Постанова № 83652960, 14.08.2019, Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
14.08.2019
Номер справи
243/6794/19
Номер документу
83652960
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Єд. унік. № 243/6794/19

Провадження № 3/243/2166/2019

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 серпня 2019 року м. Слов`янськ

Суддя Слов`янського міськрайонного суду Донецької області Старовецький В.І. розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДФС у Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , громадянки України, ФОП, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП),-

ВСТАНОВИВ:

До Слов`янського міськрайонного суду Донецької області з Головного управління ДФС у Донецькій області надійшов для розгляду протокол про адміністративне правопорушення № 455 від 19.06.2019 року з якого вбачається, що 24.05.2019 року о 12 годині 15 хвилин у магазині за адресою: АДРЕСА_2 . 4 ОСОБА_1 здійснювала провадження господарської діяльності (свідоцтво про державну реєстрацію від 28.12.2000 року № 30857) з реалізації алкогольних напоїв без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, а саме роздрібної торгівлі пивом «Броварня № 1» світле, 0,5 л пляшка, 4,2 % вміст спирту, за ціною 13,50 гривень за пляшку (продаж здійснила продавець ОСОБА_2 , яка перебуває у трудових відносинах з ФОП ОСОБА_1 з 19.02.2019 року) без наявної ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями на місці торгівлі, на час перевірки у магазині знаходилися алкогольні напої в реалізації у кількості 153 пляшок на загальну суму 3 462,37 гривень, чим порушено вимоги ч. 14 ст. 15 Закону України № 481/95-ВР від 19.12.1995 року, чим скоїла правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164 КУпАП.

ОСОБА_1 про дату, час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином, що підтверджується матеріалами справи (а.с.27), до судового засідання не з`явилася, на електронну пошту суду надійшла заява від ОСОБА_3 , в якій зазначено, що ОСОБА_1 просить відкласти судове засідання у зв`язку із хворобою (а.с.29-30). До судового засідання, призначеного 12.07.2019 року, ОСОБА_1 також не з`явилася, надала заяву, в якій просила відкласти розгляд справи на іншу дату для ознайомлення з матеріалами справи (а.с.25).

Згідно ст. 268 КУпАП, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання тощо. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

Відповідно до заяви, яка надійшла на електронну адресу суду про відкладення розгляду справи у зв`язку із хворобою, ОСОБА_1 належних доказів хвороби, діагнозу, перебування на лікуванні у медичному закладі, медичних довідок тощо, на підставі чого вона не має можливості бути присутньою у судовому засіданні, до суду надано не було. Крім того, дана заява надійшла від невідомої особи на ім`я ОСОБА_4 , яка не має відношення до даної справи. За таких обставин, у суду не має можливості ідентифікувати, що саме ОСОБА_1 звернулася з цією заявою до суду. З огляду на вказане, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за відсутності особи, що притягається до адміністративної відповідальності, оскільки про дату, час та місце розгляду справи вона була повідомлена належним чином, а також ОСОБА_1 була ознайомлена із правами та обов`язками, встановленими ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП (а.с.24). Належних заяв та клопотань від ОСОБА_1 про відкладення розгляду справи до суду не надходило.

Дослідивши письмові докази, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП підтверджується наступними письмовими доказами, а саме:

- Протоколом про адміністративне правопорушення № 455 від 19.06.2019 року, згідно якого 24.05.2019 року о 12 годині 15 хвилин у магазині за адресою: АДРЕСА_2 буд АДРЕСА_3 4 Гейко ОСОБА_5 здійснювала провадження господарської діяльності (свідоцтво про державну реєстрацію від 28.12.2000 року № 30857) з реалізації алкогольних напоїв без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, а саме роздрібної торгівлі пивом «Броварня № 1» світле, 0,5 л пляшка, 4,2 % вміст спирту, за ціною 13,50 гривень за пляшку (продаж здійснила продавець ОСОБА_2 , яка перебуває у трудових відносинах з ФОП ОСОБА_1 з 19.02.2019 року) без наявної ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями на місці торгівлі, на час перевірки у магазині знаходилися алкогольні напої в реалізації у кількості 153 пляшок на загальну суму 3 462,37 гривень, чим порушено вимоги ч. 14 ст. 15 Закону України № 481/95-ВР від 19.12.1995 року (а.с.2);

- Направленням на перевірку від 17.05.2019 року, згідно якого з 22.05.2019 року було проведено перевірку ФОП ОСОБА_1 (а.с.16);

- Актом про результати фактичної перевірки з питань додержання суб`єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов`язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами № 0162/05/99/22/40/2136600320 від 28.05.2019 року, відповідно до якого 24.05.2019 року у магазині ФОП ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 було встановлено факт реалізації товарів, а саме однієї пляшки пива «Броварня № 1» світле, 0,5 л, 4,2 % вміст спирту, за ціною 13,50 гривень за одну пляшку (а.с.8-9);

- Довідкою про алкогольні напої, які знаходяться в реалізації у магазині ФОП ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 , згідно якої станом на 24.05.2019 року у магазині знаходилися алкогольні напої в реалізації у кількості 153 пляшок на загальну суму 3 462,37 гривень (а.с.10);

- Фототаблицею скоєння адміністративного правопорушення, згідно якої встановлено реалізацію алкогольних напоїв, а саме однієї пляшки пива «Броварня № 1» світле, 0,5 л, 4,2 % вміст спирту (а.с.10-14);

- Актом відмови від підписання та отримання акта перевірки № 0162/05/99/22/40/2136600320 від 28.05.2019 року, згідно якого ОСОБА_2 – продавець, особа, що здійснювала розрахункові операції у магазині ФОП ОСОБА_1 , відмовилася від підписання та отримання акта перевірки, що проводилася з 24.05.2019 року по 28.05.2019 року (а.с.15);

- Актом про відмову від надання документів до перевірки від 24.05.2019 року, згідно якого ОСОБА_2 відмовилася від надання документів, що належать або пов`язані з предметом перевірки (а.с.15);

- Запрошенням ФОП ОСОБА_1 до ГУ ДФС у Донецькій області за адресою: Донецька область, м. Маріуполь, вул. 130-ї Таганрозької дивізії, для складання та підписання протоколу про адміністративні правопорушення (а.с.6);

- Актом, який засвідчує факт неявки особи яка притягається до адміністративної відповідальності від 19.06.2019 року , згідно якого ФОП ОСОБА_1 не з`явилася до ГУ ДФС у Донецькій області для складання та підписання адміністративного протоколу (а.с.4).

Так, ч. 1 ст. 164 КУпАП передбачає відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб`єкта господарювання або без наявності ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності.

Відповідно ч.ч. 1, 2 ст. 3 ГК України під господарською діяльністю у цьому Кодексі розуміється діяльність суб`єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність. Господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб`єкти підприємництва - підприємцями. Господарська діяльність може здійснюватись і без мети одержання прибутку (некомерційна господарська діяльність).

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобами фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Матеріалами даної справи підтверджуються обставини, що викладені у протоколі про адміністративне правопорушення, а саме провадження ФОП ОСОБА_1 господарської діяльності без наявності ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, а саме роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

Обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, не встановлено.

Згідно статті 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, яка до адміністративної відповідальності притягується вперше, ступінь її вини, відсутність пом`якшуючих та обтяжуючих обставин, тому вважаю необхідним застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян без конфіскації знарядь виробництва, і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, оскільки саме такий вид стягнення буде достатньою мірою відповідальності до особи, що вчинила дане адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, а також повністю відповідатиме меті його застосування.

Відповідно до статті 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі, визначеному Законом України «Про судовий збір» - 384 гривні 20 копійок.

Керуючись ст.ст. 164, 280, 283, 285, 287, 289 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , винною у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок, який перерахувати на р/р 31114106005075, отримувач Слов`янське УК/м. Слов`янськ/21081100, МФО 899998, код платежу 21081100, ЄДРПОУ 37803368, без конфіскації виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривень 20 копійок отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, р/р 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.

Скаргу на постанову у справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до Донецького апеляційного суду через Слов`янський міськрайонний суд Донецької області.

Строк пред`явлення постанови до виконання 3 (три) місяці.

Суддя

Слов`янського міськрайонного суду В.І. Старовецький