
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
21 серпня 2019 року
Сєвєродонецьк
Справа № 360/3321/19
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Свергун І.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом комунального підприємства «Лисичанськтепломережа» до управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області про визнання протиправною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження щодо стягнення виконавчого збору від 08.07.2019,
ВСТАНОВИВ:
25.07.2019 до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов комунального підприємства «Лисичанськтепломережа» (далі – позивач, КП «Лисичанськтепломережа») до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області (далі – відповідач, УДВС ГТУЮ у Луганській області), в якому позивач, після уточнення позовних вимог, просить визнати протиправною та скасувати постанову від 08.07.2019, винесену Управлінням державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області, про відкриття виконавчого провадження про стягнення з КП «Лисичанськтепломережа» виконавчого збору у розмірі 130294,88 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що постановою головного державного виконавця ВПВР УДВС ГТУЮ у Луганській області відкрито виконавче провадження № 58725219 з примусового виконання наказу Господарського суду Луганської області № 913/994/17 про стягнення з КП «Лисичанськтепломережа» на користь ТОВ «ЛЕО» залишку боргу за виконавчим документом у розмірі 1302978,88 грн. Вказане виконавче провадження постановою від 12.04.2019 приєднано до зведеного виконавчого провадження № 51799998.
12.04.2019 державним виконавцем винесено постанову про стягнення виконавчого збору ВП № 58725219.
05.07.2019 головним державним виконавцем на підставі заяви ТОВ «ЛЕО» винесено постанову про повернення виконавчого документа стягувачу, а 08.07.2019 - постанову про відкриття виконавчого провадження з виконання постанови про стягнення виконавчого збору у розмірі 130294,88 грн ВП № 59484937 та про приєднання виконавчого провадження про стягнення виконавчого збору у розмірі 130294,88 грн до зведеного виконавчого провадження № 51799998.
Позивач вважає, що підставою для стягнення виконавчого збору у межах виконавчого провадження про стягнення з боржника сум коштів є здійснення державним виконавцем дій по фактичному стягненню з боржника на користь стягувана зазначених у виконавчому документі сум, та виконавчий збір обраховується лише від розміру фактично стягнутих сум.
Головним державним виконавцем не було стягнуто з КП «Лисичанськтепломережа» на користь ТОВ «ЛЕО» присуджених сум за наказом № 913/994/17 від 10.04.2018. У даному випадку підставою для завершення виконавчого провадження № 58725219 стало не фактичне стягнення державним виконавцем присуджених за наказом сум, а заява стягувача. Тому позивач вважає, що правові підстави для винесення постанови про відкриття виконавчого провадження від 08.07.019 ВП № 59484937 про стягнення з КП «Лисичанськтепломережа» виконавчого збору були відсутні.
Ухвалою суду від 29.07.2019 позовну заяву залишено без руху для усунення недоліків. У встановлений судом строк недоліки позовної заяви було усунуто.
Ухвалою суду від 13.08.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, вирішено розглядати справу у судовому засіданні з викликом (повідомленням) сторін, із врахуванням особливостей провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця, встановлених статтею 287 КАС України, визнано причини пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними та поновлено позивачу строк звернення до адміністративного суду з даним позовом.
21.08.2019 від відповідача на адресу суду надійшов відзив на позов (арк. спр. 41-43), в обґрунтування якого останній послався на таке. На виконанні у ВПВР УДВС ГТУЮ у Луганській області знаходиться виконавче провадження по примусовому виконанню наказу Господарського суду Луганської області від 10.04.2018 № 913/994/17 про стягнення з КП «Лисичанськтепломережа» на користь ТОВ «ЛЕО» боргу за виконавчим документом у сумі 1302978,88 грн.
12.04.2019 державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження та постанову про стягнення виконавчого збору; також державним виконавцем винесено постанову про приєднання виконавчого провадження до зведеного виконавчого провадження.
04.07.2019 від стягувача надійшла заява про повернення виконавчого документа.
05.07.2019 державним виконавцем винесено постанову про стягнення з боржника витрат виконавчого провадження та постанову про повернення виконавчого документа стягувачу.
Відповідно до положень ч. 3 ст. 40 Закону України «Про виконавче провадження» у разі повернення виконавчого документа стягувану з підстав, передбачених, зокрема, пунктом 1 частини першої статті 37 Закону України “Про виконавче провадження”, якщо виконавчий збір не стягнуто, державний виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня повернення виконавчого документа виносить постанову про стягнення виконавчого збору, яку виконує в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження».
Відповідач вважає, що жодних законних підстав для задоволення позову не існує, обставини, на які посилається позивач, є необґрунтованими, тому просив у задоволенні позову відмовити.
Представник позивача в судове засідання не прибув, просив розглядати справу без його участі (арк. спр. 88).
Представник відповідача в судове засідання не прибув, просив розглядати справу без його участі (арк. спр. 93).
Відповідно до частини третьої статті 194 Кодексу адміністративного судочинства України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.
Зважаючи, що клопотання про розгляд справи за їх відсутності заявили всі учасники справи, розгляд справи здійснено в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77, 90 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов такого.
Рішенням Господарського суду Луганської області від 13.03.2018 у справі № 913/994/17 стягнуто з Комунального підприємства Лисичанськтепломережа (код ЄДРПОУ 13401321, місцезнаходження: 93113, Луганська обл., місто Лисичанськ, вулиця Тепла, будинок 17) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Луганське енергетичне об’єднання (код ЄДРПОУ 31443937, місцезнаходження: 91021, Луганська обл., місто Луганськ, квартал Гайового, 35-А) основну заборгованість в сумі 11077431 грн 84 коп., 3% річних в сумі 275116 грн 04 коп., інфляційні нарахування в сумі 791974 (сімсот дев’яносто одна тисяча дев’ятсот сімдесят чотири) грн 23 коп., за перевищення граничної величини електричної потужності в сумі 5679 грн 54 коп., за перевищення договірних величин споживання електричної енергії в сумі 47217 грн 78 коп. та судовий збір в сумі 182961 грн 29 коп. (арк. спр. 36-40).
10.04.2018 стягувачу видано наказ про примусове виконання рішення по справі № 913/994/17 (арк. спр. 62).
26.03.2019 ТОВ «ЛЕО» звернулося до відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області із заявою про відкриття виконавчого провадження (арк. спр. 45-46).
Постановою головного державного виконавця ВПВР УДВС ГТУЮ у Луганській області від 12.04.2019 відкрито виконавче провадження ВП № 58725219 з примусового виконання наказу № 913/994/17, виданого Господарським судом Луганської області 10.04.2018 (арк. спр. 50). Вказану постанову було направлено на адресу боржника листом від 12.04.2019 № 1765 (арк. спр. 49).
Також постановою про відкриття виконавчого провадження ВП № 58725219 від 12.04.2019 головним державним виконавцем ВПВР УДВС ГТУЮ у Луганській області стягнуто з боржника виконавчий збір у розмірі 130294,88 грн.
12.04.2019 державним виконавцем винесено постанову про стягнення з КП «Лисичанськтепломережа» виконавчого збору в сумі 130294,88 грн (арк. спр. 52), яку було направлено на адресу боржника листом від 12.04.2019 № 1766 (арк. спр. 51).
12.04.2019 головним державним виконавцем ВПВР УДВС ГТУЮ у Луганській області винесено постанову від 12.04.2019 про приєднання виконавчого провадження № 58725219 до зведеного виконавчого провадження № 51799998 (арк. спр. 54).
04.07.2019 ТОВ «ЛЕО» звернулося до ВПВР УДВС ГТУЮ у Луганській області з заявою про повернення виконавчого документа № 913/994/17 стягувачу (арк. спр. 57).
05.07.2019 державним виконавцем винесено постанову про стягнення з боржника витрат виконавчого провадження, якою стягнуто з КП «Лисичанськтепломережа» витрати на проведення виконавчих дій в сумі 88,33 грн (арк. спр. 59), яку було направлено на адресу боржника листом від 05.07.2019 № 4005 (арк. спр. 58).
Також 05.07.2019 державним виконавцем винесено постанову про повернення виконавчого документа стягувачу (арк. спр. 61), яку було направлено на адресу боржника листом від 05.07.2019 № 4007 (арк. спр. 60).
Постановою головного державного виконавця ВПВР УДВС ГТУЮ у Луганській області від 08.07.2019 відкрито виконавче провадження ВП № 59484937 з примусового виконання постанови про стягнення виконавчого збору № 58725219 від 12.04.2019 (арк. спр. 7), яку було направлено на адресу боржника листом від 08.07.2019 № 4078 (арк. спр. 7 зв.).
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з такого.
Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 1 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Статтею 2 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що виконавче провадження здійснюється з дотриманням таких засад: 1) верховенства права; 2) обов'язковості виконання рішень; 3) законності; 4) диспозитивності; 5) справедливості, неупередженості та об'єктивності; 6) гласності та відкритості виконавчого провадження; 7) розумності строків виконавчого провадження; 8) співмірності заходів примусового виконання рішень та обсягу вимог за рішеннями; 9) забезпечення права на оскарження рішень, дій чи бездіяльності державних виконавців, приватних виконавців.
Згідно з пунктом 1, 5 частини першої статті 3 Закону України «Про виконавче провадження» відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень третейського суду, рішень міжнародного комерційного арбітражу, рішень іноземних судів та на інших підставах, визначених законом або міжнародним договором України; постанов державних виконавців про стягнення виконавчого збору, постанов державних виконавців чи приватних виконавців про стягнення витрат виконавчого провадження, про накладення штрафу, постанов приватних виконавців про стягнення основної винагороди.
Відповідно до частини першої та другої статті 15 Закону України «Про виконавче провадження» сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ. Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов'язок щодо виконання рішення.
Відповідно до частини першої, пункту 1 частини другої статті 18 вказаного Закону виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії. Виконавець зобов'язаний здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом.
Згідно з частиною п'ятою статті 26 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження, в якій зазначає про обов'язок боржника подати декларацію про доходи та майно боржника, попереджає боржника про відповідальність за неподання такої декларації або внесення до неї завідомо неправдивих відомостей. У постанові про відкриття виконавчого провадження за рішенням, примусове виконання якого передбачає справляння виконавчого збору, державний виконавець зазначає про стягнення з боржника виконавчого збору в розмірі, встановленому статтею 27 цього Закону.
За рішенням немайнового характеру виконавець у постанові про відкриття виконавчого провадження зазначає про необхідність виконання боржником рішення протягом 10 робочих днів (крім рішень, що підлягають негайному виконанню, рішень про встановлення побачення з дитиною) (частина шоста статті 26 Закону України «Про виконавче провадження»).
Відповідно до частини першої статті 27 Закону України «Про виконавче провадження» виконавчий збір - це збір, що справляється на всій території України за примусове виконання рішення органами державної виконавчої служби. Виконавчий збір стягується з боржника до Державного бюджету України.
Виконавчий збір стягується державним виконавцем у розмірі 10 відсотків суми, що підлягає примусовому стягненню, поверненню, або вартості майна боржника, що підлягає передачі стягувачу за виконавчим документом, заборгованості із сплати аліментів (частина друга статті 27 Закону України «Про виконавче провадження»).
За примусове виконання рішення немайнового характеру виконавчий збір стягується в розмірі двох мінімальних розмірів заробітної плати з боржника - фізичної особи і в розмірі чотирьох мінімальних розмірів заробітної плати з боржника - юридичної особи (частина третя статті 27 Закону України «Про виконавче провадження»).
Відповідно до статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» з 01.01.2019 розмір мінімальної заробітної плати становить 4173 грн.
Частиною п’ятою статті 27 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено вичерпний перелік підстав, за якими виконавчий збір не підлягає стягненню з боржника. Так, виконавчий збір не стягується: 1) за виконавчими документами про конфіскацію майна, стягнення періодичних платежів (крім виконавчих документів про стягнення аліментів, за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за дванадцять місяців), накладення арешту на майно для забезпечення позовних вимог, за виконавчими документами, що підлягають негайному виконанню; 2) у разі виконання рішень Європейського суду з прав людини; 3) якщо виконання рішення здійснюється за рахунок коштів, передбачених бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду в порядку, встановленому Законом України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень”; 4) за виконавчими документами про стягнення виконавчого збору, стягнення витрат виконавчого провадження, штрафів, накладених виконавцем відповідно до вимог цього Закону; 5) у разі виконання рішення приватним виконавцем; 6) за виконавчими документами про стягнення заборгованості, що підлягає врегулюванню відповідно до Закону України “Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії”, а також згідно з постановами державних виконавців, винесеними до набрання чинності цим Законом.
У разі закінчення виконавчого провадження у зв’язку із скасуванням рішення, що підлягало виконанню, або визнання судом виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню, виконавчий збір не стягується, а стягнутий виконавчий збір підлягає поверненню (частина сьома статті 27 Закону України «Про виконавче провадження»).
Згідно з частиною дев’ятою статті 27 Закону України «Про виконавче провадження» виконавчий збір не стягується у разі закінчення виконавчого провадження на підставі пункту 9 частини 1 статті 39 цього Закону, якщо рішення було виконано до винесення постанови про відкриття виконавчого провадження.
Пунктом 9 частини першої статті 39 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що виконавче провадження підлягає закінченню у разі фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом.
Відповідно до частини третьої статті 40 Закону України «Про виконавче провадження» у разі повернення виконавчого документа стягувачу з підстав, передбачених пунктами 1, 3, 4, 6 частини першої статті 37 цього Закону, закінчення виконавчого провадження з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 4, 6, 9 (крім випадку, передбаченого частиною дев’ятою статті 27 цього Закону), 11, 14 і 15 частини першої статті 39 цього Закону, якщо виконавчий збір не стягнуто, державний виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня повернення виконавчого документа (закінчення виконавчого провадження) виносить постанову про стягнення виконавчого збору, яку виконує в порядку, встановленому цим Законом.
Відповідно до п. 8 Розділу 3 Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України від 02.04.2012 № 512/5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 02.04.2012 за № 489/20802, стягнення виконавчого збору здійснюється у порядку, визначеному статтею 27 Закону.
Про стягнення з боржника виконавчого збору та його розмір державний виконавець зазначає у постанові про відкриття виконавчого провадження.
Виконавчий збір стягується з боржника на підставі постанови про стягнення виконавчого збору, у якій зазначаються розмір та порядок стягнення нарахованого виконавчого збору.
Не пізніше наступного робочого дня з дня погашення у повному обсязі заборгованості зі сплати аліментів, повернення виконавчого документа стягувачу з підстав, передбачених пунктами 1, 4 частини першої статті 37 Закону, закінчення виконавчого провадження з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 7, 9, 14 частини першої статті 39 Закону, державний виконавець на підставі розрахунку нарахування виконавчого збору виносить постанову про стягнення виконавчого збору.
У разі повернення виконавчого документа стягувачу з підстав, передбачених пунктами 1, 3, 4, 6 частини першої статті 37 Закону, закінчення виконавчого провадження з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 4, 6, 7, 9 (крім випадку, передбаченого частиною дев’ятою статті 27 Закону), 11, 14 і 15 частини першої статті 39 Закону, якщо виконавчий збір не стягнуто, постанова про стягнення виконавчого збору не пізніше наступного робочого дня з дня повернення виконавчого документа (закінчення виконавчого провадження) реєструється в автоматизованій системі виконавчого провадження як виконавчий документ та підлягає виконанню в порядку, передбаченому Законом та цією Інструкцією.
Проаналізувавши положення статей 26, 27 Закону України «Про виконавче провадження» в аспекті спірних правовідносин, суд дійшов висновку, що стягнення виконавчого збору (крім визначених законом випадків, коли виконавчий збір не стягується) пов'язується з початком примусового виконання рішення. Останнє розпочинається з прийняттям постанови про відкриття виконавчого провадження, у якій, з-поміж іншого, державний виконавець зобов'язаний зазначити суму виконавчого збору, яка підлягає стягненню.
Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом у постановах від 12.12.2018 у справі № 703/1115/17, від 26.09.2018 у справі № 750/5082/17, від 21.11.2018 у справі № 750/7406/17.
У Законі України «Про виконавче провадження» передбачено випадки, коли виконавчий збір не стягується (частина п'ята статті 27), а також умову, за якої виконавчий збір не підлягає стягненню (якщо відсутні визначені законом підстави для звільнення від його сплати).
В останньому випадку йдеться про частину дев'яту статті 27 Закону України «Про виконавче провадження», за якою виконавчий збір не стягується, якщо рішення виконано до того, як відкрито виконавче провадження (відтак, розпочато примусове виконання рішення).
Питання про закінчення виконавчого провадження та, відповідно, про стягнення виконавчого збору (постанова про стягнення якого є окремим виконавчим документом), державний виконавець вирішує під час виконавчого провадження, якщо з'ясує, що для цього є відповідні підстави.
Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом у постанові від 21.11.2018 у справі № 750/7406/17.
Як встановлено судом, виконавче провадження № 59484937 з примусового виконання постанови про стягнення виконавчого збору від 12.04.2019 ВП № 58725219 відкрито постановою головного державного виконавця ВПВР УДВС ГТУЮ у Луганській області від 08.07.2019.
Постанова ВПВР УДВС ГТУЮ у Луганській області від 12.04.2019 про стягнення з КП «Лисичанськтепломережа» виконавчого збору в сумі 130294,88 грн боржником не оскаржувалася.
З огляду на встановлені в цій справі обставини і правове регулювання спірних відносин, з яких виник цей спір, суд вважає, що на дату винесення постанови про відкриття виконавчого провадження № 58725219 у державного виконавця були законні підстави для винесення постанови про стягнення виконавчого збору.
Відтак, державним виконавцем правомірно розпочато примусове виконання постанови про стягнення виконавчого збору від 12.04.2019 ВП № 58725219.
Таким чином, головний державний виконавець відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області Галушка М.В. діяла на підставі та в межах своїх повноважень, тому вимога позивача про визнання протиправною та скасування постанови від 08.07.2019 про відкриття виконавчого провадження про стягнення з КП «Лисичанськтепломережа» виконавчого збору у розмірі 130294,88 грн є безпідставною, отже, відсутні підстави для задоволення позовних вимог.
При цьому судом відхиляються та не приймаються до уваги, як на підставу для задоволення позову, посилання позивача на те, що підставою для стягнення виконавчого збору у межах виконавчого провадження про стягнення з боржника сум коштів є здійснення державним виконавцем дій по фактичному стягненню з боржника на користь стягувача зазначених у виконавчому документі сум, та виконавчий збір обраховується лише від розміру фактично стягнутих сум, оскільки, як встановлено судом та зазначено вище, стягнення виконавчого збору (крім визначених законом випадків, коли виконавчий збір не стягується) пов'язується з початком примусового виконання рішення, котре розпочинається з прийняттям постанови про відкриття виконавчого провадження, у якій, з-поміж іншого, державний виконавець зобов'язаний зазначити суму виконавчого збору, яка підлягає стягненню.
Вищевикладене спростовує твердження позивача, наведені у позовній заяві.
Згідно з частиною першою статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частини першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відтак, беручи до уваги наведене та оцінюючи надані сторонами по справі докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги КП «Лисичанськтепломережа» до УДВС ГТУЮ у Луганській області про визнання протиправною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження щодо стягнення виконавчого збору від 08.07.2019 не обґрунтовані, документально не підтверджені, не ґрунтуються на положеннях чинного законодавства, а тому в їх задоволенні слід відмовити.
Відповідно до статті 139 КАС України судові витрати, понесені позивачем, у зв’язку з відмовою в задоволенні позову йому не відшкодовуються.
Керуючись статтями 9, 77, 90, 139, 242-246, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову комунального підприємства «Лисичанськтепломережа» до управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області про визнання протиправною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження щодо стягнення виконавчого збору від 08.07.2019 відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя
І.О. Свергун