
Справа № 761/32383/19
Провадження № 3/761/7010/2019
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 серпня 2019 року cуддя Шевченківського районного суду м. Києва Овсеп`ян Т.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
за ст.212-15 КУпАП,
В С Т А Н О В И Л А :
02.08.2019 року головним спеціалістом відділу моніторингу діяльності політичних партій та супроводу виявлених порушень Департаменту з питань запобігання політичній корупції - Дунаєвським І . Ф . складено протокол №50-25/793 про адміністративне правопорушення, передбачене ст.212-15 КУпАП, щодо ОСОБА_1 , згідно з яким останній вчинив адміністративне правопорушення, передбачене статтею 212-15 КУпАП, а саме порушення порядку надання внеску на підтримку політичної партії.
Судом вживалися заходи щодо виклику ОСОБА_1 шляхом направлення судової повістки, проте в судове засідання останній не з`явився.
Перевіривши протокол про адміністративне правопорушення №50-25/793 та долучені до нього матеріали, суд приходить до висновку про наявність підстав для направлення матеріалів справи до Національного агентства з питань запобігання корупції для належного оформлення, виходячи з наступного.
Згідно з положеннями ст.254 КУпАП, зокрема: про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються його права і обов`язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Власноручно викладені цією особою пояснення та зауваження додаються до протоколу, про що до нього вноситься відповідний запис із зазначенням кількості аркушів, на яких подано такі пояснення та/або зауваження.
Як вбачається з матеріалів справи, протокол про адміністративне правопорушення та додатки до нього не відповідають зазначеним вище вимогам закону.
Так, в порушення ст.254 КУпАП копія протоколу ОСОБА_1 під розписку не вручена, в порушення ст.256 КУпАП права і обов`язки, передбачені ст.268 КУпАП, не роз`яснені, відсутній підпис особи, яка притягається до відповідальності, та пояснення щодо обставин адміністративного правопорушення. Запис про те, що особа відмовилася від підписання протоколу, відсутній.
Враховуючи наведене, суд позбавлений можливості всебічно, повно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, та вирішити її в точній відповідності з законом.
За таких обставин матеріали справи з протоколом про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 необхідно повернути для належного оформлення, виконання вимог ст.ст.254, 256, 268, КУпАП.
На підставі викладеного й керуючись ст.ст.245, 254, 256, 268, 278 КУпАП, суддя,
П О С Т А Н О В И Л А :
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.212-15 КУпАП повернути до Національного агентства з питань запобігання корупції для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя