Постанова № 84180208, 11.09.2019, Городнянський районний суд Чернігівської області

Дата ухвалення
11.09.2019
Номер справи
732/1395/19
Номер документу
84180208
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 732/1395/19

провадження № 3/732/504/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.09.2019 року м. Городня

Суддя Городнянського районного суду Чернігівської області Карпинська Н.М., при секретарі Кирієнко Т.М., за участі прокурорів – Деркач Я.В., Сваткова О.В., особи відносно якої складено протокол: ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Городня справу про адміністратине правопорушення, яка надійшла з Управління захисту економіки в Чернігівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП громадянки ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Олександрівка Семенівського району, Чернігівської області, громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої головним економістом КП „Городнянське ВУЖКГ”, РНОКПП: НОМЕР_1 , -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного економіста Комунального підприємства „Городнянське виробниче управління житлово-комунального господарства”, тобто у відповідності до п.п. „а” п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України „ Про запобігання корупції” № 1700-VІІ від 14.10.2014 року є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України „Про запобігання корупції” несвоєчасно, без поважних причин, подала, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік за формою, що визначається Національним агенством, а саме подала таку декларацію 18.04.2019 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальніть за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Прокурором обставини викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення підтримані, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діяння передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 у суді розповіла, що в дійсності подала декларацію 18.04.2019 за 2018 рік. Вказує, що керівник тільки в квітні 2019 року довів до відома співробітників ту обставину, що вони зобов”язані подати декларації. Посилається на те, що не має підлеглих осіб і не наділена правом підпису. Сумнівається чи виник у неї обов”язок декларування.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши письмові докази у справі, суд приходить до висновку, що факт правопорушення та належність до суб`єктів відповідальності підтверджується дослідженими в суді письмовими доказами.

Судом встановлено, що відповідно до наказу від 12 січня 2015 року за № 5 Городнянського виробничого управління житлово-комунального господарства, ОСОБА_1 прийнято головним економістом з 12.01.2015 року (а.с.12).

Згідно п.п. 1.1. п. 1 статуту Городнянського виробничого управління житлово-комунального господарства, Городнянське виробниче управління житлово-комунального господарства є комунальним, унітарним, комерційним підприємством, що засноване Городнянською міською радою.

П.п. 3.1. п. 3 вищевказаного статуту передбачено, що підприємство є юридичною особою. Права та обов`язки юридичної особи підприємство набуває з дня його державної реєстрації.

Відповідно до ст. 1 Закону України „Про запобігання корупції” суб”єктами декларування є, зокрема, особи, зазначені у підпункті „а” пункту 2 частини 1 ст. 3, а саме посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у п „а” п. 2 ч.3 цього Закону, а саме: посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у п. 1 ч.1 ст. 3 Закону.

Закон України „Про запобігання корупції” не визначає поняття посадових осіб.

Згідно п.3 Роз”яснення НАЗК щодо застосування положень Закону України „Про запобігання корупції” від 11.08.2016 № 3, під посадовими особами слід розуміти працівників юридичних осіб публічного права, які наділені посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції.

Відповідно до судової практики, яка склалась і знайшла своє відображення у Постанові Пленуму ВСУ від 26.04.2002 № 5 організаційно-розпорядчими обов”язками є обов”язки по здійсненню керівництва галуззю промисловості, трудовим колективом, ділянкою роботи, виробничою діяльністю окремих працівників на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форми власності.

У той же час під адміністративно-господарськими обов”язками розуміються обов”язки по управлінню або розпорядженню державним, колективним чи приватним майном (установлення порядку його зберігання, переробки, реалізації, забезпечння контролю за цими операціями тощо). Такі повноваження в тому чи іншому обсязі є у начальників планово-господарських, постачальних, фінансових відділів і служб, відмочих ревізорів, контролерів тощо.

Згідно посадової інструкції головного економіста, затв. 27.09.2017 начальником Городнянського ВУКЖКГ ОСОБА_2 , головний економіст належить до професійної групи професіоналів.

У відповідності до п.4.1 головний економіст виконує роботу щодо здійснення аналізу і контролю за станом і результатами господарської діяльності. Згідно п.4.3 Інструкції, веде облік витрат виробництва, контролює виконання кошторисів витрат, плану реалізації послуг, результатів фінансово-господарської діяльності підприємства.

Згідно п.4.4, 4.5,4.6, 4.13, 4.16 головний економіст складає калькуляції собівартості послуг, розробляє тарифи на послуги та подає їх на затвердження в установленому порядку; стежить за раціональним використанням матеріальних, трудових, фінансових ресурсів з метою виявлення внутріщньогосподарських резервів, зниження собівартості продукції, запобігання непродуктивним витратам; на підставі даних бухгалтерського обліку і звітності проводить аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства; здійснює контроль за ходом виконання планових завдань по підприємству і його підрозділам, використанням внутрішньогосподарських резервів; здійснює контроль за роботою відділу збуту.

За наведених обставин доведено існування адміністраттивно-господарських обов”язків у ОСОБА_1

Ділянкою її роботи є раціональне використання матеріальних, трудових і фінансових ресурсів з метою виявлення внутрішньогосподарських резервів, зниження собівартості продукції і запобігання непродуктивним витратам (п.4.5 Інструкції), і в межах цієї ділянки роботи вона виконує організаційно-розпорядчі функції.

Враховуючи вищевикладене, головний економіст КП „Городнянське ВУЖКГ” ОСОБА_1 , є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією згідно п.п. „а” п.2 ч. 1 ст. 3 Закону України „Про запобігання корупції” № 1700-VII від 14.10.2011 року.

Згідно із ч. 1 ст.45 Закону України „Про запобігання корупції”, особи, зазначені у підпункті "а" пункту 2 статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається Національним агенством.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи головним економістом комунального підприємства „Городнянське виробниче управління житлово-комунального господарства”, була зобов`язана подати свою щорічну декларацію за 2018 рік до 1-го квітня 2019 року.

Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агенства.

В ході проведення аналізу даних, які знаходяться у вільному доступі, а саме в Єдиному державному реєстрі декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що головний економіст КП „Городнянське ВУЖКГ” подав свою декларацію за 2018 рік лише 18.04.2019 року о 17 годині 04 хвилини.

Саме на суб”єкта подання декларації покладається обов”язок своєчасного подання шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом на якого поширюються вимоги підпункту "а" пункту 2 статті 3 Закону України „Про запобігання корупції”, несвоєчасно подала до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, чим вчинила адімінстративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

У відповідності до ч.3 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу, що притягується до адміністративної відповідальності, та вважає, що адміністративне стягнення у виді мінімального штрафу в межах санкції статті є необхідним і достатнім стягненням для запобігання вчинення ним нових правопорушень у подальшому.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.40-1, 27, ч.1 ст. 172-6 , ст.268, ст.283, п.1 ч.1 ст.284, ст.294, ст.308 КУпАП, суд

П О С Т А Н О В И В :

Визнати винною та притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною 1 ст.172-6 КУпАП і накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. (вісімсот п`ятдесят гривень).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 384,20 грн (триста вісімдесят чотири гривні 20 копійок) (отримувач ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106 , код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) - 899998, код бюджетної класифікації 22030106, розрахунковий рахунок 31211256026001).

Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу. Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, встановлений ч.1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, тобто 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови до Чернігівського апеляційного суду через Городнянський районний суд Чернігівської області шляхом подачі апеляційної скарги.

Суддя Карпинська Н.М.