
Справа № 344/14484/19
Провадження № 3/344/4635/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 серпня 2019 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В. з участю: секретаря Караїм Ю.В., прокурора Негрича Н.М., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне корупційне правопорушення, що надійшла з управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця м.Болехів Івано-Франківської області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , українця, громадянина України, працюючого до 09.07.2018 директором Державного підприємства «Івано-Франківський котельно-зварювальний завод», на даний час непрацюючого, за вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.3 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И Л А:
До Івано-Франківського міського суду надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного корупційного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.3 ст.172-6 КУпАП.
Із протоколу №170-1 від 02.08.2019 про вчинення адміністративного правопорушення, вбачається, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, за що передбачена відповідальність ч.3 ст. 172-6 КУпАП, за наступних обставин.
26.01.2016 наказом №14-к Генеральним директором Державний концерн «Укроборонпром» від 27 січня 2016 року ОСОБА_1 призначено за контрактом № 2К/16 від 26.01.2016 на посаду директора Державного підприємства «Івано-Франківський котельно-зварювальний завод».
ОСОБА_1 , директора Державного підприємства «Івано-Франківський котельно-зварювальний завод», наказом № 98-к Генеральним директором Державний концерн «Укроборонпром» від 06 липня 2018 року, звільнено 09 липня 2018 року з роботи відповідно до пункту 8 статті 36 Кодексу законів про працю України у зв`язку із невиконанням умов укладеного контракту від 26.01.2016 № 2К/16, а саме абзаців дев`ятнадцять, тридцять, сорок один, п`ятдесят один, п`ятдесят два, п`ятдесят чотири, п`ятдесят шість пункту 2.6.
Відповідно до підпункту «Г» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Частиною 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Згідно з пунктом 2 частини 1 роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 № 3, декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.
Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, 02.04.2019.
Оскільки ОСОБА_1 , директора Державного підприємства «Івано- Франківський котельно-зварювальний завод», наказом № 98-к Генеральним директором Державний концерн «Укроборонпром» від 06 липня 2018 року звільнено 09 липня 2018 року з роботи відповідно до пункту 8 статті 36 Кодексу законів про працю України у зв`язку із невиконанням умов укладеного контракту від 26.01.2016 № 2К/16, а саме абзаців дев`ятнадцять, тридцять, сорок один, п`ятдесят один, п`ятдесят два, п`ятдесят чотири, п`ятдесят шість пункту 2.6, то необхідною граничною датою подання ним вказаної вище декларації є 29.07.2018.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення пов`язані з корупцією у відповідності до підпункту «Г» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями після звільнення, оскільки граничний термін подачі був 29.07.2018, а декларація ним фактично подана 02.04.2019, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.3 ст. 172-6 КУпАП, оскільки протягом року, а саме 14 червня 2018 року ОСОБА_1 протоколом № 120 притягався до адміністративної відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП з приводу несвоєчасного подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.
Роз`яснивши ОСОБА_1 вимоги ст.268 КУпАП, заслухавши пояснення ОСОБА_1 та думку прокурора, дослідивши та оцінивши надані письмові докази, з`ясувавши всі фактичні обставини справи, судом встановлено наступне.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні корупційного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.3 ст.172-6 КУпАП визнав, пояснив, що не знав про те, що мав подати при звільненні декларацію та усвідомлює, що незнання законів не звільняє його від відповідальності. Також вказав, що на даний час подав декларацію, щиро кається у вчиненому правопорушенні.
Прокурор у судовому засіданні підтримав викладені в протоколі про вчинення адміністративного корупційного правопорушення обставини та просив правопорушника визнати винним за вчинення корупційного правопорушення. Підтвердив, що ОСОБА_1 за вчинення даного правопорушення не отримав доходу чи винагороди.
Згідно ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ч.1 ст.172-6 КУпАП, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - тягне за собою накладення штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно ч.3 ст.172-6 КУпАП, дії, передбачені частиною першою або другою, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення - тягнуть за собою накладення штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією доходу чи винагороди та з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на один рік.
Згідно ч.2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
У відповідності до пункту 2 частини 1 роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 року за №3, декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.
Згідно наказу №14-к Генеральним директором Державний концерн «Укроборонпром» від 27.01.2016 ОСОБА_1 призначено за контрактом на посаду директора Державного підприємства «Івано-Франківський котельно-зварювальний завод» з 27 січня 2016 року (а.с. 22).
З контракту № 2К/16 від 26.01.2016 вбачається, що відповідно до даного контракту ОСОБА_1 призначено на посаду директора Державного підприємства «Івано-Франківський котельно-зварювальний завод» на строк з 27 січня 2016 року до 26 січня 2019 року (а.с. 23-31).
Відповідно до наказу № 98-к від 06.07.2018, Генеральним директором Державний концерн «Укроборонпром» ОСОБА_1 , директора Державного підприємства «Івано-Франківський котельно-зварювальний завод», звільнено 09 липня 2018 року з роботи відповідно до пункту 8 статті 36 Кодексу законів про працю України у зв`язку із невиконанням умов укладеного контракту від 26.01.2016 № 2К/16, а саме абзаців дев`ятнадцять, тридцять, сорок один, п`ятдесят один, п`ятдесят два, п`ятдесят чотири, п`ятдесят шість пункту 2.6 (а.с. 32).
Згідно підпункту «Г» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Відповідно до відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, 02.04.2019 (а.с. 14-21).
Водночас, стаття 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначає правопорушення, пов`язане з корупцією як діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке Законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Тобто, правопорушення, пов`язане з корупцією, не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження.
У даному випадку стаття 45 Закону України «Про запобігання корупції» вимагає від суб`єкта декларування, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подати декларацію, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Також, відповідно до копії постанови Івано-Франківського міського суду від 06.07.2018, яка набрала законної сили 17.07.2018, ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому виразі становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень (а.с. 8-9).
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вина ОСОБА_2 у вчиненому доводиться даними з протоколу №170-1 про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.3 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 02.08.2019, рапортами оперуповноваженого УЗЕ в Івано-Франківській області Сухарника Р. від 18.06.2019 та 01.08.2019, копією наказу №14-к від 27.01.2016, копією контракту № 2К/16 від 26.01.2016, копією витягу з ЄДРД, копією постанови Івано-Франківського міського суду від 06.07.2018, усними поясненнями ОСОБА_2 , наданими в судовому засіданні, іншими матеріалами справи.
Як вбачається з усних пояснень ОСОБА_1 , наданих в судовому засіданні, останній не знав, що мав подати при звільненні декларацію.
Відповідно до ст.68 Конституції України, кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.3 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч.3 ст.172-6 КУпАП.
Зважаючи на те, що за вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією не встановлено отримання доходу чи винагороди, що також підтверджено прокурором в судовому засіданні, а тому вказане додаткове стягнення до останнього не застосовується.
За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-6 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, ставлення до скоєного правопорушення, щире каяття як обставину, що пом`якшує відповідальність, та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу без конфіскації доходу чи винагороди та з позбавленням права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю строком на один рік.
На підставі викладеного, ст.ст. 1, 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції», керуючись ст.ст. 9, 33, 172-6, 221, 251, 268, 283-285 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.3 ст.172-6 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення - штраф в розмірі 100 (сто) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому виразі становить 1700 (одну тисячу сімсот) гривень без конфіскації доходу чи винагороди та з позбавленням права обіймати посади та займатися діяльністю, пов`язаною з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на підприємствах, установах, організаціях усіх форм власності строком на один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача(МФО) 899998, рахунок отримувача 31211256026001; код класифікації доходів бюджету 22030106 - 384 грн. 20 коп. судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О.Зеленко