Постанова № 83958851, 29.08.2019, Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
29.08.2019
Номер справи
173/2057/19
Номер документу
83958851
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 173/2057/19

Провадження № 3/173/381/2019

ВЕРХНЬОДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 серпня 2019 р. м. Верхньодніпровськ

Суддя Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області Бурхан С.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Верхньодніпровську, матеріал, який надійшов від Управління захисту економіки в Дніпропетровській області відносно

ОСОБА_1

ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

ідентифікаційний номер – НОМЕР_1 ;

місце проживання:

АДРЕСА_1 ;

місце роботи: пенсіонер

про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України.

встановив:

Згідно рішення першої сесії Верхньодніпровської районної ради Дніпропетровської області сьомого скликання «Про визнання повноважень депутатів Верхньодніпровської районної ради сьомого скликання» № 1-1/VII від 01.12.2015 року (а.с.12), визнано повноваження депутатів Верхньодніпровської районної ради сьомого скликання, в тому числі ОСОБА_1 .

Відповідно до ч.3 ст.8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», на депутата районної ради поширюються вимоги та обмеження, передбачені Законом України «Про запобігання корупції».

Таким чином, відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 будучи депутатом районної ради є суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного закону.

У відповідності до статті 1 вказаного Закону суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до п.9 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані, щорічно до першого квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національного агентства з питань запобігання корупції.

У відповідності до ст.12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належить до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції (далі по тексту Національне агентство) від 10.06.2016 року №2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи, зокрема другий етап починається з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Рішенням Національного агентства № 1 від 18.08.2016 року «Про внесення змін до деяких рішень Національного агентства з питань запобігання корупції щодо функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», внесені зміни у підпункт 1 пункту 1 Рішення НАЗК № 2 від 10.06.2016 року (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», а саме: слова та цифри «15 серпня 2016 року» змінити словами та цифрами «01 вересня 2016 року». Таким чином система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи, перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року та другий етап — з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року.

Отже, ОСОБА_1 , подаючи декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування зобов`язана була подати щорічну декларацію за 2018 рік до 00 годин 00 хвилин 01.04.2019 року.

При дослідженні матеріалів справи встановлено, що гр. ОСОБА_1 , ознайомилась із попередженням про спеціальні обмеження під час перебування на посаді депутата районної ради, встановлені Законами України «Про статус депутатів місцевих рад», «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про запобігання корупції». Також, гр. ОСОБА_1 була попереджена про кінцевий термін подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с.35-36). При цьому, ОСОБА_1 будучи депутатом Верхньодніпровської районної ради у минулому подавала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік, а саме - 06.04.2017 року та щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік - 28.03.2018 року, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі (https:\\public.nazk.gov.ua\search), тобто даним фактом підтверджено обізнаність ОСОБА_1 , з порядком роботи реєстру та її вміння користуватися ним при заповненні та подачі декларації.

Крім того, згідно копії витягу з офіційного сайту Акредитованого центру сертифікації ключів ПАТ КБ "ПриватБанк", встановлено, що 17.07.2019 року ОСОБА_1 отримала електронний цифровий підпис для входу до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто поза межами строку встановленого для подачі щорічної декларації за 2018 рік (а.с.24).

Однак, відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search) встановлено, що ОСОБА_1 опублікувала щорічну декларацію за 2018 рік лише 17.07.2019 року о 18 годині 20 хвилин, тобто поза межами строку встановленого для подачі щорічної декларації за 2018 рік (а.с.26-32).

Згідно з офіційною відповіддю голови Національного агентства з питань запобігання корупції Корчак Н.М. № 03-05/4886/17 від 02.03.2017 року на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб`єктами декларування документів до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с.46).

В судовому засіданні гр. ОСОБА_1 не з`явилася та надіслала заяву, в якій підтвердила, що у відповідності до ст.268 КпАП України, вона належним чином повідомлена про дату, час і місце судового засідання, та просила суд розглянути дану справу без її участі. Крім того, гр. ОСОБА_1 визнала свою вину та щиро розкаялась у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КпАП України, а саме, що несвоєчасно подала щорічну (за 2018 рік) декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с.59). А тому, суд вважає можливим розглянути справу без участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ст.245 КпАП України, серед ряду завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно ст.251 КпАП України, доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність або відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, яка використовується при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до ст.252 КпАП України, висновок про наявність вини ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Дослідивши в судовому засіданні зібрані по справі докази та оцінюючи їх в сукупності, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КпАП України, знайшла своє підтвердження в ході судового розгляду справи, зокрема:

- згідно копії витягу з офіційного сайту Акредитованого центру сертифікації ключів ПАТ КБ "ПриватБанк", встановлено, що 17.07.2019 року ОСОБА_1 отримала електронний цифровий підпис для входу до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто поза межами строку встановленого для подачі щорічної декларації за 2018 рік (а.с.24);

- відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search) встановлено, що ОСОБА_1 опублікувала щорічну декларацію за 2018 рік лише 17.07.2019 року о 18 годині 20 хвилин, тобто поза межами строку встановленого для подачі щорічної декларації за 2018 рік (а.с.26-32);

- згідно пояснення ОСОБА_1 визнала, що несвоєчасно без поважних причин подала щорічну (за 2018 рік) декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, визнала свою вину та щиро розкаялась у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КпАП України, а саме, що несвоєчасно подала щорічну (за 2018 рік) декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Електрону форму декларації подано лише 17.07.2019 року (а.с.35-36).

Даних щодо обставин, які об`єктивно могли завадити ОСОБА_1 перешкоди для подачі до НАЗК декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування не надано, а матеріали справи їх не містять.

Таким чином, ОСОБА_1 депутат Верхньодніпровської районної ради Дніпропетровської області сьомого скликання, будучи суб`єктом декларування на якого поширюється дія підпункту «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КпАП України, а саме, несвоєчасно без поважних причин подала щорічну декларацію за 2018 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Призначаючи адміністративне стягнення гр. ОСОБА_1 , враховую характер вчиненого правопорушення, котре стосується засад запобігання та протидії корупції та виходжу з вимог ст.33 КпАП України, згідно якої, накладене адміністративне стягнення в кожному конкретному випадку має бути необхідним і достатнім для виправлення правопорушника та попередження вчинення ним нових правопорушень, а тому, вважаю за необхідне накласти на гр. ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах, передбачених санкцією ч.1 ст.172-6 КпАП України.

Відповідно до ст.40-1 та зміни до ст.283 Кодексу України про адміністративне правопорушення, зміни до ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється в дохід держави у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення.

На підставі викладеного та керуючись ст.283, ст.40-1 КпАП України

постановив:

ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України, та притягти до адміністративної відповідальності у вигляді стягнення штрафу у розмірі 50 (п`ятдесят) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень на користь держави.

Стягнути з гр. ОСОБА_1 (ІНН НОМЕР_1 ), судовий збір у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. в дохід держави (ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код ЄДРПОУ 37993783; Р/р НОМЕР_2 ; МФО 899998).

На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Дніпровського апеляційного суду на протязі 10 днів.

Строк пред`явлення постанови до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.

Суддя С.М. Бурхан

Постанова набрала законної сили _____