Постанова № 83838171, 21.08.2019, Краснопільський районний суд Сумської області

Дата ухвалення
21.08.2019
Номер справи
578/1114/19
Номер документу
83838171
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Постанова

Іменем України

21 серпня 2019 року

смт Краснопілля

Справа № 578/1114/19

провадження № 3/578/272/19

Суддя Краснопільського районного суду Сумської області Басова В.І., з участю секретаря с/з Авраменко О.Є., учасників судового процесу: особи, щодо якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , прокурора Мамаєва О.М., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Управління захисту економіки в Сумській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності громадянки ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , паспорт НОМЕР_2 , виданий Краснопільським РВ УМВС України в Сумській області 28 жовтня 2003 року, продавця ФОП ОСОБА_2 , за ч.1 ст.172-6 КУпАП України,

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 , будучи 25.10.2015 обраною депутатом Тур`янської сільської ради Краснопільського району Сумської області, особою уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюються вимоги цього Закону, примітки до статті 172-6 КУпАП суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення ч. 2 ст. 52 Закону безвідповідально поставилась до виконання своїх обов`язків, як суб`єкт декларування, та несвоєчасно подала без поважних причин щорічні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме:

- згідно протоколу №338/2019 за минулий (2018 рік) до 1 квітня 2019 року. Під час аналізу публічної частини в інформаційно-телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» встановлено, що щорічна декларація за 2018 рік ОСОБА_1 була подана тільки 09.07.2019, що виходить за межі термінів, які визначені в ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

- згідно протоколу №337/2019 за минулий (2017 рік) до 1 квітня 2018 року. Під час аналізу публічної частини в інформаційно-телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» встановлено, що щорічна декларація за 2017 рік ОСОБА_1 була подана тільки 09.07.2019, що виходить за межі термінів, які визначені в ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

- згідно протоколу №336/2019 за минулий (2016 рік) до 1 квітня 2017 року. Під час аналізу публічної частини в інформаційно-телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» встановлено, що щорічна декларація за 2016 рік ОСОБА_1 була подана тільки 09.07.2019, що виходить за межі термінів, які визначені в ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозніше правопорушення з числа вчинених.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнала, зазначила, що не має комп`ютера і доступу до Інтернету, сільський Голова казав про необхідність подання декларації, але їй для цього необхідно було знайти людину, яка зможе це зробити. Вона ж не знаючи, про відповідальність за невчасне подання декларацій віднеслась легковажно до цього питання і якби їй роз`яснили, що може бути покарання, то вона б все подала вчасно. Розкаялась та запевнила, що подібне не повториться.

Прокурор Мамаєв О.М. обставини, викладені у протоколах про вчинення адміністративних правопорушень підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, а тому просив застосувати захід стягнення правопорушнику у вигляді штрафу.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , процесуальну думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вина ОСОБА_3 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами.

Відповідно до ч.1 ст.172-6 КУпАП адміністративна відповідальність наступає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , будучи 25 жовтня 2015 року обрана депутатом Тур`янської сільської ради Краснопільського району Сумської області, відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюються вимоги цього Закону, примітки до статті 172-6 КУпАП суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією мала дотримуватись законів України, і тим більше знати закони, які забезпечують функціонування органів державної влади, в тому числі основи антикорупційного законодавства. Про певні обмеження ОСОБА_1 як депутата сільської ради було повідомлено на першій сесії сьомого скликання Тур`янської сільської ради.

Факт не подання вчасно декларацій підтверджується витягами з «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» з яких встановлено, що щорічні декларації за 2016, 2017, 2018 роки були подані тільки 09.07.2019, що виходить за межі термінів, які визначені в ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», матеріалами перевірки, доданими до протоколів про адміністративні правопорушення, особистими поясненнями, довідками та витягами.

Отже, приведені обставини, у своїй сукупності без жодних сумнівів свідчать про наявність складу корупційного правопорушення у бездіяльності ОСОБА_1 , яке виразилось у несвоєчасному поданні нею без поважних причин, як депутатом Тур`янської сільської ради щорічних декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Дата вчинення правопорушень: 09.07.2019.

Моментом виявлення правопорушень, пов`язаних з корупцією є оцінка доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, які встановлені протоколами від 30.07.2019.

Обставини, що обтяжують відповідальність відсутні

Обставинами, які пом`якшують відповідальність є щире розкаяння винної, сприяння оформленню правопорушення.

Враховуючі відсутність обтяжуючих обставин та наявність пом`якшуючих обставин, особу правопорушниці, яка вперше притягається до адміністративної відповідальності, суд вважає доцільним застосувати мінімальне стягнення в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Керуючись ст. 40-1, ч. 1 ст. 172-6, 252, 283-285 КУпАП,

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП і піддати за даною статтею адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 /вісімсот п`ятдесят / гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 коп. судового збору, які зараховуються до Державного бюджету України ГУК у м. Києві /м.Київ/ 22030106, код одержувача за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України(ЕАП); код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок одержувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 (стягувачем є Державна судова адміністрація України, місце знаходження:вул.Липська,18/5, м.Київ, 01601).

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Сумського апеляційного суду, шляхом подання апеляційної скарги через Краснопільський районний суд Сумської області.

Суддя В. І. Басова

Повний текст постанови виготовлений 23 серпня 2019 року.