
Єдиний унікальний номер №440/1504/19
Провадження №3/440/581/2019
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 вересня 2019 року
Суддя Буського районного суду Львівської області Шендрікова Г.О., з участю секретаря судового засідання Волошин Х.С., з участю прокурора Буського відділу Радехівської місцевої прокуратури Ожибко Х.В., без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, без фіксуванням технічним засобом «Камертон» розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від заступника начальника Управління захисту економіки у Львівській області ДЗЕ НПУ про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, не працюючої, одруженої, уродженки та жительки АДРЕСА_1 , протягом року до адмінвідповідальності не притягувалася
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
в с т а н о в и в:
Як вбачається із протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією № 665 від 09.08.2019 року, ОСОБА_2 , відповідно до наказу № 18-0 від 29.03.2017 року була звільнена з посади головного спеціаліста із захисту інформації сектору адміністрування і захисту інформаційно-аналітичних систем управління Пенсійного фонду України в Буському районі Львівської області. Відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абз.2 ч.2 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення за 2017 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Відповідно до п.2 ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому порядку декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до підпункту 2 пункту 5 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за № 959/29089, декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.
ОСОБА_2 зобов`язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення за 2017 рік до 00:00 год. 01.04.2018 р.
Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_2 після припинення нею діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування подала декларацію за 2017 рік лише 22.08.2018 року о 11 год. 59 хв., тобто несвоєчасно.
В судове засідання ОСОБА_2 не з`явилася, однак подала заяву про розгляд справи без її участі, вину визнала повністю та просила суворо не карати .
Прокурор Буського відділу Радехівської місцевої прокуратури Ожибко Х.В. викладені у протоколі обставини підтримала та вважає, що зібраними по справі доказами доведена вина порушника у вчиненні даного адміністративного правопорушення.
Винуватість ОСОБА_2 в порушенні вимог фінансового контролю підтверджується відомостями, що містяться у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією № 665 від 09.08.2019 року, письмовими, особистими поясненнями та зізнанням останньої.
Враховуючи характер правопорушення та особу порушниці, яка вперше притягується до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, вважаю, що до ОСОБА_2 слід застосувати адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч.1 ст. 172-6 КУпАП, у виді штрафу.
Стягнути з порушниці, згідно ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” № 3674-VІ від 08.07.2011 р., судовий збір за ухвалення постанови про накладення адміністративного стягнення в сумі 384,20 гривень.
Виходячи з наведеного та керуючись ст. ст. 27,33,34,221,276-280,283-284 КУпАП, суддя,-
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_3 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок в дохід держави, що становить п`ятдесят неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави судовий збір в розмірі 384,20 гривень.
Постанова про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови до Львівського апеляційного суду через Буський районний суд Львівської області.
Суддя Г. О. Шендрікова