Ухвала суду № 83899652, 27.08.2019, Господарський суд м. Києва

Дата ухвалення
27.08.2019
Номер справи
910/8817/19
Номер документу
83899652
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про відкладення підготовчого засідання

м. Київ

27.08.2019справа № 910/8817/19

Господарський суд міста Києва у складі судді Марченко О.В., за участю секретаря судового засідання Роздобудько В.В.,

розглядаючи у відкритому судовому засіданні

справу № 910/8817/19

за позовом Концерну радіомовлення, радіозв`язку та телебачення (04112, м. Київ, вулиця Дорогожицька, 10; ідентифікаційний код 01190043)

до публічного акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України" (04119, м. Київ, вулиця Мельникова, 42; ідентифікаційний код 23152907)

про визнання договору укладеним,

за участю представників:

позивача - Хмелюк А.П. (довіреність від 02.04.2019 №1181/9);

відповідача - не з`явився,

ВСТАНОВИВ:

Концерн радіомовлення, радіозв`язку та телебачення (далі - Концерн) звернувся до господарського суду міста Києва з позовом до публічного акціонерного товариства (далі - Товариство) про визнання укладеним з 14.12.2018 договору про надання телекомунікаційних послуг з доставки радіосигналу (далі - Договір) за цінами, визначеними в додатку №1 до Договору, в редакції Концерну, викладеній у позовній заяві.

Позов мотивовано тим, що:

- згідно зі статтею 63 Закону України «Про телекомунікації» телекомунікаційні послуги надаються відповідно до законодавства; умовою надання телекомунікаційних послуг є укладення договору оператором, провайдером телекомунікацій і споживачем телекомунікаційних послуг;

- оскільки Концерн є виконавцем державного замовлення, а Товариство замовником, Концерн не може відмовитися від виконання такого замовлення; останній зобов`язаний надавати послуги навіть якщо на момент надання послуг Договір не був укладений;

- з практики співпраці з Товариством спочатку Концерном надавалися замовнику телекомунікаційні послуги, а через деякий час (декілька місяців) після отримання бюджетних коштів на оплату вказаного замовлення/послуг укладалися контракти відповідно до вимог чинного законодавства;

- у січні-березні 2018 року склалася та ж ситуація, Концерном надавалися телекомунікаційні послуги, а Договір з Товариством був укладений 02.07.2018, дія якого розповсюджується на правовідносини, що виникли з 01.01.2018, згідно з частиною третьою статті 631 Цивільного кодексу України;

- 02.07.2018 Концерном (виконавець) та Товариством (замовник) укладено Договір зі строком надання послуг з трансляції радіопрограм з 01.01.2018 по 31.03.2018;

- 31.03.2018 строк дії Договору закінчився в частині періоду надання послуг, проте замовник продовжував замовляти послуги, а виконавець забезпечував виконання державного замовлення та продовжував безперервно надавати послуги;

- 19.09.2018 листом №2.4-16/2711 відповідач запросив Концерн на переговори з приводу проведення переговорної процедури закупівлі послуг, які мали відбутися 26.09.2018;

- листом від 14.12.2018 №4614/4-06 Концерн надіслав на адресу Товариства проект договору про надання послуг з передачі даних;

- пунктом 5.1 Договору передбачено, що сторони домовились про строк надання послуг з передачі даних з квітня по грудень 2018 року;

- Концерн у передбачений законодавством термін ні відповіді, ані заперечень не отримував, натомість замовник вчиняв дії, спрямовані на його виконання, а саме продовжував замовляти послуги з доставки радіосигналу;

- протягом квітня-грудня 2018 року Концерн безперервно здійснював доставку радіосигналу Товариству та забезпечував дотримання прав громадян України на інформацію; акти виконаних робіт (надання послуг) та рахунки на оплату фактично наданих послуг щомісячно передавалися замовнику разом із супровідними листами;

- фактичне використання відповідачем технічних засобів позивача протягом 2-4 кварталів 2018 року для доставки радіопрограм є беззаперечним доказом прийняття оферти виконавця на укладення договору про надання телекомунікаційних послуг з трансляції телепрограм.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 09.07.2019 позовну заяву Концерну залишено без руху та встановлено позивачу десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.

25.07.2019 позивачем подано суду документи на виконання ухвали суду від 09.07.2019.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 31.07.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження; підготовче засідання призначено на 27.08.2019.

Відповідач 15.08.2019 подав суду відзив на позов, в якому заперечує проти задоволення позовних вимог повністю, оскільки позивачем було порушено проведення переговорної процедури закупівлі; не погоджено сторонами всіх істотних умов Договору; представники позивача не з`явилися на відповідні переговори та не надали документи відповідно до статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі», в зв`язку з чим відповідачем не було оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір за результатами застосування переговорної процедури закупівлі.

21.08.2019 позивач подав суду відповідь на відзив, в якій зазначив про те, що:

- Товариство листом від 19.09.2018 №2.4-16/2711 повідомило Концерн про те, що відповідач планує розглянути питання про прийняття рішення щодо проведення переговорної процедури закупівлі ДК 021-2015:64210000-1 послуги телефонного зв`язку та передач даних; у листі про початок проведення переговорної процедури мова не йшла; крім того, вказаним листом не вимагалося від Концерну надати документи, передбачені статтею 16 Закону України «Про публічні закупівлі»;

- розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25.03.2019 №194-р виділено Державному комітету телебачення та радіомовлення України (далі - Комітет) 97 000 грн. для здійснення заходів з відновлення безперебійного мовлення Концерном з метою забезпечення інформаційної безпеки держави;

- проте станом на 20.08.2019 (дата підписання відповіді на відзив) питання щодо отримання фінансування не вирішено; як зазначено в засобах масової інформації представниками Комітету, освоїти кошти не має можливості через відсутність укладених договорів Концерном та Товариством;

- розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10.07.2019 №527-р «Про скасування розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 березня 2019 №194» скасовано виділення коштів з резервного фонду державного бюджету;

- тобто, впродовж дії Розпорядження від 25.03.2019 №194-р Комітет не винайшов можливості для освоєння вказаних коштів і їх виділення було скасовано;

- позивач, як виконавець державного замовлення та як оператор не має права відмовити у наданні телерадіоорганізаціям технічних засобів для користування каналами мовлення у разі наявності у нього технічної можливості та наявності ліцензії Національної ради з питань телебачення і радіомовлення (далі - Національна рада) у замовника;

- Концерн відповідно до ліцензії Національної ради надає послуги з технічного обслуговування мереж ефірного телемовлення; самі ж програми для трансляції формуються в апаратно - студійних комплексах відповідача;

- протягом 2018 року (включно спірний період з 01.04.2018 по 31.12.2018) сигнал від Товариства безперервно поступав до центру контролю і управління радіомовленням та телебаченням Концерну, що свідчить про те, що відповідач є ініціатором замовлення послуг у Концерну;

- отже, відсутність укладеного Договору та не проведення процедури закупівлі не завадило відповідачу продовжувати замовляти послуги позивача.

Крім того, у відповіді на відзив позивачем викладено клопотання про залучення до участі у справі Кабінету Міністрів України та Комітету як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача.

Клопотання мотивоване тим, що Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25.03.2019 №194-р виділено Комітету кошти, а Комітет мав освоїти та виплатити відповідачу вказані кошти, проте освоїти кошти не було можливості у зв`язку з відсутністю укладених договорів Концерном та Товариством.

У підготовче засідання 27.08.2019 з`явився представник позивача; представник відповідача у підготовче засідання не з`явився, 15.08.2019 відповідач подав суду клопотання про відкладення підготовчого засідання у зв`язку з тим, що уповноважений представник Товариства знаходиться у щорічній відпустці з 16.08.2019 по 30.08.2019.

Представник позивача у підготовчому засіданні 27.08.2019 наголосив на доводах клопотання про залучення до участі у справі Кабінету Міністрів України та Комітету як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача, та просив суд його задовольнити.

Частиною першою статті 50 ГПК України передбачено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Враховуючи, що спір у даній справі безпосередньо стосується виділення коштів Кабінетом Міністрів України Комітету та їх освоєння, суд вважає за необхідне залучити до участі у справі Кабінет Міністрів України та Комітет як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача, оскільки рішення у даній справі може вплинути на їх права та обов`язки.

Представник Концерну залишив вирішення клопотання відповідача про відкладення підготовчого засідання на розсуд суду.

Відповідно до частини другої статті 183 ГПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: 1) визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу; 2) залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача; 3) в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

Отже, враховуючи неявку в підготовче засідання представника відповідача і клопотання останнього про відкладення підготовчого засідання, та залучення до участі у справі третіх осіб, суд вважає за необхідне відкласти підготовче засідання.

Враховуючи викладене та керуючись статтями 50, 183, 202, 234 та 235 ГПК України, господарський суд міста Києва

УХВАЛИВ:

1. Відкласти підготовче засідання з розгляду справи №910/8817/19 на 15.10.19 о 10:40. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал №13.

2. Залучити до участі у справі Кабінет Міністрів України (01008, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 12/2) та Державний комітет з питань телебачення та радіомовлення України (01001, м. Київ, вул. Прорізна, буд. 2; ідентифікаційний код 00013936) як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача.

3. Встановити позивачу строк до 13.09.2019 подати суду докази надіслання третім особам позовної заяви з доданими до неї документами.

4. Запропонувати третім особам у строк до 27.09.2019 подати суду письмові пояснення щодо позову з викладенням своїх аргументів і міркувань на підтримку або заперечення проти позову з доданням доказів, що підтверджують викладені обставини, та доказів надіслання письмових пояснень і доданих до них документів позивачу та відповідачу.

5. Копію даної ухвали надіслати учасникам справи.

Ухвала набрала законної сили 27.08.2019 та оскарженню не підлягає.

Суддя О.В. Марченко