Рішення № 84097416, 06.09.2019, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.09.2019
Номер справи
240/7566/19
Номер документу
84097416
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 вересня 2019 року м. Житомир справа № 240/7566/19

категорія 102080000

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

судді Майстренко Н.М.,

розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Романівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною, зобов`язання вчинити дії,

встановив:

До Житомирського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 із позовом, в якому просив визнати протиправним висновок Романівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області про відмову у внесенні змін до актового запису цивільного стану від 21.03.2019 №8/9.16-71 та зобов`язати відповідача внести зміни до актового запису №1 про народження ОСОБА_1 , складеного ІНФОРМАЦІЯ_2 виконавчим комітетом Кам`янської сільської (нині - Миропільської селищної) ради Дзержинського (нині - Романівського) району Житомирської області, в якому зазначена дата народження ІНФОРМАЦІЯ_1 , у зв`язку з чим: "видане свідоцтво серії НОМЕР_1 , а саме:

- номер актового запису з №1 на №57;

- дату складення цього запису з ІНФОРМАЦІЯ_2 на 15.01.1960;

- дату народження з ІНФОРМАЦІЯ_1 на ІНФОРМАЦІЯ_2;

- змінити номер свідоцтва про народження з НОМЕР_1 на НОМЕР_2".

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що у зв`язку з тим, що правильна дата його народження різниться із записом в актовій книзі, він змушений звертатись до суду за захистом своїх порушених прав. На підтвердження того, що дата його народження -ІНФОРМАЦІЯ_2, позивач надає суду наступні документи: військовий квиток, трудову книжку, свідоцтво про укладення шлюбу, закордонний паспорт, посвідку на постійне проживання в Україні.

Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 03.06.2019 відкрито загальне позовне провадження та призначено підготовче судове засідання на 25.06.2019.

У зв`язку з перебуванням головуючого судді Майстренко Н.М. в період з 20.06.2019 по 01.07.2019 у відпустці, наступне судове засідання призначено на 16.07.2019.

До відділу документального забезпечення суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому Романівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області просить відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі за безпідставністю. Вказує, що на підставі зібраних документів та за наслідками перевірки відділом складено обґрунтований висновок про відмову у внесенні змін.

У відповіді на відзив позивач вважає, що відзив на позов є безпідставним, необґрунтований, оскільки ґрунтується на припущеннях. припущеннях.

Враховуючи клопотання позивача про витребування у Романівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області належним чином завірених копій: актового запису про шлюб №24, складеного 08.08.1987 виконавчим комітетом Миропільської селищної ради Дзержинського (нині - Романівського) району Житомирської області; актового запису про народження дочки №41, складеного 18.07.1988 виконавчим комітетом Миропільської селищної ради Дзержинського (нині - Романівського) району Житомирської області; актового запису про народження сина №13, складеного 23.04.1993 виконавчим комітетом Миропільської селищної ради Дзержинського (нині - Романівського) району Житомирської області, суд ухвалою від 16.07.219 відклав підготовче засідання на 31.07.2019 о 15:30.

У підготовчому засіданні учасники справи подали клопотання про розгляд справи у порядку письмового провадження.

Ухвалою суду від 31.07.2019 закрито підготовче провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 та призначено справу до судового розгляду по суті. Подальший розгляд справи ухвалено здійснювати у порядку письмового провадження без виклику (повідомлення) учасників справи.

У зв`язку з перебуванням головуючого судді Майстренко Н.М. в період з 12.08.2019 по 28.08.2019 у відпустці, а в період з 29.08.2019 по 05.09.2019 - на лікарняному, рішення у справі прийнято 06.09.2019.

Відповідно до положень ч. 5 ст. 262, ч. 1 ст. 263 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

Згідно з ч. 5 ст. 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд дійшов висновку про наступне.

Судом встановлено, що 15.01.1960 Кам`янською сільською (нині - Миропільською селищною) радою Дзержинського (нині - Романівського) району Житомирської області було видано ОСОБА_1 свідоцтво про народження серії НОМЕР_2 , в якому зазначено дата народження ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 17), про що в книзі записів актів про народження зроблено запис №1. При цьому, у відповідній графі час народження зазначено дату народження ОСОБА_1 - ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 86).

Як свідчать копії військового квитка, трудової книжки, свідоцтва про укладення шлюбу, закордонного паспорту, посвідки на постійне проживання в Україні (а.с. 14-16,20-22), у вказаних документах зазначено дату народження позивача - ІНФОРМАЦІЯ_2.

Позивач звернувся до відповідача із заявою про внесення змін до актового запису про народження №1, складеного ІНФОРМАЦІЯ_2 виконавчим комітетом Кам`янської сільської (нині - Миропільської селищної) ради Дзержинського (нині - Романівського) району Житомирської області, а саме: змінити дату народження дитини з ІНФОРМАЦІЯ_1 на ІНФОРМАЦІЯ_2.

За результатами розгляду заяви Романівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області висновком про внесення змін до актового запису цивільного стану відмовив позивачу у внесенні змін до актового запису про народження №1, складеному ІНФОРМАЦІЯ_2 виконавчим комітетом Кам`янської сільської (нині - Миропільської селищної) ради Дзержинського (нині - Романівського) району Житомирської області, а саме у виправленні дати народження дитини з ІНФОРМАЦІЯ_1 на ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.18-19).

Вважаючи, що оскаржуваний висновок є незаконним, позивач звернувся до суду з позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Статтею 3 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" №2398-VI від 01.07.2010 (далі - Закон №2398-VI) визначено, що державна реєстрація актів цивільного стану у встановлених законом випадках є обов`язковою. Відомості про народження фізичної особи та її походження, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть підлягають обов`язковому внесенню до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та Єдиного державного демографічного реєстру в обсязі, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус". Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться відповідно до цього Закону, Цивільного та Сімейного кодексів України та інших актів законодавства органами державної реєстрації актів цивільного стану.

Частиною першою статті 6 Закону №2398-VI передбачено, що відділи державної реєстрації актів цивільного стану проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, поновлюють та анулюють їх; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження.

У відповідності до статті 9 Закону №2398-VI державна реєстрація актів цивільного стану проводиться з метою забезпечення реалізації прав фізичної особи та офіційного визнання і підтвердження державою фактів народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті. Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться шляхом складення актових записів цивільного стану. Актовий запис цивільного стану - це документ органу державної реєстрації актів цивільного стану, який містить персональні відомості про особу та підтверджує факт проведення державної реєстрації акта цивільного стану. Актовий запис цивільного стану є безспірним доказом фактів, реєстрація яких посвідчується, до спростування його в судовому порядку.

Згідно з частиною першою статті 22 Закону №2398-VI внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав. За наслідками перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку.

Частинами третьою, четвертою цієї статті передбачено, що заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається до відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника, а у випадках, передбачених законодавством, - за місцем зберігання актового запису цивільного стану. Зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису. У разі зберігання актового запису цивільного стану у державній архівній установі внесення змін безпосередньо до актового запису проводиться зазначеною установою за повідомленням відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Відповідно до п.1.1 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України №96/5 від 12.01.2011, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.01.2011 за №55/18793, внесення змін до актових записів цивільного стану, які складено органами державної реєстрації актів цивільного стану України, проводиться районними, районними у містах, міськими (міст обласного значення), міськрайонними, міжрайонними відділами державної реєстрації актів цивільного стану головного територіального управління юстиції (далі - відділи державної реєстрації актів цивільного стану) у випадках, передбачених чинним законодавством. У разі відмови у внесенні змін до актових записів цивільного стану у висновку відділу державної реєстрації актів цивільного стану вказуються причини відмови та зазначається про можливість оскарження його у судовому порядку.

Пунктом 1.5 Правил передбачено, що до заяви про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання приймаються відділами державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, визначеному цими Правилами, шляхом їх формування та реєстрації за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, на яких заявники за умови відсутності зауважень до відомостей, зазначених у них, проставляють власні підписи.

Працівник відділу державної реєстрації актів цивільного стану, який прийняв заяву, звіряє відомості, зазначені заявником у заяві, з паспортом або паспортним документом. Суперечливі дані в документах письмово пояснюються заявником. Документи, які мають необумовлені виправлення, підчистки або викликають сумніви щодо їх достовірності, перевіряються особливо ретельно та у разі потреби направляються для проведення їх експертизи до судово-експертної установи Міністерства юстиції України (за рахунок заявника). Відомості про акти цивільного стану, зазначені заявником у заяві, перевіряються в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян.

Згідно з пунктом 1.7 Правил зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису, за винятком випадків, встановлених у пункті 2.28 розділу II цих Правил. У разі зберігання актового запису цивільного стану (метричного запису) у державному архіві внесення змін до актового запису (метричного запису) проводиться зазначеною установою за повідомленням відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Заява про внесення змін до актового запису цивільного стану за формою, наведеною в додатку 1, подається до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника, а у випадках, передбачених статтею 53 Сімейного кодексу України, також до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання першого примірника актового запису про шлюб при пред`явленні паспорта або паспортного документа (пункт 2.1 Правил).

Пунктами 2.5, 2.6 цих Правил визначено, що заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається особою, щодо якої складено актовий запис. Разом із заявою про внесення змін до актового запису цивільного стану заявником подаються: свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, у яких зазначені неправильні, неповні відомості або відомості, які підлягають зміні.

За змістом пункту 2.12 Правил, на підставі зібраних документів та за наслідками перевірки відділ державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису (або декількох актових записів) цивільного стану або про відмову в цьому за формою, наведеною в додатку 2. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку мають бути чітко вказані причини відмови та зазначено про можливість її оскарження в судовому порядку.

При цьому, в силу приписів підпункту 2.15.9 пункту 2.15 Правил, висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану складається, зокрема, якщо під час державної реєстрації акту цивільного стану були допущені помилки (перекручення, пропуск відомостей, окремих слів або граматичні помилки чи вказані неправильні відомості).

Таким чином, підставою для внесення змін до актового запису про народження позивача є допущені під час реєстрації такого актового запису помилки (описки), а саме: зміни числа, місяця та року народження ОСОБА_1 , що підтверджується та може бути встановлено документально. На сьогодні, доказів того, що датою його народження є ІНФОРМАЦІЯ_1, не існує.

Відповідач в порушення Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України №96/5 від 12.01.2011, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.01.2011 за №55/18793, з формальних причин відмовив ОСОБА_1 у цьому.

Натомість, позивачем доведено те, що його дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_2 , і в межах цього факту ним були отримані відповідні документи, а саме: військовий квиток, трудова книжка, свідоцтво про укладення шлюбу, закордонний паспорт, посвідка на постійне проживання в Україні.

На вимогу суду, від відповідача також надійшли належним чином завірені копії актового запису про шлюб №24, складеного 08.08.1987 виконавчим комітетом Миропільської селищної ради Дзержинського (нині - Романівського) району Житомирської області; актового запису про народження дочки №41, складеного 18.07.1988 виконавчим комітетом Миропільської селищної ради Дзержинського (нині - Романівського) району Житомирської області; актового запису про народження сина №13, складеного 23.04.1993 виконавчим комітетом Миропільської селищної ради Дзержинського (нині - Романівського) району Житомирської області, в яких зазначено, що дата народження ОСОБА_1 - ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 87-89).

З огляду на наведене, суд приходить до переконання, що дії відповідача не відповідають встановленим у частині другій статті 2 КАС України критеріям обґрунтованості, добросовісності та розсудливості, оскільки відповідач безпідставно відмовив позивачу у внесенні змін до актового запису про його народження.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач звернувся до відповідача із заявою про внесення змін до актового запису про народження №1, складеного ІНФОРМАЦІЯ_2 виконавчим комітетом Кам`янської сільської (нині - Миропільської селищної) ради Дзержинського (нині - Романівського) району Житомирської області тільки щодо зміни дати народження дитини з ІНФОРМАЦІЯ_1 на ІНФОРМАЦІЯ_2.

Суд звертає увагу на те, що адміністративний суд у відповідності до вимог ст. 2 КАС України перевіряє законність рішень, дій, чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень.

При цьому, рішення Романівським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області про відмову позивачу у внесенні змін до актового запису про народження №1, складеному ІНФОРМАЦІЯ_2 виконавчим комітетом Кам`янської сільської (нині - Миропільської селищної) ради Дзержинського (нині - Романівського) району Житомирської області, а саме щодо виправлення номеру актового запису з №1 на №57; дати складення цього запису з ІНФОРМАЦІЯ_2 на 15.01.1960; номеру свідоцтва про народження з НОМЕР_1 на НОМЕР_2 не приймалось, оскільки позивач з такою заявою до відповідача не звертався.

Крім того, суд зазначає, що відповідно до статті 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

Завданням адміністративного судочинства згідно з частиною першою статті 2 КАС України є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Статтею 5 КАС України визначено право на судовий захист і передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішеннями, діями чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Згідно з ч. 2 ст. 5 КАС України захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

З наведеного випливає, що завдання адміністративного судочинства полягає у захисті саме порушених прав особи в публічно-правових відносинах. При цьому захист прав, свобод та інтересів осіб передбачає наявність встановленого судом факту їх порушення.

Конституційний Суд України, вирішуючи питання, порушені в конституційному зверненні і конституційному поданні щодо тлумачення частини другої статті 55 Конституції України, в Рішенні від 14.12.2011 № 19-рп/2011 зазначив, що права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави (частина друга статті 3 Конституції України). Для здійснення такої діяльності органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові і службові особи наділені публічною владою, тобто мають реальну можливість на підставі повноважень, встановлених Конституцією і законами України, приймати рішення чи вчиняти певні дії. Особа, стосовно якої суб`єкт владних повноважень прийняв рішення, вчинив дію чи допустив бездіяльність, має право на захист.

Утвердження правової держави відповідно до приписів статті 1, другого речення частини третьої статті 8, статті 55 Основного Закону України полягає, зокрема, у гарантуванні кожному судового захисту прав і свобод, а також у запровадженні механізму такого захисту.

Відносини, що виникають між фізичною чи юридичною особою і представниками органів влади під час здійснення ними владних повноважень, є публічно-правовими і поділяються, зокрема, на правовідносини у сфері управлінської діяльності та правовідносини у сфері охорони прав і свобод людини і громадянина, а також суспільства від злочинних посягань. Діяльність органів влади, у тому числі судів, щодо вирішення спорів, які виникають у публічно-правових відносинах, регламентується відповідними правовими актами.

Рішення, прийняті суб`єктами владних повноважень, дії, вчинені ними під час здійснення управлінських функцій, а також невиконання повноважень, встановлених законодавством (бездіяльність), можуть бути оскаржені до суду відповідно до частин першої, другої статті 55 Конституції України, статей 2, 5 КАС України.

Отже, обов`язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб`єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду. Порушення має бути реальним, стосуватися (зачіпати) зазвичай індивідуально виражених прав чи інтересів особи, яка стверджує про їх порушення.

Таким чином, гарантоване статтею 55 Конституції України й конкретизоване у законах України право на судовий захист передбачає можливість звернення до суду за захистом порушеного права, але вимагає, щоб стверджувальне порушення було обґрунтованим.

Відсутність порушеного права чи невідповідність обраного позивачем способу його захисту способам, визначеним законодавством, встановлюється при розгляді справи по суті, і є підставою для прийняття судом рішення про відмову в позові.

Аналізуючи вищенаведені законодавчі норми та фактичні обставини справи, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позову в частині зобов`язання Романівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області внести зміни до актового запису про народження №1, складеному ІНФОРМАЦІЯ_2 виконавчим комітетом Кам`янської сільської (нині - Миропільської селищної) ради Дзержинського (нині - Романівського) району Житомирської області щодо зміни: номеру актового запису з №1 на №57; дати складення цього запису з ІНФОРМАЦІЯ_2 на 15.01.1960; номеру свідоцтва про народження з НОМЕР_1 на НОМЕР_2.

Одночасно суд зазначає, що позивач не позбавлений права звернутися до відповідача із заявою про внесення змін до актового запису про народження №1, складеного ІНФОРМАЦІЯ_2 виконавчим комітетом Кам`янської сільської (нині - Миропільської селищної) ради Дзержинського (нині - Романівського) району Житомирської області тільки щодо зміни: номеру актового запису з №1 на №57, дати складення цього запису з ІНФОРМАЦІЯ_2 на 15.01.1960; номеру свідоцтва про народження з НОМЕР_1 на НОМЕР_2.

Частиною першою та другою статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Положеннями статті 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Щодо розподілу судових витрат суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Частиною 3 статті 139 КАС України передбачено, що при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Беручи до уваги часткове задоволення позову та приписи ст. 139 КАС України, на користь позивача належить стягнути понесені ним судові витрати в сумі 384,20 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Романівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області.

Керуючись статтями 77, 90, 139, 242-246, 250, 255, 293, 295 КАС України, суд

вирішив:

Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати протиправним висновок Романівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області про відмову у внесенні змін до актового запису цивільного стану від 21.03.2019 №8/9.16-71.

Зобов`язати Романівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області внести зміни до актового запису про народження №1, складеного ІНФОРМАЦІЯ_2 виконавчим комітетом Кам`янської сільської (нині - Миропільської селищної) ради Дзержинського (нині - Романівського) району Житомирської області, а саме: щодо виправлення дати народження ОСОБА_1 з ІНФОРМАЦІЯ_1 на ІНФОРМАЦІЯ_2.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Відшкодувати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) сплачений судовий збір у сумі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири гривні двадцять копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Романівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області (вул. Шевченка, 3-а, смт. Романів, Житомирська область, 13001, код ЄДРПОУ 20407732).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду складено у повному обсязі: 06 вересня 2019 року.

Суддя Н.М. Майстренко