженою відповідальністю «Виробничо - комерційне підприємство «Волстас» не усунуто, у зв`язку із чим позивач звернувся до суду з відповідним позовом.

Надаючи нормативно - правову оцінку обставинам справи, суд зазначає таке.

Відповідно до п. 1 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 96, Держпраці є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов`язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.

Відповідно до п. 7 даного Положення Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи. На утворені територіальні органи Держпраці може покладати виконання завдань за міжрегіональним принципом.

Наказом Державної служби України з питань праці від 30.04.2015 № 9 затверджено Положення про Управління Держпраці у Чернігівській області згідно п. 1 якого, Управління Держпраці у Чернігівській області (далі - Управління Держпраці) є територіальним органом Державної служби України з питань праці, що їй підпорядковується.

Відповідно до частини другої статті 4 Закону України «Про охорону праці» державна політика в галузі охорони праці базується, зокрема, на принципах пріоритету життя і здоров`я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.

Згідно з вимогами статті 38 Закону України «Про охорону праці» державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Згідно підпункту 15 пункту 4 Положення про Управління Держпраці у Чернігівській області, Управління відповідно до покладених на нього завдань:

здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства з охорони праці в частині безпечного ведення робіт, гігієни праці, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, у тому числі з питань:

забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального та колективного захисту;

монтажу, ремонту, реконструкції, налагодження і безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва і машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;

безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами, проведення робіт з утилізації звичайних видів боєприпасів, ракетного палива та вибухових матеріалів військового призначення;

виробництва, зберігання, використання отруйних речовин у виробничих процесах, у тому числі продуктів біотехнологій та інших біологічних агентів;

організації проведення навчання (в тому числі спеціального) і перевірки знань з питань охорони праці; навчання працівників у сфері поводження з вибуховими матеріалами та перевірки їх знань.

За приписами частини сьомої статті 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.

З відзиву відповідача та з наданого акту, прийнятого за результатами перевірки виконання вимог припису судом встановлено, що порушення, встановлені перевіркою, які також зазначені у приписі, як і в позовній заяві, на час розгляду справи по суті відповідачем усунуті в повному обсязі.

Таким чином, всі порушення, визначені позивачем як такі, що створюють загрозу та життю працюючих Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо - комерційне підприємство «Волстас» були усунуті, що не заперечується позивачем.

Відповідно до положень статті 12 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» невиконання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених під час здійснення заходу державного нагляду (контролю), тягне за собою застосування до суб`єкта господарювання штрафних санкцій у порядку, встановленому законом.

У разі застосування санкцій за порушення вимог законодавства, зокрема, якщо законом передбачаються мінімальні та максимальні розміри санкцій, враховується принцип пропорційності порушення і покарання.

З огляду на зазначене, суд дійшов висновку, що порушення, зазначені в позовній заяві, не можуть бути підставою для заборони (зупинення) виконання робіт, оскільки відповідно до частини одинадцятої статті 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» у разі виконання в повному обсязі та у встановлений строк припису про усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу нагляду (контролю), заходи реагування до суб`єкта господарювання не застосовуються.

Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

З урахуванням зазначеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України дійшов висновку, що у задоволенні адміністративного позову Управління Держпраці у Чернігівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо - комерційне підприємство «Волстас» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) необхідно відмовити повністю.

Керуючись ст. ст.139, 227, 241-243, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

У задоволенні позовних вимог Управління Держпраці у Чернігівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо - комерційне підприємство «Волстас» - відмовити повністю.

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Позивач: Управління Держпраці у Чернігівській області, вул. П`ятницька, буд. 39, м. Чернігів,14000, код ЄДРПОУ 39779238.

Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційне підприємство "Волстас", вул. Індустріальна, 5-в, м. Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ 1425662.

Дата складення повного рішення суду - 12.09.2019.

Суддя Ю. О. Скалозуб