Рішення № 84163526, 11.09.2019, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
11.09.2019
Номер справи
640/6684/19
Номер документу
84163526
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

11 вересня 2019 року № 640/6684/19

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Погрібніченка І.М. розглянувши в спрощеному позовному провадженні без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовомНаціональної комісії з цінних паперів та фондового ринкудоПриватного акціонерного товариства "МАРІУПОЛЬСЬКИЙ ТЕРМІЧНИЙ ЗАВОД"простягнення штрафу,ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась Національна комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія, позивач) з позовом про стягнення з Приватного акціонерного товариства "МАРІУПОЛЬСЬКИЙ ТЕРМІЧНИЙ ЗАВОД" (код за ЄДРПОУ 20391907) штраф у розмірі 5 100 (п`ять тисяч сто) грн. 00 коп. до державного бюджету України, який слід перерахувати на рахунок, відкритий в управлінні Державної казначейської служби України за балансовим рахунком 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», по коду бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем несплачено штрафні санкції у розмірі 5 100, 00 грн., які виникли на підставі постанови Національна комісії з цінних паперів та фондового ринку від 15 січня 2019 року №9-ДП-Е про накладення санкції про правопорушення на ринку цінних паперів.

Ухвалою суду від 22 квітня 2019 року відкрито спрощене провадження в адміністративній справі без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) та запропоновано відповідачу надати відзив протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі.

Копію вказаної ухвали суду надіслано на адресу Приватного акціонерного товариства «МАРІУПОЛЬСЬКИЙ ТЕРМІЧНИЙ ЗАВОД», зазначену в позовній заяві (02094, м. Київ, вул. Пожарського, 4) та яка відповідає даним Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Дану ухвалу суду відповідачем отримано 13.05.2019 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення. Станом на час вирішення справи, відповідачами відзиву подано не було, так само, як і заяв про визнання позову.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 263 КАС України, адміністративні справи щодо стягнення грошових сум, що ґрунтуються на рішеннях суб`єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження та сума яких не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Згідно частини третьої статті 263 КАС України, у справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив.

З огляду на викладене вище та відсутність клопотань сторін про розгляду справи у судовому засіданні, справа розглядається в порядку спрощеного провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, на підставі наявних у справі матеріалів (у письмовому провадженні).

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

В С Т А Н О В И В:

Як вбачається з матеріалів справи, Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку винесено постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 26.11.2018 року (№26/02/35171, №26/02/35169, № 26/02/35170), відповідно до яких порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів щодо відповідача та зобов`язано керівника (повноважного представника) з`явитися на підписання акта про правопорушення на ринку цінних паперів та надання письмових пояснень на 10.12.2018 року.

Вищезазначені постанови направлені на поштову адресу відповідача, що підтверджується копією Списку №1 листів рекомендованих та копією квитанції з Укрпошти від 27.11.2018 року.

10.12.2018 року Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку складено акти:

№617-ДП-Е, в якому зазначено про те, що Приватне акціонерне товариство «МАРІУПОЛЬСЬКИЙ ТЕРМІЧНИЙ ЗАВОД» порушено вимоги пункту 4 глави 4 розділу ІІ "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затвердженого рішенням Комісії від 03.12.2013 №2826, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.12.2013 за №2180/24712 в частині (далі - Положення №1283) в частині нерозміщення в загальнодоступній базі даних Комісії про ринок цінних паперів регулярної річної інформації емітента за 2017 рік;

№619-ДП-Е, в якому зазначено про те, що Приватне акціонерне товариство «МАРІУПОЛЬСЬКИЙ ТЕРМІЧНИЙ ЗАВОД» порушено вимоги пункту 4 глави 4 розділу ІІ "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затвердженого рішенням Комісії від 03.12.2013 №2826, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.12.2013 за №2180/24712 в частині (далі - Положення №1283) в частині не опублікування регулярної річної інформації емітента за 2017 рік в одному із офіційних друкованих видань;

№620-ДП-Е, в якому зазначено про те, що Приватне акціонерне товариство «МАРІУПОЛЬСЬКИЙ ТЕРМІЧНИЙ ЗАВОД» порушено вимоги пункту 4 глави 4 розділу ІІ "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затвердженого рішенням Комісії від 03.12.2013 №2826, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.12.2013 за №2180/24712 в частині (далі - Положення №1283) в частині неподання до Комісії регулярної річної інформації емітента за 2017 рік.

Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку винесено постанови від 02.01.2019 року про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, відповідно до яких розгляд справи у відношенні Приватного акціонерного товариства «МАРІУПОЛЬСЬКИЙ ТЕРМІЧНИЙ ЗАВОД» відбудеться 15.01.2019 року. Дані постанова направлені на адресу відповідача 04.01.2019 року, що підтверджується копією Списку №3 листів рекомендованих та копією квитанції з Укрпошти від 04.01.2019.

15.01.2019 року Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку винесено постанову про об`єднання справи про правопорушення на ринку цінних в одне провадження відносно Приватного акціонерного товариства «ЕНЕРГЕТИЧНИЙ ХОЛДИНГ» (акти про правопорушення на ринку цінних паперів №617-ДП-Е, №619-ДП-Е, та №620-ДП-Е від 10.12.2018 року).

На дату розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів та фондового ринку відповідачем не усунуто вищезазначені правопорушення.

За результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів, уповноваженою особою Комісії за неопублікування інформації, нерозміщення інформації в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та неподання інформації до Комісії відносно Приватного акціонерного товариства «МАРІУПОЛЬСЬКИЙ ТЕРМІЧНИЙ ЗАВОД» винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 15.01.2019 року №9-ДП-Е, відповідно до якої до товариства застосовано штрафну санкцію у розмірі 5100 грн.

Вказану суму штрафної санкції відповідача було зобов`язано сплатити протягом 15 днів та докази сплати направити на адресу Комісії.

Вищезазначена постанова про накладення санкцій направлена на адресу відповідача 22.01.2019, що підтверджується копією квитанції з Укрпошти.

Оскільки у встановлений строк та на час звернення до суду вказана сума штрафу відповідачем не сплачена, керуючись положеннями статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", відповідно до якої у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначено Законом України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" (далі - Закон).

Відповідно до частини першої статті 1 вказаного державне регулювання ринку цінних паперів - здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.

Згідно частини першої статті 5 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до пункту 4 глави 4 розділу ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03.12.2013 №2826, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 24.12.2013 №2180/24712 (далі-Положення), розкриття річної інформації емітентами цінних паперів має здійснюватися, зокрема, шляхом подання до Комісії не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним.

Як встановлено вище, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку у відношення відповідача за порушення пункту 4 глави 4 розділу ІІ Положення, 15 січня 2019 року прийняла постанову №9-ДП-Е про накладення санкції про правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 5100,00грн.

Зазначена вище постанова Комісії відправлена на адресу відповідача 22.01.2019р., що підтверджується матеріалами справи.

Пунктами 6 та 7 частини 1 статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" передбачено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції, зокрема, за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Пунктом 3 розділу XVIII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012 №1470 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 05.11.2012 за №1855/22167, передбачено, що юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету України.

Доказів на підтвердження сплати Приватним акціонерним товариством «МАРІУПОЛЬСЬКИЙ ТЕРМІЧНИЙ ЗАВОД» штрафу, оскарження чи скасування постанови від 15.01.2019 року №9-ДП-Е станом на день вирішення спору відповідачем до суду не надано.

Таких відомостей не містять і матеріали адміністративної справи.

У відповідності до частини 2 статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Згідно із частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Оцінюючи подані сторонами докази, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, з урахуванням обставин зазначених вище, суд прийшов до переконання про доведеність позивачем заявлених вимог та необхідності задоволення адміністративного позову.

Згідно зі статтею 139 КАС України судові витрати до стягнення не підлягають.

Керуючись ст.ст. 72-77, 139, 241-246, 257-263, 371, 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд,

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (01010, м. Київ, вул. Московська, буд. 8, корп. 30, код ЄДРПОУ 37956207) задовольнити повністю.

Стягнути з Приватного акціонерного товариства «МАРІУПОЛЬСЬКИЙ ТЕРМІЧНИЙ ЗАВОД» (код за ЄДРПОУ 20391907, 02094, м. Київ, вул. Пожарського, 4) штраф у розмірі 5 100 (п`ять тисяч сто) грн. 00 коп. до державного бюджету України, який слід перерахувати на рахунок, відкритий в управлінні Державної казначейської служби України за балансовим рахунком 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», по коду бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст.293, 295-297 КАС України з урахуванням підпункту 15.5 пункту 15 частини першої Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції згідно з Законом України від 3 жовтня 2017 року № 2147-VIII.

Суддя І.М. Погрібніченко