
Справа № 420/5075/19
УХВАЛА
03 вересня 2019 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Токмілова Л.М., розглянувши матеріали адміністративного позову фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Державно архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області (65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83, ЄДРПОУ 37471912) про визнання протиправними та скасування постанови про накладання штрафу, акту, протоколу про правопорушення та припису,-
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду, надійшов адміністративний позов фізичної особи підприємця ОСОБА_1 до Державно архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, про визнання протиправними та скасування постанови про накладання штрафу, акту, протоколу про правопорушення та припису, в якому просить суд:
- визнати протиправною та скасувати постанову № 28/1015-05/1-6050 від 25.07.2019 року;
- визнати протиправним та скасувати акт про недопущення посадових осіб органу державного архітектурно-будівельного контролю на обєкти будівництва, підприємства будівельної галузі для виконання покладених на них функцій від 12.07.2019 року;
- визнати протиправним та скасувати протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 12.07.2019 року;
- визнати протиправним та скасувати припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 12.07.2019 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 160, 161,171 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Ознайомившись зі змістом адміністративного позову суд дійшов висновку, що він не відповідає вимогам ст. ст. 160, 161 КАС України з огляду на наступне.
Згідно з ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 132 КАС України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України “Про судовий збір”, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2019 рік” установлено, що у 2019 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2019 року становить 1921,00 грн.
Пунктом 1 ч. 3 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою-підприємцем судовий збір складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4% розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відтак, позивачу слід сплатити судовий збір за одну майнову вимогу у розмірі 768,40 грн., або надати документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Крім того, пунктом 1 ч. 3 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою-підприємцем судовий збір складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Тобто, позивачу слід сплатити судовий збір за 3 вимоги немайнового характеру у сумі 5 763,00 грн., або надати документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимоги немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як вбачається з платіжних доручень № 4 від 27.08.2019 року та № 3 від 27.08.2019 року позивачем сплачено судовий збір на загальну суму 1344,70 грн. Враховуючи, що позивачем заявлено одна вимога майнового характеру та три немайнові вимоги, а судовий збір сплачено лише за одну вимогу майнового характеру у розмірі 768,40 грн., тому судовий збір вважається сплаченим не в повному обсязі, відтак позивачу належить доплатити судовий збір в розмірі 5 186,70 грн. за подання вказаного адміністративного позову.
Крім того, позивач в своїй позовній заяві просить суд витребувати у Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області матеріали адміністративної справи відносно ФОП ОСОБА_1 для ознайомлення з ними. Перевіряючи, після одержання позовної заяви, чи відповідає позовна заява вимогам, установленим Кодексом адміністративного судочинства України, судом встановлено наступне.
Згідно зі ч. 1 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції, чинній на момент звернення позивача до суду, надалі - КАС України), у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Відповідно до п. п. 5, 8 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Згідно з ч. 4 ст. 161 КАС України, яка кореспондується із положеннями ч. 2 ст. 79 КАС України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
За змістом приписів ч. ч. 2, 5 ст.94 КАС України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Водночас, як вбачається із матеріалів позовної заяви, копій матеріалів адміністративної справи ФОП ОСОБА_1 неї не надано до суду, також позивачем не зазначено підстав ненадання документів всупереч вимог статті ст. 94 КАС України.
При цьому позивач у своєму позові не зазначає об`єктивних причин, які б заважали йому отримати вказані документи самостійно. За наведених обставин, при поданні до суду позовної заяви ФОП Вдовиковою ОСОБА_2 .Л. не було дотримано вимог ст. ст. 160, 161 КАС України.
Згідно положень ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що адміністративний позов поданий без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення заяви без руху, у якій зазначаються недоліки адміністративного позову, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Виявлені недоліки мають бути усунені шляхом надання суду доказів сплати судового збору у встановленому законом порядку, або надання уточнень позовних вимог в межах вже сплаченого судового збору, та привести позовну заяву відповідно до приписів ст. 94 КАС України.
При таких обставинах заява повинна бути залишена без руху, а заявнику наданий термін для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 160, 161, 169, 171, 241-243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов фізичної особи підприємця ОСОБА_1 до Державно архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про визнання протиправними та скасування постанови про накладання штрафу, акту, протоколу про правопорушення та припису - залишити без руху.
Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви 5 днів з дня вручення копії даної ухвали позивачу.
Копію ухвали невідкладно направити позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Л.М. Токмілова