Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
22 грудня 2009 р. № 2-а- 42999/09/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого –судді Зінченко А.В.,
При секретарі –Король Д.О., Лишняк І.В.
За участі сторін:
прокурора Путненко Н.В.
представника позивача Литвинової Н.С.
представник відповідача не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора Червонозаводського району м.Харкова в інтересах держави –Міністерства палива та енергетики України Державного підприємства «Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Обласного комунального підприємства теплових мереж про стягнення суми штрафу, -
В С Т А Н О В И В :
Прокурор Червонозаводського району м. Харкова в інтересах держави –Міністерства палива та енергетики України Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Північному регіоні» звернувся до суду з адміністративним позовом до Обласного комунального підприємства теплових мереж та просить суд стягнути до держбюджету України 5100,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначив, що згідно з Положенням Про відокремлений підрозділ „Держенергонагляд у Північному регіоні", затвердженим директором Державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго", Держенергонагляд у Північному регіоні утворено з метою забезпечення функціонування електроенергетичної системи регіону в межах Харківської, Полтавської та Сумської областей України, як складової частини цілісної об'єднаної енергосистеми України.
В ході перевірки ВП „Держенергонагляд у Північному регіоні" за дотриманням законодавства встановлено, що у період з 05.08.08 по 20.08.08рр. інспекцією з нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Харківській області було проведено обстеження Обласного комунального підприємства теплових мереж, про що було складено акти № Х-328т/8, Х-330т/8, Х-331т/8, Х-332т/8, X-334т/8, Х-335т/8, Х-336т/8, Х-338т/8, Х-345т/8, Х-346т/8, Х-348т/8, Х-349т/8, Х-350т/8, X-352т/8, Х-355т/8, Х-356т/8, Х-358т/8, Х-359т/8, Х-360т/8, Х-363т/8, Х-364т/8, Х-366т/8, X-370т/8.
За результатами обстеження відповідачеві було видано обов'язкові до виконання приписи про усунення виявлених порушень, які не виконано відповідачем, що підтверджується протоколами № 07/10-0001, 07/10-0003, 07/10-0004, 07/10-0005, 07/10-0006, 07/10-0007, 07/10-0008, 07/10-0009, 07/10-0011, 07/10-0012, 07/10-0013, 07/10-0014, 07/10-0015, 07/10-0016, 07/10-0017, 07/10-0018, 07/10-0019, 07/10-0020, 07/10-0021, 07/10-0022, 07/10-0023, 07/10-0024, 07/10-0025, 07/10-0026.
На підставі п.2 ч. 1 ст. 31 Закону України «Про теплопостачання»старшим державним інспектором України з енергетичного нагляду в Харківській області було винесено постанову №07/10-0011 від 17.12.08р. про накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства про теплопостачання про усунення раніше виявлених порушень на суму 5100 (п'ять тисяч сто) грн.
Відповідно до п.10 Положення „Про порядок накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання", суб'єкт господарювання за порушення законодавства у сфері теплопостачання повинен сплатити штраф протягом 15 днів з дня прийняття постанови про його накладання. Відповідно ст. 31 Закону України «про теплопостачання»у разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
До теперішнього часу штраф до держбюджету відповідачем не перераховано.
Прокурор та представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили суд задовольнити їх у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином, а тому суд вважає за можливим розглядати справу за його відсутністю.
Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що згідно з Указом Президента України „Про зміни в структурі центральних органів виконавчої влади" від 15.12.99р. №1573/99 з метою вдосконалення структури органів виконавчої влади та підвищення ефективності державного управління внесено зміни до структури центральних органів виконавчої влади та затверджено систему їх реалізації, якою визначено, що до складу органів виконавчої влади України входить Міністерство палива та енергетики України.
Згідно з Положенням Про відокремлений підрозділ „Держенергонагляд у Північному регіоні", затвердженим директором Державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго", Держенергонагляд у Північному регіоні утворено з метою забезпечення функціонування електроенергетичної системи регіону в межах Харківської, Полтавської та Сумської областей України, як складової частини цілісної об'єднаної енергосистеми України.
Державне підприємство „Національна енергетична компанія „Укренерго" підпорядковано Міністерству палива та енергетики України і засновано на державній власності.
Основною метою діяльності підприємства є забезпечення цілісності об'єднаної енергетичної системи, забезпечення інтересів держави, енергоощадних підприємств усіх форм власності, запобігання порушенням режимів і аварій системного значення та ліквідація наслідків можливих аварій з найменшими для держави втратами.
Згідно зі ст. 2 Закону України „Про електроенергетику” закон регулює відносини, пов’язані з виробництвом, передачею, постачанням енергії і використанням енергії, державним наглядом за безпечним виконанням робіт на об’єктах електроенергетики незалежно від форм власності, безпечною експлуатацією енергетичного обладнання і державним наглядом за режимами споживання електричної і теплової енергії. Згідно ст. 9 Закону України „Про електроенергетику”, державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій та мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України. Цей порядок встановлений постановою від 17.05.2002 року №665 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів від 07.08.1996 року №929”, якою затверджено Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії. Повноваження державних інспекцій та їх підрозділів визначені ст. 9 Закону України “Про електроенергетику” та Положенням про порядок накладення на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №1312 від 21.07.1999 року.
Згідно вищевказаних нормативних актів в компетенцію Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії входить здійснення нагляду за технічним станом та організацією технічної експлуатації електричних установок, тепловикористовуючих установок і теплових мереж, дотриманням вимог правил і нормативних актів з питань енергопостачання.
В ході перевірки ВП „Держенергонагляд у Північному регіоні" за дотриманням законодавства встановлено, що у період з 05.08.08 по 20.08.08рр. інспекцією з нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Харківській області було проведено обстеження Обласного комунального підприємства теплових мереж, про що було складено акти №№ Х-328т/8, Х-330т/8, Х-331т/8, Х-332т/8, X-334т/8, Х-335т/8, Х-336т/8, Х-338т/8, Х-345т/8, Х-346т/8, Х-348т/8, Х-349т/8, Х-350т/8, X-352т/8, Х-355т/8, Х-356т/8, Х-358т/8, Х-359т/8, Х-360т/8, Х-363т/8, Х-364т/8, Х-366т/8, X-370т/8.
За результатами обстеження відповідачеві було видано обов'язкові до виконання приписи про усунення виявлених порушень, які не виконано відповідачем, що підтверджується протоколами № 07/10-0001, 07/10-0003, 07/10-0004, 07/10-0005, 07/10-0006, 07/10-0007, 07/10-0008, 07/10-0009, 07/10-0011, 07/10-0012, 07/10-0013, 07/10-0014, 07/10-0015, 07/10-0016, 07/10-0017, 07/10-0018, 07/10-0019, 07/10-0020, 07/10-0021, 07/10-0022, 07/10-0023, 07/10-0024, 07/10-0025, 07/10-0026.
На підставі п.2 ч. 1 ст. 31 Закону України «Про теплопостачання»старшим державним інспектором України з енергетичного нагляду в Харківській області було винесено постанову №07/10-0011 від 17.12.08р. про накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства про теплопостачання про усунення раніше виявлених порушень на суму 5100 (п'ять тисяч сто) грн.
Відповідно до п.10 Положення „Про порядок накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання", суб'єкт господарювання за порушення законодавства у сфері теплопостачання повинен сплатити штраф протягом 15 днів з дня прийняття постанови про його накладання. Відповідно ст. 31 Закону України «Про теплопостачання»у разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
До теперішнього часу Відповідачем вищезазначену постанову оскаржено не було, але і штраф до держбюджету відповідачем не перераховано.
За таких підстав, враховуючи доведеність факту порушення відповідачем чинного законодавства, суд вважає позовні вимоги про стягнення 5100,0 грн. штрафних санкцій законними, обґрунтованими та підлягаючими задоволенню.
Відповідно ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 94, 160-163, 167, 254 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Прокурора Червонозаводського району м.Харкова в інтересах держави –Міністерства палива та енергетики України Державного підприємства «Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Обласного комунального підприємства теплових мереж про стягнення суми штрафу - задовольнити.
Стягнути з Обласного комунального підприємства теплових мереж (62416, Харківська обл., Харківський р-н., смт. Пісочин, вул. Крупської, 15, код 31556309, р/р 26005155880011 у АКБ «Базис»в м. Харкові МФО 351760) до Державного бюджету України (р/р 31110106700429 ГУДК у Харківському районі, МФО 851011, код ЄДРПОУ 24134461, код платежу до держбюджету 21081100) фінансову санкцію (штраф) у розмірі 5100 (п’ять тисяч сто) грн. 00 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня складення постанови в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.5 ст. 186 КАС України.
Постанова в повному обсязі виготовлена 23 грудня 2009 року.
Суддя А.В. Зінченко