
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 серпня 2019 року Справа № 160/5913/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Ількова В.В.,
при секретарі: Мартіросян Г.А.,
за участі:
представника позивача: Конько О.С.,
представника відповідача: Шахової І.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпро адміністративну справу №160/5913/19 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Сільськогосподарська фірма "Агростар" до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування наказу від 04.06.2019 року № 3280-п,-
ВСТАНОВИВ:
І. ПРОЦЕДУРА
1. До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Сільськогосподарська фірма "Агростар" до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, в якому позивач, з урахуванням уточнень від 02.07.2019 року, просить суд:
- визнати протиправним та скасувати наказ ГУ ДФС у Дніпропетровській області від 04.06.2019 року № 3280-п про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ "СФ "Агростар".
2. Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу між суддями від 25.06.2019 року вказана справа була розподілена судді Ількову В.В.
3. Ухвалою суду від 26.06.2019 року позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Сільськогосподарська фірма "Агростар", залишено без руху, з підстав передбачених ст.ст. 160, 161 КАС України.
4. Разом з позовною заявою позивачем подана заява про забезпечення доказів по справі, в якій позивач просить суд:
- витребувати у ГУ ДФС у Дніпропетровській області витяг з плану-графіка проведення документальних перевірок на 2019 рік із зазначенням всіх обов`язкових реквізитів (в т.ч. дата, підстава та суб`єкт затвердження) та всіх передбачених законодавством додатків (інформаційно-аналітичних довідок тощо) до плану-графіку проведення документальних перевірок на 2019 рік, обґрунтування підстав включення ТОВ "СФ "Агростар" до плану-графіка проведення документальних перевірок на 2019 рік щодо ТОВ "СФ "Агростар" (49005, м. Дніпро, пр. Я. Яворницького, 12, кім.14, код ЄДРПОУ 33983588);
- витребувати у ГУ ДФС у Дніпропетровській області витяг з плану-графіка проведення документальних перевірок на 2019 рік ГУ ДФС у Дніпропетровській області із зазначенням всіх обов`язкових реквізитів (в т.ч. дата, підстава та суб`єкт затвердження) та всіх передбачених законодавством додатків (інформаційно-аналітичних довідок, тощо) до плану-графіка проведення документальних перевірок на 2019 рік ГУ ДФС у Дніпропетровській області, обґрунтування підстав включення ТОВ "СФ "Агростар" до плану-графіка проведення документальних перевірок на 2019 рік.
5. Ухвалою суду від 26.06.2019 року у задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Сільськогосподарська фірма "Агростар" про забезпечення доказів по адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Сільськогосподарська фірма "Агростар" до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування наказу, було відмовлено.
6. Також, разом з позовною заявою позивачем подана заява про забезпечення позову, в якій останній просить:
- зупинити дію наказу Головного управління ДФС у Дніпропетровській області від 04.06.2019 року № 3280-п про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ "СФ "Агростар" до набрання законної сили рішенням в цій справі.
7. Ухвалою суду від 26.06.2019 року у задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Сільськогосподарська фірма "Агростар" про забезпечення адміністративного позову у адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Сільськогосподарська фірма "Агростар" до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування наказу, було відмовлено.
8. 02.07.2019 року позивачем були усунуті недоліки позовної заяви, викладені в ухвалі суду від 26.06.2019 року.
9. Ухвалою суду від 02.07.2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №160/5913/19, призначено її розгляд за правилами загального позовного провадження, з призначенням підготовчого судового засідання на 18.07.2019 року.
10. Ухвалою суду від 02.07.2019 року також було витребувано у відповідача належним чином засвідчені копії таких документів:
- наказ ГУ ДФС у Дніпропетровській області від 04.06.2019 року № 3280-п про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ "СФ "Агростар";
- повідомлення № 1017 від 04.06.2019 року;
- витяг з плану-графіка проведення документальних перевірок на 2019 рік із зазначенням усіх відповідних реквізитів (в т.ч. дата, підстава та суб`єкт затвердження) та всіх передбачених законодавством додатків (інформаційно-аналітичних довідок тощо) до плану-графіку проведення документальних перевірок на 2019 рік, із зазначенням обґрунтування підстав включення ТОВ "СФ "Агростар" до плану-графіка проведення документальних перевірок на 2019 рік щодо Товариства з обмеженою відповідальністю "Сільськогосподарська фірма "Агростар" (49005, м. Дніпро, просп. Д. Яворницького, буд.12, кім. 14 код ЄДРПОУ 33983588);
- витяг з плану-графіка проведення документальних перевірок на 2019 рік Головного управління ДФС у Дніпропетровській області із зазначенням усіх відповідних реквізитів (в т.ч. дата, підстава та суб`єкт затвердження) та всіх передбачених законодавством додатків (інформаційно-аналітичних довідок тощо) до плану-графіку проведення документальних перевірок на 2019 рік Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, із обґрунтуванням підстав включення ТОВ "СФ "Агростар" до плану-графіка проведення документальних перевірок на 2019 рік та супровідних документів, якими направлений план-графік до ДФС України та інші наявні матеріали щодо суті спору.
11. 18.07.2019 року відповідачем до канцелярії суду було надано відзив на позовну заяву по справі №160/5913/19, із витребуваними судом документами.
12. 18.07.2019 року оголошено перерву у підготовчому засіданні, наступне підготовче засідання призначено на 28.08.2019 року.
13. 19.08.2019 року позивачем була надана відповідь на відзив відповідача.
14. 27.08.2019 року відповідачем були надані письмові пояснення по справі №160/5913/19.
15. Ухвалою суду від 28.08.2019 року закрито підготовче провадження та призначено судове засідання для розгляду справи по суті на 28.08.2019 року.
16. 28.08.2019 року у судовому засіданні представники сторін підтримали обрані правові позиції.
ІІ. ВИКЛАД ПОЗИЦІЇ ПОЗИВАЧА
17. Позивач зазначив про те, що 11 червня 2019 року товариство отримало копію наказу Головного управління ДФС у Дніпропетровській області від 04.06.2019 року №3280-п про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «СФ «Агростар».
18. На думку позивача, документальна планова виїзна перевірка призначена за відсутності підстав для її проведення.
19. Зазначили про те, що однією із підстав визнання наказу від 04.06.2019 року протиправним та його скасування є те, що ТОВ «СФ «Агростар» було включено до підрозділу Б - платники податків, які мають ризики несплати податків та відбираються на регіональному рівні за результатами аналізу основних показників діяльності, І група - основні підприємства.
20. Однак, при формуванні плану-графіка на наступний рік повинні враховуватися показники за результатами діяльності платника податків за 9 місяців поточного року, а якщо податковим «звітним» періодом для податку на прибуток платника податків є календарний рік, при плануванні враховуються показники за попередній рік.
21. Вказали, що відповідно до п. 3 р. III Порядку до плану-графіка включаються платники податків, які за результатами господарської діяльності мають найбільші ризики несплати до бюджету податків та зборів, платежів.
22. Відповідно до п. 4 р. III Порядку 4. структурні підрозділи ДФС надають Департаменту аудиту ДФС до 10 листопада року, що передує року, в якому будуть проводитися документальні планові перевірки, аргументовані пропозиції для врахування при формуванні плану-графіка перевірок ризикових платників податків, які належать до кластерних об`єднань платників податків, та їх контрагентів з обґрунтуванням необхідності включення.
23. Перелік критеріїв відбору платників податків - юридичних осіб встановлений в п. 5 р. III Порядку.
24. На думку позивача, законодавцем було запроваджено ризикоорієнтований підхід до планування перевірок платників податків, з урахуванням особливостей критеріїв суб`єктів господарювання за ступенями ризику їх господарської діяльності, періодичності проведення планових заходів та переліку питань для їх здійснення. Обґрунтування підстав включення платника податків до плану-графіка є невід`ємною частиною плану-графіка.
25. Позивач зазначає, що із загальнодоступної інформації не вбачається підстав вважати підприємство платником з найбільш високим ступенем ризику несплати до бюджету податків та зборів, що у розумінні п. 3 р. III Порядку є підставою для включення підприємця до плану-графіка документальних перевірок. Також така інформація відсутня на офіційному веб-сайті ДФС України, де публікується план-графік документальних планових перевірок на поточний рік.
26. Крім того, зазначили про те, що, з оскаржуваного наказу № 3280-п не можливо встановити заступником начальника якого контролюючого органу є підписант, оскільки це не зазначено.
27. Також, підписантом вказано «Д. Мельник», без зазначення повних ініціалів, що також не дозволяє ідентифікувати підписанта.
28. У зв`язку з наведеними обставинами, позивач вважає, що оскаржуваний наказ є безпідставним, протиправним та підлягає скасуванню.
ІІІ. ВИКЛАД ПОЗИЦІЇ ВІДПОВІДАЧА
29. В обґрунтування своєї позиції відповідач зазначає, що ТОВ «СФ «АГРОСТАР» включено до плану - графіка документальних перевірок платників податків на 2019 рік у зв`язку з наявністю 9 ризиків, у т.ч. 7 високого ступеню:
- рівень сплати податку на прибуток нижче на 50 та більше відсотків за рівень сплати податку по відповідній галузі -0,59. Розрахунок: податкова віддача з податку на прибуток визначається за такою формулою:
ПП
ПВ ПП = ____ *100.
Д
30. Податкова віддача з податку на прибуток по галузі за 2018 (КVED 01.11-ВИРОЩУВАННЯ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР (КРІМ РИСУ), БОБОВИХ КУЛЬТУР І НАСІННЯ ОЛІЙНИХ КУЛЬТУР) складає 0,59%, по ТОВ «СФ «АГРОСТАР» -0,0%.
31. Рівень сплати ПДВ нижче на 50 та більше відсотків рівня сплати податку по відповідній галузі - 3,2. Розрахунок: податкове навантаження з ПДВ визначається за формулою (не враховуються показники декларації з ПДВ за звітні місяці, за який р.23=0): за звітний (податковий) період 2015 року:
Сума р.25.1.
ПВ ПП = ____ *100.
Сума р.1.1,р.12.2.
32. Прир.23=0,по деклараціях з ПДВ визначається сума R251GB та сума R11GA+R12GA при R230GB=0.
33. Також, за звітний (податковий) період 2016року (за 6 місяців, 9 місяців, 12 місяців):
Сума р.18.1.
ПВ ПП = ____ *100.
Сума р.1.1,р.12.2.
34. При р.20.2.1=0, по деклараціях з ПДВ визначається сума R181GB (для вер.>19 R180GB) та сума R11GА+ R12GА при R2021GB=0.
35. Середнє податкове навантаження з ПДВ по галузях розраховується по наведених формулах для всіх підприємств (не враховуються показники декларацій з ПДВ за звітні місяці, за які суб`єкт господарювання декларує до відшкодування ПДВ з державного бюджету) згідно, їхнього основного виду діяльності (реєстраційні дані). Групування проводиться по 4 знаках виду діяльності за КВЕД (без врахування «.» та «_» коду основного виду діяльності підприємств за КВЕД: розраховуються показники, які використовуються для розрахунку податкової віддачі, у розрізі 4 знаків КВЕД).
36. Податкова віддача з податку на додану вартість по галузі за 2018 рік (КVED 01.11-ВИРОЩУВАННЯ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР (КРІМ РИСУ), БОБОВИХ КУЛЬТУР І НАСІННЯ ОЛІЙНИХ КУЛЬТУР) складає 3,2%, по ТОВ «СФ «АГРОСТАР» 0,0%.
37. Наявність відносин з контрагентами, які знаходяться в розшуку, ліквідовані, збанкрутували, якщо сума операцій перевищує 5 млн. грн. або перевищує 5 відсотків загального обсягу постачання, але не менше 100 тис. грн. - 137330,95 гривень. Розрахунок: для підприємств вибираються операції з контрагентами - постачальниками за звітний період для планування, які більше або дорівнюють 100000. Стан контрагента (3,5,7,8,9,10,11,12,14,16,18,19,21,22,23,28,31). У вихідній формі заноситься сума ПК покупця від постачальника, якщо ПК*5 більше або дорівнює 5000000, якщо ПК*5 менше 5000000, то більше або дорівнює 5% від ЕОбсягПостачСГ.
38. Також, зазначили про те, що витрати перевищують 30 відсотків загальних витрат операційної діяльності - 97. Розрахунок: (р.2180)/(р.2130+р.2150+р.2180) *100 > 30% Звіт про фінансові результати А №2, документ S01002 (квартальна звітність), рядки у формулі: Всі рядки по модулю. В вихідній формі показувати %, якщо > 30%.
39. Декларування від`ємного значення фінансового результату від операційної діяльності - 14293000. Розрахунок: («Звіт про фінансові результати ф.2», р.2195 <>0 Документ: S01002, А2195 <>0 значення помножити на 1000; В вихідній формі показувати результат в грн., якщо <>0.
40. Інших операційних витрат, зазначили, що витрати на збут та адміністративні витрати перевищують собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) - 20388000 Алгоритм: Документ S01002, сума R2180+R2150+R2130 > R2050. У вихідній формі показують різницю в гривнях.
41. Операційні витрати перевищують суму матеріальних затрат та витрат на оплату праці 20378000. Алгоритм: Документ S01002, сума R2180 > сума R2500+R2505. В вихідній формі показувати різницю в гривнях.
42. Декларування залишку від`ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду, у сумі понад 1 млн. грн. або понад 5 відсотків загального обсягу податкового кредиту, але не менше 100 - 982623. Розрахунок: Значення рядка 24 декларацій з ПДВ за останній місяць (останнє декларування) більше 100 тис. грн., для 2015 року Документи J02001, J02008, J02090, J02094 значення рядка R240GB, для 2016 року рядок R210GB. У вихідній формі відображаються значення рядка, що результат >= 1 000 000, а у разі якщо така сума не досягає 1 млн. грн., то понад 5 % податкового кредиту (R170GB).
43. Інші операційні витрати більше інших операційних доходів - 1386500 Алгоритм: 1.А2180 (документ S01002) > А2120 (документ S01002) або 2. R2180 (документ J09002) > R2120 (документ J09002) В вихідній формі показувати різницю (грн.).
44. На підставі вищезазначеного, вважають, що відповідачем було додержано всі положення ПК України, а саме щодо плану-графіку проведення документальних перевірок на 2019 рік та його було викладено на сайти ДФС України до 25 грудня 2018 року.
45. Також зазначили про те, що оскаржуваний наказ від 04.06.2019 року про проведення містить найменування органу державної фіскальної служби, який прийняв рішення, дату рішення, найменування та реквізитів суб`єкта (об`єкта ), перевірка якого проводиться, мету, вид перевірки, період діяльності, який буде перевірятися, підстави для проведення перевірки, дату початку та тривалість перевірки.
46. Оскаржуваний наказ підписаний заступником начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області та скріплений печаткою.
47. На думку відповідача, правові підстави для скасування наказу від 04.06.2019 року про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «СФ «Агростар», відсутні.
ІV. ОБСТАВИНИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ, ТА ЗМІСТ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН
48. Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Сільськогосподарська фірма «Агростар» (33983588) зареєстроване як юридична особа, яка перебуває на обліку в Соборному ДПІ м. Дніпро ГУ ДФС у Дніпропетровській області.
49. Основним видом діяльності позивача є вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.
50. Листом ДФС України від 22.12.2018 року № 39980/7/99-99-14-03-04-17 «Про затвердження плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на 2019 рік» повідомлено про те, що план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2019 рік, який сформовано згідно вимог наказу Міністерства фінансів України від 02.06.2015 року № 524 «Про затвердження Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків», із змінами, затвердженими в.о. Голови Державної фіскальної служби України О.С. Власовим 20.12.2018 року. Також, повідомлено, що план-графік проведення документальних планових перевірок платників на 2019 рік розміщено на сайті ДФС.
51. Отже, цим листом від 22.12.2018 року було повідомлено відповідача внесених змін плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на 2019 рік, затвердженими в.о. Голови Державної фіскальної служби України О.С. Власовим 20.12.2018 року.
52. Згідно матеріалів справи, ТОВ «СФ «АГРОСТАР» включено до плану - графіка документальних перевірок платників податків на 2019 рік у зв`язку з наявністю 9 ризиків, у т.ч. 7 високого ступеню.
53. У зв`язку з цим, Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області на підставі п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п.п. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75, п.77.1, п.77.4 ст.77 Податкового кодексу України, видано наказ № 3280-п від 04.06.2019 року «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «СФ «Агростар», згідно з яким вирішено провести документальну планову виїзну перевірку ТОВ «СФ «Агростар» (код ЄДРПОУ 33983588) за період діяльності 01.07.2016 року по 31.03.2019 року з метою здійснення контролю за додержанням вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контролю за дотриманням якого покладено на органи ДФС, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків, зборів та інших платежів, установлених законодавством.
54. Також, Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області складено повідомлення №1017 від 04.06.2019 року із зазначенням дати початку проведення перевірки, яке разом із наказом № 3280-п від 04.06.2019 року були надіслані позивачу.
55. Таким чином, ТОВ «СФ «АГРОСТАР» включено до плану-графіка документальних перевірок платників податків на 2019 рік з урахуванням коригування.
56. Згідно матеріалів справи, 11.06.2019 року товариство отримало копію оскаржуваного наказу від 04.06.2019 року № 3280-п про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «СФ «Агростар».
57. 18.06.2019 року ГУ ДФС у Дніпропетровській області було складено акт №33919/04-36-14-02/3898358 про неможливість проведення планової виїзної перевірки ТОВ «СФ «Агростар» у зв`язку із відсутністю підприємства та посадових осіб за адресою, про що 19.06.2019 року відповідачем було здійснено запит до Начальника оперативного управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області на встновлення місцезнаходження платника податків.
58. Позивач вважає безпідставним включення його до плану-графіка документальних перевірок платників податків на 2019 рік, вважає протиправним наказ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області №3080-п від 04.06.2019 року, у зв`язку з чим звернувся до суду з цим позовом.
V. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН
59. Відповідно до пп. 20.1.4 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
60. Згідно з пп. 75.1.2 п.75.1 ст. 75 ПК України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та, яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов`язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
61. Документальна планова перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок.
62. Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи контролюючого органу і проводиться за наявності хоча б однієї з підстав, визначених цим Кодексом.
63. Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об`єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.
64. Приписи п. 77.1 ст. 77 ПК України визначають, що документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок.
65. План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.
66. Суд звертає увагу, що з 01 січня 2017 року набрав чинності Закон України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" (далі - Закон № 1797)
67. Пунктом 42 Закону № 1797 у статті 77 Податкового кодексу України п.77.1 доповнено абзацом другим такого змісту: план-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.
68. Пунктом 77.2 ст. 77 ПК України передбачено, що до плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи.
69. Періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників податків, який поділяється на високий, середній та незначний. Платники податків з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки, середнім - не частіше ніж раз на два календарних роки, високим - не частіше одного разу на календарний рік.
70. Порядок формування та затвердження плану-графіка, перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
71. Відповідно до п. 77.4 ст. 77 ПК України про проведення документальної планової перевірки керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу приймається рішення, яке оформлюється наказом.
72. Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.
73. Зі змісту наведених норм вбачається, що документальна виїзна планова перевірка платника податків можлива за умови включення останнього до плану-графіка проведення перевірок та прийняття керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу оформленого наказом рішення про проведення такої перевірки.
74. Отже, як вбачається з правового аналізу вищезазначених норм права, законодавцем передбачено два альтернативних шляхи повідомлення підприємства про проведення перевірки з урахуванням дотримання 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки: повідомлення під розписку або надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
75. Порядок формування та затвердження плану-графіка, перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
76. Поряд з цим, суд звертає увагу, що статтею 77 Податкового кодексу запроваджено ризикоорієнтований підхід до діяльності платників податків та здійснення їх планування до перевірок, з огляду на особливості критеріїв суб`єктів господарювання за ступенями ризику їх господарської діяльності, періодичності проведення планових заходів та переліку питань для їх здійснення.
77. З метою удосконалення системи податкового контролю шляхом забезпечення прозорості ризикоорієнтовної системи складання плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків, а також можливості здійснення суб`єктами господарювання самостійного оцінювання відповідності власної діяльності вимогам та прийнятим нормам прийнято наказ Мінфіну від 02.06.2015 N 524 «Про затвердження Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків» (далі за текстом - Порядок).
78. Всього затверджено 42 критерії ризиків несплати податків, в тому числі високого ступеня - 13 ризиків, середнього ступеня - 19 ризиків. Ризики несплати податків викладено за градацією значущості з відсотковим значенням показників.
79. Першочерговими для включення до плану-графіка є платники податків, які мають найбільшу кількість ризиків несплати податків та максимальні розрахункові втрати бюджету.
80. Таким чином, законодавцем встановлено критерії розподілу суб`єктів господарювання за суб`єктами ризику їх господарської діяльності, періодичності проведення планових заходів тощо.
81. Згідно приписів п.5 Розділу І Порядку, план-графік складається із планів-графіків територіальних органів ДФС та затверджується Головою ДФС.
82. Затверджений план-графік є обов`язковим для виконання всіма підрозділами територіальних органів ДФС.
83. Відповідальність за якість формування плану-графіка та його коригування, у тому числі якість відбору платників для перевірок на підставі встановлених ризиків у їх діяльності, розрахунок періоду перевірки, термінів проведення перевірки, періодичності включення платників податків до плану-графіка, виконання інших вимог, передбачених законом, покладається на територіальний орган ДФС, який сформував план-графік (коригування плану-графіка).
84. Крім того, під час відбору платників до плану-графіку перевірок враховуються певні законодавчі обмеження щодо проведення перевірок, зокрема встановлені Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" від 28.12.2014 року № 71-VІІІ.
85. План-графік документальних виїзних перевірок відповідно до положень Податкового кодексу України - це перелік платників податків, що підлягають плановій перевірці контролюючими органами у відповідний період календарного року. До плану - графіка відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, а також невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на органи ДФС.
86. Згідно з пунктом 4 розділу 1 Порядку № 524 до плану-графіка відбираються платники податків відповідно до вимог статті 77 розділу ІІ ПК України.
87. Необхідним є врахування також вимог пункту 102.1 статті 102 розділу ІІ Кодексу в частині граничних термінів визначення податкового зобов`язання платника податків, а також періоду діяльності платника, який не було охоплено перевіркою, вимог пункту 77.3 статті 77 розділу ІІ Кодексу у частині заборони проведення документальної планової перевірки за окремими видами зобов`язань перед бюджетами, крім правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку з доходів фізичних осіб, та зобов`язань за бюджетними позиками і кредитами, що гарантовані бюджетними коштами.
88. Аналізуючи вказані норми податкового законодавства, суд зазначає, що платник податків включається до плану графіку проведення перевірок залежно від ступеня ризику в діяльності такого платника податків.
89. Відповідно до розділів І та II плану-графіка включаються платники податків реального сектору економіки, які провадять фінансово-господарську діяльність, сплачують податки та взяті на облік в контролюючих органах як платники податків за основним місцем обліку, або щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, або які знаходяться у стані зміни свого місцезнаходження.
90. Формування переліку платників податків до розділів І та II плану-графіка проводиться за критеріями ризиків згідно з вимогами пункту 5 цього розділу, у тому числі за даними інформаційних систем ДФС.
91. Пунктом 2 розділу III Наказу 524 передбачено, що при плануванні на І квартал наступного року враховуються показники за результатами діяльності платника податків за 9 місяців поточного року - відповідна інформація відображена в інформаційній довідці по підприємству.
92. Відповідно до розділу II Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків, затвердженого наказом Міністерства України від 02.06.2015 року №524, розділ І плану-графіка поділяється на підрозділи А, Б та С . Платники податків, які мають ризики несплати податків та відбираються на регіональному рівні за результатами аналізу основних показників діяльності; І група - основні підприємства.
93. Згідно розділу III цього Порядку до розділу І плану-графіка включаються підприємства реального сектору економіки, які належать до кластерних об`єднань платників податків, та їх контрагенти, які використовують схеми мінімізації податкових зобов`язань та ухилення від оподаткування, провадять фінансово-господарську діяльність, повинні сплачувати податки та взяті на облік в контролюючих органах як платники податків за основним місцем обліку, або щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, або які знаходяться у стані зміни свого місцезнаходження.
94. При плануванні враховуються показники за результатами діяльності підприємств за попередній рік.
95. Формування переліку платників податків - юридичних осіб, що належать до кластерних об`єднань платників податків, та їх контрагентів для відбору до підрозділу А плану-графіка проводиться за критеріями ризиків згідно з вимогами цього розділу, у тому числі за даними інформаційних систем ДФС.
96. До плану-графіка в першу чергу включаються платники податків, які за результатами господарської діяльності мають найбільші ризики несплати до бюджету податків та зборів, обов`язкових платежів.
97. Структурні підрозділи ДФС надають до 25 числа другого місяця кварталу пропозиції для врахування при формуванні плану перевірок ризикових платників податків, які належать до кластерних об`єднань платників податків, та їх контрагентів з обґрунтуванням необхідності включення.
98. Пропозиції від структурних підрозділів ДФС направляються до територіальних органів ДФС для використання при формуванні плану-графіка на наступний квартал.
99. На рівні територіальних органів ДФС за даними інформаційних ресурсів ДФС та з інших джерел з урахуванням вимог абзацу другого цього розділу проводиться додатковий аналіз платників податків, які відібрані за даними інформаційних систем ДФС та надіслані за пропозиціями структурних підрозділів ДФС щодо їх належності до реального сектору економіки, а також визначаються ризикові контрагенти, через яких здійснюються товарно-грошові операції (у тому числі посередницькі структури, експортери, імпортери, філії, інші платники податків - юридичні особи), у тому числі ті, які знаходяться на обліку в інших територіальних органах ДФС.
100. При цьому щодо підприємств, які належать до кластерних об`єднань платників податків, та їх контрагентів визначаються критерії ризиків згідно з вимогами цього розділу, у тому числі за даними інформаційних систем ДФС. При включенні підприємств до підрозділів А, Б та С розділу І плану-графіка територіальним органам ДФС необхідно встановити наявність структурних підрозділів, дочірніх підприємств, що входять до інфраструктури платників податків - головних підприємств, та направити їх переліки до відповідних територіальних органів ДФС, на обліку в яких знаходяться вказані підрозділи, для організації контрольно-перевірочних заходів, у тому числі шляхом включення їх до плану-графіка у періоди, на які заплановані перевірки головних підприємств.
101. Формування переліку платників податків - юридичних осіб для включення до підрозділу Б розділу І плану-графіка проводиться на рівні територіального органу ДФС не пізніше як за місяць до початку наступного кварталу за критеріями ризиків згідно з вимогами цього розділу, у тому числі за даними інформаційних систем ДФС.
102. Відповідно встановлюються наступні критерії відбору платників податків - юридичних осіб:
1) високого ступеня ризику:
- рівень зростання податку на прибуток нижчий за рівень зростання доходів платника податків, що враховуються при визначенні об`єкта оподаткування;
- рівень сплати податку на прибуток нижчий за рівень сплати податку по відповідній галузі;
- рівень сплати податку на додану вартість нижчий за рівень сплати податку по відповідній галузі;
- наявність відносин з контрагентами, які знаходяться в розшуку, або ліквідовані, або визнані банкрутами, якщо сума операцій досягає понад 5 відсотків загального обсягу постачання;
- наявність інформації про непідтвердження реального здійснення операції з придбання із сумою податку на додану вартість понад 5 відсотків загального обсягу податкового кредиту;
- наявність розбіжностей у платника податків згідно із Системою автоматизованого співставлення податкового зобов`язання та податкового кредиту у розрізі контрагентів (завищення податкового кредиту) у сумі понад 5 відсотків загального обсягу податкового кредиту за відсутності заяви платника податків щодо порушення платником податку на додану вартість (контрагентом) порядку реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних;
- здійснення зовнішньоекономічних операцій через нерезидентів - засновників та нерезидентів, зареєстрованих в офшорних зонах, за непрямими поставками у сумі операцій понад 5 відсотків обсягів постачання;
- декларування від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток протягом одного податкового (звітного) періоду;
- наявність інформації правоохоронних органів, підрозділів податкової міліції, юридичних підрозділів органів ДФС щодо взаємовідносин із платниками податків:
- які мають ознаки фіктивності;
- які є учасниками конвертаційних центрів;
- реєстрацію яких скасовано у судовому порядку;
- стосовно яких розпочато досудове розслідування;
- стосовно яких заведено оперативно-розшукову справу;
- стосовно яких встановлено факт неподання податкової звітності;
- які знаходяться у розшуку;
- які визнані банкрутами;
- обсяги операцій із пов`язаними особами або неплатниками податку на прибуток перевищують 20 відсотків суми витрат, що враховуються при визначенні об`єкта оподаткування;
- формування податкового кредиту за рахунок взаємовідносин з постачальниками, які зареєстровані суб`єктами спеціального режиму оподаткування (сільгоспвиробники) із незначною кількістю працюючих (менше 10 осіб), незначною площею сільськогосподарських угідь або земельно-водного фонду (менше 100 га), у сумі понад 5 відсотків загального обсягу податкового кредиту;
- виплата доходів (відсотки, роялті, лізингові платежі) нерезидентам, зареєстрованим в офшорних зонах;
- декларування чистого доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) на рівні або нижче собівартості реалізованої продукції.
2) середнього ступеня ризику:
- формування платником податку на додану вартість податкового кредиту у сумі понад 5 відсотків загального обсягу податкового кредиту за рахунок податкових накладних, які не зареєстровані у Єдиному реєстрі податкових накладних;
- сума інших витрат перевищує 30 відсотків суми витрат, що враховуються при визначенні об`єкта оподаткування;
- здійснення експортних операцій товарів, нетипових для основного виду діяльності підприємства (нетиповий експорт), у сумі операцій понад 5 відсотків обсягів постачання;
- декларування залишку від`ємного значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду, у сумі понад 5 відсотків загального обсягу податкового кредиту;
- наявність відхилень між значеннями основних показників фінансової та податкової звітності понад 10 відсотків;
- сума адміністративних витрат перевищує 80 відсотків задекларованого валового прибутку, що може свідчити про наявність «безтоварних» послуг (консалтингові, супроводжувальні);
- подання покупцем заяви зі скаргою на порушення платником податку на додану вартість (постачальником товару) порядку реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних та невключення ним сум податку на додану вартість до податкових зобов`язань;
- нарахування та виплата доходів за ознаками, визначеними довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 року № 4, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 30 січня 2015 року за № 111/26556 (далі - Довідник ознак доходів), 101 (заробітна плата, нарахована (виплачена) та/або 102 (виплати відповідно до умов цивільно-правового договору) без утримання, перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб та/або єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок);
- зменшення у звітності суми нарахованого єдиного внеску за попередні періоди більше ніж на 20 відсотків загальної суми нарахованого єдиного внеску за останніх 12 місяців, що передують звітному;
- порушення встановлених строків сплати єдиного внеску більше ніж на 365 днів;
- сума витрат на збут перевищує 80 відсотків задекларованого валового прибутку від реалізації продукції, що може свідчити про наявність «безтоварних» послуг (маркетингові дослідження, дослідження ринків збуту, супроводження товару);
- наявність інформації щодо здійснення платником податків операцій з купівлі-продажу та інших способів відчуження цінних паперів, емітенти яких перебувають у переліку (списку) емітентів, що мають ознаки фіктивності, які визначаються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку України;
- здійснення відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку за результатами камеральних перевірок упродовж проміжку часу, що настає за періодом, охопленим останньою документальною плановою перевіркою;
- наявність відносин із платниками податків, які обрали спрощену систему оподаткування та є керівниками, засновниками або співробітниками цього підприємства, у сумі операцій понад 5 відсотків загального обсягу постачання;
- здійснення коригування платником спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість у бік зменшення податкового кредиту за спецдекларацією з одночасним коригуванням у бік збільшення податкового кредиту за загальною декларацією з податку на додану вартість;
- роздроблення податкового кредиту або зобов`язань з податку на додану вартість за окрему звітну дату з одним контрагентом на декілька накладних із сумою податку на додану вартість менше 10 тис. грн за відсутності реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних;
- декларування фінансових витрат у сумі понад 5 відсотків загальної суми витрат з одночасним декларуванням витрат, пов`язаних із придбанням цінних паперів;
- сума витрат з факторингу, задекларованих у додатку ІВ до декларації з податку на прибуток, перевищує дохід за факторингом, задекларований у додатку ІД до декларації з податку на прибуток;
- наявність інформації про встановлення порушень порядку погашення векселів, авальованих банком (податкових розписок), які видаються до отримання спирту етилового та біоетанолу, легких та важких дистилятів.
103. Згідно п. 3 до плану-графіка в першу чергу включаються платники податків, які за результатами господарської діяльності мають найбільші ризики несплати до бюджету податків та зборів, обов`язкових платежів.
104. Відповідно до п.81.1 ст.81 Податкового кодексу України в копії наказу про проведення перевірки зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб`єкта та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об`єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися.
105. Згідно з абз.5 п.81.1 ст.81 Податкового кодексу України непред`явлення або ненадіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред`явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.
VІ. ОЦІНКА СУДУ
106. Дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що ТОВ «СФ «Агростар» було включено до плану документальних перевірок платників податків на червень 2019 року, у зв`язку із наявністю 9 ризиків , у т.ч. 7 високого ступеню.
107. Згідно матеріалів справи, план-графік проведення документальної планових перевірок платників податків на 2019 рік відповідно до положень п.77.1 ст. 77 ПК України розміщені на офіційному веб-сайті ДФС України, що також підтверджується матеріалами справи, та не заперечують учасники справи.
108. Слід зазначити про те, що порядок формування та затвердження плану-графіку та відбір платників податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів здійснюються Державною фіскальною службою України, а отже затверджений план-графік є обов`язковим до виконання Головним управлінням ДФС в Дніпропетровській області.
109. ТОВ «СФ «Агростар» було включено до плану документальних перевірок платників податків на червень 2019 року, у зв`язку із наявністю 9 ризиків , у т.ч. 7 високого ступеню, Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області на підставі п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п.п. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75, п.77.1, п.77.4 ст.77 Податкового кодексу України, було видано наказ № 3280-п від 04.06.2019 року «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «СФ «Агростар», згідно з яким вирішено провести документальну планову виїзну перевірку ТОВ «СФ «Агростар» (код ЄДРПОУ 33983588) за період діяльності 01.07.2016 року по 31.03.2019 року з метою здійснення контролю за додержанням вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контролю за дотриманням, якого покладено на органи ДФС, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків, зборів та інших платежів, установлених законодавством.
110. Оскаржуваний наказ від 04.06.2019 року № 3280-п про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «СФ «Агростар» та повідомлення про проведення перевірки від 04.06.2019 року № 1017 позивач отримав 11.06.2019 року, що підтверджується повідомлення про вручення поштового відправлення, копія якого наявна в матеріалах справи.
111. Як вбачається з пояснень відповідача, відбір позивача ТОВ «СФ «Агростар» до плану-графіку здійснено у відповідності до приписів розділу III Порядку 524 «III. Порядок відбору до плану-графіка плаї податків - юридичних осіб, фінансових установ, постійних представництв представництв нерезидентів».
112. Дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що у ТОВ «СФ «Агростар» було встановлено наявність певного ступеню ризику.
113. Як вбачається з пояснень відповідача, при відборі до плану-графіка Автоматизованою системою «Відбір платників та визначення першочерговості для включення до плану-графіка проведення планових виїзних перевірок платників податків» використано критерії відповідно до п. 5 розділу III Порядку 524:
113.1. 1.Рівень сплати податку на прибуток нижче на 50 та більше відсотків за рівень сплати податку по відповідній галузі -0,59, де розрахунок податкової віддачі з податку на прибуток, здійснено відповідачем за такою формулою:
ПП
ПВ ПП = ____ *100.
Д
113.1.2. Отже, контролюючий орган, дійшов висновку, що податкова віддача з податку на прибуток по галузі за 2018 (КVED 01.11-Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур) складає 0,59%, проте, по ТОВ «СФ «АГРОСТАР» -0,0%.
113.2.1. Рівень сплати ПДВ нижче на 50 та більше відсотків рівня сплати податку по відповідній галузі - 3,2, де розрахунок з податкового навантаження з ПДВ здійснено за формулою, де не враховуються показники декларації з ПДВ за звітні місяці, за який р.23=0, за звітний (податковий) період 2015 року, а саме:
Сума р.25.1.
ПВ ПП = ____ *100,
Сума р.1.1,р.12.2.
де, прир.23=0, по деклараціях з ПДВ визначається сума R251GB та сума R11GA+R12GA при R230GB=0;
та за звітний (податковий) період 2016 року (за 6 місяців, 9 місяців, 12 місяців):
Сума р.18.1.
ПВ ПП = ____ *100,
Сума р.1.1,р.12.2.
де, при р.20.2.1=0, по деклараціях з ПДВ визначається сума R181GB (для вер.>19 R180GB) та сума R11GА+ R12GА при R2021GB=0.
113.2.2. Середнє податкове навантаження з ПДВ по галузях розраховується по наведених формулах для всіх підприємств (не враховуються показники декларацій з ПДВ за звітні місяці, за які суб`єкт господарювання декларує до відшкодування ПДВ з державного бюджету) згідно, їх основного виду діяльності (реєстраційні дані). Групування проводиться по 4 знаках виду діяльності за КВЕД (без врахування «.» та «_» коду основного виду діяльності підприємств за КВЕД: розраховуються показники, які використовуються для розрахунку податкової віддачі, у розрізі 4 знаків КВЕД).
113.3.1. Податкова віддача з податку на додану вартість по галузі за 2018 рік (КVED 01.11- Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур) складає 3,2%, по ТОВ «СФ «АГРОСТАР» - 0,0%.
113.3.2. Згідно матеріалів справи, відповідачем встановлено, про наявність відносин з контрагентами, які знаходяться в розшуку, ліквідовані, збанкрутували, яких сума операцій перевищує 5 млн. грн. або перевищує 5 відсотків загального обсягу постачання, але не менше 100 тис. грн. - 137330,95 гривень. Розрахунок здійснено таким чином: для підприємств вибираються операції з контрагентами - постачальниками за звітний період для планування, які більше або дорівнюють 100000. Стан контрагента (3,5,7,8,9,10,11,12,14,16,18,19,21,22,23,28,31). У вихідній формі заноситься сума ПК покупця від постачальника, якщо ПК*5 більше або дорівнює 5000000, якщо ПК*5 менше 5000000, то більше або дорівнює 5% від EОбсягПостачСГ.
113.4. Витрати перевищують 30 відсотків загальних витрат операційної діяльності - 97. Розрахунок здійснено за такою формулою: (р.2180)/(р.2130+р.2150+р.2180) *100 > 30%. Звіт про фінансові результати форма А №2, документ S01002 (квартальна звітність), рядки у формулі: Всі рядки по модулю. В вихідній формі показувати %, якщо > 30%.
113.5. Декларування від`ємного значення фінансового результату від операційної діяльності - 14293000. Розрахунок здійснено за формулою: («Звіт про фінансові результати ф.2», р.2195 <>0 Документ: S01002, А2195 <>0 значення помножити на 1000; В вихідній формі показувати результат в грн., якщо <>0.
113.6. Інших операційних витрат, зазначили, що витрат на збут та адміністративних витрат перевищує собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) - 20388000. Розрахунок здійснено за таким алгоритм: документ S01002, сума R2180+R2150+R2130 > R2050, у вихідній формі показувати різницю в гривнях.
113.7. Операційні витрати перевищують суму матеріальних затрат та витрат на оплату праці 20378000. Розрахунок алгоритму здійснено за такою формулою: документ S01002, сума R2180 > сума R2500+R2505. В вихідній формі показувати різницю в гривнях.
113.8. Декларування залишку від`ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду, у сумі понад 1 млн. грн. або понад 5 відсотків загального обсягу податкового кредиту, але не менше 100 - 982623. Розрахунок здійснено таким чином: значення рядка 24 декларацій з ПДВ за останній місяць (останнє декларування) більше 100 тис. грн., для 2015 року Документи J02001, J02008, J02090, J02094 значення рядка R240GB, для 2016 року рядок R210GB. У вихідній формі відображаються значення рядка, що результат >= 1 000 000, а у разі якщо така сума не досягає 1 млн. грн., то понад 5 % податкового кредиту (R170GB).
113.9. Інші операційні витрати більше інших операційних доходів - 1386500. Розраховано та таким алгоритмом: 1.А2180 (документ S01002) > А2120 (документ S01002) або 2. R2180 (документ J09002) > R2120 (документ J09002) В вихідній формі показувати різницю (грн.).
114. При цьому, інших доказів в розумінні ст.ст.73-78 КАС України щодо спростування інформації, викладеної вище, позивачем до суду надано не було.
115. Отже, з урахування зазначеного вище, та на підставі п.5 розділу ІІ Наказу 524, суд зазначає, що відповідачем було правомірно винесено оскаржуваний наказ від 04.06.2019 року № 3280-п про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «СФ «Агростар».
116. При цьому, відповідачем - суб`єктом владних повноважень були надані суду всі необхідні пояснення та докази щодо спростування позиції позивача, викладеної в заявленому адміністративному позові.
117. Щодо посилання позивача, як на одну з підстав скасування оскаржуваного наказу, неможливість встановити заступником начальника якого контролюючого органу є підписант, оскільки це не зазначено, а також те, що підписантом вказано ОСОБА_2 , без зазначення повних ініціалів, що не дозволяє ідентифікувати підписанта, слід зазначити про таке.
118. Відповідно до п.81.1. ст.81 ПК України посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред`явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів:
- направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб`єкта (прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об`єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу;
- копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб`єкта (прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об`єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу; службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.
119. Дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що оскаржуваний наказ від 04.06.2019 року №3280-п містить найменування органу державної фіскальної служби, який прийняв це рішення, дату рішення, найменування та реквізитів суб`єкта (об`єкта ), перевірка якого проводиться, мету, вид перевірки, період діяльності, який буде перевірятися, підстави для проведення перевірки, дату початку та тривалість перевірки. Оскаржуваний наказ підписаний заступником начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області та відповідно скріплений печаткою.
120. На підставі викладеного вище, суд приходить до висновку про відсутність підстав у задоволенні позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Сільськогосподарська фірма "Агростар" до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування наказу від 04.06.2019 року № 3280-п, у зв`язку із чим у задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Сільськогосподарська фірма "Агростар", слід відмовити.
VІІ. ВИСНОВКИ СУДУ
121. Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
122. Відповідно до частини четвертої статті 242 КАС України судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, а саме бути справедливим та неупередженим, своєчасно вирішувати спір у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
123. Відповідно до частини першої статті 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права.
124. Верховенство права - це панування права в суспільстві. Верховенство права вимагає від держави його втілення у правотворчу та правозастосовну діяльність, зокрема у закони, які за своїм змістом мають бути проникнуті передусім ідеями соціальної справедливості, свободи, рівності тощо.
125. Всі ці елементи права об`єднуються якістю, що відповідає ідеології справедливості, ідеї права, яка значною мірою дістала відображення в Конституції України.
126. Справедливість - одна з основних засад права, є вирішальною у визначенні його як регулятора суспільних відносин, одним із загальнолюдських вимірів права, яка проявляється в рівності всіх перед законом, цілях і засобах, що обираються для їх досягнення.
127. Справедливе застосування норм права - є передусім недискримінаційний підхід та неупередженість.
128. Отже, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позивачем не обґрунтовані та не доведені належними та допустимими доказами в судовому порядку позовні вимоги щодо протиправності оскаржуваного наказу від 04.06.2019 року № 3280-п про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «СФ «Агростар».
129. З огляду на викладене, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Сільськогосподарська фірма "Агростар" до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування наказу від 04.06.2019 року № 3280-п.
130. У відповідності до ч.1, ч.3 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
131. Отже, судові витрати у відповідності до вимог ст. 139 КАС розподілу не підлягають.
132. На підставі зазначеного, керуючись статтями 205, 244, 245, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ВИРІШИВ:
1. У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Сільськогосподарська фірма "Агростар" до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування наказу від 04.06.2019 року № 3280-п - відмовити.
2. Судові витрати у відповідності до вимог ст. 139 КАС розподілу не підлягають.
3. Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю "Сільськогосподарська фірма "Агростар" (49005, м. Дніпро, пр. Д. Яворницького, 12, кім.14, код ЄДРПОУ 33983588).
4. Відповідач: Головне управління ДФС у Дніпропетровській області (49000, м.Дніпро, вул. Сімферопольська, 17а, код ЄДРПОУ 39394856).
5. Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
6. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
7. Повний текст рішення суду складений 05.09.2019 року.
Суддя В.В Ільков