Справа № 2а- 28040/09/1270
Категорія 6.6.4
П О С Т А Н О В А
Іменем України
26 січня 2010 року м.Луганськ
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді: Твердохліба Р.С.,
при секретарі: Горпенюк О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Рубіжанської об’єднаної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю «Логрус-Кемікл» про стягнення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності в сумі 1737005,78 грн., -
В С Т А Н О В И В:
24 листопада 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Рубіжанської об’єднаної державної податкової інспекції в якому позивач просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Логрус-Кемікл» податкову заборгованість по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності на суму 1737005,78 грн., з яких 1733027,64 грн. – основний платіж та 3978,14 грн. - пеня. В обгрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Логрус-Кемікл» взято на податковий облік в Рубіжанській ОДПІ. ТОВ «Логрус-Кемікл» не сплачена до бюджету згідно ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» самостійно задекларована (узгоджена) сума податкової заборгованості по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності в розмірі 1 737 005,78 грн., з яких 1733027, 64 грн. – основний платіж та 3978,14 грн. – пеня. У відповідності до п.6.2.’ п.6.2 ст. 6 Закону заступнику головного бухгалтера ТОВ «Логрус-Кемікл» були особисто вручені перша та друга податкові вимоги, окрім цього, начальником Рубіжанської ОДПІ було прийняте рішення №11 від 17.08.2009 року про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу. 01 жовтня 2009 року між Рубіжанською ОДПІ та ТОВ «Логрус-Кемікл» було підписано акт звірення, згідно якого підприємство погоджується з податковим боргом у сумі 1 737 005,78 грн.
Представник позивача в судове засідання не з’явився, просив розглянути справу за його відсутності.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, надав до суду заяву про визнання позовних вимог.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.
Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судовчинства встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Справи за участю Державних податкових інспекцій є адміністративними, оскільки відповідають вимогам пункту 1 частини першої статті 3 КАС стосовно визначення адміністративної справи.
Пункт 4 частини першої статті 17 КАС України визначає, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених законом.
Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною другою статті 17 КАС, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який визначає статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності є Закон України «Про державну податкову службу в Україні».
Відповідно до ч.1 ст. 13 Закон України «Про державну податкову службу в Україні» посадові особи органів державної податкової служби зобов’язані дотримувати Конституції (254к/96-ВР) і законів України, інших нормативних актів, прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, забезпечувати виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та повною мірою використовувати надані їм права.
Судом встановлено, підтверджується матеріалами справи, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Логрус-Кемікл» зареєстровано виконавчим комітетом Рубіжанської міської ради Луганської області 03.12.2001 року за №1 390 120 0000 000015 ( арк. справи 6) та взято на податковий облік в Рубіжанській ОДПІ 11.12.2001 року, про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за №1469 (арк. справи 8).
Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Спеціальним законом, який визначає розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку є Закону України «Про плату за землю».
Статтею 2 Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992 р. №2535-XII встановлено, що використання землі в Україні є платним, плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом.
Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі сплачують земельний податок.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992 р. №2535-XII ставки земельного податку з земель, грошову оцінку яких встановлено, встановлюються у розмірі одного відсотка від їх грошової оцінки.
Якщо грошову оцінку земельних ділянок не встановлено, то середні ставки земельного податку встановлюються в залежності ві чисельності населенного пункту.
Відповідно до ч.1 ст. 17 Закону податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Згідно ч.2 ст.17 Закону податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
У зв’язку з несвоєчасною сплатою орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за Товариством з обмеженою відповідальністю «Логрус-Кемікл» утворилася заборгованість у розмірі 1737005,78 грн., у тому числі недоїмка по основному платежу в розмірі 1733027,64 грн. та пеня в розмірі 3978,14 грн. (арк. справи 15).
У відповідності до вимог чинного законодавства боржнику були надіслані перша податкова вимога №1/91 від 16.06.2009 року та друга податкова вимога №2/105 від 16.07.2009 року (арк. справи 12). Товариство з обмеженою відповідальністю «Логрус-Кемікл» вимоги отримало, що підтверджується підписом представника на вимогах, але до теперішнього часу суму заборгованості не сплатило.
17 серпня 2009 року начальником Рубіжанської ОДПІ було прийнято рішення №11 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків, Товариства з обмеженою відповідальністю «Логрус-Кемікл», в рахунок погашення його податкового боргу.
01 жовтня 2009 року між Рубіжанською ОДПІ та ТОВ «Логрус-Кемікл» було підписано акт звірення, згідно якого підприємство погоджується з податковим боргом у сумі 1 737 005,78 грн.
Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 112 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач — визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Таким чином, позовні вимоги Рубіжанської об’єднаної державної податкової інспекції знайшли обґрунтування наданими суду доказами та нормами чинного законодавства. У зв'язку з цим, суд вважає за можливе примусово стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Логрус-Кемікл» заборгованість зі сплати орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності в сумі 1737005,78 грн., звернувши стягнення на його активи.
Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року та при поданні заяви не сплачував судовий збір.
Керуючись ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 112, 136, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Рубіжанської об’єднаної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю «Логрус-Кемікл» про стягнення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності в сумі 1737005,78 грн. - задовольнити повністю.
Звернути стягнення на активи платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю «Логрус-Кемікл», вул. Леніна, 3, м.Рубіжне, ідентифікаційний код 31767686, в рахунок погашення його податкового боргу по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності на суму 1737005,78 грн., з яких 1733027,64 грн. – основний платіж та 3978,14 грн. - пеня.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу – з дня складання в повному обсязі, і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.
СУДДЯ