Постанова № 83658832, 14.08.2019, Лебединський районний суд Сумської області

Дата ухвалення
14.08.2019
Номер справи
580/1248/19
Номер документу
83658832
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 580/1248/19

Номер провадження 3/580/389/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 серпня 2019 року м. Лебедин

Суддя Лебединського районного суду Сумської області Стеценко В. А.,

розглянувши матеріали, які надійшли від Лебединського ВП Сумського РВП ГУНП в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , працюючого водієм Лебединського держлісгоспу;

за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення;

В С Т А Н О В И В:

Співробітниками Лебединського ВП ГУНП в Сумській області складено протокол серії ОБ № 024929 від 18.05.2019 року про те, що ОСОБА_1 о 23 год. 00 хв. 18 травня 2019 року керував по вул. Першогвардійська м. Лебедина Сумської області автомобілем ВАЗ 2107, державний номер НОМЕР_1 , перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп`яніння відмовився в присутності свідків, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху України.

В судове засідання притягнутий не з`явився, а його представник повідомив, що ОСОБА_1 своєї вини у вчиненні правопорушення не визнає, мотивуючи це тим, що після зупинки притягнутого працівниками поліції було порушено порядок проведення перевірки водія.

Так, водію не було запропоновано пройти огляд на стан сп`яніння з застосуванням технічних засобів на місці зупинки.

Крім того, представник звернув увагу суду на те, що під час зупинки притягнутого працівниками поліції не було складено акту перевірки ОСОБА_1 на стан сп`яніння і відповідно не вручено притягнутому його примірника.

Також він мотивував заперечення тим, що в матеріалах справи відсутнє направлення ОСОБА_1 для проходження перевірки в лікувальному закладі, а також тим, що вина особи у вчиненні адміністративного правопорушення повинна підтверджуватись належними доказами.

Оскільки водій не відмовлявся від проведення огляду на місці зупинки, вимога про проведення його перевірки в закладі охорони здоров`я не відповідає вимогам закону і відповідно відмова ОСОБА_1 від перевірки на стан сп`яніння в медичному закладі не є відмовою водія від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння відповідно до встановленого чинним законодавством порядку.

Особа, яка склала адміністративний протокол серії ОБ № 024929 від 18.05.2019 року та свідки ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , які згідно адміністративного протоколу

були присутніми під час перевірки ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилися, хоча про час, дату і місце розгляду справи були сповіщені належним чином.

З протокола (а.с. 1), дослідженого в судовому засіданні вбачається, що ОСОБА_1 звинувачується в тому, що перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння о 23 год. 00 хв. 18 травня 2019 року керував по вул. Першогвардійська м. Лебедина Сумської області автомобілем ВАЗ 2107, державний номер НОМЕР_1 , від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп`яніння відмовився в присутності свідків, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .

Дані, що на місці перевірки притягнутий підтвердив свою вину у вчиненні правопорушення до протоколу не внесені.

З довідки (а.с. 23, 27, 38), дослідженої в судовому засіданні вбачається, що відеозапис перевірки водія автомобіля ВАЗ 2107, державний номер НОМЕР_1 щодо наявності стану сп`яніння на час розгляду адміністративного протоколу не зберігся.

Вислухавши представника притягнутого та вивчивши матеріали справи, суд вважає, що в судовому засіданні не було доведено, що о 23 год. 00 хв. 18 травня 2019 року керував по вул. Першогвардійська м. Лебедина Сумської області автомобілем ВАЗ 2107, державний номер НОМЕР_1 , перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп`яніння відмовився, оскільки було встановлено, що під час проведення його перевірки на стан сп`яніння та оформлення адміністративного протоколу було порушено вимоги чинного законодавства.

Так, згідно п. 5 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції і проведення такого огляду та п.10 розділу ІІ Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються в акті огляду, форма якого затверджується МОЗ за погодженням з МВС. У разі встановлення стану сп`яніння результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються в протоколі про адміністративне правопорушення, до якого долучається акт огляду. Акт огляду на стан сп`яніння за результатами такого огляду, проведеного поліцейським, складається у двох примірниках, один з яких вручається водію, а другий залишається в поліцейського та/або долучається до протоколу про адміністративне правопорушення в разі встановлення стану сп`яніння.

Згідно ст. 251 КУпАП встановлено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Суд бере до уваги, що не зважаючи на те, що під час зупинки транспортного засобу і проведення перевірки ОСОБА_1 відмовився від підпису адміністративного протоколу та по суті не визнав своєї вини у вчиненні правопорушення, працівниками поліції не було застосовано для фіксації перебування особи в стані сп`яніння спеціальних технічних засобів, не складено відповідного акту та не видано направлення водієві для проходження такої перевірки в умовах лікувального закладу.

Вказані обставини, на думку суду, не дають можливості прийняти до уваги протокол

серії ОБ № 024929 від 18.05.2019 року в якості допустимого доказу вини ОСОБА_1 .

До матеріалів справи також не долучено і не надано для дослідження суду відеозапису, направлення на перевірку до лікувального закладу притягнутому не вручено.

Таким чином, на думку суду, в судове засідання не було надано належних і достатніх доказів, які б вказували на наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КпАП України.

Статтею 247 КпАП України передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення у разі відсутності складу адміністративного правопорушення підлягає закриттю.

На підставі вище наведеного, керуючись ст. 247 КпАП України;

П О С Т А Н О В И В:

Провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП закрити в зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя: В. А. Стеценко