
Справа № 185/6663/19
Провадження № 3/185/1402/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 липня 2019 року суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Бондаренко В.М., розглянув адміністративний матеріал, що надійшов з відділу регіонального представництва в східних областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого: начальником управління комунального господарства та будівництва Павлоградської міської ради, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за скоєння правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212-3 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
17.07.2019 року до Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212-3 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 17 липня 2019 року, встановлено, що в результаті проведеного вибіркового моніторингу, 19.06.2019 року працівниками Управління моніторингу прав на звернення та інформацію Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Єдиного веб-порталу відкритих даних було встановлено, що Павлоградською міською радою Дніпропетровської області не оприлюднені набори даних передбачені Положенням про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року № 835, обов`язок оприлюднення яких визначено ст.10-1 Закону України "Про доступ до публічної інформації". Відповідальними за оприлюднення інформації у формі відкритих даних в Павлоградській міській раді є керівники структурних підрозділів (лист голови Павлоградської міської ради № 2297/0/2-1 від 10.07.2019 року). Начальником управління комунального господарства та будівництва Павлоградської міської ради Розпорядженням міського голови ради від 02.10.2018 р. № 989-к «Про переведення ОСОБА_1 » було призначено ОСОБА_1 на посаду начальника управління комунального господарства та будівництва Павлоградської міської ради.Відповідно до "Положення про управління комунального господарства та будівництва Павлоградської міської ради", затверджене рішенням сесії міської ради від 29.01.2019 року № 1496-46/-8/VІI, управління комунального господарства та будівництва Павлоградської міської ради відповідно до п. 1.3-1.4 Положення Управління є правонаступником прав та обов`язків відділу по обліку комунального майна, здійснює загальне керівництво об`єктами та підприємствами житлово-комунального господарства міста відповідно до законодавства, відповідно до п. 1.6 є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Державного казначейства, печатки, штамп та бланк зі своїм найменуванням, як виконавчий орган міської ради; п. 4.27 Положення, публікує перелік об`єктів, що підлягають приватизації, доповнення до нього, а також інформацію про прийняття рішення приватизацію об`єкта на офіційному веб-сайті міської ради та в електронній торговій системі, та у випадках передбачених Законом, інформацію про вивчення попиту для вивчення стартової ціни; відповідно до п. 4.38 оприлюднює інформацію з питань приватизації та надає відповідну інформацію відповідно до Закону України "про доступ до публічної інформації". Таким чином, Управління є розпорядником інформації, яка є обов`язковою для оприлюднення, в т.ч. на Єдиному веб-порталі відкритих даних https://data.gov.ua. Відповідно до ч. І Посадової інструкції начальника управління комунального господарства та будівництва Павлоградської міської ради, начальник Управління у своїй роботі користується Закон України «Про доступ до публічної інформації».
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності, свою вину у вчиненні вказаного правопорушення визнав.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, на підставі всебічного, повного і об`єктивного аналізу всіх доказів по справі в їх сукупності, у відповідності до ст. 252 КУпАП, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212-3 КУпАП, що підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 17.07.2019 року; дорученням про проведення моніторингу Єдиного державного веб-порталу відкритих даних № Дв-72/19 від 11.06.2019 року; скриншотом сайту порталу відкритих даних; службовою запискою; інформацією про розгляд листа щодо оприлюднення інформації у формі відкритих даних Павлоградської міської ради №2297/0/2-19 від 10.07.2019 року; поясненнями ОСОБА_1 , наданими під час складання протоколу про адміністративне правопорушення; розпорядженням міського голови № 898-к від 02.10.2018 року про переведення ОСОБА_1 ; рішенням Павлоградської міської ради № 1496-46/VIІ від 29.01.2019 року; положенням про управління комунального господарства та будівництва Павлоградської міської ради; посадовою інструкцією начальника управління комунального господарства та будівництва Павлоградської міської ради від 27.03.2017 року.
Санкція ч. 1 ст. 212-3 КУпАП передбачає відповідальність за неоприлюднення інформації, обов`язкове оприлюднення якої передбачено законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про оцінку впливу на довкілля", "Про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення", "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років", "Про відкритість використання публічних коштів" та "Про засади запобігання і протидії корупції".
Враховуючи вищевикладене, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, характер скоєного правопорушення, ступінь вини, вважаю, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у межах санкції статті, за якою він притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення розмір судового збору складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 384,20 грн.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 212-3, ст. ст. 283, 284, ч. 2 ст. 287 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212-3 КУпАП, та піддати його адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 425 (чотириста двадцять п`ять) грн. 00 коп.
Стягнути із ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня винесення постанови апеляційної скарги.
Суддя В.М. Бондаренко