Постанова № 83945592, 30.08.2019, Ізюмський міськрайонний суд Харківської області

Дата ухвалення
30.08.2019
Номер справи
623/3376/19
Номер документу
83945592
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Номер справи 623/3376/19

Номер провадження 3/623/752/2019

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 серпня 2019 року суддя Ізюмського міськрайонного суду Харківської області Герцов О.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДФС у Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, працюючого директором КП «Ізюмрайкомунсервіс», до адміністративної відповідальності протягом року не притягувався, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за частиною 1 статті 1631 КУпАП.

в с т а н о в и в:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №18/20-40-14-17-21 від 02 серпня 2019 року ОСОБА_1 допустив порушення порядку ведення податкового обліку, чим скоїв правопорушення, передбачене частиною 1 статті 1631 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, про час і місце слухання справи був повідомлений, заяв чи клопотань до суду не надавав.

Дослідивши матеріли справи про адміністративне правопорушення, встановлено наступне.

Згідно протоколу 18/20-40-14-17-21 від 02 серпня 2019 року про притягнення до адміністративної відповідальності директор КП «Ізюмрайкомунсервіс» ОСОБА_1 занизив податок на прибуток всього в сумі 88 743 гривні, в тому числі за 2017 рік в сумі 45 354 гривні, за 2018 рік в сумі 43389 гривень та завищив від`ємне значення об`єкту оподаткування податок на прибуток всього в сумі 71 658 гривень, в тому числі за 2018 рік в сумі 71 658 гривень, чим порушив вимоги статті 44, п.п. 134.1.1 п. 134.1 статті 134 Податкового кодексу України.

Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 1631 КУпАП, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення №18/20-40-14-17-21 від 02 серпня 2019 року, висновком до акту перевірки №2624/20-40-14-17-20/40834511 від 01 серпня 2019 року та актом перевірки від 01 серпня 2019 року №2624/20-40-14-17-20/40834511.

Частина 1 статті 1631 КУпАП передбачає відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.

У відповідності до вимог статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.

Однак, у відповідності до частини 2 статті 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині 3 цієї статті.

За цих обставин не може бути розпочато провадження в справі, а розпочате - підлягає закриттю (пункт 7 статті 247 КУпАП).

При цьому, необхідно враховувати, що безпосередньо КУпАП не містить визначення поняття «триваюче правопорушення», але в теорії адміністративного права триваючими є правопорушення, які, почавшись з якоїсь протиправної дії або бездіяльності, здійснюються потім безперервно шляхом невиконання певного обов`язку, тобто такі правопорушення, які пов`язані з тривалим, неперервним невиконанням обов`язків, передбачених конкретною правовою нормою, і припиняються або виконанням регламентованих обов`язків, або виявленням компетентним органом при проведенні певних перевірок. Початковим моментом такого діяння може бути активна дія або бездіяльність, коли винний або не виконує конкретний покладений на нього обов`язок, або виконує його не повністю чи неналежним чином. Тобто, триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила якісь певні дії чи бездіяльність, перебуває надалі у стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу. Іноді такий стан продовжується значний час і увесь час винний безперервно вчиняє правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов`язків (листи МЮ України від 01 грудня 2003 року за № 22-34-1465, від 17 липня 2007 року за № 22-14-493 та від 02 серпня 2013 року за № 6802-0-4-13/11).

Таким чином, триваючими слід визнавати такі порушення податкового законодавства України, що характеризуються безперервністю їх учинення протягом певного часу і які тривають доти, доки їх не буде виявлено відповідним компетентним органом або особа не припинить порушувати норми податкового законодавства.

Як вбачається з матеріалів справи, порушення, яке було допущено ОСОБА_1 , не можна вважати триваючим, тому адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня його вчинення.

Оскільки, правопорушення було вчинене у 2017 та 2018 роках, протокол про адміінстративне правопорушення надійшов до суду 28 серпня 2019 року, то провадження по справі підлягає закриттю на підставі пункту 7 статті 247 КУпАП у зв`язку із закінчення на момент судового розгляду справи про адміністративне правопорушення строку, передбаченого статтею 38 КУпАП.

Керуючись статтями 38, 247, 283-287, 294 КУпАП, суддя, -

п о с т а н о в и в:

Провадження у адміністративній справі у відношенні ОСОБА_1 за частиною 1 статті 1631 КУпАП закрити у зв`язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.

Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя О.М. Герцов