
Справа № 570/3485/19
Номер провадження 3/570/1413/2019
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 серпня 2019 року м.Рівне
Cуддя Рівненського районного суду Рівненської області Таргоній М.В., з участю прокурора Краснолюби Р.М., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Рівненській області Департаменту захисту економіки НП України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, реєстр. та прож. АДРЕСА_1 АДРЕСА_2 , працюючої сторожем в Гориньградській ЗОШ І-ІІ ступенів,
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 , будучи депутатом Шубківськоїсільської ради Рівненського району Рівненської області та суб`єктом, на якого відповідно до п.п. "е" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" № 1700 від 14.10.2014 р. (далі - Закон № 1700) поширюється дія цього Закону, зокрема в частині обов`язку подавати шляхом заповнення на офіційному сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік (далі декларація), порушила вимоги фінансового контролю, встановлені ч. 1 ст. 45 Закону № 1700 - несвоєчасно подала без поважних причин декларацію за 2018 рік.
При встановленому строку подання декларації - з 01.01.2018 р. по 01.04.2018 р. щорічна декларація ОСОБА_1 за 2018 рік зареєстровано у відповідному Реєстрі на офіційному веб-сайті НАЗК 08.04.2019 року.
Такими діями ОСОБА_1 вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність, за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , якій роз`яснено права передбачені ст. 268 КУпАП, визнала свою вину у вчиненні зазначеного правопорушення, та дала суду пояснення якими підтвердила несвоєчасністьподання нею відповідної декларації. Поважності причин пропуску строку подання декларації не вказала. Усвідомлює протиправність своїх дій. Причиною того, що нею допущено зазначене порушення вважає також недосконале знання усіх вимог Закону.
Із досліджених в судовому засіданні документів, наявних у матеріалах справи вбачається, що за результатами чергових виборів депутатів місцевих рад 25.10.2015 року ОСОБА_1 обрана депутатом Шубківської сільської ради. Повноження депутата ОСОБА_1 . визнані 04.11.2015 року на засіданні першої сесії Шубківської сільської ради 7 скликання.
За даним відповідного реєстру на офіційному сайті НАЗК (https://public.nazk.gov.ua/) щорічну декларацію ОСОБА_1 за 2018 рік зареєстровано 08.04.2019 року, тобто пізнше строків встановлених Законом № 1700.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення, а в даному випадку про корупційне правопорушення, серед інших визначених законом обставин зобов`язаний з`ясувати: чи мало місце правопорушення, за яке особа притягається до відповідальності; чи містить діяння склад адміністративного правопорушення, передбаченого ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції»; чи є особа винною в його вчиненні, отже чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Згідно положень ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також іншими документами.
Згідно вимог ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, суд приходить до висновку про наявність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП – несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.
Відповідно до вимог ст. 33 та ст. 34 КУпАП, при накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, особу правопорушника, беруться до уваги обставини справи, в тому числі ставлення правопорушника до своїх дій, наслідки правопорушення. Суд вважає застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, визначеному в межах санкції ч. 1 ст. ст. 172-67 КУпАП достатнім для забезпечення вимог ст. 23 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП особою, на яку накладено адміністративне стягнення сплачується судовий збір.
Керуючись ст.ст. 36, 40-1, ч.1 ст. 172-6, ст.ст. 283-284 КУпАП, -
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (отримувач коштів – УК у Рівненському районі/Рівненський район, код отримувача (ЄДРПОУ) 38012756, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) – 899998, рахунок отримувача – 31213206017295, класифікація доходів бюджету – 22030101, найменування коду класифікації доходів бюджету – судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), сума – 384 грн. 20 коп.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Рівненської області через Рівненський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Таргоній М.В.