
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
06 вересня 2019 року Справа № 280/2915/19 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Татаринова Д.В., за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом
Приватного підприємства "Виробничо-комерційна фірма "ЕЛІТ-ДІЗАЙН" (вул. Цитрусова, буд.1, кв.64 м. Запоріжжя, 69071, код за ЄДРПОУ 33011339)
до Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166),
Державної фіскальної служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8 код за ЄДРПОУ 39292197),
про визнання протиправними рішення та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Приватного підприємства "Виробничо-комерційна фірма "ЕЛІТ-ДІЗАЙН" (надалі - позивач) до Головного управління ДФС у Запорізькій області (відповідач-1), Державної фіскальної служби України (відповідач-2), в якому позивач просить суд
- визнати протиправним та скасувати рішення комісії ГУ ДФС в Запорізькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації № 1190853/33011339 про відмову у реєстрації податкової накладної № 37 від 28 травня 2019 року
- зобов`язати Державну фіскальну службу України зареєструвати у Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Приватного підприємства "Виробничо-комерційна фірма "ЕЛІТ-ДІЗАЙН" № 37 від 28 травня 2019 року датою її одержання, а саме 29 травня 2019 року.
- визнати протиправним та скасувати рішення комісії ГУ ДФС в Запорізькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації № 1190854/33011339 про відмову в у реєстрації податкової накладної № 36 від 28 травня 2019 року
- зобов`язати ДФС України зареєструвати у Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Приватного підприємства "Виробничо-комерційна фірма "ЕЛІТ-ДІЗАИН" № 36 від 28 травня 2019 року датою її одержання, а саме 29 травня 2019 року.
Ухвалою суду від 09 липня 2019 року провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження (без виклику сторін), а перше судове засідання призначено на 31 липня 2019 року.
Позовну заяву обґрунтовано тим, що рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації № 1190853/33011339, № 1190854/33011339 є безпідставним та незаконним, оскільки Приватним підприємством "Виробничо-комерційна фірма "ЕЛІТ-ДІЗАЙН" документально підтверджено реальність здійснення господарських операцій, які повністю відповідають меті господарської діяльності підприємства. В позовній заяві просить суд позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідачів проти адміністративного позову заперечив з підстав, викладених у письмовому відзиві (вх.№30841 від 25 липня 2019 року), відповідно до якого зазначено, що у комісії були законні підстави для прийняття рішення про відмову у реєстрації спірних податкової накладної, оскільки позивачем не в повній мірі надано документи, ДФС діяло з підстав та в межах повноважень та у спосіб передбачений законодавством України з врахуванням поданих позивачем пояснень та документів.
Просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Розглянувши матеріали справи суд встановив наступні обставини.
10 грудня 2018 року між Замовником в особі Комунального підприємства «Управління капітального будівництва» (код за ЄДРПОУ 04054151) та Підрядником в особі позивача укладено договір підряду № 014/18/164, відповідно до якого Замовник доручає, а Підрядник, на свій ризик, в межах договірної ціни приймає на себе зобов`язання виконувати роботи з реконструкції, які забезпечать введення в експлуатацію об`єкта «Реконструкція амбулаторії № 6 Центру первинної медико- санітарної допомоги № 2 по вул. Брюллова, 6 в м. Запоріжжя» в обумовлений договором термін та з належною якістю в межах затвердженої проектно-кошторисної документації та узгодженої ціни робіт, вимог стандартів, будівельних норм і правил, техніки безпеки і охорони праці.
28 травня 2019 року Замовником та підрядником підписано Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за травень 2019 року форми КБ-3 та Акт № 10/5 приймання виконаних будівельних робіт за травень 2019 року форми № КБ- 2в, яким засвідчено факт прийняття етапу робіт з реконструкції амбулаторії № 6 Центру первинної медико-санітарної допомоги № 2 по вул. Брюллова, 6 в м. Запоріжжі на загальну суму 315 602 грн 52 копійок, у тому числі ПДВ на суму 52 600 грн 42 копійок.
На підставі вищевказаних первинних документів позивачем складено податкову накладну № 36 від 28 травня 2019 року та подано її для реєстрації за допомогою програми електронного документообігу.
29 травня 2019 року позивач від податкового органу отримав квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної. Відповідно до змісту вказаної квитанції: «реєстрація ПН/РК від 28 травня 2019 року № 36 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Підстава зупинення пункт 201.16 статті 201 ПК України, ПН/РК відповідає вимогам підпункту 1.6 пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної».
На виконання даних вимог контролюючого органу позивачем направлено відповідачу-1 повідомлення № 2 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, з одночасним долученням копій документів на підтвердження здійснених господарських операцій із контрагентом, прийняття яких відповідачем-1 підтверджується Квитанцією № 2 від 03 червня 2019 року.
Проте, рішенням комісії від 11 червня 2019 року № 1190854/33011339 в реєстрації даної податкової накладної відмовлено з мотивів ненадання платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, актів приймання-передачі товарів (робіт-послуг), з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних; розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків.
09 лютого 2018 року між Замовником в особі Комунального підприємства «Управління капітального будівництва» (код за ЄДРПОУ 04054151) та Підрядником в особі позивача укладено договір підряду № 014/18/9, відповідно до якого Замовник доручає, а Підрядник, на свій ризик, в межах договірної ціни приймає на себе зобов`язання виконувати роботи з реконструкції, які забезпечать введення в експлуатацію об`єкта «Реконструкція амбулаторії № 6 Центру первинної медико- санітарної допомоги № 2 по вул. Брюлова, 6 в м. Запоріжжя» в обумовлений договором термін та з належною якістю в межах затвердженої проектно- кошторисної документації та узгодженої ціни робіт, вимог стандартів, будівельних норм і правил, техніки безпеки і охорони праці.
28 травня 2019 року Замовником та підрядником підписано Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за травень 2019 року форми КБ-3 та Акт №04/05 приймання виконаних будівельних робіт за травень 2019 року форми №КБ- 2в, яким засвідчено факт прийняття етапу будівельних робіт з реконструкції амбулаторії № 6 Центру первинної медико-санітарної допомоги по вул. Брюлова, 6 в м. Запоріжжі на загальну суму 126 445 грн 07 копійок, у тому числі ПДВ на суму 21 074 грн 18 копійок.
На підставі вищевказаних первинних документів позивачем складено податкову накладну № 37 від 28 травня 2019 року та подано її для реєстрації за допомогою програми електронного документообігу.
29 травня 2019 року позивач від податкового органу отримав квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної. Відповідно до змісту вказаної квитанції: «реєстрація ПН/РК від 28 травня 2019 року № 37 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Підстава зупинення пункт 201.16 статті 201 ПК України, ПН/РК відповідає вимогам підпункту 1.6 пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної».
На виконання даних вимог контролюючого органу позивачем направлено відповідачу-1 повідомлення № 1 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, з одночасним долученням копій документів на підтвердження здійснених господарських операцій із контрагентом, прийняття яких відповідачем-1 підтверджується Квитанцією № 2 від 03 червня 2019 року.
Проте, рішенням комісії від 11 червня 2019 року № 1190853/33011339 відмовлено в реєстрації даної податкової накладної з мотивів ненадання платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, актів приймання-передачі товарів (робіт-послуг), з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних; розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків.
Не погоджуючись з таким рішенням відповідачів, позивач звернувся до суду з позовною заявою.
Враховуючи викладене, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, суд вважає позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в частині, виходячи з наступного.
Оцінивши за правилами статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України надані сторонами докази та пояснення, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
У відповідності до пункту 74.2. статті 74 Податкового кодексу України, в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Згідно із пунктом 74.3 статті 74 Податкового кодексу України зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для формування та реалізації єдиної державної податкової та митної політики.
Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» №1246 від 29 грудня 2010 року (далі - Порядок №1246), податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Згідно пункту 12 Порядку №1246, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «;Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Положеннями пункту 13 Порядку №1246 встановлено, що за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Аналогічні приписи містить підпункт 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, згідно яких реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.
Згідно із підпунктом 201.16.1. пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до пункту 1 Вичерпного переліку документів Наказу №567, вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Перелік), у розрізі Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13 червня 2017 року №567 (далі - Критерії):
1) для критерію, зазначеного у підпункті 1 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством;
2) для критерію, зазначеного в підпункті 2 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.
З аналізу даних норм законодавства слідує, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків.
У відповідності до підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті «в» підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Підпунктом 201.16.3 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України встановлено, що письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Зазначена комісія приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Порядок роботи комісії визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 Податкового кодексу України.
З наданих позивачам документів, вбачається, що вищезазначені податкові накладні були складені позивачем щодо виконання господарських операцій з контрагентами.
Позивачем у відповідності до статті 201 Податкового кодексу України (в редакції на дату вчинення дій) зареєстровано податкові накладні.
Підставою для реєстрації вказаних ПН слугувало господарська діяльність між позивачем з Комунальним підприємство «Управління капітального будівництва».
Вказані податкові накладні прийняті та її реєстрація зупинена.
Причиною зупинення ПН зазначено: «…Відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним підпунктом 1.6 пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податку.
Відповідачем запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Позивачем на виконання вимог контролюючого органу надано відповідні документи згідно вимог законодавства, однак у реєстрації податкових накладних відмовлено.
З наданих позивачем первинних документів, судом встановлено, що податкові накладні за № 37 від 28 травня 2019 року № 36 від 28 травня 2019 року не підпадають під критерій оцінки ступеня ризиків, достатніх для відмови в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних за підпунктом 1.6 пункту 1.
Зазначені вище обставини підтверджуються матеріалами справи та були надані відповідачу на підтвердження господарської операції, для здійснення реєстрації податкової накладної.
Такі документи направляються податковим органом за місцем обліку платника податків відповідно підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України до Комісії ДФС України для прийняття Рішення щодо реєстрації податкових накладних.
Судом встановлено, що рішення №1190853/33011339, №1190854/33011339, які оскаржує позивач, прийнято комісією ДФС, яка приймає рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, а не комісією Головного управління ДФС у Запорізькій області.
Тому у даному випадку Головне управління ДФС у Запорізькій області не приймало рішень щодо зупинення реєстрації накладних.
Разом з тим, оскільки відповідачем по справі є Державна фіскальна служба України, то суд вважає за можливе надати аналіз рішенням №1190853/33011339, №1190854/33011339.
Так, підставою для відмови у реєстрації податкових накладних вказано ненадання до податкового органу первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, актів приймання-передачі товарів (робіт-послуг), з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних; розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків.
При цьому, комісією лише процитовано норму законодавства без будь-якої конкретизації обставин справи, зокрема, посилання на конкретний документ, якій складений з порушенням законодавства та з яким саме порушенням він складений.
Позивач стверджує, що первинні документи, оформлені в рамках господарських відносин із контрагентами, копії яких надані відповідачу для прийняття рішення та наявні в матеріалах справи щодо реєстрації податкових накладних складені у відповідності до вимог законодавства та є первинними документами, які засвідчують факт реального виконання Приватним підприємством "Виробничо-комерційна фірма "ЕЛІТ-ДІЗАЙН" та його контрагентом господарських зобов`язань.
В свою чергу відповідач, як суб`єкт владних повноважень не довів наявності підстав для відмови у реєстрації податкових накладних.
Таким чином, суд вважає рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації № 1190853/33011339, №1190854/33011339 є протиправними, через що для повного захисту прав позивача суд вважає за необхідне їх скасувати, а податкові накладні № 37 від 28 травня 2019 року № 36 від 28 травня 2019 року повинні бути прийняті та зареєстровані (операційним днем), коли вона була надіслана позивачем тобто 29 травня 2019 року.
Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, повно та всебічно проаналізувавши матеріали справи та надані докази, а також доводи стосовно заявлених позовних вимог, суд дійшов до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог звернених до ДФС України. Стосовно вимог до ГУ ДФС у Запорізькій області слід відмовити.
Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи вищезазначене, та керуючись статтями 2, 77, 139, 241-245 КАС України, суд,
ВИРІШИВ:
Позовну заяву Приватного підприємства "Виробничо-комерційна фірма "ЕЛІТ-ДІЗАЙН" (вул. Цитрусова, буд.1, кв.64 м. Запоріжжя, 69071, код за ЄДРПОУ 33011339) до Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166), Державної фіскальної служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8 код за ЄДРПОУ 39292197), про визнання протиправними рішення та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати Рішення комісії, яка приймає рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 1190853/33011339 про відмову у реєстрації податкової накладної № 37 від 28 травня 2019 року
- зобов`язати Державну фіскальну службу України зареєструвати у Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Приватного підприємства "Виробничо-комерційна фірма "ЕЛІТ-ДІЗАЙН" № 37 від 28 травня 2019 року датою її одержання, а саме 29 травня 2019 року.
- визнати протиправним та скасувати Рішення комісії, яка приймає рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 1190854/33011339 про відмову в у реєстрації податкової накладної № 36 від 28 травня 2019 року
- зобов`язати ДФС України зареєструвати у Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Приватного підприємства "Виробничо-комерційна фірма "ЕЛІТ-ДІЗАИН" № 36 від 28 травня 2019 року датою її одержання, а саме 29 травня 2019 року.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь Приватного підприємства "Виробничо-комерційна фірма "ЕЛІТ-ДІЗАЙН" (вул. Цитрусова, буд.1, кв.64 м. Запоріжжя, 69071, код за ЄДРПОУ 33011339) за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України (04053. м. Київ, Львівська пл. 8, код ЄДРПОУ 39292197) судові витрати, у вигляді судового збору у сумі 7684,00 грн.
Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до частини 1 статті 295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Перехідних положень КАС України рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Рішення складено у повному обсязі та підписано 06 вересня 2019 року.
Суддя Д.В. Татаринов