Постанова № 8402035, 08.12.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
08.12.2009
Номер справи
2а-10131/09/8/0170
Номер документу
8402035
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

08.12.09Справа №2а-10131/09/8/0170 (11:20г.)м. Сімферополь

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О. , при секретарі Маляр К.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у м.Алушті АР Крим

до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1

про стягнення

Представники сторін:

від позивача: не зявився;

від відповідача :не зявився.

Суть спору: Державна податкова інспекція у м.Алушті АР Кримзвернулась до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з позовом про стягнення з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 170грн. штрафу за неподання декларації з ПДВ.

Ухвалами суду 27.08.2009р. було відкрито провадження у адміністративній справі та справу призначено до судового розгляду на 10.11.2009р.

Розгляд справи відкладався на підставі ч. 1ст. 150 КАС України для належного сповіщення відповідача про час, місце та дату розгляду справи.

Позивач явку свого представника у судове засідання 08.12.2009р. не забезпечив, до дня розгляду справи до Окружного адміністративного суду АРКрим надійшло клопотання від позивача про розгляд справи у відсутність його представника.

Відповідач явку свого представника у судове засідання 01.12.2009р. не забезпечив, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином оголошенням в газеті «Вісник» №47(977) від27.11.2009р.

Відповідач про причини неявки суд не повідомив, відзив на адміністративний позов не надав.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа підприємець ОСОБА_1 здійснює підприємницьку діяльність на підставі свідоцтва про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи, виданого управлінням з економіки та ринковим відносинам Алуштинської міської ради АРКрим від28.05.2000р. за номером 04055736Ф0010959, ідентифікаційний номерНОМЕР_1 (а.с.4).

Відповідно до довідки №5096 від29.04.2004р. про взяття на облік платника податків відповідач є платником податків та зборів (зворотній бік а.с.4).

Відповідно до Закону України “Про систему оподаткування” та відповідно до ст.9 цього Закону відповідач зобовязаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Судом встановлено, що 06.12.2006р. Державною податковою інспекцією в м.Алушті АРКрим проведена документальна невиїзна перевірка своєчасності подання податкової звітності фізичною особою підприємцем ОСОБА_1.

В ході перевірки встановлено порушення п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України«Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-III від21.12.2000р. зі змінами та доповненнями та Закону України «Про податок на додану вартість» №168/97-ВР від03.04.1997р. зі змінами та доповненнями неподання декларації з ПДВ протягом останніх 12 послідовних податкових місяців з дня подання останньої декларації 13.09.2004р.

В акті перевірки зазначено про те, що за ініціативою податкового органу було анульоване свідоцтво про реєстрацію платника ПДВ відповідача, у звязку з чим на адресу відповідача 20.10.06 відправлено поштою відповідне податкове повідомлення, однак кореспонденція повернулась із поміткою «закінчено строк зберігання», про що складений відповідний акт від 27.11.06. Відповідач не повернув позивачу свідоцтво про реєстрацію платником ПДВ у встановлений законом строк. Отже відповідачем порушено п. « ґ » п.9.8. ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість», згідно якої підприємство повинно протягом дванадцяти календарних місяців від дати прийняття рішення про анулювання свідоцтва повернути його до податкового органу, чого зроблено відповідачем не було.

За результатами перевірки було складено Акт перевірки №1894/17-02/НОМЕР_1 від06.12.2006р. (а.с.6). Вказаний акт був надісланий відповідачу, але повернувся з відміткою пошти: «За перебігом строку зберігання» (зворотній бік а.с.7), про що було складено Акт №22 від16.01.2007р. про неможливість вручення акту (а.с.7).

На підставі акту перевірки №1894/17-02/НОМЕР_1 від06.12.2006р. було прийнято податкове повідомлення рішення №0000021702/0 від 17.01.2007р. згідно якого за порушення п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України«Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-III від21.12.2000р. зі змінами та доповненнями та Закону України «Про податок на додану вартість» №168/97-ВР від03.04.1997р. зі змінами та доповненнями до відповідача було застосовано штрафні санкції у розмірі 170грн. на підставі п.п.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України«Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-III від21.12.2000р. зі змінами та доповненнями (а.с.8).

Вказане повідомлення рішення №0000021702/0 від 17.01.2007р. також повернулося (зворотній бік а.с.8), про що ДПІ у м.Алушті було складено Акт №111 від28.02.2007р. про неможливість вручення податкового повідомлення рішення (а.с.9). Повідомлення рішення №0000021702/0 від 17.01.2007р. було розміщено на дошці оголошень.

Вказане повідомлення рішення №0000021702/0 від 17.01.2007р. не було оскаржене відповідачем.

Таким чином, за відповідачем склалася податкова заборгованість по сплаті штрафних (фінансових) санкцій за податковим повідомленням рішенням №0000021702/0 від17.01.2007р. у сумі 170грн.

З матеріалів справи вбачається, що ДПІ у м.Алушті направляло на адресу відповідача першу та другу податкові вимоги №1/118 від08.02.2007р. та №2/1146 від11.10.2007р. (а.с.10, 12), які також не були отримані відповідачем, про що були складені Акти №309 від11.09.2007р. та №400 від26.11.2007р. про неможливість вручення податкової вимоги (а.с.11,13).

Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно з п.2.1. та п.2.2 ст. 2 Закону України «Про податок на додану вартість» зі змінами та доповненнями платником податку на додану вартість є будь-яка особа, яка:

а) здійснює або планує здійснювати господарську діяльність та реєструється за своїм добровільним рішенням як платник цього податку;

б) підлягає обов'язковій реєстрації як платник цього податку;

в) імпортує товари (супутні послуги) в обсягах, що підлягають оподаткуванню цим податком згідно з нормами цієї статті.

- будь-яка особа, яка за своїм добровільним рішенням зареєструвалася платником податку.

Відповідно до п.п.7.8.1. п.7.8. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» зі змінами та доповненнями податковим періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Законом, календарний квартал.

Згідно п.п. «ґ» п.9.8. ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість» реєстрація діє до дати її анулювання, яка відбувається у випадках, якщо особа, зареєстрована як платник податку, не надає податковому органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних податкових місяців або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду, а також у випадках, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання.

Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-III від21.12.2000р. зі змінами та доповненнями податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до п.п 4.1.1 п.4.1. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-III від21.12.2000р. зі змінами та доповненнями, платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.

“Про державну податкову службу в Україні” одним із завдань органів державної податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Закон України “Про державну податкову службу в Україні” передбачає стягнення до бюджетів і державних цільових фондів сум недоїмок, пені у випадках, порядку і розмірах, передбачених законами України.

Згідно з п.п.17.1.1. п.17.1. ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-III від21.12.2000р. зі змінами та доповненнями платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Відповідно до п.п.6.2.1 п. 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до п.п. 6.2.3 п. 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-ІІІ від 21.12.2000 р. податкове зобовязання - це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та в строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Примусове стягнення податкової заборгованості передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.

Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі на праві власності або повного господарського відання.

Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження обєктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умовами попереднього і повного відшкодування їх вартості.

Відповідно до п.3.1. ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами" активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Таким чином, позовні вимоги позивача про стягнення з відповідача 171грн. погодженого податкового зобовязання з штрафних (фінансових санкцій) підтверджені матеріалами справи і підлягають задоволенню у повному обсязі.

Постанову складено у повному обсязі 08.12.2009року.

Керуючись ст.ст. 94, 98, 100, 160-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (98500, АДРЕСА_1; ідентифікаційний кодНОМЕР_1, банківські рахунки не відомі) 170грн. заборгованості зі штрафних санкцій за податковим повідомленням рішенням №0000021702/0 від17.01.2007р. до державного бюджету м.Алушти на р/р31119029700007, УДК в АРКрим, м.Сімферополь, МФО824026, код платежу14010100.

3. Після набрання постановою законної сили, за заявою позивача видати виконавчий лист.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).

Суддя Кушнова А.О.