Рішення № 84163528, 11.09.2019, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
11.09.2019
Номер справи
640/20753/18
Номер документу
84163528
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

11 вересня 2019 року № 640/20753/18

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шевченко Н.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у м. Києві до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,

У С Т А Н О В И В :

Головне управління ДФС у м. Києві (далі по тексту - позивач, ГУ ДФС у м. Києві) звернулось до суду з позовною заявою до ОСОБА_1 (далі по тексту - відповідач, ОСОБА_1 ), в якому просить стягнути з ОСОБА_1 податковий борг у сумі 49 502,14 гривень.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив про наявність податкового боргу, що виник у зв`язку з несплатою відповідачем сум податкових зобов`язань, нарахованих контролюючим органом, згідно надісланих податкових повідомлень-рішень.

На дату ухвалення рішення відповідач не надав суду жодної заяви по суті справи, а також доказів в обґрунтування власної позиції.

Вивчивши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши усі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи, суд зазначає наступне.

Як убачається із матеріалів справи, позивачем проведено документальну позапланову невиїзну перевірку, результати якої містяться у акті від 27.07.2017 № 907/26-15-13-09-12/ НОМЕР_1 .

На підставі встановлених під час перевірки порушень, відповідачу надіслано податкові повідомлення-рішення:

- № 0006044202 від 14.09.2017, відповідно до якого збільшено суму грошового зобов`язання за платежем Податок на доходи фізичних осіб на 31000,00 гривень, а також, нараховані штрафні санкції у розмірі 7750,00 гривень;

- № 0006064202 від 14.09.2017, відповідно до якого застосовано штрафні фінансові санкції за платежем Податок на доходи фізичних осіб у сумі 170,00 гривень;

- № 0006074202 від 14.09.2017, відповідно до якого збільшено суму грошового зобов`язання за платежем Військовий збір на 2325,00 гривень, а також, нараховані штрафні санкції у розмірі 581,25 гривень.

02.11.2017 ОСОБА_1 виставлено податкову вимогу форми «Ф» № 90178-17, згідно з якою, загальна сума податкового боргу платника податків станом на 01.11.2017 становить 49502,14 гривень.

Керуючись принципом ефективного здійснення на користь держави дій щодо погашення податкового боргу відповідача, ГУ ДФС у м. Києві звернулось з позовом до суду.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частинами 1-2 ст. 7 КАС України встановлено, що суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначені Конституцією та законами України.

Статтею 67 Конституції України визначено, що кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Положеннями п. 95.1 статті 95 ПК України передбачено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до пп. 20.1.34 п. 21.1 ст. 21 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Порядок визначення сум податкових та грошових зобов`язань регламентований ст. 54 ПК України. Так, відповідно до п. 54.3 ст. 54 ПК України контролюючий орган зобов`язаний самостійно визначити суму грошових зобов`язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, зокрема, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов`язань, суми бюджетного відшкодування та/або від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках (пп. 54.3.2 п. 54.3 ст. 54 ПК України).

ГУ ДФС у м. Києві проведено документальну позапланову перевірку, про результати якої складено акт від 27.07.2017 № 907/26-15-13-09-12/3069416898. Податковими повідомленнями-рішеннями № 0006044202 від 14.09.2017, № 0006064202 від 14.09.2017, № 0006074202 від 14.09.2017 контролюючий орган самостійно визначив суму грошових зобов`язань.

Відповідно до п. 56.1 ст. 56 ПК України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.

У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов`язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення (п. 56.2 ст. 56 ПК України).

Скарга подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій формі (за потреби - з належним чином засвідченими копіями документів, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати з урахуванням вимог пункту 44.6 статті 44 цього Кодексу) протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується (п. 56.3 ст. 56 ПК України).

Таким чином, строк для адміністративного оскарження становить 10 робочих днів після отримання платником податкового повідомлення рішення.

Позивач та відповідач не надали жодного доказу, що свідчили б про те, що відповідач скористався правом на адміністративне оскарження.

Відповідно до пп. 56.17.1 п. 56.17 ст. 56 ПК України процедура адміністративного оскарження закінчується днем, наступним за останнім днем строку, передбаченого для подання скарги на податкове повідомлення-рішення або будь-яке інше рішення відповідного контролюючого органу у разі, коли така скарга не була подана у зазначений строк.

День закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження грошового зобов`язання платника податків. (абз. 2 пп. 56.17.5 п. 56.17 ст. 56 ПК України).

Отже, за відсутності доказів адміністративного оскарження зазначених податкових повідомлень-рішень, нараховане грошове зобов`язання вважається узгодженим, та набуває статусу податкового боргу.

Згідно податкових повідомлень-рішень № 0006044202 від 14.09.2017, № 0006064202 від 14.09.2017, № 0006074202 від 14.09.2017, податковий борг зі сплати податку на доходи фізичних осіб та зі сплати військового збору, із урахуванням штрафних санкцій, складав 41826,25 гривень.

Відповідно до пп. 129.1.1. п. 129.1 ст. 129 ПК України нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми грошового зобов`язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов`язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).

На суми грошового зобов`язання, визначеного підпунктами 129.1.1 та 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), та в інших випадках визначення пені відповідно до вимог цього Кодексу, коли її розмір не встановлений, нараховується пеня за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов`язання, включаючи день погашення, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день (п. 129.4 ст. 129 ПК України).

У подальшому, контролюючим органом нараховано пені з 27.07.2017 по 14.09.2017 у розмірі 7140,36 гривень на суму грошового зобов`язання зі сплати податку на доходи фізичних осіб, та у розмірі 535,53 гривень на суму грошового зобов`язання зі сплати військового збору.

Відповідно до п. 59.1 ст. 59 ПК України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Податкова вимога форми «Ф» № 90178-17 від 02.11.2017 виставлена ОСОБА_1 . Відповідно до зазначеного документа, сума податкового боргу, з урахуванням нарахованої пені становить 49502,14 гривні, у тому числі за основні платежі - 33325,00 гривень, штрафні (фінансові) санкції (штрафи) - 8501,25 гривень, пеня - 7675,89 гривень.

Таким чином, позивачем доведено наявність податкового боргу відповідача у розмірі 49502,14 (сорок дев`ять тисяч п`ятсот дві гривні 14 копійок), у той час як відповідачем не надано жодного спростування вищезазначеного.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

За висновком суду, позивач навів достатні докази на доведення обставин, якими обґрунтовуються вимоги ГУ ДФС у м. Києві, зокрема наявність податкового боргу у розмірі, на який заявляється стягнення, а також підстав для його стягнення. За даних обставин, вимога про стягнення з відповідача заборгованості підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 2 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз. Оскільки у даній справі відсутні зазначені витрати, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 77, 90, 241 - 247, 255, 293, 295 - 297 Кодексу адміністративного судочинства України,

В И Р І Ш И В :

1. Адміністративний позов Головного управління ДФС у м. Києві до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задовольнити повністю.

2. Стягнути з фізичної особи ОСОБА_1 на користь Головного управління ДФС у м. Києві суму податкового боргу в розмірі 49502,14 (сорок дев`ять тисяч п`ятсот дві гривні 14 копійок).

Позивач: Головне управління ДФС у м. Києві (04655, м. Київ, вул. Шолуденка, будинок 33/19, код ЄДРПОУ: 39439980).

Відповідач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ).

Рішення набирає законної сили відповідно до ст. 255 КАС України та може бути оскаржене за правилами, встановленими ст. ст. 293 - 297 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.

Суддя Н.М. Шевченко