
Номер справи 623/3385/19
Номер провадження 3/623/754/2019
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 серпня 2019 року суддя Ізюмського міськрайонного суду Харківської області Герцов О.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Ізюмського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця міста Ізюм, Харківської області, громадянина України, українця, не є особою з інвалідністю, офіційно не працюючого, займається веденням домашнього господарства, до адміністративної відповідальності не притягувався, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1
за частиною АДРЕСА_2 статті 187 КУпАП.
Правопорушник з вимогами статті 268 КУпАП ознайомлений.
в с т а н о в и в:
Згідно протоколів про адміністративні правопорушення серія АПР18 615800 від 27 серпня 2019 року, серія АПР18 615799 від 27 серпня 2019 року громадянин ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, чим скоїв правопорушення, передбачене частиною 1 статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Справи про адміністративне правопорушення №623/3385/19, провадження 3/623/754/2019, 623/3386/19, провадження 3/623/755/2019 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною 1 статті 187 КУпАП було об`єднано в одне провадження та присвоєно справі № 623/3385/19, провадження № 3/623/754/2019.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав.
Дослідивши матеріли справи про адміністративне правопорушення та заслухавши пояснення ОСОБА_1 , надані ним у судовому засіданні та наявні в матеріалах справи, встановлено наступне.
Постановою Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 07 лютого 2019 року по справі №623/516/19, провадження 1-в/623/39/2019 у відношенні ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік, а саме, крім іншого, його зобов`язано з`являтися на контрольні реєстрації кожного першого, другого, третього, четвертого вівторка кожного місяця у період часу з 08 години 00 хвилин до 18 години 00 хвилин до працівника Ізюмського ВП, який відповідає за відмітки піднаглядних осіб.
Однак, не зважаючи на вказане зобов`язання, 15 серпня 2019 року та 16 серпня 2019 року о 02 годині 03 хвилини і о 02 годині 23 хвилини відповідно ОСОБА_1 був відсутній за місцем мешкання, чим порушив правила адміністративного нагляду.
Факт правопорушення підтверджується протоколами про адміністративне правопорушення серія АПР18 615800 від 27 серпня 2019 року, серія АПР18 615799 від 27 серпня 2019 року, поясненнями самого правопорушника ОСОБА_1 , даними ним у судовому засіданні та наявними в матеріалах справи, копією постанови Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 07 лютого 2019 року про встановлення у відношенні ОСОБА_1 адміністративного нагляду строком на 1 рік.
Аналізуючи досліджені докази, пояснення ОСОБА_1 та оцінюючи встановлені обставини у їх сукупності, приходжу до висновку, що дії правопорушника правильно кваліфіковані за частиною 1 статті 187 КУпАП, оскільки він дійсно порушив правила адміністративного нагляду.
Відповідно до статті 1 та пункту г) статті 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд – це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами внутрішніх справ. Особи, щодо яких встановлюється адміністративний нагляд: б)засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства; в) засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення; г) засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов`язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
Статтею 10 цього Закону встановлено відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду, у разі злісного порушення правил адміністративного нагляду, передбачених статтями 9 і 10 цього Закону, особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, притягаються до відповідальності згідно з законодавством.
У відповідності до статті 23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідно частини 1 статті 187 КУпАП порушення правил адміністративного нагляду тягне за собою накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Стаття 27 КУпАП встановлює, що штраф є грошовим стягненням, що накладається на громадян і посадових осіб за адміністративні правопорушення у випадках і розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України
При накладенні адміністративного стягнення відповідно до статті 33 КУпАП враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом`якшують або обтяжують відповідальність, не встановлено.
Відповідно до статті 401 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
З урахуванням вищевикладеного, вважаю за необхідне піддати правопорушника адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Керуючись статтями 27, 33, 401, частиною 1 статті 187, 221, 282, 283, 284 КУпАП, суддя, -
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні правопорушень, передбачених частиною 1 статті 187 КУпАП, та притягнути до адміністративної відповідальності.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 170 гривень 00 копійок на користь держави (отримувач коштів: Ізюмське УДКСУ Харківської області, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37283992, код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 31118106020012, код класифікації доходів: 21081100, призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 384 гривні 20 копійок (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджет 22030106).
Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О.М. Герцов