Постанова № 83957966, 29.08.2019, Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
29.08.2019
Номер справи
173/2058/19
Номер документу
83957966
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 173/2058/19

Провадження № 3/173/382/2019

ВЕРХНЬОДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 серпня 2019 р. м. Верхньодніпровськ

Суддя Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області Бурхан С.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Верхньодніпровську, матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Дніпропетровській області відносно

ОСОБА_1

ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ;

місце проживання:

АДРЕСА_1 ;

місце роботи: ТОВ "Правобережне", директор

у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.172-6 КпАП України.

встановив:

Рішенням першої сесії Верхньодніпровської районної ради Дніпропетровської області сьомого скликання «Про визнання повноважень депутатів Верхньодніпровської районної ради сьомого скликання» №1-1/VII від 01.12.2015 року, визнано повноваження депутатів Верхньодніпровської районної ради сьомого скликання, в тому числі ОСОБА_1 (том справи 1, а.с.12).

Згідно ч.3 ст.8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», на депутата районної ради поширюються вимоги та обмеження, передбачені Законом України «Про запобігання корупції».

Відповідно до п.п."б" п.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" депутатів місцевих рад віднесено до суб`єктів, на яких поширюється дія вказаного закону.

Частиною 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що у разі суттєвої зміни у майновому стані суб`єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб`єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов`язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Відповідно до п.9 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1, ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно ст.12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належить до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.

Відповідно до рішення Національного агентства від 10.06.2016 року №2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за №958/29088 (зі змінами від 18.08.2016 року), повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб`єкта декларування, передбачені частиною другою статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», службових осіб, які станом на 01.09.2016 року чи пізніше цієї дати займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище, розпочинається з 01.09.2016 року. Для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень) період подачі розпочинається з 01.01.2017 року.

Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб`єкта декларування подається ним особисто шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті НАЗК через власний персональний електронний кабінет суб`єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином, на підставі підпункту "б" п.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції", депутат Верхньодніпровської районної ради Дніпропетровської області сьомого скликання ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного закону та набув обов`язку електронного декларування та повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб`єкта декларування з 01.01.2017 року.

При дослідженні матеріалів справи, встановлено, що відповідно до переліку документів отриманих від територіального сервісного центру №1249 РСЦ в Дніпропетровській області МВС України (вих. № 31/4-1249-443 від 20.06.2019 р.) за гр. ОСОБА_1 зареєстровано автомобіль марки "MITSUBISHI PAJERO PININ" 2001 р.в., державний номерний знак НОМЕР_2 , який він набув 26.04.2019 року відповідно до умов договору купівлі-продажу транспортного засобу від 26.04.2019 р. вартістю 214920 грн. (том справи 2, а.с.25-27). Станом на 26.04.2019 року гр. ОСОБА_1 достовірно був обізнаний про вартість набутого у власність автомобіля марки "MITSUBISHI PAJERO PININ", яка відповідно до договору купівлі-продажу транспортного засобу становить 214920 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2019 року.

Крім того, встановлено, що гр. ОСОБА_1 будучи депутатом Верхньодніпровської районної ради сьомого скликання у минулому на виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції» 18.04.2017 року подавав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік, 25.03.2018 року подавав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, 14.02.2019 року подавав повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб`єкта декларування та 23.03.2019 року подавав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі (https:\\public.nazk.gov.ua\search), тобто даним фактом підтверджено обізнаність ОСОБА_1 , з порядком роботи реєстру та його вміння користуватися ним при заповненні та подачі декларації.

Однак, відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search) встановлено, що ОСОБА_1 не повідомив про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування.

Згідно офіційної відповіді голови Національного агентства з питань запобігання корупції Корчак ОСОБА_2 . ОСОБА_3 . № 93-05/4886/17 від 02.03.2017 року на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" співпадає з фактичною датою подання суб`єктами декларування документів до "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" (том справи 2, а.с.39-41).

Таким чином, гр. ОСОБА_1 будучи суб`єктом відповідальності відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», був обізнаним 26.04.2019 року про вартість набутого у власність автомобіля, яка становить 214 920 грн., в порушення вимог ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції», пункту 1 та 6 розділу II рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 №2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №958/29088, не повідомив про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування.

Згідно іншого матеріалу встановлено, що 23.06.2018 року гр. ОСОБА_1 продав транспортний засіб марки "MITSUBISHI PAJERO" 2007 р.в., державний номерний знак НОМЕР_3 , у зв`язку з чим отримав 288750 грн. Відповідно до переліку документів отриманих від територіального сервісного центру №1841 РСЦ в Житомирській області МВС України, а саме: копії договору комісії № 6171/18/000712 від 23.06.2018 р. та копії договору купівлі-продажу транспортного засобу № 6171/18/000712 від 23.06.2018 року (том справи 1, а.с.25-33), гр. ОСОБА_1 станом на 23.06.2018 року достовірно був обізнаний про вартість відчуженого автомобіля марки "MITSUBISHI PAJERO", державний номерний знак НОМЕР_3 , яка становить 288750 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2018 року.

За результатами пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search), встановлено, що гр. ОСОБА_1 опублікував повідомлення про суттєві зміни у майновому стані лише 14.02.2019 року о 13 годині 22 хвилини (том справи 1, а.с.37-40).

Згідно офіційної відповіді голови Національного агентства з питань запобігання корупції Корчак Н.М. № 93-05/4886/17 від 02.03.2017 року на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" співпадає з фактичною датою подання суб`єктами декларування документів до "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" (том справи 1, а.с.50-52).

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом відповідальності відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», був обізнаним 23.06.2018 року про вартість відчуженого автомобіля, яка становить 288 750 грн., в порушення вимог ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції», пункту 1 та 6 розділу II рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 №2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №958/29088, несвоєчасно, а саме 14.02.2019 року о 13 годині 22 хвилин подав повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування.

В судовому засіданні гр. ОСОБА_1 пояснив, що був обізнаний про вартість набутого у власність автомобіля марки "MITSUBISHI PAJERO PININ", однак не повідомив про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування. Також гр. ОСОБА_1 підтвердив, що був обізнаний про вартість відчуженого автомобіля марки "MITSUBISHI PAJERO", але опублікував повідомлення про суттєві зміни у майновому стані лише 14.02.2019 року о 13 годині 22 хвилини. Таким чином, ОСОБА_1 визнав свою вину та щиро розкаявся у скоєнні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-6 КпАП України.

Вислухавши пояснення, дослідивши зібрані по справі докази та оцінюючи їх в сукупності, приходжу до висновку, що вина гр. ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч.2 ст.172-6 КпАП України, знайшла своє підтвердження в ході судового розгляду справи, зокрема:

- згідно пояснення гр. ОСОБА_1 , встановлено, що він дійсно що був обізнаний про вартість набутого у власність автомобіля марки "MITSUBISHI PAJERO PININ", однак не повідомив про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування. Також гр. ОСОБА_1 підтвердив, що був обізнаний про вартість відчуженого автомобіля марки "MITSUBISHI PAJERO", але опублікував повідомлення про суттєві зміни у майновому стані лише 14.02.2019 року о 13 годині 22 хвилини. Таким чином, він визнав свою вину та щиро розкаявся у скоєнні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-6 КпАП України (том справи 1, а.с.42-43);

- відповідно до результату пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції встановлено, що станом на 23.06.2018 року гр. ОСОБА_1 достовірно був обізнаний про вартість відчуженого автомобіля марки "MITSUBISHI PAJERO", державний номерний знак НОМЕР_3 , яка становить 288750 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2018 року, однак повідомлення про суттєві зміни у майновому стані опублікував лише 14.02.2019 року о 13 годині 22 хвилини (том справи 1, а.с.37-40);

- згідно результату пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції встановлено, що станом на 26.04.2019 року гр. ОСОБА_1 достовірно був обізнаний про вартість набутого у власність автомобіля марки "MITSUBISHI PAJERO PININ", яка становить 214920 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2019 року, однак не повідомив про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування (том справи 2, а.с.29).

- згідно копії витягу з офіційного сайту Акредитованого центру сертифікації ключів ПАТ КБ "ПриватБанк", встановлено, що 12.03.2019 року гр. ОСОБА_1 останній раз отримав електронний цифровий підпис для входу до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (том справи 2, а.с.28).

Даних щодо обставин, які об`єктивно могли завадити ОСОБА_1 перешкоди для подачі до НАЗК декларації про суттєві зміни майнового стану у встановлений законом строк не надано, а матеріали справи їх не містять.

Призначаючи адміністративне стягнення гр. ОСОБА_1 , враховую характер вчиненого правопорушення, котре стосується засад запобігання та протидії корупції та виходжу з вимог ст.33 КпАП України, згідно якої, накладене адміністративне стягнення в кожному конкретному випадку має бути необхідним і достатнім для виправлення правопорушника та попередження вчинення ним нових правопорушень, а тому, вважаю за необхідне накласти на гр. ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах, передбачених санкцією ч.2 ст.172-6 КпАП України.

Відповідно до ст.40-1 та зміни до ст.283 Кодексу України про адміністративне правопорушення, зміни до ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється в дохід держави у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення.

На підставі викладеного та керуючись ст.283, ст.40-1, ст.36 КпАП України

постановив:

ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-6 КпАП України, та притягти до адміністративної відповідальності у вигляді стягнення штрафу у розмірі 100 (сто) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 1700 (одна тисяча сімсот) гривень на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_1 (ІНН- НОМЕР_1 ), судовий збір у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. в дохід держави (ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код ЄДРПОУ 37993783; Р/р НОМЕР_4 ; МФО 899998).

На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Дніпровського апеляційного суду через Верхньодніпровський районний суд протягом 10 днів.

Строк пред`явлення постанови до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.

Суддя С.М. Бурхан

Постанова набрала законної сили _____