
Справа № 171/1579/19
2-а/171/20/19
Ухвала
Іменем України
29 серпня 2019 року
Суддя Апостолівського районного суду Дніпропетровської області Хоруженко Н.В., розглянувши матеріали адміністративної позовної заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Апостолівської міської ради Дніпропетровської області про визнання рішення Апостолівської міської ради Дніпропетровської області протиправним, та зобов`язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
28.08.2019 року позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до суду з адміністративним позовом до Апостолівської міської ради Дніпропетровської області у якому просили суд:
Визнати протиправним та скасувати п.12 та п.13 рішення 47 сесії УІІ скликання від 11.04.2018 року Апостолівської міської ради Дніпропетровської області "Про відмову у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства в межах м. Апостолове № 338 від 21.04.2016 року на ім`я ОСОБА_2 та № 339 від 21.04.2016 року на ім`я ОСОБА_1 "
Зобов`язати Апостолівську міську раду Дніпропетровської області розглянути заяви ОСОБА_1 та ОСОБА_2 від 29.02.2016 року з датою реєстрації 04.03.2016 року та надати дозволи на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства орієнтованою площею 2 га кожна на території Апостолівської міської ради Дніпропетровської області.
Вивчивши матеріали даного адміністративного позову приходжу до висновку, що дана справа не підсудна Апостолівському районному суду Дніпропетровської області.
Так, відповідно до положень ст. 20 КАСУ:
1. Місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
2. Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
З позовної заяви вбачається, що пред`явлені позивачами вимоги не пов`язані з притягненням до адміністративної відповідальності, виборчим процесом чи процесом референдуму, з перебуванням іноземців чи осіб без громадянства, діями державного виконавець, тобто не відносяться до вичерпного переліку справ, які підсудні місцевому загальному суду як адміністративному суду, а тому відносяться до підсудності окружного адміністративного суду.
Враховуючи вищевикладене, з метою недопущення порушення права особи на доступ до правосуддя, керуючись ст.ст.19,20,29,256,294 КАС України, суддя-
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Апостолівської міської ради Дніпропетровської області про визнання рішення Апостолівської міської ради Дніпропетровської області протиправним, та зобов`язання вчинити певні дії - передати на розгляд до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту підписання суддею.
Ухвала суду може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Третього апеляційного адміністративного суду в апеляційному порядку через Апостолівський районний суд Дніпропетровської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Позивач, якому ухвала не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Суддя:Н. В. Хоруженко