Постанова № 83890625, 28.08.2019, Соснівський районний суд м. Черкас

Дата ухвалення
28.08.2019
Номер справи
712/14771/18
Номер документу
83890625
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 712/14771/18

Провадження № 3/712/51/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 серпня 2019 року суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Чечот А.А., за участю прокурора Лисик М.А. розглянувши матеріали за фактом вчинення адміністративних корупційних правопорушень відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого головним державним ревізором-інспектором відділу перевірок з окремих питань управління аудиту ГУ ДФС у Черкаській області (звільнений), ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , проживаючого: АДРЕСА_1 .

у вчиненні правопорушень, передбачених ст. 172-6 ч. 2 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ :

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 306324 від 22.11.2018 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного державного ревізора-інспектора відділу перевірок з окремих питань управління аудиту ГУ ДФС у Черкаській області, будучи згідно підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року №1700-VII (далі по тексту - Закону), суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, 04.05.2017 набув права власності на автомобіль HYUNDAI SONATA, 2011 року випуску, вартістю 314 761,17 грн, що перевищує 50 прожиткових мінімумів на одну працездатну особу, встановлених на 1 січня 2017 року (тобто суму 80 000 гривень) та в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону №1700-VII, не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у своєму майновому стані.

Відповідно до п. 10 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Частиною другою ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов`язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією України та законами України.

Підпунктом «в» п.1 ч.1ст.3 Закону передбачено, що суб`єктами на яких поширюється дія цього Закону, є державні службовці.

Цим же Законом передбачено, що у разі суттєвої зміни у майновому стані суб`єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб`єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов`язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Форму повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб`єкта декларування було затверджено Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №3.

Посадові особи контролюючих органів відповідно до п.342.4 ст.342 Податкового кодексу України від 102.12.2010 № 2755-VII зі змінами і доповненнями - є державними службовцями.

Так, відповідно до Наказу № 82-о від 27.04.2017 «Про призначення ОСОБА_1 », ОСОБА_1 призначено, 27 квітня 2017 року на посаду головного державного ревізора - інспектора відділу перевірок з окремих питань управління аудиту ГУ ДФС у Черкаській області.

Разом з цим, ОСОБА_1 був ознайомлений з обмеженнями, встановленими Законом України «Про державну службу» та попереджений про обмеження, спрямованими на запобігання корупційним та пов`язаним з корупцією правопорушень, що і підтвердив особистим підписом після ознайомлення 27.04.2017.

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про державну службу», державний службовець зобов`язаний додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.

Пунктом 5 ч. 2 ст. 32 Закону України «Про державну службу», передбачено, що на державних службовців поширюються обмеження, передбачені Законом України «Про запобігання корупції».

Отже, державний службовець є суб`єктом вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, та на нього розповсюджуються обмеження, передбаченні ст. 52 Закону.

Рішенням Національного агентства від 10.06.2016 року № 3 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 961/29091) затверджено Форму повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування та правила заповнення форми повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування. Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування подається ним особисто шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суб`єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр). Паперова копія повідомлення не надсилається (не подається). Зазначена у повідомленні інформація включається до Реєстру та оприлюднюється у публічній частині Реєстру на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Пунктом 6 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 року № 3 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089), суб`єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другою статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форми. Згідно з пунктом 2 розділу 2 зазначеного порядку повідомлення шро суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування подається через електронну мережу Інтернет з використання програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб`єкта декларування після реєстрації в Реєстрі.

Пунктом 4 передбачено, що інформація, включена в повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування, повинна бути також відображена в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Встановлено, що гр. ОСОБА_1 , відповідно до договору купівлі-продажу № 5718/17/000162 від 29.04.2017, набув права власності на автомобіль HYUNDAI SONATA, 2011 року випуску, сірого кольору, № кузова НОМЕР_2 , вартістю 314 761,17 грн., який надалі, відповідно до заяви № 117528624 від 04.05.2017 року, до сервісного центру МВС, перереєстрував на нового власника за договором купівлі-продажу.

Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2017 рік» встановлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2017 року - 1544 гривні, з 1 травня - 1624 гривні, з 1 грудня - 1700 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення, зокрема працездатних осіб: з 1 січня 2017 року - 1600 гривень, з 1 травня - 1684 гривні, з 1 грудня - 1762 гривні.

Таким чином, набуття права власності на рухоме майно (автомобіль) вартістю 314 761,17 грн. перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених на 1 січня відповідного року (80 000 грн.) - свідчить про суттєву зміну у майновому стані декларанта, відповідно до норм Закону.

Слід зазначити, що моментом набуття права на транспортний засіб варто вважати дату перереєстрації автомобіля на нового власника, тобто 04.05.2017, адже відповідно до перереєстрації було видано реєстраційний документ HYUNDAI SONATA, 2011 року випуску на ім`я ОСОБА_1 .

За таких умов у ОСОБА_1 виник обов`язок відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону, у десятиденний строк після набуття права власності на автомобіль, а саме упродовж періоду часу з 04.05.2017 по 23:59 год. 13.05.2017 письмово повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет.

Відповідно до даних ЄДРД сайту public.nazk.gov.ua, ОСОБА_1 не було подано повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, в порушенням вимог статті 52 Закону. Варто зазначити, що диспозиція частини 2 статті 172-6 КУпАП передбачає як неподання, так і несвоєчасне подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.

Згідно з ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, відповідальність за вказаною статтею настає за умови неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані та диспозиція статті не передбачає наявність поважних причин для застосування санкції статті.

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 306325 від 22.11.2018 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного державного ревізора-інспектора відділу перевірок з окремих питань управління аудиту ГУ ДФС у Черкаській області, будучи згідно підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року №1700-VII (далі по тексту - Закону), суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, 14.07.2017 отримав дохід в розмірі 294 169 грн від продажу рухомого майна, а саме автомобіля HYUNDAI SONATA, 2011 року випуску, вартість якого на момент продажу перевищувала 50 прожиткових мінімумів на одну працездатну особу, встановлених на 1 січня 2017 року (тобто суму 80 000 гривень) та в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону №1700-VII, не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у своєму майновому стані.

Відповідно до п. 10 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Частиною другою ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов`язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією України та законами України.

Підпунктом «в» п.1 ч.1ст.3 Закону передбачено, що суб`єктами на яких поширюється дія цього Закону, є державні службовці.

Цим же Законом передбачено, що у разі суттєвої зміни у майновому стані суб`єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб`єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов`язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Форму повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб`єкта декларування було затверджено Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №3.

Посадові особи контролюючих органів відповідно до п.342.4 ст.342 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VII зі змінами і доповненнями - є державними службовцями.

Так, відповідно до Наказу № 82-о від 27.04.2017 «Про призначення ОСОБА_1 », Лозінського ОЖ призначено, 27 квітня 2017 року на посаду головного державного ревізора - інспектора відділу перевірок з окремих питань управління аудиту ГУ ДФС у Черкаській області.

Разом з цим, ОСОБА_1 був ознайомлений з обмеженнями, встановленими Законом України «Про державну службу» та попереджений про обмеження, спрямованими на запобігання корупційним та пов`язаним з корупцією правопорушень, що і підтвердив особистим підписом після ознайомлення 27.04.2017.

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про державну службу», державний службовець зобов`язаний додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.

Пунктом 5 ч. 2 ст. 32 Закону України «Про державну службу», передбачено, що на державних службовців поширюються обмеження, передбачені Законом України «Про запобігання корупції».

Отже, державний службовець є суб`єктом вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, та на нього розповсюджуються обмеження, передбаченні ст. 52 Закону.

Рішенням Національного агентства від 10.06.2016 року № 3 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 961/29091) затверджено Форму повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування та правила заповнення форми повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування. Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування подається ним особисто шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суб`єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр). Паперова копія повідомлення не надсилається (не подається). Зазначена у повідомленні інформація включається до Реєстру та оприлюднюється у публічній частині Реєстру на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Пунктом 6 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 року № 3 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089), суб`єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другою статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форми. Згідно з пунктом 2 розділу 2 зазначеного порядку повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування подається через електронну мережу Інтернет з використання програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб`єкта декларування після реєстрації в Реєстрі.

Пунктом 4 передбачено, що інформація, включена в повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування, повинна бути також відображена в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Встановлено, що гр. ОСОБА_1 , 14.07.2017 року, відповідно до договору купівлі-продажу № 3242/2017/541722 від 14.07.2017, продав автомобіль HYUNDAI SONATA, 2011 року випуску, сірого кольору, № кузова НОМЕР_2 , вартістю 294 169 грн., який у цей же день відповідно до історії ТЗ HYUNDAI SONATA, № кузова НОМЕР_2 зняв з реєстрації.

Таким чином, гр. ОСОБА_1 отримав дохід в розмірі 294 169 грн. від продажу автомобіля HYUNDAI SONATA, 2011 року випуску, який належав йому на праві власності.

Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2017 рік» встановлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2017 року - 1544 гривні, з 1 травня - 1624 гривні, з 1 грудня - 1700 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення, зокрема працездатних осіб: з 1 січня 2017 року - 1600 гривень, з 1 травня - 1684 гривні, з 1 грудня - 1762 гривні.

Таким чином, отримання доходу від продажу рухомого майна (автомобіля) у розмірі 294 169 грн. перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених на 1 січня відповідного року (80 000 грн.) - свідчить про суттєву зміну у майновому стані декларанта.

За таких умов у ОСОБА_1 виник обов`язок відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону, у десятиденний строк після отримання доходу від продажу транспортного засобу, а саме упродовж періоду часу з 14.07.2017 по 23:59 год. 23.07.2017 письмово повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет.

Відповідно до даних ЄДРД сайту public.nazk.gov.ua, ОСОБА_1 не було подано повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, в порушенням вимог статті 52 Закону. Варто зазначити, що диспозиція частини 2 статті 172-6 КУпАП передбачає як неподання, так і несвоєчасне подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.

Згідно з ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, відповідальність за вказаною статтею настає за умови неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані та диспозиція статті не передбачає наявність поважних причин для застосування санкції статті.

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 306326 від 22.11.2018 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного державного ревізора-інспектора відділу перевірок з окремих питань управління аудиту ГУ ДФС у Черкаській області, будучи згідно підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року №1700-VII (далі по тексту - Закону), суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, 28.10.2017 набув права власності на рухоме майно, а саме: автомобіль, вартістю 118 245 грн, що перевищує 50 прожиткових мінімумів на одну працездатну особу, встановлених на 1 січня 2017 року (тобто суму 80 000 гривень) та в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону №1700-VII, не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у своєму майновому стані.

Відповідно до п. 10 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Частиною другою ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов`язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією України та законами України.

Підпунктом «в» п.1 ч.1ст.3 Закону передбачено, що суб`єктами на яких поширюється дія цього Закону, є державні службовці.

Цим же Законом передбачено, що у разі суттєвої зміни у майновому стані суб`єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб`єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов`язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Форму повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб`єкта декларування було затверджено Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №3.

Посадові особи контролюючих органів відповідно до п.342.4 ст.342 Податкового кодексу України йід 02.12.2010 № 2755-VII зі змінами і доповненнями - є державними службовцями.

Так, відповідно до Наказу № 82-о від 27.04.2017 «Про призначення ОСОБА_1 », ОСОБА_1 призначено, 27 квітня 2017 року на посаду головного державного ревізора - інспектора відділу перевірок з окремих питань управління аудиту ГУ ДФС у Черкаській області.

Разом з цим, ОСОБА_1 був ознайомлений з обмеженнями, встановленими Законом України «Про державну службу» та попереджений про обмеження, спрямованими на запобігання корупційним та пов`язаним з корупцією правопорушень, що і підтвердив особистим підписом після ознайомлення 27.04.2017.

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про державну службу», державний службовець зобов`язаний додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.

Пунктом 5 ч. 2 ст. 32 Закону України «Про державну службу», передбачено, що на державних службовців поширюються обмеження, передбачені Законом України «Про запобігання корупції».

Отже, державний службовець є суб`єктом вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, та на нього розповсюджуються обмеження, передбаченні ст. 52 Закону.

Рішенням Національного агентства від 10.06.2016 року № 3 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 961/29091) затверджено Форму повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування та правила заповнення форми повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування. Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування подається ним особисто шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суб`єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр). Паперова копія повідомлення не надсилається (не подається). Зазначена у повідомленні інформація включається до Реєстру та оприлюднюється у публічній частині Реєстру на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Пунктом 6 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 року № 3 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за №959/29089), суб`єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другою статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форми. Згідно з пунктом 2 розділу 2 зазначеного порядку повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування подається 4ерез електронну мережу Інтернет з використання програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб`єкта декларування після реєстрації в Реєстрі.

Пунктом 4 передбачено, що інформація, включена в повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування, повинна бути також відображена в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Встановлено, що гр. ОСОБА_1 відповідно до договору купівлі-продажу № 5718/17/000346, придбав автомобіль TOYOTA Camry 2.4, 2003 року випуску, сірого кольору, № кузова НОМЕР_3 , вартістю 118 245 грн та в подальшому, відповідно до заяви № 128674823 від 28.10.2017 року, до сервісного центру МВС, зареєстрував право власності на даний автомобіль.

Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2017 рік» встановлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2017 року - 1544 гривні, з 1 травня - 1624 гривні, з 1 грудня - 1700 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення, зокрема працездатних осіб: з 1 січня 2017 року - 1600 гривень, з 1 травня - 1684 гривні, з 1 грудня - 1762 гривні.

Таким чином, набуття права власності на рухоме майно (автомобіль) у розмірі 118 245 грн. перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених на 1 січня відповідного року (80 000 грн.) - свідчить про суттєву зміну у майновому стані декларанта.

За таких умов у ОСОБА_1 виник обов`язок відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону, у десятиденний строк після набуття права власності на автомобіль, а саме упродовж періоду часу з 28.10.2017 по 23:59 год. 06.11.2017 письмово повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет.

Відповідно до даних ЄДРД сайту public.nazk.gov.ua, ОСОБА_1 не було подано повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, в порушенням вимог статті 52 Закону. Варто зазначити, що диспозиція частини 2 статті 172-6 КУпАП передбачає як неподання, так і несвоєчасне подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.

Згідно з ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, відповідальність за вказаною статтею настає за умови неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані та диспозиція статті не передбачає наявність поважних причин для застосування санкції статті.

ОСОБА_1 у судовому засіданні вину за ст. 172-6 ч. 2 КУпАП не визнав, просив суд закрити провадження по справі в зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення. Вважає, що йому не потрібно подавати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.

Прокурор вважає, що винність ОСОБА_1 підтверджується зібраними по справі доказами, в його діях вбачає склад адміністративного корупційного правопорушення, тому просить суд застосувати до порушника стягнення у вигляді штрафу.

Суд, вислухавши думку прокурора, пояснення правопорушника та дослідивши надані в судове засідання матеріали справи приходить до наступного.

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно зі ст. 11 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим з необережності, коли особа, яка його вчинила, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачити.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Згідно з вимогами ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього обвинувачення.

Відповідно до положень ст. 7 КУпАП провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

За змістом ст. 252-280 КпАП України при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об`єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з`ясувати чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП підтверджується матеріалами справи, а саме:

-протоколами № 306324, № 306325, № 306326 від 22.11.2018 року про вчинення до адміністративного правопорушення пов`язаного з корупцією;

-наказом від 19.03.2018 про звільнення ОСОБА_1 ;

-наказом від 27.04.2017 року про призначення ОСОБА_1 ;

-посадовою інструкцією головного державного ревізора-інспектора відділу перевірок з окремих питань управління аудиту ГУ ДФС у Черкаській області;

-попередженням про обмеження, спрямовані на запобігання корупційним та пов`язаним з корупцією правопорушенням;

-обліковою карткою т/з від 04.05.2017 року, згідно якої ОСОБА_1 придбав автомобіль Hyundai Sonata;

-обліковою карткою т/з від 28.10.2017 року, згідно якої ОСОБА_1 придбав автомобіль Toyota Camry;

-заявою про проведення операції перереєстрації т/з;

-договором купівлі-продажу т/з від 29.04.2017 року, згідно якого ОСОБА_1 придбав автомобіль Hyundai Sonata, вартість т/з становить 314 761,17 грн.;

-договором купівлі-продажу т/з від 28.10.2017 року, згідно якого ОСОБА_1 придбав автомобіль Toyota Camry, вартість т/з становить 118 245 грн.;

-свідоцтвом про реєстрацію т/з;

-актом огляду т/з від 29.04.2017 року та актом огляду т/з від 28.10.2017 року;

-договором комісії від 29.04.2017 року та договором комісії від 28.10.2017 року;

-договором купівлі-продажу від 14.07.2017 року, згідно якого ОСОБА_1 продав автомобіль Hyundai Sonata, вартість т/з становить 294 169,32 грн.;

-реєстраційною карткою т/з від 14.07.2017 року;

-витягом з єдиного державного реєстру декларацій;

-повідомленням про суттєві зміни в майновому стані;

Таким чином, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного державного ревізора - інспектора відділу перевірок з окремих питань управління аудиту ГУ ДФС у Черкаській області, будучи згідно пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року № 1700-VІІ, суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, 04.05.2017 року набув права власності на автомобіль «Hyundai Sonata» 2011 року випуску, вартістю 314 761,17 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів на одну працездатну особу, встановлених на 01.01.2017 року та в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону № 1700-VІІ, не повідомив НАЗК про суттєві зміни у майновому стані, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного державного ревізора - інспектора відділу перевірок з окремих питань управління аудиту ГУ ДФС у Черкаській області, будучи згідно пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року № 1700-VІІ, суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, 28.10.2017 року набув права власності на автомобіль «Toyota Camry» 2003 року випуску, вартістю 118 245 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів на одну працездатну особу, встановлених на 01.01.2017 року та в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону № 1700-VІІ, не повідомив НАЗК про суттєві зміни у майновому стані, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного державного ревізора - інспектора відділу перевірок з окремих питань управління аудиту ГУ ДФС у Черкаській області, будучи згідно пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року № 1700-VІІ, суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, 14.07.2017 року отримав дохід в розмірі 294 169,32 грн. від продажу рухомого майна, а саме автомобіля «Hyundai Sonata» 2011 року випуску, вартість якого на момент продажу перевищувала 50 прожиткових мінімумів на одну працездатну особу, встановлених на 01.01.2017 року та в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону № 1700-VІІ, не повідомив НАЗК про суттєві зміни у майновому стані, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

Аналіз зібраних доказів свідчить про те, що вина ОСОБА_1 за ст. 172-6 ч. 2 КУпАП доведена повністю.

Згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, ступені його вини та майнового стану, вважаю за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення в виді штрафу, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, так як застосування до нього цього стягнення буде достатнім для його виховання в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як ним самим, так і іншими особами.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 172-6 ч. 2, 248, 249, 251, 268, 283-285 КУпАП, ЗУ «Про запобігання корупції»,-

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних корупційних правопорушень, передбачених ст. 172-6 ч. 2 КУпАП.

Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 172-6 ч. 2 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3 400,00 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 384 грн. 20 коп., який зарахувати на рахунок отримувача 31211256026001, отримувач коштів : ГУК у м.Києві / м.Київ 22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО ): 899998, код класифікацій доходів бюджету 22030106.

Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя Соснівського

районного суду м. Черкаси А.А.Чечот