
Справа № 215/5151/19
3/215/1535/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 серпня 2019 року суддя Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Камбул М.О. розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління Державної Фіскальної служби у Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНН НОМЕР_1 , громадянина України, який раніше не притягався до адміністративної відповідальності, працюючого директором ПП «ЮАС», зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
При перевірці ПП «ЮАС» за юридичною адресою: м.Кривий Ріг, вул. Федоренко, 25-А, встановлено, що посадова особа ОСОБА_1 , який працює директором ПП «ЮАС» порушив порядок ведення податкового обліку, а саме: пп.134.1.1 п.134.1 ст.134 ПК України, в результаті чого підприємством занижено податок на прибуток у загальній сумі 45853 грн., в тому числі за 2016 рік на суму 40500 грн. та 2017 рік на суму 5353 грн.; п.185.1 ст. 185, п.198.3 ст.198, п. 201.1, п.201.4, п.201.7 ст. 201 ПК України, в результаті чого підприємством занижено податок на додану вартість всього у сумі 50948 грн., в тому числі за березень 2016 року на суму 45000 грн. та листопад 2017 року на суму 5948 грн., у зв`язку із чим було складено акт №37955/04-36-14-21/38334026 від 09.07.2019 за період діяльності з 01.01.2016 по 31.12.2017. Своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 44.1 ст. 44, Податковий кодекс України від 02.12.2010 року№2755-VI, та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст.278 КУпАП, суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує таке питання, зокрема як: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Статтею 245 КУпАП встановлено, що завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Згідно з ч. 1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами..
Частиною 1 ст. 268 КУпАП встановлено, що справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
При складенні протоколу про адміністративне правопорушення особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються її права і обов`язки, передбачені статтями 55, 56, 59, 63 Конституції України, статтею 268 КУпАП, повідомляється, що справу про адміністративне правопорушення буде розглянуто судом у строки, визначені ст. 277 КУпАП, про що робиться відмітка та ставиться підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підпису про ознайомлення з правами у протоколі робиться запис про це.
Протокол про адміністративне правопорушення складається у двох примірниках, один з яких під підпис вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності. У разі якщо особа відмовляється від отримання другого примірника протоколу про адміністративне правопорушення або не з`являється для ознайомлення з протоколом, другий примірник протоколу про адміністративне правопорушення та копії інших матеріалів, що підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення, рекомендованим поштовим відправленням із повідомленням про вручення та з описом вкладення не пізніше наступного робочого дня з дня складення протоколу про адміністративне правопорушення разом із супровідним листом в конверті з позначкою "особисто" направляються особі, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення.
Натомість, у протоколі про адміністративне правопорушення № 755 від 13 серпня 2019 року відносно ОСОБА_1 , складеного головним державним ревізором-інспектором відділу аудиту платників Нікопольського управління аудиту Головного управління ДФС у Дніпропетровської області Юраковою Н.М., вказані вимоги законодавства не є дотриманими.
Як вбачається із вищевказаного протоколу та матеріалів справи про адміністративне правопорушення, під час складання даного протоколу про адміністративне правопорушення порушено права ОСОБА_1 , оскільки в матеріалах справи відсутні будь-які відомості про те, що останній був належним чином інформований про факт складання цього протоколу, також ОСОБА_1 не був належним чином ознайомлений зі змістом даного протоколу, матеріалами справ про адміністративні правопорушення, останньому також не були роз`яснені його права, передбачені ст.ст. 55, 56, 59, 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП.
Матеріали справи містять копію листа про начебто виклик ОСОБА_1 для участі в складанні протоколу про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП на 11-00 год. 13.08.2019, разом з тим, в матеріалах справи відсутні будь-які відомості про факт надсилання цього листа на адресу ОСОБА_1 та їх отримання останнім.
Аналізуючи зазначені норми вказують про порушення вимог ст.ст. 260, 268, 277 КУпАП збоку уповноважених осіб щодо здійснення контролю явки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності у судове засідання, та позбавляє суд можливості розглянути матеріали в строк, який встановлений ст. 277 КУпАП.
Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Зважаючи на викладене, суддя позбавлений можливості оцінити та повно і об`єктивно дослідити всі обставини справи, у зв`язку з чим матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності підлягає поверненню для усунення порушень, допущених при складенні протоколу про адміністративне правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 221, 245, 251, 252, 256, 268, 277, 278, 283-285 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали справи про адміністративне правопорушення № 215/5151/19; 3/215/1535/19 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП повернути до Головного управління Державної Фіскальної служби у Дніпропетровській області - для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: