
Справа № 420/4341/19
УХВАЛА
05 вересня 2019 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді - Кравченка М.М.;
за участі:
секретаря судового засідання - Кушкань Т.В.;
позивача - ОСОБА_1 ;
представника позивача - ОСОБА_2 ;
представника відповідача - Гончаренко О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника Головного управління ДФС в Одеській області про зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС в Одеській області про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу у розмірі 79394,00 грн., -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС в Одеській області про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу у розмірі 79394,00 грн.
В судовому засіданні представник відповідача заявив клопотання про зупинення провадження у справі до встановлення правонаступника Головного управління ДФС в Одеській області. В обґрунтування поданого клопотання представник відповідача зазначив, що наразі вирішення питання про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу є неможливим через те, що на цей час проводяться заходи з реорганізації Головного управління ДФС в Одеській області шляхом приєднання до Головного управління ДПС в Одеській області, в т.ч. закриття рахунків у ГУ ДКСУ в Одеській області, банківських установах, складання та затвердження ліквідаційного балансу.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.236 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі смерті або оголошення в установленому законом порядку померлою фізичної особи, ліквідації суб`єкта владних повноважень, іншого органу, а також злиття, приєднання, поділу, перетворення юридичної особи, які були стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво, - до встановлення правонаступника.
Згідно з ч.6 ст.7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 року № 537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» було вирішено утворити як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 1, реорганізувати деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 2, установити, що територіальні органи Державної фіскальної служби, які реорганізуються, продовжують здійснювати свої повноваження до передачі таких повноважень територіальним органам Державної податкової служби.
Відповідно до додатку 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 року № 537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» Головне управління ДФС в Одеській області реорганізовується, шляхом приєднання до Головного управління ДПС в Одеській області.
Наказом Державної фіскальної служби України від 31.07.2019 року № 7-рг розпочато реорганізацію головних управлінь ДФС у областях відповідно до п.2 Постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 року № 537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби», утворено комісії з реорганізації.
05 серпня 2019 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис про перебування юридичної особи Головне управління ДФС в Одеській області в стані припинення.
Згідно з ч.7 ст.4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» у разі приєднання юридичних осіб здійснюється державна реєстрація припинення юридичних осіб, що припиняються у результаті приєднання, та державна реєстрація змін до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі, щодо правонаступництва юридичної особи, до якої приєднуються. Приєднання вважається завершеним з дати державної реєстрації змін до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі, щодо правонаступництва юридичної особи, до якої приєднуються.
З урахуванням зазначеного, заслухавши пояснення сторін, дослідивши надані письмові докази, перевіривши матеріали справи, проаналізувавши законодавство, суд прийшов до висновку про необхідність зупинення провадження у справі до встановлення правонаступника Головного управління ДФС в Одеській області.
Керуючись ст.ст.7, 236, 243, 248 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Задовольнити клопотання представника Головного управління ДФС в Одеській області про зупинення провадження у справі № 420/4341/19.
2. Зупинити провадження у справі № 420/4341/19 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС в Одеській області про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу у розмірі 79394,00 грн. до встановлення правонаступника Головного управління ДФС в Одеській області.
Порядок і строки оскарження ухвали визначаються ст.ст.293, 295 КАС України.
Ухвала набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст.256 КАС України.
Суддя М.М. Кравченко