Постанова № 8389309, 02.03.2010, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.03.2010
Номер справи
2а-10415/09/1570
Номер документу
8389309
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 год. 20 хв. м. Одеса

«02» березня 2010 року Справа № 2а-10415/09/1570

У залі судових засідань № 1

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Свиди Л.І.

при секретарі судового засідання - Мальцеві Д.О.

за участю сторін:

представника позивача - Мушара П.Д. (по довіреності)

представника відповідача - не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Балтської міжрайонної державної податкової інспекції Одеської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

До суду звернулась Балтська міжрайонна державна податкова інспекція Одеської області з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості зі сплати штрафної санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у розмірі 3966 грн. 60 коп., мотивуючи позовні вимоги тим, що у відповідача виникла заборгованість у розмірі 3966 грн. 60 коп., яка станом на теперішній час не погашена.

Представник позивача адміністративний позов підтримав, на заявлених вимогах наполягав.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про день, час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином та завчасно, про що свідчать публікації повідомлення про слухання адміністративної справи в редакції газети «Народна трибуна» № 91 (11803) від 14.11.2009 року та від 24.02.2010 року (аркуші справи 46-48), заперечення на адміністративний позов надані не були.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, а також обставини якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Балтською районною державною адміністрацією Одеської області 14.02.2007 року здійснена державна реєстрація фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію (аркуш справи 4).

На обліку платника податків у Балтській міжрайонній державній податковій інспекції Одеської області фізична особа підприємець ОСОБА_2 знаходиться з 15.02.2007 року (аркуш справи 6).

На підставі направлення № 12/23-7017 від 05.05.2009 року завідувачем сектору контролю за розрахунковими операціями відділу податкового контролю юридичних осіб Лановлюк В.В та головним державним податковим ревізор-інспектором Якимчук С.В. 07.05.2009 року проведено перевірку господарської одиниці - крамниці, що розташована за адресою: с. Гольма Балтського району, яка належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2 (акт перевірки №0004/15/08/23/2623719270/164 від 07.05.2009 року (аркуші справи 8-10).

Перевіркою встановлено факт непроведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій на суму 5 грн. 50 коп., чим порушено п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95 від 06.07.1995 року, в порушення п. 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95 від 06.07.1995 року не ведеться облік товарних запасів за місцем їх реалізації у встановленому законодавством порядку, здійснення підприємницької діяльності без торгового патенту, чим порушено п. 1 ст. 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» від 23.03.1996 року № 98/96-ВР, в порушення ч. 10 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 року № 481/95-BP здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії (аркуші справи 8-10).

На підставі вищезазначеного акту перевірки Балтською МДПІ Одеської області винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001032300 від 20.05.2009 року у розмірі 5 грн. 30 коп. за порушення п. 1 ст. 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» від 23.03.1996 року № 98/96-ВР та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001022300 від 20.05.2009 року у розмірі 3961 грн. 30 коп. за порушення п. п. 1, 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95 від 06.07.1995 року (аркуш справи 14).

Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95 від 06.07.1995 року с уб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Згідно з п. 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95 від 06.07.1995 року с уб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).

Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» від 23.03.1996 року № 98/96-ВР патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів.

Згідно з п. 1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95 від 06.07.1995 року за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Відповідно до ст. 21 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95 від 06.07.1995 року до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з абз. 4 п. 1 ст. 8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» від 23.03.1996 року № 98/96-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, операції з торгівлі готівковими валютними цінностями, операції з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, у разі порушення вимог цього Закону несуть таку відповідальність за здійснення операцій, передбачених цим Законом, без одержання відповідних торгових патентів або з порушенням порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною другою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності суб'єктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням.

Відповідно довідки Балтської міжрайонної державної податкової інспекції Одеської області №5991/П/24-006 від 06.08.2009 року та зворотнього боку облікової картки платника фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 станом на 06.08.2009 року заборгованість відповідача по штрафним санкціям за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі становить 3966 грн. 60 коп. (аркуші справи 16, 17).

Згідно довідки сектору реєстрації та обліку платників податків у фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 наявні відкриті рахунки у фінансових установах (аркуш справи 18).

Відповідно до п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року № 509-XII, зі змінами та доповненнями органи державної податкової служби мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України. Фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку.

Згідно з п. п. 3.1.1., п. 3.1., ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року №2181-III, в рахунок погашення податкового боргу, виключно за рішенням суду, можуть бути примусово стягненні активи платника податків.

Станом на 02.03.2010 року заборгованість відповідача залишається непогашеною.

Враховуючи вищевикладене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги Балтської міжрайонної державної податкової інспекції Одеської області обґрунтовані, відповідають вимогам чинного законодавства, у зв'язку з чим підлягають задоволенню повністю.

Керуючись Законом України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» від 23.03.1996 року № 98/96-ВР, Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95 від 06.07.1995 року, Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-III від 21.12.2000 року, Законом України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року № 509-XII, ст. ст. 69-71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Балтської міжрайонної державної податкової інспекції Одеської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 ( ідентифікаційний номер НОМЕР_1) про стягнення заборгованості зі сплати штрафної санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у розмірі 3966 грн. 60 коп. задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 ( ідентифікаційний номер НОМЕР_1) заборгованість зі сплати штрафної санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у розмірі 3966 грн. 60 коп. на р/р 31119104700057, одержувач УДК в Балтському районі Одеської області, код 23214749, банк одержувача ГУДКУ в Одеській області м. Одеса 828011.

Постанова набирає законної сили у порядку ст. 254 КАС України.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено та підписано суддею 10.03.2010 року

Суддя: Л.І. Свида

ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

65062, Україна, м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 14, тел./факс (048)785-24-87

__№ 2а 10415/09/1570__

Балтська МДПІ Одеської області

вул. Котовського, 195, м. Балта,

Одеська область, 66101

ФОП ОСОБА_2

АДРЕСА_1, 65101

Одеський окружний адміністративний суд надсилає на Вашу адресу копію постанови від 02.03.2010 року по справі № 2а-10415/09/1570 до відома та виконання.

Додаток: на 4 арк.

Суддя Одеського окружного

адміністративного суду Л.І. Свида

ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

65062, Україна, м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 14, тел./факс (048)785-24-87

__№ 2а 10415/09/1570__

Балтська МДПІ Одеської області

вул. Котовського, 195, м. Балта,

Одеська область, 66101

ФОП ОСОБА_2

АДРЕСА_1, 65101

Одеський окружний адміністративний суд надсилає на Вашу адресу копію постанови від 02.03.2010 року по справі № 2а-10415/09/1570 до відома та виконання.

Додаток: на 4 арк.

Суддя Одеського окружного

адміністративного суду Л.І. Свида