Постанова № 8389544, 04.03.2010, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.03.2010
Номер справи
2а-10437/09/1570
Номер документу
8389544
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа №2а-10437/09/1570

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(вступна та резолютивна частини)

«04» березня 2010 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бутенко А.В.,

при секретарі - Рачкові О.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України в Одеській області до приватного підприємства „Дісаж” про стягнення фінансових санкцій у розмірі 3700 грн. 00 коп.

Керуючись ст.ст. 94, 158-163 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В :

1. Адміністративний позов регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України в Одеській області до приватного підприємства „Дісаж” задовольнити повністю.

2. Стягнути з приватного підприємства „Дісаж” (65029, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, б.57, кв.39, код ЄДРПОУ 25417882) на користь державного бюджету ( р/р 31111106700008, код бюджетної класифікації 21081100, одержувач: ГУДКУ в Одеській області, код 23213460, банк одержувача ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011) фінансові санкції у сумі 3700 (три тисячі сімсот) гривень 00 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня ухвалення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.5 ст.186 КАС України.

С уддя Бутенко А.В.

Справа №2а-10437/09/1570

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

«04» березня 2010 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бутенко А.В.,

при секретарі - Рачкові О.І.,

за участю сторін:

представник позивача - Собітнюк Н.О. (по довіреності)

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України в Одеській області до приватного підприємства „Дісаж” про стягнення фінансових санкцій у розмірі 3700 грн. 00 коп.

В С Т А Н О В И В :

З позовом до суду звернулось регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України в Одеській області до приватного підприємства „Дісаж” про стягнення фінансових санкцій у розмірі 3700 грн. 00 коп.

В судовому засіданні 04.03.2010 року представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, обґрунтувавши їх тим, що 11 квітня 2009 року державними податковими інспекторами ДПА в Одеській області була проведена перевірка господарської одиниці-крамниця, який розташований за адресою: м. Одеса, вул. В. Арнаутська, б.2-а та належить приватному підприємству „Дісаж”. В ході перевірки був встановлений факт реалізації алкогольних напоїв через ЕККА не зазначений у ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями серія АВ №944333, що підтверджується фіскальними чеками, чим було порушено ч.18 ст.15 Закону України „Про державне регулювання виробництва обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” зі змінами та доповненнями від 19.12.1995 року №481/95-ВР. Також в ході перевірки був встановлений факт зберігання алкогольних напоїв без марки акцизного збору встановленого зразка., чим порушено вимоги ст. 11 Закону України №481/95-ВР від 19.12.1995 року. По даним правопорушенням Державними інспекторами ДПА в Одеській області був складений акт №2132/15/32/23/25417882 від 11.04.20098 року. Відповідно до цього акту 05.05.2009 року начальником управління Регіонального управління САТ ДПА України в Одеській області було прийняте рішення №150479 про застосування до приватного підприємства „Дісаж” фінансових санкцій у розмірі 3700 грн. Станом на день розгляду справи приватне підприємство ”Дісаж” вказану суму фінансових санкцій не сплатило.

Відповідач в судове засідання 04.03.2010 року не з`явився хоча був належним чином повідомлений про час та місце слухання справи (а.с.51,56), а тому на підставі положень ст.128 КАС України справа слухалась за його відсутності за наявними в справі доказами.

Заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши наявні в справі письмові докази суд доходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог з наступних підстав.

Позивач на підставі ст.1 Закону України «Про державну податкову службу» є місцевим підрозділом центрального органу державної виконавчої влади та згідно ст.7,10,11 цього ж Закону здійснює повноваження щодо встановлення порушень податкового законодавства, нарахування стягнення заборгованості з податків та зборів, штрафних санкцій у тому числі й в судовому порядку, а тому справи за позовами щодо стягнення податкової заборгованості на підставі п.4 ч.1 ст.17, п. 5 ч.4 ст.50 КАС України підвідомчі адміністративним судам та повинні розглядатись за правилами адміністративного судочинства.

Судом встановлено, що 11 квітня 2009 року державними податковими інспекторами ДПА в Одеській області була здійснена перевірка господарської одиниці крамниця, яка розташована за адресою: м. Одеса, вул. В. Арнаутська, буд.2-а та належить приватному підприємству „Дісаж”.

За наслідками проведеної перевірки Державною податковою адміністрацією в Одеській області складено акт перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій №2132/15/32/23/25417882 від 11.04.2009 року (а.с.6), згідно якого державними податковими інспекторами ДПА в Одеській області в ході проведення перевірки були виявлені порушення абз. 18 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» № 481/95-ВР від 19.12.1995 року, а саме, було встановлено факт реалізації алкогольних напоїв через ЕККА не зазначений у ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями серія АВ №944333 (а.с.19-20). Також, у ході перевірки був встановлений факт зберігання алкогольних напоїв без марки акцизного збору встановленого зразка (Шампанське «Севастопольське» в кількості 2 шт. по ціні 21,60 грн., та коньяк «КВІНТ»- 1 шт. за ціною 47,79 грн.) чим порушено вимоги ст. 11 Закону України №481/95-ВР від 19.12.1995 року. З актом перевірки №2132/15/32/23/25417882 директор ОСОБА_3 ознайомлений.

Відповідно до п.1.3 Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, який затверджений наказом Державної податкової адміністрації України від 10.08.2005р. №327 та зареєстрований в Міністерстві юстиції за №925/11205 акт - службовий документ, який стверджує факт проведення невиїзної документальної або виїзної планової чи позапланової перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єктами господарювання.

В порушення ст.15 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” у вказаній господарській одиниці здійснювалась роздрібна торгівля алкогольними напоями через електронні контрольно-касові аппарати ФН 1553005181 та ФН 1553006447 відповідно до фіскальних чеків (а.с.14), які не зазначені у ліцензії (а.с.19-20).

Згідно з ч.2 ст.17 зазначеного Закону до субєктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) не зазначений у ліцензії 200 відсотків вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) продукції, але не менше 1000 гривень.

Також, відповідно до абз.3 ч.4 ст.11 цього Закону, алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.

Згідно зі ст. 1 Закону України „Про акцизний збір на алкогольні напої та тюнові вироби” від 15.09.1995 року №329/95-ВР зазначається, що марка акцизного збору спеціальний знак, яким маркуються алкогольні напої та тютюнові вироби. Її наявність на цих товарах підтверджує сплату акцизного збору, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів.

Відповідно до ч.2 ст.7 зазначеного Закону, наявність марки акцизного збору на пляшці (упаковці) алкогольних напоїв та пачці (упаковці) тютюнових виробів є однією з умов для ввезення на митну територію України і реалізації їх споживачам. Забороняється ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізації на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка.

Частиною 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва i обiгу спирту етилового, коньячного i плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», передбачено відповідальність за зберігання, транспортування, реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.

Відповідно до п.5 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, затвердженого постановою КМУ від 02.06.2003 року № 790 , підставою для застосування фінансових санкцій є матеріали правоохоронних, податкових та інших органів виконавчої влади щодо недотримання суб'єктами підприємницької діяльності вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Рішення про застосування фінансових санкцій приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи).

Відповідно до ч.2 ст. 17 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, на підставі акту перевірки №2132/15/32/23/25417882 від 11.04.2009 року , 05.05.2009 року начальником РУ Департаменту САТ ДПА України в Одеській області було прийняте рішення №150479 про застосування до приватного підприємства „Дісаж” фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 3700 грн. (а.с.12). Вказане рішення було надіслано та отримано відповідачем 18.05.2009 року, що підтверджується повідомленням про вручення кореспонденції (а.с.15), проте штрафні санкції до теперішнього часу не сплачені.

Згідно з положенням ст. 17 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” у разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення про застосування штрафних санкцій, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

На підставі викладеного, суд прийшов до висновку, що представник позивача довів суду обставини на яких ґрунтуються позовні вимоги та надав необхідні докази, а тому позовні вимоги регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Одеській області щодо приватного підприємства „Дісаж” обґрунтовані, підтверджені доказами, відповідають чинному законодавству, а отже підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 94, 158-163 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В :

1. Адміністративний позов регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України в Одеській області до приватного підприємства „Дісаж” задовольнити повністю.

2. Стягнути з приватного підприємства „Дісаж” (65029, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, б.57, кв.39, фактична адреса 65012, м. Одеса, вул. Велика Арнаутська, б.2а, код ЄДРПОУ 25417882) на користь державного бюджету ( р/р 31111106700008, код бюджетної класифікації 21081100, одержувач: ГУДКУ в Одеській області, код 23213460, банк одержувача ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011) фінансові санкції у сумі 3700 (три тисячі сімсот) гривень 00 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня ухвалення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.5 ст.186 КАС України.

Повний текст постанови складений та підписаний суддею 09.03.2010 року

Суддя Бутенко А.В.

ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

65062, Україна, м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 14, тел./факс (048)785-24-87

_____ № 2а-10437/09/1570_

ПП. „Дісаж”

вул. В. Арнаутська, буд 2а., м. Одеса, 65012

Одеський окружний адміністративний суд надсилає Вам копію постанови від 04 березня 2009 року до відома та виконання.

Додаток: копія постанови на 3 арк.

Суддя Одеського окружного

адміністративного суду Бутенко А.В.