Постанова № 8402997, 21.10.2009, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
21.10.2009
Номер справи
2а-4828/09/2670
Номер документу
8402997
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

          16:30           № 2а-4828/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Ковзеля П.О. при секретарі судового засідання Павелків С.Р., вирішив адміністративну справу

за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в м.Києві

доТовариства з обмеженою відповідальністю "Торгово-промислова компанія " Калита"

простягнення економічних санкцій за порушення дисципліни цін на загальну

суму 337 583,04грн.

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій просив стягнути з відповідача суму необґрунтовано одержаної виручки в розмірі 112 527 грн. 68 коп. та штраф в розмірі 225 055 грн. 36 коп. та зобов'язати товариство з обмеженою відповідальністю "Торгово-промислова компанія "Калита" виконати вимоги припису № 97 від 23.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.

Відповідач проти позову заперечив.

Відповідно до ст. 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 21.10.2009 проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 26.10.2009, про що повідомлено сторонам після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників позивача, відповідача всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Торгово-промислова компанія "Калита" зареєстровано Святошинською районною у м. Києві державною адміністрацією 06.07.1994.

Відповідно до довідки Державного комітету статистики, серії АБ №177039 видами діяльності відповідача є оптова, роздрібна торгівля фармацевтичними товарами, посередництво в торгівлі товарами широкого асортименту.

Позивачем відповідно до чинного законодавства проведено перевірку додержання відповідачем державної дисципліни цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення, за результатами якої складено акт № 190 від 13.11.2008.

Перевіркою за період з 01.09.2007 по 31.08.2008 виявлені та зафіксовані наступні порушення: при роздрібній реалізації виробів медичного призначення ТОВ «ТПК»Каліта»необґрунтовано отримано виручку на суму 199,4 грн.

При реалізації виробів медичного призначення установам, які фінансуються з державного бюджету Товариство необґрунтовано-отримало виручку на суму 9898,99 грн.

При реалізації виробів медичного призначення суб'єктам підприємницької діяльності Товариство необґрунтовано-отримало виручку на суму 102 429,28 грн.

Так, згідно з прибутковою накладною № ПН-0000038 від 15.11.2007 у ТОВ «Компанія Авалон»було закуплено вату 100 кг. по ціні 13, 10грн./кг. в кількості 205, 200 кг. та реалізовано ТОВ «Медиком Україна»за накладною № РН-00000958 від 29.11.2007, вату по ціні 16, 00 грн/кг. в кількості 108 кг.

Гранична ціна, яка розрахована згідно із вимогами п.п 1.1 розпорядження Київської міської державної адміністрації від 02.07.2002р. № 1292 складає 13,75 грн. за кг. (13,10 грн.+5%). Завищення складає 2,245 грн. за одиницю (16 грн.-13,75 грн.). Сума завищення становить 242,46 грн.

Аналогічні порушення встановлені при реалізації бинту стерильного, шприців та інших виробів медичного призначення.

Всього за період з 01.09.2007 по 31.08.2008 відповідачем при реалізації виробів медичного призначення було необґрунтовано отримало виручку внаслідок завищення граничного рівня торгівельної надбавки на вироби медичного призначення, ціни на які підлягають державному регулюванню, в розмірі 112 527,68 грн., яка згідно із ст. 14 Закону України "Про ціни та ціноутворення" підлягає вилученню в доход бюджету, разом зі штрафом у подвійному розмірі.

23.12.2008 позивачем видано припис № 97 про виконання вимог щодо усунення порушень державної дисципліни цін з вимогою усунути порушення державної дисципліни та провести перерахунок суми 112527, 68 грн.

28.12.2008 позивачем прийнято рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін № 88, яким також прийнято рішення стягнути з позивача 112527, 68 грн. та штрафу у розмірі 225055, 36 грн.

На час розгляду справи дані суми позивачем не сплачені.

Суд дослідивши матеріали справи вважає, що вони підлягають задоволенню у повному обсязі з наведених нище підстав.

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Статтею 6 Закону України «Про ціни і ціноутворення»(далі - Закон) передбачено, що в народному господарстві застосовується вільні ціни і тарифи, державні фіксовані та регульовані ціни і тарифи. Відповідно до вимог статті 7 Закону вільні ціни і тарифи встановлюються на всі види продукції, товарів і послуг, за винятком тих, по яких здійснюється державне регулювання цін і тарифів.

Відповідно до вимог статті 8 Закону державне регулювання цін і тарифів здійснюється шляхом: встановлення державних фіксованих цін (тарифів); граничних рівнів цін (тарифів) або граничних відхилень від державних фіксованих цін і тарифів.

Статтею 4 Закону встановлено, що Кабінет Міністрів України визначає перелік продукції, товарів і послуг, державні фіксовані та регульовані ціни і тарифи на які затверджуються відповідними органами державного управління, визначає повноваження органів державного управління в галузі встановлення і застосування цін (тарифів), а також, по контролю за цінами (тарифами).

Згідно із ч.1 ст. 14 Закону України "Про ціни і ціноутворення" вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки.

За наслідками перевірки, керуючись ст. 14 Закону України "Про ціни і ціноутворення", позивачем прийняте рішення № 88 від 23.12.2008 "Про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін" на загальну суму 337 583 ,04 грн., яке відповідач не виконав у добровільному порядку.

Пунктом 1.1. розпорядження Київської міської державної адміністрації (далі - КМДА) № 1292 від 02.07.2002 встановлено граничний рівень постачальницько збутової надбавки (націнки) суб'єктам підприємницької діяльності на вітчизняні та імпортні лікарські засоби і вироби медичного призначення, ціни на які підлягають державному регулюванню, на рівні не вище ніж 5 відсотків оптової ціни виробника (митної вартості) з урахуванням знижок.

Пунктом 1.2. вищевказаного розпорядження КМДА встановлено, що граничний рівень роздрібної надбавки (націнки) на лікарські засоби і вироби медичного призначення, ціни на які підлягають державному регулюванню, що реалізуються населенню через аптечну мережу, на рівні не вище ніж 25 відсотків оптової ціни виробника (митної вартості) з урахуванням знижок.

Пунктом 1.3. розпорядження КМДА №1292 від 02.07.2002 визначено, що граничний рівень роздрібної надбавки (націнки) на лікарські засоби і вироби медичного призначення, ціни на які підлягають державному регулюванню, що придбаваються державними та комунальними закладами охорони здоров'я за бюджетні кошти з урахуванням постачальницько-збутової надбавки (націнки), нарівні не вище ніж 10 відсотків оптової ціни виробника (митної вартості) з урахуванням знижок.

Перелік вітчизняних та імпортних лікарських засобів і виробів медичного призначення, ціни на які підлягають державному регулюванню, затверджено наказом Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України № 480/294 від 03.12.2001.

Вибірковою перевіркою наданих документів бухгалтерського обліку встановлено порушення розпорядження КМДА № 1292 від 02.07.2002 «Про регулювання граничних торгівельних надбавок (націнок) на лікарські засоби і вироби медичного призначення».

Крім того, відповідно до п.8 ст.7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»№ 877-V від 05.04.2007 п.4 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1819 від 13.12.2000 та п.3.5 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України та Міністерства фінансів України № 298/519 від 03.12.2001 позивачем був складений припис № 97 від 23.12.2008 «Про виконання законних вимог щодо усунення порушень державної дисципліни цін», який також не було виконано в добровільному порядку.

Відповідно до п. п. 12 п. 5 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1819 від 13.12.2000, Держцінінспекція має право, зокрема, звертатися до суду з позовами про стягнення до бюджету сум у разі застосування відповідних адміністративно-господарських санкцій.

Враховуючи, що до відповідача правомірно застосовані вказані санкції, які на день розгляду справи не сплачені, суд вважає обґрунтованими позовні вимоги та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

П О С Т А Н О В И В:

1.Позов Державної інспекції з контролю за цінами в м.Києві задовольнити повністю.

2.Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Торгово-промислова компанія "Калита" в доход державного бюджету, р/р 31117106700009, код 21081100, одержувач: УДК у Святошинському районі м. Києва, код 26077945, банк одержувача ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019 суму необґрунтовано одержаної виручки в розмірі 112527 грн. 68 коп.(сто дванадцять тисяч п 'ятсот двадцять сім грн. 68 коп.).

3.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгово-промислова компанія "Калита" в доход державного бюджету, р/р 31117106700009, код 21081100, одержувач: УДК у Святошинському районі м. Києва, код 26077945, банк одержувача ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019 штраф в розмірі 225055 грн. 36 коп. (двісті двадцять п'ять тисяч п'ятдесят п'ять грн. 36 коп.).

4.Зобов'язати товариство з обмеженою відповідальністю "Торгово-промислова компанія "Калита" виконати вимоги припису № 97 від 23.12.2008 "Про виконання законних вимог щодо усунення порушень державної дисципліни цін".

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                 Ковзель П.О.