Постанова № 83633857, 13.08.2019, Південноукраїнський міський суд Миколаївської області (до 25.04.2025 - Южноукраїнський міський суд Миколаївської області)

Дата ухвалення
13.08.2019
Номер справи
486/1161/19
Номер документу
83633857
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №: 486/1161/19 Провадження № 3/486/562/2019

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 серпня 2019 року Южноукраїнський міський суд Миколаївської області

у складі: головуючого судді Савіна О.І.,

при секретарі Коршак О.В.,

за участі: прокурора Кучерявого В.В.,

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Южноукраїнську Миколаївської області, справу про адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією, яка звернута від Управління захисту економіки в Миколаївській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Осетрівка Очаківського району Миколаївської області, РНОКПП: НОМЕР_1 , депутата Южноукраїнської міської ради Миколаївської області, працюючого вчителем загальноосвітньої школи №3 м. Южноукраїнська Миколаївської області, зареєстрованого та проживаючого в АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В:

Згідно протоколів про адміністративні правопорушення № 185 та № 186 від 21.06.2019 року ОСОБА_1 , будучи з 12.11.2015 року депутатом Южноукраїнської міської ради 7 скликання, та будучи, відповідно до п.п.б) п.1) ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, після встановленого терміну декларування, тобто не пізніше до 01 квітня, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік подав 17.04.2018 року, а за 2018 рік - 08.04.2019 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією. На підставі вказаного притягується до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та призначити покарання у вигляді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

ОСОБА_1 в судовому засіданні частково визнав свою у вину вчиненні вказаного адміністративного правопорушення та пояснив, що дійсно ним були порушені строки подачі декларації, однак з об`єктивних причин. Так, з подачею декларації за минулий рік проблем не виникало, але цього року, спочатку не працював особистий ключ, а потім, за станом здоров`я, лікар категорично заборонив декілька днів працювати за комп`ютером. На підтвердження надав витяг особистої сторінки веб-сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з посиланням про зміну особистого ключа та довідку ЛКК КЗ «Южноукраїнська міська лікарня» за № 58 від 29.03.2019 року, яка містить діагноз та висновок ЛКК.

Дослідивши письмові матеріали справи судом встановлено, що на підставі рішення Южноукраїнської міської ради №2 від 12.11.2015 року «Про результати місцевих виборів 25.10.2015 року та визнання повноважень Южноукраїнського міського голови», визнано повноваження новообраного депутата Южноукраїнської міської ради ОСОБА_1 ..

У відповідності до п.п.б) п.1) ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 , будучи депутатом Южноукраїнської міської ради Миколаївської області, відноситься до суб`єктів, на яких поширюється дія цього Закону, а тому, згідно ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», зобов`язаний щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Рішенням НАЗК № 3 від 10.06.2016 року затверджено «Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яким передбачено, що щорічна декларація подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року (Підпункт 1 пункту 5 розділу II Порядку, із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 273 від 06.07.2017).

Згідно копії повідомлення виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради Миколаївської області № 21/02-34/65 від 05.01.2018 року, депутатам Южноукраїнської міської ради роз`яснено спеціальні обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції», в частині фінансового контролю, з зазначенням часу та комплексу заходів, які необхідно застосувати для подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Між тим, як вбачається зі скріншотів веб-сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 щорічну декларацію за 2017 рік подав 17.04.2018 року о 00.19 год., а за 2018 рік - 08.04.2019 року об 11.36 год..

Державне підприємство «Українські спеціалізовані системи» повідомило про дати та години некоректної роботи Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування з 01 січня 2018 року по 27.04.2018 року.

Ознайомившись з відомостями викладеними у зазначеному документі, суд вважає, що ОСОБА_1 не був обмежений у можливості подати декларацію у встановлені Законом строки.

Окрім того, суд критично оцінює наданий ОСОБА_1 витяг особистої сторінки веб-сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, який містить посилання на зміну особистого ключа, та вважає, що даний документ не може бути прийнятий судом, як доказ поважності пропуску останнім, строків подачі декларації.

Дослідивши довідку ЛКК КЗ «Южноукраїнська міська лікарня» за № 58 від 29.03.2019 року, суд зазначає, що даний документ не містить будь-яких медичних обмежень ОСОБА_1 , щодо можливості роботи з комп`ютером у певний час.

Таким чином суд вважає, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ч.1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року з наступними змінами і доповненнями, корупційне правопорушення - це діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Частиною 1 ст. 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно до ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тягне за собою накладення штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У відповідності до вимог ст. 23 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та для запобігання вчинення нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами.

При накладенні стягнення, згідно положень ст. 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення, враховуються характер правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Дослідивши письмові матеріали справи, виходячи з вимог закону, враховуючи обставини та характер вчиненого правопорушення, дані про особу ОСОБА_1 , ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують відповідальність, а саме, вперше притягнення до адміністративної відповідальності, а тому вважає можливим обмежитись адміністративним стягненням у вигляді мінімального розміру штрафу передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення. На думку суду таке адміністративне стягнення буде достатнім та необхідним для його виправлення та попередження вчинення нових адміністративних правопорушень.

У відповідності до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", з ОСОБА_1 на користь держави підлягають стягненню витрати пов`язані зі сплатою судового збору.

Керуючись ст.ст. 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції», ст.ст. 283, 284, 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, в сумі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 коп..

Стягнути з ОСОБА_1 , на користь держави судовий збір (отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м.Київ/ 22030106; код ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача: 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір розміром - 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 коп..

Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Южноукраїнський міський суд Миколаївської області, протягом десяти днів з дня її проголошення.

Постанова підлягає виконанню протягом трьох місяців з дня винесення. В разі оскарження постанови, перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя Южноукраїнського міського суду Олександр Іванович Савін