Постанова № 83895010, 27.08.2019, Подільський міськрайонний суд Одеської області (до 25.04.2025 - Котовський міськрайонний суд Одеської області)

Дата ухвалення
27.08.2019
Номер справи
505/2722/19
Номер документу
83895010
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 505/2722/19

Провадження № 3/505/1651/2019

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"27" серпня 2019 р. суддя Котовського міськрайонного суду Одеської області Вергопуло А.К., розглянувши матеріали, які надійшли від Подільського відділу поліції ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , голова старостинського Борщівського округу, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ст.212-10 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

20 липня 2019 року ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді голови старостинського Борщівського округу та відповідальною особою з благоустрою с. Борщі Подільського ОТК, порушуючи вимоги ст. 74 ч. 24 Закону України «Про вибори народних депутатів України», не вжила заходів по зняттю агітаційних матеріалів з 24.00 год. 20.07.2019 року, чим вчинила правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.212-10 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнала. Вказувала, що нею були прийняті заходи щодо зняття агітаційних матеріалів на території с. Борщі Подільського району у спеціально відведених для агітації місцях. Проте, вона не є відповідальною особою зі зняття агітаційних матеріалів по всій території с. Борщі. Оскільки на території села було розміщено багато агітаційних плакатів, прослідкувати щоб всі матеріали були зняті своєчасно практично неможливо.

В судовому засіданні ОСОБА_1 були роз`ясненні права, передбачені ст. 268 КУпАП.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши письмові докази у справі, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-10 КУпАП порушення встановлених законом обмежень щодо ведення передвиборної агітації.

Так, статтею 212-10 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за здійснення передвиборної агітації особою, участь якої у передвиборній агітації заборонена законом, проведення передвиборної агітації поза строками, встановленими законом чи в місцях, що заборонені законом, здійснення передвиборної агітації у формах і засобами, що суперечать Конституції або законам України, або інше порушення встановлених законом обмежень щодо ведення передвиборної агітації, крім випадків, передбачених статтями 212-9, 212-13 та 212-14 цього Кодексу, а так само агітація в день проведення референдуму.

Відповідно до ч.2 ст.70 ЗУ "Про вибори народних депутатів України" передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п`ятниці перед днем голосування.

Частиною 24 ст.70 ЗУ "Про вибори народних депутатів України" зазначається, що з часу припинення передвиборної агітації відповідно до частини другої статті 70 цього Закону забороняються проведення агітаційних заходів, розповсюдження передвиборних агітаційних матеріалів у засобах масової інформації, демонстрація агітаційних фільмів чи кліпів, розповсюдження виборчих листівок, плакатів, інших друкованих агітаційних матеріалів чи друкованих видань, в яких розміщено матеріали передвиборної агітації, публічні заклики голосувати за чи не голосувати за партії - суб`єкти виборчого процесу, кандидатів у депутати в одномандатному окрузі або публічна оцінка діяльності цих партій чи кандидатів у депутати. Передвиборні агітаційні матеріали знімаються з 24 години останньої п`ятниці перед днем голосування відповідними службами місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Процедура щодо зняття агітаційного матеріалу передбачена ч.24 ст.74 Закону України «Про вибори народних депутатів України», відповідно до якої передвиборні агітаційні матеріали знімаються з 24 години останньої п`ятниці перед днем голосування відповідними службами місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Згідно Указу Президента України від 21.04.2019 року "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів" позачергові вибори до Верховної Ради України призначено на 21 липня 2019 року.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-10 КУпАП підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 №347035 від 16 серпня 2019 року, копією подання Подільського відділу поліції ГУНП в Одеській області №46/8376 від 20.07.2019 року, письмовими поясненнями ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , копіями фотоматеріалів, копією рішення виконкому Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області №206 від 09.07.2019 року, додатком до рішення виконкому сільської ради№206 від 09.07.2019 року, копією рішення Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області від 12.04.2019 року.

Твердження ОСОБА_1 про те, що вона не є відповідальною особою за зняття агітаційних матеріалів є необґрунтованими та спростовуються рішенням виконкому Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області №206 від 09.07.2019 року, яким зобов`язано забезпечити зняття передвиборчих агітаційних матеріалів старостам у відповідних населених пунктах.

Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, прихожу до висновку, що своїми діями ОСОБА_1 , будучи суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія ЗУ "Про вибори народних депутатів України", порушила вимоги ч.24 ст. 74 ЗУ «Про вибори народних депутатів України», а саме шляхом невжиття заходів щодо зняття агітаційних матеріалів на території Борщівської сільської ради до 24:00 год. 19.07.2019 року перед днем виборів.

При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер та ступінь вчиненого адміністративного правопорушення, дані про особу порушника, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, а тому прийшов до висновку, що ОСОБА_1 слід визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-10 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 30 (тридцять) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 510,00 (п`ятсот десять) гривень.

Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір" з правопорушника необхідно стягнути на користь держави, судовий збір в розмірі 384,20 гривень.

Керуючись ст.ст. 212-10, 221, 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-10 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 510 (п`ятсот десять) грн.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; Код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача: 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в сумі 384,20 грн.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови безпосередньо до Одеського апеляційного суду. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційні скарги подаються учасниками справи через Котовський міськрайонний суд Одеської області.

Суддя - А. К. Вергопуло