
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №1.380.2019.002016
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 серпня 2019 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд, головуючий суддя Гавдик З.В., секретар судового засідання Василько А.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу № 1.380.2019.002016 за Підприємства об`єднання громадян «Супер-Стиль» до Львівської митниці ДФС про визнання протиправними і скасування рішень, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Підприємство об`єднання громадян «Супер-Стиль» звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Львівської митниці Державної фіскальної служби, в якому просило:
- Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200464/2 від 29.03.2019 року;
- Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200451/2 від 27.03.2019 року;
- Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200436/2 від 25.03.2019 року;
- Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200399/2 від 18.03.2019 року;
- Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200397/2 від 18.03.2019 року;
- Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200375/2 від 14.03.2019 року;
- Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200374/2 від 13.03.2019 року;
- Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200359/2 від 12.03.2019 року;
- Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200353/2 від 11.03.2019 року;
- Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200339/2 від 07.03.2019 року;
- Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200340/2 від 07.03.2019 року;
- Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200337/2 від 07.03.2019 року;
- Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200336/2 від 06.03.2019 року;
- Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200334/2 від 06.03.2019 року;
- Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200335/2 від 06.03.2019 року;
- Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200332/2 від 05.03.2019 року;
- Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200318/2 від 04.03.2019 року;
- Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200317/2 від 04.03.2019 року;
- Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200316/2 від 04.03.2019 року;
- Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200298/2 від 01.03.2019 року;
- Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200299/2 від 01.03.2019 року;
- Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200300/2 від 01.03.2019 року.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачем та «HMP Group» (Рига, Латвія) укладено контракт №1-SSHMP від 30.01.2019 року. За умовами вказаного контракту Продавець продає, а Покупець купляє одяг, взуття, речі, що були у використанні (секонд хенд). Кількість і асортимент товару вказуються в інвойсах. На виконання вказаного контракту позивачем до митного оформлення подано відповідні митні декларації за кодами товарів 63090000 «Одяг, що був у використанні, для подальшого використання з текстильних матеріалів (SecondHand) - 3-ї, 2-ї, 1-ї категорії: футболки, сорочки, блузки, светри, штани, шкарпетки, верхній одяг, куртки, джинсовий одяг, верхній зимовий одяг. Ступінь зношеності не перевищує 28 %», за кодами 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє,1-ї,2-ї,3-ї категорії. Ступінь зношення не перевищує 28%», за кодами 6309000090 «Речі вживані несортовані, з текстильних матеріалів в асортименті: ковдри, дорожні пледи, білизна, скатертини, фіранки та ін. Ступінь зношеності не перевищує 28%». Не погоджуючись із заявленою митною вартістю Львівська митниця ДФС прийняла спірні рішення про коригування митної вартості товарів згідно з яким проведено відповідні коригування митної вартості, з підстав що «митна вартість імпортованих товарів не може бути визнана за ціною договору щодо товарів, які імпортуються у зв`язку з неподанням декларантом або уповноваженою ним особою документів згідно з переліком та відповідно до умов, зазначених у п.п. 2-3 ст. 53 Митного кодексу України. Зазначено, що декларантом не надано документів у відповідності до положень ч. 3 ст. 53 Митного кодексу України. Контракт не відповідає вимогам ст. 254 Митного кодексу. Зазначено, що неможливо застосувати методи визначення митної вартості, а саме методу 2а (ст. 59 МКУ) та методу 2б (ст. 60 МКУ) з причини відсутності в органу доходів і зборів та декларанта інформації про ідентичності та подібні (аналогічні) товари, методи 2в (ст. 62 МКУ) та методу 2г (ст. 63 МКУ) з причин відсутності вартісної основи для розрахунку митної вартості в органу доходів і зборів. Джерелом інформації для коригування митної вартості слугували МД UA209180/2019/001690 від 08.02.2019р.
Відповідачем прийняті відповідні картки відмови в прийнятті митних декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення у зв`язку із неможливістю завершення митного оформлення у зв`язку із невірно заповненими графами гр. 12, 45, 43, 44 ВМД, відповідно до рішення про коригування митної вартості (порушено умови декларування передбачені п. 1 п.8 ст. 257 МКУ, ст. 55 МКУ, ПКМУ від 20.05.12 №450).
Позивач зазначає, що задекларована митна вартість визначалась декларантом на підставі положень контракту 1-SSHMP від 30.01.2019 року, положень відповідних інвойсів. Також вартість товару відображена у митних деклараціях країни відправлення, що долучались при поданні первинних митних декларацій.
Згідно умов контракту 1-SSHMP від 30.01.2019 року та наданих до митного оформлення інвойсів встановлено умови поставки СPT відповідно до умов міжнародної торгівлі INCOTERMS, а тому вартість доставки включена у вартість самого товару.
Подані документи не містять жодних розбіжностей щодо кількості, найменування, якості та ціни задекларованих товарів.
На підтвердження задекларованої митної вартості декларант надавав комерційну пропозицію, що передувала укладенню відповідного зовнішньоекономічного контракту від 25.01.2019 року згідно з яким запропоновано відповідні ціни на придбання товарів.
Оскаржуваними рішеннями про коригування митної вартості визначено, що «митна вартість не може бути визнана за ціною договору щодо товарів, які імпортуються у зв`язку з неподанням декларантом або уповноваженою особою документів згідно з переліком та відповідно до умов, зазначених у п. 2-3 ст. 53 Митного кодексу України».
При поданні до митного оформлення декларацій декларантом додавались наступні документи: сертифікати якості, рахунки-фактури (інвойси), автотранспортні накладні, декларації походження товару, зовнішньоекономічний договір 1-SSHMP, заява про включення товарів до зеленого переліку відходів, сертифікати дезінфекції, копії митних декларацій країни відправлення (долучені до частини декларацій).
Позивач зазначає, що ним було подано усі обов`язкові документи для підтвердження задекларованої митної вартості.
Позивач підтверджує свою правову позицію судовою практикою викладеною в постанові Верховного Суду у складі Касаційного адміністративного суду від 21.12.2018 року по справі 815/1670/17 в якій визначено, що в силу частини другої статті 55 Митного кодексу України та вимог наказу Міністерства фінансів України №598 від 24 травня 2012 року «Про затвердження форми рішення про коригування митної вартості товарів, Правил заповнення рішення про коригування митної вартості товарів та Переліку додаткових складових до ціни договору» - рішення про коригування митної вартості товару повинно містити обґрунтування причин, через які митна вартість імпортованих товарів не може бути визначена за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються, а також обґрунтування числового значення митної вартості товарів, скоригованої органом доходів і зборів, та фактів, які вплинули на таке коригування.
Зазначення в рішенні лише формальних посилань на неможливість перевірки задекларованої митної вартості суперечить наведеним вимогам законодавства.
В спірних рішеннях про коригування митної вартості не визначено, яких саме документів визначених положеннями ч. 2 ст. 53 МК України позивач не надав. Наведена в оскаржуваних рішеннях про коригування митної вартості причини неможливості визнання задекларованої вартості товару є формальною і такою, що не відповідає цитованим правилам заповнення рішень про коригування митної вартості.
Представник позивача в судових засіданнях позовні вимоги підтримав, надав суду додаткові пояснення та докази, просив позов задоволити повністю.
Відповідач проти задоволення позовних вимог заперечив з підстав, що відповідно до методичних рекомендацій щодо роботи посадових осіб органів доходів і зборів з аналізу, виявлення та оцінки ризиків при здійсненні митного контролю за правильністю визначення митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України, затверджених наказом від 11.09.15 № 689, у митного органу виникли сумніви у правильності визначення митної вартості декларантом. Вказує, що посадові особи Львівської митниці ДФС при здійсненні контролю митної вартості імпортованого позивачем товару діяли в межах повноважень та відповідно до вимог чинного законодавства України. Окрім цього, відповідач вказує на те, що обов`язок доведення ціни товару лежить на декларантові, і саме декларант має довести, що ним правильно здійснено розрахунок митної вартості, в тому числі правильно обрано метод визначення митної вартості товарів. Натомість митний орган має довести обґрунтованість сумнівів.
Представник відповідача в судових засіданнях позовні вимоги заперечив, надав суду додаткові докази та документи, просив в задоволені позовних вимог відмовити повністю.
Позивач подав до суду відповідь на відзив та додаткові пояснення, в яких зазначає, що в оскаржуваних рішеннях про коригування митної вартості не визначено конкретно, яких саме документів, визначених положеннями ч. 2 ст. 53 МК України, він не надав. Позивач вважає, що неподання декларантом запитуваних митним органом документів, за відсутності обґрунтування неможливості визначення митної вартості товарів за першим методом, не є достатнім для висновку щодо наявності підстав для застосування митним органом іншого методу визначення митної вартості. Окрім цього, позивач на підтвердження задекларованої вартості товару додатково в межах судового розгляду надав висновок експертного товарознавчого дослідження від 21.02.2019 року за №19/1/053, складений відповідно до контракту №1-SSHMP від 30.01.2019 року, яким підтверджено задекларовану митну вартість товарів за основним методом. Позивач також вказує на те, що доводи відповідача про обов`язок позивача в ході судового розгляду доводити митну вартість товарів, що імпортувалися не відповідають дійсності, оскільки ПОГ «Супер-Стиль» надано всі документи, передбачені ст. 53 МК України, тобто вжито всіх можливих заходів щодо підтвердження митної вартості товарів. Окрім цього, позивач вважає, що посилання відповідача на розбіжності, які нібито свідчать про те, що позивач сплатив постачальнику більшу суму ніж зазначив органу доходів і зборів не заслуговують на увагу, оскільки виходять за межі позовних вимог і не могли бути підставою для прийняття оскаржуваних рішень, оскільки на момент здійснення митного оформлення платіжні доручення декларантом не надавалися.
Згідно п. 3 ч. 3 ст. 246 КАС України, суд зазначає, що ухвалою від 24.04.2019 року відкрито спрощене провадження в адміністративній справі. Ухвалою суду від 24.04.2019 року відмовлено в забезпеченні адміністративного позову. Ухвалою судді від 24.06.2019 року розгляд справи вирішено здійснювати за правилами загального позовного провадження. Ухвалою судді від 25.07.2019 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду в порядку письмового провадження.
Судом встановлені наступні обставини:
Між ПОГ «Супер-Стиль» та «НМР Group» (Рига, Латвія) укладено контракт №1-SSHMP від 30.01.2019.
Відповідно до п.1.1. вказаного контракту продавець продає, а покупець купляє одяг, взуття, речі, що були у використанні (секонд хенд). Кількість і асортимент товару вказуються в інвойсах.
Позивачем згідно вимог МК України та з метою митного оформлення придбаного товару за вищевказаним контрактом подано до Львівської митниці ДФС наступні митні декларації: ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/126604; ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/125772; ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/125013; ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/122825; ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/122560; ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/121258; ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/121050; ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/120529; ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/120191; ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/119454; ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/119494; ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/119285; ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/119089; ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/118913; ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/118969; ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/118816; ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/118271; ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/118259; ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/118126; ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/117475; ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/117487; ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/117482.
До митних декларацій позивач додав документи на підтвердження митної вартості товарів, а саме: сертифікат якості, рахунки-фактури (інвойси), автотранспорті накладні, декларації походження товару, зовнішньоекономічний договір №1-SSHMP, заяву про включення товарів до зеленого переліку відходів, сертифікат дезінфекції, копії митних декларацій країни відправлення.
Під час митного оформлення декларантом заявлено митну вартість згідно з п. 1 ч. 1 ст. 57 МК України) за основним методом (ціна договору) по ціні 1,2 USD.
Не погоджуючись із заявленою митною вартістю у поданих позивачем митних деклараціях Львівська митниця ДФС прийняла: рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200464/2 від 29.03.2019 року; рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200451/2 від 27.03.2019 року; рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200436/2 від 25.03.2019 року; рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200399/2 від 18.03.2019 року; рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200397/2 від 18.03.2019 року; рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200375/2 від 14.03.2019 року; рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200374/2 від 13.03.2019 року; рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200359/2 від 12.03.2019 року; рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200353/2 від 11.03.2019 року; рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200339/2 від 07.03.2019 року; рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200340/2 від 07.03.2019 року; рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200337/2 від 07.03.2019 року; рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200336/2 від 06.03.2019 року; рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200334/2 від 06.03.2019 року; рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200335/2 від 06.03.2019 року; рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200332/2 від 05.03.2019 року; рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200318/2 від 04.03.2019 року; рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200317/2 від 04.03.2019 року; рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200316/2 від 04.03.2019 року; рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200298/2 від 01.03.2019 року; рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200299/2 від 01.03.2019 року; рішення про коригування митної вартості UA 209000/2019/200300/2 від 01.03.2019 року.
Як підстави прийняття спірних рішення про коригування митної вартості відповідач наводить формулювання, що «митна вартість імпортованих товарів не може бути визнана за ціною договору щодо товарів, які імпортуються у зв`язку з неподанням декларантом або уповноваженою ним особою документів згідно з переліком та відповідно до умов, зазначених у п. 2-3 статті 53 Митного кодексу України. Зазначено, що декларантом не надано документів у відповідності до положень ч. 3 ст. 53 Митного кодексу України. Під час розгляду документів було виявлено, що «в фактурі відсутні відомості щодо оплати відповідно до п. 5.2 Контракту (можлива передоплата). Контракт не відповідає вимогам с. 254 Митного кодексу. Зазначено, що неможливо застосувати методи визначення митної вартості, а саме методу 2а (ст. 59 МКУ) та методу 2б (ст. 60 МКУ) з причини відсутності в органу доходів і зборів та декларанта інформації про ідентичності та подібні (аналогічні) товари, методи 2в (ст. 62 МКУ) та методу 2г (ст. 63 МКУ) з причин відсутності вартісної основи для розрахунку митної вартості в органу доходів і зборів. Джерелом інформації для коригування митної вартості слугували МД UA209180/2019/001690 від 08.02.2019р.
Зміст спірних правовідносин полягає в тому, що позивач вважає спірне рішення відповідача протиправним та таким, що не відповідає вимогам Закону.
Судом враховуються аргументи наведені позивачем про протиправність спірних рішень з наступних встановлених підстав згідно встановлених судом обставин та вимог законодавства:
До митного оформлення позивачем подано наступні митні декларації:
- ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/126604 за кодами товарів 63090000 «Одяг, що був у використанні, для подальшого використання з текстильних матеріалів (SecondHand) - 3-ї, 2-ї, 1-ї категорії: футболки, сорочки, блузки, светри, штани, шкарпетки, верхній одяг, куртки, джинсовий одяг, верхній зимовий одяг. Ступінь зношеності не перевищує 28 %», задекларована митна вартість 506140.36 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє,1-ї,2-ї,3-ї категорії. Ступінь зношення не перевищує 28%», задекларована митна вартість 66453.74 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,22 USD); за кодом 6309000090 «Речі вживані несортовані, з текстильних матеріалів в асортименті: ковдри, дорожні пледи, білизна, скатертини, фіранки та ін. Ступінь зношеності не перевищує 28%», задекларована митна вартість 9515.27 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD).
Не погоджуючись із заявленою митною вартістю Львівська митниця ДФС прийняла рішення UA 209000/2019/200464/2 від 29.03.2019 року про коригування митної вартості товарів згідно з яким проведено наступні коригування митної вартості:
- За кодом товару 6309000020 встановлена вартість за одиницю встановлена 1,4401 USD, загальна сума 22291, 31 USD.
- За кодом товару 6309000010 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 2878,76 USD.
- За кодом товару 6309000090 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 419,07 USD.
Як підставу прийняття оскаржуваного рішення про коригування митної вартості відповідач наводить формулювання, що «митна вартість імпортованих товарів не може бути визнана за ціною договору щодо товарів, які імпортуються у зв`язку з неподанням декларантом або уповноваженою ним особою документів згідно з переліком та відповідно до умов, зазначених у п. 2-3 статті 53 Митного кодексу України. Зазначено, що декларантом не надано документів у відповідності до положень ч. 3 ст. 53 Митного кодексу України. Під час розгляду документів було виявлено, що «у фактурі відсутні відомості щодо оплати умов поставки товару відповідно до п. 3.1. Контракту (мають бути зазначені у фактурі). На підставі аналізу висновку експерта встановлено, що «експерт використовує для порівняння пропозиції по продажу товару, що використовувався, в основному з ринку Китаю, хоча товар європейського походження. Експерт здійснював дослідження без огляду майна і наголосив, що ця обставина є фактором обмеження достовірності висновку щодо даного майна.» Зазначено, що неможливо застосувати методи визначення митної вартості, а саме методу 2а (ст. 59 МКУ) та методу 2б (ст. 60 МКУ) з причини відсутності в органу доходів і зборів та декларанта інформації про ідентичності та подібні (аналогічні) товари, методи 2в (ст. 62 МКУ) та методу 2г (ст. 63 МКУ) з причин відсутності вартісної основи для розрахунку митної вартості в органу доходів і зборів. Джерелом інформації для коригування митної вартості слугували МД UA209180/2019/001690 від 08.02.2019р.
- ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/125772 за кодами товарів 63090000 «Одяг, що був у використанні, для подальшого використання з текстильних матеріалів (SecondHand) - 3-ї, 2-ї, 1-ї категорії: футболки, сорочки, блузки, светри, штани, шкарпетки, верхній одяг, куртки, джинсовий одяг, верхній зимовий одяг. Ступінь зношеності не перевищує 28 %», задекларована митна вартість 548777.72 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє,1-ї,2-ї,3-ї категорії. Ступінь зношення не перевищує 28%», задекларована митна вартість 50460.030 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,22 USD); за кодом 6309000090 «Речі вживані несортовані, з текстильних матеріалів в асортименті: ковдри, дорожні пледи, білизна, скатертини, фіранки та ін. Ступінь зношеності не перевищує 28%», задекларована митна вартість 9486.25 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD).
Не погоджуючись із заявленою митною вартістю Львівська митниця ДФС прийняла рішення UA 209000/2019/200451/2 від 27.03.2019 року про коригування митної вартості товарів згідно з яким проведено наступні коригування митної вартості:
- За кодом товару 6309000020 встановлена вартість за одиницю встановлена 1,4401 USD, загальна сума 24409,70 USD.
- За кодом товару 6309000010 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 2207,67 USD.
- За кодом товару 6309000090 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 421,95 USD.
Як підставу прийняття оскаржуваного рішення про коригування митної вартості відповідач наводить формулювання, що «митна вартість імпортованих товарів не може бути визнана за ціною договору щодо товарів, які імпортуються у зв`язку з неподанням декларантом або уповноваженою ним особою документів згідно з переліком та відповідно до умов, зазначених у п. 2-3 статті 53 Митного кодексу України. Зазначено, що декларантом не надано документів у відповідності до положень ч. 3 ст. 53 Митного кодексу України. Під час розгляду документів було виявлено, що «у фактурі відсутні відомості щодо оплати умов поставки товару відповідно до п. 3.1. Контракту (мають бути зазначені у фактурі). На підставі аналізу висновку експерта встановлено, що «експерт використовує для порівняння пропозиції по продажу товару, що використовувався, в основному з ринку Китаю, хоча товар європейського походження. Експерт здійснював дослідження без огляду майна і наголосив, що ця обставина є фактором обмеження достовірності висновку щодо даного майна.» Зазначено, що неможливо застосувати методи визначення митної вартості, а саме методу 2а (ст. 59 МКУ) та методу 2б (ст. 60 МКУ) з причини відсутності в органу доходів і зборів та декларанта інформації про ідентичності та подібні (аналогічні) товари, методи 2в (ст. 62 МКУ) та методу 2г (ст. 63 МКУ) з причин відсутності вартісної основи для розрахунку митної вартості в органу доходів і зборів. Джерелом інформації для коригування митної вартості слугували МД UA209180/2019/001690 від 08.02.2019р.
- ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/125013 за кодами товарів 63090000 «Одяг, що був у використанні, для подальшого використання з текстильних матеріалів (SecondHand) - 3-ї, 2-ї, 1-ї категорії: футболки, сорочки, блузки, светри, штани, шкарпетки, верхній одяг, куртки, джинсовий одяг, верхній зимовий одяг. Ступінь зношеності не перевищує 28 %», задекларована митна вартість 606297,51 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє,1-ї,2-ї,3-ї категорії. Ступінь зношення не перевищує 28%», задекларована митна вартість 33089.69 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,22 USD); за кодом 6309000090 «Речі вживані несортовані, з текстильних матеріалів в асортименті: ковдри, дорожні пледи, білизна, скатертини, фіранки та ін. Ступінь зношеності не перевищує 28%», задекларована митна вартість 9511.82 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD).
Не погоджуючись із заявленою митною вартістю Львівська митниця ДФС прийняла рішення UA 209000/2019/200436/2 від 25.03.2019 року про коригування митної вартості товарів згідно з яким проведено наступні коригування митної вартості:
- За кодом товару 6309000020 встановлена вартість за одиницю встановлена 1,4401 USD, загальна сума 26987, 47 USD.
- За кодом товару 6309000010 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 1448,74 USD.
- За кодом товару 6309000090 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 423,39 USD.
Як підставу прийняття оскаржуваного рішення про коригування митної вартості відповідач наводить формулювання, що «митна вартість імпортованих товарів не може бути визнана за ціною договору щодо товарів, які імпортуються у зв`язку з неподанням декларантом або уповноваженою ним особою документів згідно з переліком та відповідно до умов, зазначених у п. 2-3 статті 53 Митного кодексу України. Зазначено, що декларантом не надано документів у відповідності до положень ч. 3 ст. 53 Митного кодексу України. Під час розгляду документів було виявлено, що «у фактурі відсутні відомості щодо оплати умов поставки товару відповідно до п. 3.1. Контракту (мають бути зазначені у фактурі). На підставі аналізу висновку експерта встановлено, що «експерт використовує для порівняння пропозиції по продажу товару, що використовувався, в основному з ринку Китаю, хоча товар європейського походження. Експерт здійснював дослідження без огляду майна і наголосив, що ця обставина є фактором обмеження достовірності висновку щодо даного майна.» Зазначено, що неможливо застосувати методи визначення митної вартості, а саме методу 2а (ст. 59 МКУ) та методу 2б (ст. 60 МКУ) з причини відсутності в органу доходів і зборів та декларанта інформації про ідентичності та подібні (аналогічні) товари, методи 2в (ст. 62 МКУ) та методу 2г (ст. 63 МКУ) з причин відсутності вартісної основи для розрахунку митної вартості в органу доходів і зборів. Джерелом інформації для коригування митної вартості слугували МД UA209180/2019/001690 від 08.02.2019 р.
- ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/122825 за кодами товарів 63090000 «Одяг, що був у використанні, для подальшого використання з текстильних матеріалів (SecondHand) - 3-ї, 2-ї, 1-ї категорії: футболки, сорочки, блузки, светри, штани, шкарпетки, верхній одяг, куртки, джинсовий одяг, верхній зимовий одяг. Ступінь зношеності не перевищує 28 %», задекларована митна вартість 576064,64 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє,1-ї,2-ї,3-ї категорії. Ступінь зношення не перевищує 28%», задекларована митна вартість 21475.00 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,22 USD); за кодом 6309000090 «Речі вживані несортовані, з текстильних матеріалів в асортименті: ковдри, дорожні пледи, білизна, скатертини, фіранки та ін. Ступінь зношеності не перевищує 28%», задекларована митна вартість 9563,26 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD).
Не погоджуючись із заявленою митною вартістю Львівська митниця ДФС прийняла рішення UA 209000/2019/200399/2 від 18.03.2019 року про коригування митної вартості товарів згідно з яким проведено наступні коригування митної вартості:
- За кодом товару 6309000020 встановлена вартість за одиницю встановлена 1,4401 USD, загальна сума 25 590, 58 USD.
- За кодом товару 6309000010 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 1375,30 USD.
- За кодом товару 6309000090 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 424,83 USD.
Як підставу прийняття оскаржуваного рішення про коригування митної вартості відповідач наводить формулювання, що «митна вартість імпортованих товарів не може бути визнана за ціною договору щодо товарів, які імпортуються у зв`язку з неподанням декларантом або уповноваженою ним особою документів згідно з переліком та відповідно до умов, зазначених у п. 2-3 статті 53 Митного кодексу України. Зазначено, що декларантом не надано документів у відповідності до положень ч. 3 ст. 53 Митного кодексу України. Під час розгляду документів було виявлено, що «у фактурі відсутні відомості щодо оплати умов поставки товару відповідно до п. 3.1. Контракту (мають бути зазначені у фактурі). Контракт не відповідає вимогам ст. 254 Митного кодексу». Зазначено, що неможливо застосувати методи визначення митної вартості, а саме методу 2а (ст. 59 МКУ) та методу 2б (ст. 60 МКУ) з причини відсутності в органу доходів і зборів та декларанта інформації про ідентичності та подібні (аналогічні) товари, методи 2в (ст. 62 МКУ) та методу 2г (ст. 63 МКУ) з причин відсутності вартісної основи для розрахунку митної вартості в органу доходів і зборів. Джерелом інформації для коригування митної вартості слугували МД UA209180/2019/001690 від 08.02.2019р.
- ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/122560 за кодами товарів 63090000 «Одяг, що був у використанні, для подальшого використання з текстильних матеріалів (SecondHand) - 3-ї, 2-ї, 1-ї категорії: футболки, сорочки, блузки, светри, штани, шкарпетки, верхній одяг, куртки, джинсовий одяг, верхній зимовий одяг. Ступінь зношеності не перевищує 28 %», задекларована митна вартість 593926,86 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє,1-ї,2-ї,3-ї категорії. Ступінь зношення не перевищує 28%», задекларована митна вартість 32430,79 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,22 USD); за кодом 6309000090 «Речі вживані несортовані, з текстильних матеріалів в асортименті: ковдри, дорожні пледи, білизна, скатертини, фіранки та ін. Ступінь зношеності не перевищує 28%», задекларована митна вартість 9563,26 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD).
Не погоджуючись із заявленою митною вартістю Львівська митниця ДФС прийняла рішення UA 209000/2019/200397/2 від 18.03.2019 року про коригування митної вартості товарів згідно з яким проведено наступні коригування митної вартості:
- За кодом товару 6309000020 встановлена вартість за одиницю встановлена 1,4401 USD, загальна сума 26 384, 07 USD.
- За кодом товару 6309000010 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 1417,06 USD.
- За кодом товару 6309000090 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 424,83 USD.
Як підставу прийняття оскаржуваного рішення про коригування митної вартості відповідач наводить формулювання, що «митна вартість імпортованих товарів не може бути визнана за ціною договору щодо товарів, які імпортуються у зв`язку з неподанням декларантом або уповноваженою ним особою документів згідно з переліком та відповідно до умов, зазначених у п. 2-3 статті 53 Митного кодексу України. Зазначено, що декларантом не надано документів у відповідності до положень ч. 3 ст. 53 Митного кодексу України. Під час розгляду документів було виявлено, що «у фактурі відсутні відомості щодо оплати умов поставки товару відповідно до п. 3.1. Контракту (мають бути зазначені у фактурі). Контракт не відповідає вимогам ст. 254 Митного кодексу». Зазначено, що неможливо застосувати методи визначення митної вартості, а саме методу 2а (ст. 59 МКУ) та методу 2б (ст. 60 МКУ) з причини відсутності в органу доходів і зборів та декларанта інформації про ідентичності та подібні (аналогічні) товари, методи 2в (ст. 62 МКУ) та методу 2г (ст. 63 МКУ) з причин відсутності вартісної основи для розрахунку митної вартості в органу доходів і зборів. Джерелом інформації для коригування митної вартості слугували МД UA209180/2019/001690 від 08.02.2019р.
- ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/121258 за кодами товарів 63090000 «Одяг, що був у використанні, для подальшого використання з текстильних матеріалів (SecondHand) - 3-ї, 2-ї, 1-ї категорії: футболки, сорочки, блузки, светри, штани, шкарпетки, верхній одяг, куртки, джинсовий одяг, верхній зимовий одяг. Ступінь зношеності не перевищує 28 %», задекларована митна вартість 490667,26 грн. (задекларована вартість за одиницю 1,2 USD); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє,1-ї, 2-ї, 3-ї категорії. Ступінь зношення не перевищує 28%», задекларована митна вартість 59750,78 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,22 USD); за кодом 6309000090 «Речі вживані несортовані, з текстильних матеріалів в асортименті: ковдри, дорожні пледи, білизна, скатертини, фіранки та ін. Ступінь зношеності не перевищує 28%», задекларована митна вартість 9331,28 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD).
Не погоджуючись із заявленою митною вартістю Львівська митниця ДФС прийняла рішення UA 209000/2019/200375/2 від 14.03.2019 року про коригування митної вартості товарів згідно з яким проведено наступні коригування митної вартості:
- За кодом товару 6309000020 встановлена вартість за одиницю встановлена 1,4401 USD, загальна сума 22 338, 83 USD.
- За кодом товару 6309000010 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 2 675, 71 USD.
- За кодом товару 6309000090 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 424, 83 USD.
Як підставу прийняття оскаржуваного рішення про коригування митної вартості відповідач наводить формулювання, що «митна вартість імпортованих товарів не може бути визнана за ціною договору щодо товарів, які імпортуються у зв`язку з неподанням декларантом або уповноваженою ним особою документів згідно з переліком та відповідно до умов, зазначених у п. 2-3 статті 53 Митного кодексу України. Зазначено, що декларантом не надано документів у відповідності до положень ч. 3 ст. 53 Митного кодексу України. Під час розгляду документів було виявлено, що «у фактурі відсутні відомості щодо оплати умов поставки товару відповідно до п. 3.1. Контракту (мають бути зазначені у фактурі). Контракт не відповідає вимогам ст. 254 Митного кодексу». Зазначено, що неможливо застосувати методи визначення митної вартості, а саме методу 2а (ст. 59 МКУ) та методу 2б (ст. 60 МКУ) з причини відсутності в органу доходів і зборів та декларанта інформації про ідентичності та подібні (аналогічні) товари, методи 2в (ст. 62 МКУ) та методу 2г (ст. 63 МКУ) з причин відсутності вартісної основи для розрахунку митної вартості в органу доходів і зборів. Джерелом інформації для коригування митної вартості слугували МД UA209180/2019/001690 від 08.02.2019р.
- ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/121050 за кодами товарів 63090000 «Одяг, що був у використанні, для подальшого використання з текстильних матеріалів (SecondHand) - 3-ї, 2-ї, 1-ї категорії: футболки, сорочки, блузки, светри, штани, шкарпетки, верхній одяг, куртки, джинсовий одяг, верхній зимовий одяг. Ступінь зношеності не перевищує 28 %», задекларована митна вартість 55601,13 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD); за кодом 6309000090 «Речі вживані несортовані, з текстильних матеріалів в асортименті: ковдри, дорожні пледи, білизна, скатертини, фіранки та ін. Ступінь зношеності не перевищує 28%», задекларована митна вартість 9362,91 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD).
Не погоджуючись із заявленою митною вартістю Львівська митниця ДФС прийняла рішення UA 209000/2019/200374/2 від 13.03.2019 року про коригування митної вартості товарів згідно з яким проведено наступні коригування митної вартості:
- За кодом товару 6309000020 встановлена вартість за одиницю встановлена 1,4401 USD, загальна сума 25 316, 96 USD.
- За кодом товару 6309000090 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 426, 27 USD.
Як підставу прийняття оскаржуваного рішення про коригування митної вартості відповідач наводить формулювання, що «митна вартість імпортованих товарів не може бути визнана за ціною договору щодо товарів, які імпортуються у зв`язку з неподанням декларантом або уповноваженою ним особою документів згідно з переліком та відповідно до умов, зазначених у п. 2-3 статті 53 Митного кодексу України. Зазначено, що декларантом не надано документів у відповідності до положень ч3 ст. 53 Митного кодексу України. Під час розгляду документів було виявлено, що «в фактурі відсутні відомості щодо оплати відповідно до п. 5.2 Контракту (можлива передоплата). Контракт не відповідає вимогам ст. 254 Митного кодексу. Зазначено, що неможливо застосувати методи визначення митної вартості, а саме методу 2а (ст. 59 МКУ) та методу 2б (ст. 60 МКУ) з причини відсутності в органу доходів і зборів та декларанта інформації про ідентичності та подібні (аналогічні) товари, методи 2в (ст. 62 МКУ) та методу 2г (ст. 63 МКУ) з причин відсутності вартісної основи для розрахунку митної вартості в органу доходів і зборів. Джерелом інформації для коригування митної вартості слугували МД UA209180/2019/001690 від 08.02.2019р.
- ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/120529 за кодами товарів 63090000 «Одяг, що був у використанні, для подальшого використання з текстильних матеріалів (SecondHand) - 3-ї, 2-ї, 1-ї категорії: футболки, сорочки, блузки, светри, штани, шкарпетки, верхній одяг, куртки, джинсовий одяг, верхній зимовий одяг. Ступінь зношеності не перевищує 28 %», задекларована митна вартість 501526,91 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє,1-ї,2-ї,3-ї категорії. Ступінь зношення не перевищує 28%», задекларована митна вартість 60959,01 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,22 USD); за кодом 6309000090 «Речі вживані несортовані, з текстильних матеріалів в асортименті: ковдри, дорожні пледи, білизна, скатертини, фіранки та ін. Ступінь зношеності не перевищує 28%», задекларована митна вартість 9409,16 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD).
Не погоджуючись із заявленою митною вартістю Львівська митниця ДФС прийняла рішення UA 209000/2019/200359/2 від 12.03.2019 року про коригування митної вартості товарів згідно з яким проведено наступні коригування митної вартості:
- За кодом товару 6309000020 встановлена вартість за одиницю встановлена 1,4401 USD, загальна сума 22 874, 55 USD.
- За кодом товару 6309000010 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 2 734, 75 USD.
- За кодом товару 6309000090 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 429, 15 USD.
Як підставу прийняття оскаржуваного рішення про коригування митної вартості відповідач наводить формулювання, що «митна вартість імпортованих товарів не може бути визнана за ціною договору щодо товарів, які імпортуються у зв`язку з неподанням декларантом або уповноваженою ним особою документів згідно з переліком та відповідно до умов, зазначених у п. 2-3 статті 53 Митного кодексу України. Зазначено, що декларантом не надано документів у відповідності до положень ч3 ст. 53 Митного кодексу України. Під час розгляду документів було виявлено, що «в фактурі відсутні відомості щодо оплати відповідно до п. 5.2 Контракту (можлива передоплата). Контракт не відповідає вимогам ст. 254 Митного кодексу. Зазначено, що неможливо застосувати методи визначення митної вартості, а саме методу 2а (ст. 59 МКУ) та методу 2б (ст. 60 МКУ) з причини відсутності в органу доходів і зборів та декларанта інформації про ідентичності та подібні (аналогічні) товари, методи 2в (ст. 62 МКУ) та методу 2г (ст. 63 МКУ) з причин відсутності вартісної основи для розрахунку митної вартості в органу доходів і зборів. Джерелом інформації для коригування митної вартості слугували МД UA209180/2019/001690 від 08.02.2019р.
- ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/120191 за кодами товарів 63090000 «Одяг, що був у використанні, для подальшого використання з текстильних матеріалів (SecondHand) - 3-ї, 2-ї, 1-ї категорії: футболки, сорочки, блузки, светри, штани, шкарпетки, верхній одяг, куртки, джинсовий одяг, верхній зимовий одяг. Ступінь зношеності не перевищує 28 %», задекларована митна вартість 595719,61 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє,1-ї,2-ї,3-ї категорії. Ступінь зношення не перевищує 28%», задекларована митна вартість 32516,73 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,22 USD); за кодом 6309000090 «Речі вживані несортовані, з текстильних матеріалів в асортименті: ковдри, дорожні пледи, білизна, скатертини, фіранки та ін. Ступінь зношеності не перевищує 28%», задекларована митна вартість 9436,77 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD).
Не погоджуючись із заявленою митною вартістю Львівська митниця ДФС приняла рішення UA 209000/2019/200353/2 від 11.03.2019 року про коригування митної вартості товарів згідно з яким проведено наступні коригування митної вартості:
- За кодом товару 6309000020 встановлена вартість за одиницю встановлена 1,4401 USD, загальна сума 27 091, 16 USD.
- За кодом товару 6309000010 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 1 454, 50 USD.
- За кодом товару 6309000090 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 429, 15 USD.
Як підставу прийняття оскаржуваного рішення про коригування митної вартості відповідач наводить формулювання, що «митна вартість імпортованих товарів не може бути визнана за ціною договору щодо товарів, які імпортуються у зв`язку з неподанням декларантом або уповноваженою ним особою документів згідно з переліком та відповідно до умов, зазначених у п. 2-3 статті 53 Митного кодексу України. Зазначено, що декларантом не надано документів у відповідності до положень ч3 ст. 53 Митного кодексу України. Під час розгляду документів було виявлено, що «в фактурі відсутні відомості щодо оплати відповідно до п. 5.2 Контракту (можлива передоплата). Контракт не відповідає вимогам ст. 254 Митного кодексу. Зазначено, що неможливо застосувати методи визначення митної вартості, а саме методу 2а (ст. 59 МКУ) та методу 2б (ст. 60 МКУ) з причини відсутності в органу доходів і зборів та декларанта інформації про ідентичності та подібні (аналогічні) товари, методи 2в (ст. 62 МКУ) та методу 2г (ст. 63 МКУ) з причин відсутності вартісної основи для розрахунку митної вартості в органу доходів і зборів. Джерелом інформації для коригування митної вартості слугували МД UA209180/2019/001690 від 08.02.2019р.
- ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/119454 за кодами товарів 63090000 «Одяг, що був у використанні, для подальшого використання з текстильних матеріалів (SecondHand) - 3-ї, 2-ї, 1-ї категорії: футболки, сорочки, блузки, светри, штани, шкарпетки, верхній одяг, куртки, джинсовий одяг, верхній зимовий одяг. Ступінь зношеності не перевищує 28 %», задекларована митна вартість 543011,71 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє,1-ї,2-ї,3-ї категорії. Ступінь зношення не перевищує 28%», задекларована митна вартість 29690,13 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,22 USD); за кодом 6309000090 «Речі вживані несортовані, з текстильних матеріалів в асортименті: ковдри, дорожні пледи, білизна, скатертини, фіранки та ін. Ступінь зношеності не перевищує 28%», задекларована митна вартість 9310,77 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD).
Не погоджуючись із заявленою митною вартістю Львівська митниця ДФС прийняла рішення UA 209000/2019/200339/2 від 07.03.2019 року про коригування митної вартості товарів згідно з яким проведено наступні коригування митної вартості:
- За кодом товару 6309000020 встановлена вартість за одиницю встановлена 1,4401 USD, загальна сума 24 608, 43 USD.
- За кодом товару 6309000010 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 1 323, 45 USD.
- За кодом товару 6309000090 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 421, 95 USD.
Як підставу прийняття оскаржуваного рішення про коригування митної вартості відповідач наводить формулювання, що «митна вартість імпортованих товарів не може бути визнана за ціною договору щодо товарів, які імпортуються у зв`язку з неподанням декларантом або уповноваженою ним особою документів згідно з переліком та відповідно до умов, зазначених у п. 2-3 статті 53 Митного кодексу України. Зазначено, що декларантом не надано документів у відповідності до положень ч3 ст. 53 Митного кодексу України. Під час розгляду документів було виявлено, що «в фактурі відсутні відомості щодо оплати відповідно до п. 5.2 Контракту (можлива передоплата). Контракт не відповідає вимогам ст. 254 Митного кодексу. Зазначено, що неможливо застосувати методи визначення митної вартості, а саме методу 2а (ст. 59 МКУ) та методу 2б (ст. 60 МКУ) з причини відсутності в органу доходів і зборів та декларанта інформації про ідентичності та подібні (аналогічні) товари, методи 2в (ст. 62 МКУ) та методу 2г (ст. 63 МКУ) з причин відсутності вартісної основи для розрахунку митної вартості в органу доходів і зборів. Джерелом інформації для коригування митної вартості слугували МД UA209180/2019/001690 від 08.02.2019р.
- ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/119494 за кодами товарів 63090000 «Одяг, що був у використанні, для подальшого використання з текстильних матеріалів (SecondHand) - 3-ї, 2-ї, 1-ї категорії: футболки, сорочки, блузки, светри, штани, шкарпетки, верхній одяг, куртки, джинсовий одяг, верхній зимовий одяг. Ступінь зношеності не перевищує 28 %», задекларована митна вартість 583337,19 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє,1-ї,2-ї,3-ї категорії. Ступінь зношення не перевищує 28%», задекларована митна вартість 31854,70 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,22 USD); за кодом 6309000090 «Речі вживані несортовані, з текстильних матеріалів в асортименті: ковдри, дорожні пледи, білизна, скатертини, фіранки та ін. Ступінь зношеності не перевищує 28%», задекларована митна вартість 9437,88 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD).
Не погоджуючись із заявленою митною вартістю Львівська митниця ДФС прийняла рішення UA 209000/2019/200340/2 від 07.03.2019 року про коригування митної вартості товарів згідно з яким проведено наступні коригування митної вартості:
- За кодом товару 6309000020 встановлена вартість за одиницю встановлена 1,4401 USD, загальна сума 26 435, 92 USD.
- За кодом товару 6309000010 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 1 419, 94 USD.
- За кодом товару 6309000090 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 427, 71 USD.
Як підставу прийняття оскаржуваного рішення про коригування митної вартості відповідач наводить формулювання, що «митна вартість імпортованих товарів не може бути визнана за ціною договору щодо товарів, які імпортуються у зв`язку з неподанням декларантом або уповноваженою ним особою документів згідно з переліком та відповідно до умов, зазначених у п. 2-3 статті 53 Митного кодексу України. Зазначено, що декларантом не надано документів у відповідності до положень ч3 ст. 53 Митного кодексу України. Під час розгляду документів було виявлено, що «в фактурі відсутні відомості щодо оплати відповідно до п. 5.2 Контракту (можлива передоплата). Контракт не відповідає вимогам ст. 254 Митного кодексу. Зазначено, що неможливо застосувати методи визначення митної вартості, а саме методу 2а (ст. 59 МКУ) та методу 2б (ст. 60 МКУ) з причини відсутності в органу доходів і зборів та декларанта інформації про ідентичності та подібні (аналогічні) товари, методи 2в (ст. 62 МКУ) та методу 2г (ст. 63 МКУ) з причин відсутності вартісної основи для розрахунку митної вартості в органу доходів і зборів. Джерелом інформації для коригування митної вартості слугували МД UA209180/2019/001690 від 08.02.2019р.
- ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/119285 за кодами товарів 63090000 «Одяг, що був у використанні, для подальшого використання з текстильних матеріалів (SecondHand) - 3-ї, 2-ї, 1-ї категорії: футболки, сорочки, блузки, светри, штани, шкарпетки, верхній одяг, куртки, джинсовий одяг, верхній зимовий одяг. Ступінь зношеності не перевищує 28 %», задекларована митна вартість 470019,09 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє,1-ї,2-ї,3-ї категорії. Ступінь зношення не перевищує 28%», задекларована митна вартість 61706,36 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,22 USD); за кодом 6309000090 «Речі вживані несортовані, з текстильних матеріалів в асортименті: ковдри, дорожні пледи, білизна, скатертини, фіранки та ін. Ступінь зношеності не перевищує 28%», задекларована митна вартість 9247,21 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD).
Не погоджуючись із заявленою митною вартістю Львівська митниця ДФС прийняла рішення UA 209000/2019/200337/2 від 07.03.2019 року про коригування митної вартості товарів згідно з яким проведено наступні коригування митної вартості:
- За кодом товару 6309000020 встановлена вартість за одиницю встановлена 1,4401 USD, загальна сума 21 300, 52 USD.
- За кодом товару 6309000010 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 2 750, 59 USD.
- За кодом товару 6309000090 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 419, 07 USD.
Як підставу прийняття оскаржуваного рішення про коригування митної вартості відповідач наводить формулювання, що «митна вартість імпортованих товарів не може бути визнана за ціною договору щодо товарів, які імпортуються у зв`язку з неподанням декларантом або уповноваженою ним особою документів згідно з переліком та відповідно до умов, зазначених у п. 2-3 статті 53 Митного кодексу України. Зазначено, що декларантом не надано документів у відповідності до положень ч3 ст. 53 Митного кодексу України. Під час розгляду документів було виявлено, що «в фактурі відсутні відомості щодо оплати відповідно до п. 5.2 Контракту (можлива переодплата). Контракт не відповідає вимогам ст. 254 Митного кодексу. Зазначено, що неможливо застосувати методи визначення митної вартості, а саме методу 2а (ст. 59 МКУ) та методу 2б (ст. 60 МКУ) з причини відсутності в органу доходів і зборів та декларанта інформації про ідентичності та подібні (аналогічні) товари, методи 2в (ст. 62 МКУ) та методу 2г (ст. 63 МКУ) з причин відсутності вартісної основи для розрахунку митної вартості в органу доходів і зборів. Джерелом інформації для коригування митної вартості слугували МД UA209180/2019/001690 від 08.02.2019р.
- ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/119089 за кодами товарів 63090000 «Одяг, що був у використанні, для подальшого використання з текстильних матеріалів (SecondHand) - 3-ї, 2-ї, 1-ї категорії: футболки, сорочки, блузки, светри, штани, шкарпетки, верхній одяг, куртки, джинсовий одяг, верхній зимовий одяг. Ступінь зношеності не перевищує 28 %», задекларована митна вартість 596758,16 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє,1-ї,2-ї,3-ї категорії. Ступінь зношення не перевищує 28%», задекларована митна вартість 32748,05 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,22 USD); за кодом 6309000090 «Речі вживані несортовані, з текстильних матеріалів в асортименті: ковдри, дорожні пледи, білизна, скатертини, фіранки та ін. Ступінь зношеності не перевищує 28%», задекларована митна вартість 9473,88 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD).
Не погоджуючись із заявленою митною вартістю Львівська митниця ДФС прийняла рішення UA 209000/2019/200336/2 від 06.03.2019 року про коригування митної вартості товарів згідно з яким проведено наступні коригування митної вартості:
- За кодом товару 6309000020 встановлена вартість за одиницю встановлена 1,4401 USD, загальна сума 26 759, 94 USD.
- За кодом товару 6309000010 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 1 444, 42 USD.
- За кодом товару 6309000090 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 424, 83 USD.
Як підставу прийняття оскаржуваного рішення про коригування митної вартості відповідач наводить формулювання, що «митна вартість імпортованих товарів не може бути визнана за ціною договору щодо товарів, які імпортуються у зв`язку з неподанням декларантом або уповноваженою ним особою документів згідно з переліком та відповідно до умов, зазначених у п. 2-3 статті 53 Митного кодексу України. Зазначено, що декларантом не надано документів у відповідності до положень ч3 ст. 53 Митного кодексу України. Під час розгляду документів було виявлено, що «в фактурі відсутні відомості щодо оплати відповідно до п. 5.2 Контракту (можлива передоплата). Контракт не відповідає вимогам с. 254 Митного кодексу. Зазначено, що неможливо застосувати методи визначення митної вартості, а саме методу 2а (ст. 59 МКУ) та методу 2б (ст. 60 МКУ) з причини відсутності в органу доходів і зборів та декларанта інформації про ідентичності та подібні (аналогічні) товари, методи 2в (ст. 62 МКУ) та методу 2г (ст. 63 МКУ) з причин відсутності вартісної основи для розрахунку митної вартості в органу доходів і зборів. Джерелом інформації для коригування митної вартості слугували МД UA209180/2019/001690 від 08.02.2019р.
- ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/118913 за кодами товарів 63090000 «Одяг, що був у використанні, для подальшого використання з текстильних матеріалів (SecondHand) - 3-ї, 2-ї, 1-ї категорії: футболки, сорочки, блузки, светри, штани, шкарпетки, верхній одяг, куртки, джинсовий одяг, верхній зимовий одяг. Ступінь зношеності не перевищує 28 %», задекларована митна вартість 512777,83 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє,1-ї,2-ї,3-ї категорії. Ступінь зношення не перевищує 28%», задекларована митна вартість 60402,68 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,22 USD); за кодом 6309000090 «Речі вживані несортовані, з текстильних матеріалів в асортименті: ковдри, дорожні пледи, білизна, скатертини, фіранки та ін. Ступінь зношеності не перевищує 28%», задекларована митна вартість 9473,88 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD).
Не погоджуючись із заявленою митною вартістю Львівська митниця ДФС прийняла рішення UA 209000/2019/200334/2 від 06.03.2019 року про коригування митної вартості товарів згідно з яким проведено наступні коригування митної вартості:
- За кодом товару 6309000020 встановлена вартість за одиницю встановлена 1,4401 USD, загальна сума 22 994, 08 USD.
- За кодом товару 6309000010 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 2 664, 19 USD.
- За кодом товару 6309000090 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 424, 83 USD.
Як підставу прийняття оскаржуваного рішення про коригування митної вартості відповідач наводить формулювання, що «митна вартість імпортованих товарів не може бути визнана за ціною договору щодо товарів, які імпортуються у зв`язку з неподанням декларантом або уповноваженою ним особою документів згідно з переліком та відповідно до умов, зазначених у п. 2-3 статті 53 Митного кодексу України. Зазначено, що декларантом не надано документів у відповідності до положень ч3 ст. 53 Митного кодексу України. Під час розгляду документів було виявлено, що «в фактурі відсутні відомості щодо оплати відповідно до п. 5.2 Контракту (можлива передоплата). Контракт не відповідає вимогам ст. 254 Митного кодексу. Зазначено, що неможливо застосувати методи визначення митної вартості, а саме методу 2а (ст. 59 МКУ) та методу 2б (ст. 60 МКУ) з причини відсутності в органу доходів і зборів та декларанта інформації про ідентичності та подібні (аналогічні) товари, методи 2в (ст. 62 МКУ) та методу 2г (ст. 63 МКУ) з причин відсутності вартісної основи для розрахунку митної вартості в органу доходів і зборів. Джерелом інформації для коригування митної вартості слугували МД UA209180/2019/001690 від 08.02.2019р.
- ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/118969 за кодами товарів 63090000 «Одяг, що був у використанні, для подальшого використання з текстильних матеріалів (SecondHand) - 3-ї, 2-ї, 1-ї категорії: футболки, сорочки, блузки, светри, штани, шкарпетки, верхній одяг, куртки, джинсовий одяг, верхній зимовий одяг. Ступінь зношеності не перевищує 28 %», задекларована митна вартість 510369,22 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє,1-ї,2-ї,3-ї категорії. Ступінь зношення не перевищує 28%», задекларована митна вартість 61708,69 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,22 USD); за кодом 6309000090 «Речі вживані несортовані, з текстильних матеріалів в асортименті: ковдри, дорожні пледи, білизна, скатертини, фіранки та ін. Ступінь зношеності не перевищує 28%», задекларована митна вартість 9730,80 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD).
Не погоджуючись із заявленою митною вартістю Львівська митниця ДФС прийняла рішення UA 209000/2019/200335/2 від 06.03.2019 року про коригування митної вартості товарів згідно з яким проведено наступні коригування митної вартості:
- За кодом товару 6309000020 встановлена вартість за одиницю встановлена 1,4401 USD, загальна сума 22 886, 07 USD.
- За кодом товару 6309000010 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 2 721, 79 USD.
- За кодом товару 6309000090 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 436, 35 USD.
Як підставу прийняття оскаржуваного рішення про коригування митної вартості відповідач наводить формулювання, що «митна вартість імпортованих товарів не може бути визнана за ціною договору щодо товарів, які імпортуються у зв`язку з неподанням декларантом або уповноваженою ним особою документів згідно з переліком та відповідно до умов, зазначених у п. 2-3 статті 53 Митного кодексу України. Зазначено, що декларантом не надано документів у відповідності до положень ч3 ст. 53 Митного кодексу України. Під час розгляду документів було виявлено, що «в фактурі відсутні відомості щодо оплати відповідно до п. 5.2 Контракту (можлива передоплата). Контракт не відповідає вимогам с. 254 Митного кодексу. Зазначено, що неможливо застосувати методи визначення митної вартості, а саме методу 2а (ст. 59 МКУ) та методу 2б (ст. 60 МКУ) з причини відсутності в органу доходів і зборів та декларанта інформації про ідентичності та подібні (аналогічні) товари, методи 2в (ст. 62 МКУ) та методу 2г (ст. 63 МКУ) з причин відсутності вартісної основи для розрахунку митної вартості в органу доходів і зборів. Джерелом інформації для коригування митної вартості слугували МД UA209180/2019/001690 від 08.02.2019р.
- ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/118816 за кодами товарів 63090000 «Одяг, що був у використанні, для подальшого використання з текстильних матеріалів (SecondHand) - 3-ї, 2-ї, 1-ї категорії: футболки, сорочки, блузки, светри, штани, шкарпетки, верхній одяг, куртки, джинсовий одяг, верхній зимовий одяг. Ступінь зношеності не перевищує 28 %», задекларована митна вартість 530210,47 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє,1-ї,2-ї,3-ї категорії. Ступінь зношення не перевищує 28%», задекларована митна вартість 28997,93 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,22 USD); за кодом 6309000090 «Речі вживані несортовані, з текстильних матеріалів в асортименті: ковдри, дорожні пледи, білизна, скатертини, фіранки та ін. Ступінь зношеності не перевищує 28%», задекларована митна вартість 9464,59 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD).
Не погоджуючись із заявленою митною вартістю Львівська митниця ДФС прийняла рішення UA 209000/2019/200332/2 від 05.03.2019 року про коригування митної вартості товарів згідно з яким проведено наступні коригування митної вартості:
- За кодом товару 6309000020 встановлена вартість за одиницю встановлена 1,4401 USD, загальна сума 23 718, 45USD.
- За кодом товару 6309000010 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 1 275, 93 USD.
- За кодом товару 6309000090 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 423, 39 USD.
Як підставу прийняття оскаржуваного рішення про коригування митної вартості відповідач наводить формулювання, що «митна вартість імпортованих товарів не може бути визнана за ціною договору щодо товарів, які імпортуються у зв`язку з неподанням декларантом або уповноваженою ним особою документів згідно з переліком та відповідно до умов, зазначених у п. 2-3 статті 53 Митного кодексу України. Зазначено, що декларантом не надано документів у відповідності до положень ч3 ст. 53 Митного кодексу України. Під час розгляду документів було виявлено, що «в фактурі відсутні відомості щодо оплати відповідно до п. 5.2 Контракту (можлива передоплата). Контракт не відповідає вимогам ст. 254 Митного кодексу. Зазначено, що неможливо застосувати методи визначення митної вартості, а саме методу 2а (ст. 59 МКУ) та методу 2б (ст. 60 МКУ) з причини відсутності в органу доходів і зборів та декларанта інформації про ідентичності та подібні (аналогічні) товари, методи 2в (ст. 62 МКУ) та методу 2г (ст. 63 МКУ) з причин відсутності вартісної основи для розрахунку митної вартості в органу доходів і зборів. Джерелом інформації для коригування митної вартості слугували МД UA209180/2019/001690 від 08.02.2019р.
- ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/118271 за кодами товарів 63090000 «Одяг, що був у використанні, для подальшого використання з текстильних матеріалів (SecondHand) - 3-ї, 2-ї, 1-ї категорії: футболки, сорочки, блузки, светри, штани, шкарпетки, верхній одяг, куртки, джинсовий одяг, верхній зимовий одяг. Ступінь зношеності не перевищує 28 %», задекларована митна вартість 535772,83 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє,1-ї,2-ї,3-ї категорії. Ступінь зношення не перевищує 28%», задекларована митна вартість 29330,88 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,22 USD); за кодом 6309000090 «Речі вживані несортовані, з текстильних матеріалів в асортименті: ковдри, дорожні пледи, білизна, скатертини, фіранки та ін. Ступінь зношеності не перевищує 28%», задекларована митна вартість 9477,00 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD).
Не погоджуючись із заявленою митною вартістю Львівська митниця ДФС прийняла рішення UA 209000/2019/200318/2 від 04.03.2019 року про коригування митної вартості товарів згідно з яким проведено наступні коригування митної вартості:
- За кодом товару 6309000020 встановлена вартість за одиницю встановлена 1,4401 USD, загальна сума 23 395, 90 USD.
- За кодом товару 6309000010 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 1 288, 89 USD.
- За кодом товару 6309000090 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 423, 39 USD.
Як підставу прийняття оскаржуваного рішення про коригування митної вартості відповідач наводить формулювання, що «митна вартість імпортованих товарів не може бути визнана за ціною договору щодо товарів, які імпортуються у зв`язку з неподанням декларантом або уповноваженою ним особою документів згідно з переліком та відповідно до умов, зазначених у п. 2-3 статті 53 Митного кодексу України. Зазначено, що декларантом не надано документів у відповідності до положень ч. 3 ст. 53 Митного кодексу України. Під час розгляду документів було виявлено, що «в фактурі відсутні відомості щодо оплати відповідно до п. 5.2 Контракту (можлива передоплата). Контракт не відповідає вимогам ст. 254 Митного кодексу. Зазначено, що неможливо застосувати методи визначення митної вартості, а саме методу 2а (ст. 59 МКУ) та методу 2б (ст. 60 МКУ) з причини відсутності в органу доходів і зборів та декларанта інформації про ідентичності та подібні (аналогічні) товари, методи 2в (ст. 62 МКУ) та методу 2г (ст. 63 МКУ) з причин відсутності вартісної основи для розрахунку митної вартості в органу доходів і зборів. Джерелом інформації для коригування митної вартості слугували МД UA209180/2019/001690 від 08.02.2019р.
- ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/118259 за кодами товарів 63090000 «Одяг, що був у використанні, для подальшого використання з текстильних матеріалів (SecondHand) - 3-ї, 2-ї, 1-ї категорії: футболки, сорочки, блузки, светри, штани, шкарпетки, верхній одяг, куртки, джинсовий одяг, верхній зимовий одяг. Ступінь зношеності не перевищує 28 %», задекларована митна вартість 529164,72 грн. (задекларована вартість за одиницю 1,2 USD); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє,1-ї,2-ї,3-ї категорії. Ступінь зношення не перевищує 28%», задекларована митна вартість 28937,62 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,22 USD); за кодом 6309000090 «Речі вживані несортовані, з текстильних матеріалів в асортименті: ковдри, дорожні пледи, білизна, скатертини, фіранки та ін. Ступінь зношеності не перевищує 28%», задекларована митна вартість 9380,30 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD).
Не погоджуючись із заявленою митною вартістю Львівська митниця ДФС прийняла рішення UA 209000/2019/200317/2 від 04.03.2019 року про коригування митної вартості товарів згідно з яким проведено наступні коригування митної вартості:
- За кодом товару 6309000020 встановлена вартість за одиницю встановлена 1,4401 USD, загальна сума 23 640, 68 USD.
- За кодом товару 6309000010 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 1 271, 61 USD.
- За кодом товару 6309000090 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 419, 07 USD.
Як підставу прийняття оскаржуваного рішення про коригування митної вартості відповідач наводить формулювання, що «митна вартість імпортованих товарів не може бути визнана за ціною договору щодо товарів, які імпортуються у зв`язку з неподанням декларантом або уповноваженою ним особою документів згідно з переліком та відповідно до умов, зазначених у п. 2-3 статті 53 Митного кодексу України. Зазначено, що декларантом не надано документів у відповідності до положень ч. 3 ст. 53 Митного кодексу України. Під час розгляду документів було виявлено, що «в фактурі відсутні відомості щодо оплати відповідно до п. 5.2 Контракту (можлива передоплата). Контракт не відповідає вимогам ст. 254 Митного кодексу. Зазначено, що неможливо застосувати методи визначення митної вартості, а саме методу 2а (ст. 59 МКУ) та методу 2б (ст. 60 МКУ) з причини відсутності в органу доходів і зборів та декларанта інформації про ідентичності та подібні (аналогічні) товари, методи 2в (ст. 62 МКУ) та методу 2г (ст. 63 МКУ) з причин відсутності вартісної основи для розрахунку митної вартості в органу доходів і зборів. Джерелом інформації для коригування митної вартості слугували МД UA209180/2019/001690 від 08.02.2019р.
- ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/118126 за кодами товарів 63090000 «Одяг, що був у використанні, для подальшого використання з текстильних матеріалів (SecondHand) - 3-ї, 2-ї, 1-ї категорії: футболки, сорочки, блузки, светри, штани, шкарпетки, верхній одяг, куртки, джинсовий одяг, верхній зимовий одяг. Ступінь зношеності не перевищує 28 %», задекларована митна вартість 508856,86 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє,1-ї,2-ї,3-ї категорії. Ступінь зношення не перевищує 28%», задекларована митна вартість 76915,74 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,22 USD); за кодом 6309000090 «Речі вживані несортовані, з текстильних матеріалів в асортименті: ковдри, дорожні пледи, білизна, скатертини, фіранки та ін. Ступінь зношеності не перевищує 28%», задекларована митна вартість 9541,47 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD).
Не погоджуючись із заявленою митною вартістю Львівська митниця ДФС прийняла рішення UA 209000/2019/200316/2 від 04.03.2019 року про коригування митної вартості товарів згідно з яким проведено наступні коригування митної вартості:
- За кодом товару 6309000020 встановлена вартість за одиницю встановлена 1,4401 USD, загальна сума 22 733, 42 USD.
- За кодом товару 6309000010 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 3 379, 91 USD.
- За кодом товару 6309000090 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 426, 27 USD.
Як підставу прийняття оскаржуваного рішення про коригування митної вартості відповідач наводить формулювання, що «митна вартість імпортованих товарів не може бути визнана за ціною договору щодо товарів, які імпортуються у зв`язку з неподанням декларантом або уповноваженою ним особою документів згідно з переліком та відповідно до умов, зазначених у п. 2-3 статті 53 Митного кодексу України. Зазначено, що декларантом не надано документів у відповідності до положень ч. 3 ст. 53 Митного кодексу України. Під час розгляду документів було виявлено, що «в фактурі відсутні відомості щодо оплати відповідно до п. 5.2 Контракту (можлива передоплата). Контракт не відповідає вимогам ст. 254 Митного кодексу. Зазначено, що неможливо застосувати методи визначення митної вартості, а саме методу 2а (ст. 59 МКУ) та методу 2б (ст. 60 МКУ) з причини відсутності в органу доходів і зборів та декларанта інформації про ідентичності та подібні (аналогічні) товари, методи 2в (ст. 62 МКУ) та методу 2г (ст. 63 МКУ) з причин відсутності вартісної основи для розрахунку митної вартості в органу доходів і зборів. Джерелом інформації для коригування митної вартості слугували МД UA209180/2019/001690 від 08.02.2019р.
- ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/117475 за кодами товарів 63090000 «Одяг, що був у використанні, для подальшого використання з текстильних матеріалів (SecondHand) - 3-ї, 2-ї, 1-ї категорії: футболки, сорочки, блузки, светри, штани, шкарпетки, верхній одяг, куртки, джинсовий одяг, верхній зимовий одяг. Ступінь зношеності не перевищує 28 %», задекларована митна вартість 5935001,60 грн. (задекларована вартість за одиницю 1,2 USD); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє,1-ї,2-ї,3-ї категорії. Ступінь зношення не перевищує 28%», задекларована митна вартість 32407,73 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,22 USD); за кодом 6309000090 «Речі вживані несортовані, з текстильних матеріалів в асортименті: ковдри, дорожні пледи, білизна, скатертини, фіранки та ін. Ступінь зношеності не перевищує 28%», задекларована митна вартість 9572,61 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD).
Не погоджуючись із заявленою митною вартістю Львівська митниця ДФС прийняла рішення UA 209000/2019/200298/2 від 01.03.2019 року про коригування митної вартості товарів згідно з яким проведено наступні коригування митної вартості:
- За кодом товару 6309000020 встановлена вартість за одиницю встановлена 1,4401 USD, загальна сума 26 518, 00 USD.
- За кодом товару 6309000010 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 1 424, 26 USD.
- За кодом товару 6309000090 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 427, 71 USD.
Як підставу прийняття оскаржуваного рішення про коригування митної вартості відповідач наводить формулювання, що «митна вартість імпортованих товарів не може бути визнана за ціною договору щодо товарів, які імпортуються у зв`язку з неподанням декларантом або уповноваженою ним особою документів згідно з переліком та відповідно до умов, зазначених у п. 2-3 статті 53 Митного кодексу України. Зазначено, що декларантом не надано документів у відповідності до положень ч. 3 ст. 53 Митного кодексу України. Під час розгляду документів було виявлено, що «в фактурі відсутні відомості щодо оплати відповідно до п. 5.2 Контракту (можлива передоплата). Контракт не відповідає вимогам ст. 254 Митного кодексу. Зазначено, що неможливо застосувати методи визначення митної вартості, а саме методу 2а (ст. 59 МКУ) та методу 2б (ст. 60 МКУ) з причини відсутності в органу доходів і зборів та декларанта інформації про ідентичності та подібні (аналогічні) товари, методи 2в (ст. 62 МКУ) та методу 2г (ст. 63 МКУ) з причин відсутності вартісної основи для розрахунку митної вартості в органу доходів і зборів. Джерелом інформації для коригування митної вартості слугували МД UA209180/2019/001690 від 08.02.2019р.
- ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/117487 за кодами товарів 63090000 «Одяг, що був у використанні, для подальшого використання з текстильних матеріалів (SecondHand) - 3-ї, 2-ї, 1-ї категорії: футболки, сорочки, блузки, светри, штани, шкарпетки, верхній одяг, куртки, джинсовий одяг, верхній зимовий одяг. Ступінь зношеності не перевищує 28 %», задекларована митна вартість 525623,12 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє,1-ї,2-ї,3-ї категорії. Ступінь зношення не перевищує 28%», задекларована митна вартість 37519,57 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,22 USD); за кодом 6309000090 «Речі вживані несортовані, з текстильних матеріалів в асортименті: ковдри, дорожні пледи, білизна, скатертини, фіранки та ін. Ступінь зношеності не перевищує 28%», задекларована митна вартість 9475,91 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD).
Не погоджуючись із заявленою митною вартістю Львівська митниця ДФС прийняла рішення UA 209000/2019/200299/2 від 01.03.2019 року про коригування митної вартості товарів згідно з яким проведено наступні коригування митної вартості:
- За кодом товару 6309000020 встановлена вартість за одиницю встановлена 1,4401 USD, загальна сума 23 485, 15 USD.
- За кодом товару 6309000010 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 1 648, 91 USD.
- За кодом товару 6309000090 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 423, 39 USD.
Як підставу прийняття оскаржуваного рішення про коригування митної вартості відповідач наводить формулювання, що «митна вартість імпортованих товарів не може бути визнана за ціною договору щодо товарів, які імпортуються у зв`язку з неподанням декларантом або уповноваженою ним особою документів згідно з переліком та відповідно до умов, зазначених у п. 2-3 статті 53 Митного кодексу України. Зазначено, що декларантом не надано документів у відповідності до положень ч. 3 ст. 53 Митного кодексу України. Під час розгляду документів було виявлено, що «в фактурі відсутні відомості щодо оплати відповідно до п. 5.2 Контракту (можлива передоплата). Контракт не відповідає вимогам ст. 254 Митного кодексу. Зазначено, що неможливо застосувати методи визначення митної вартості, а саме методу 2а (ст. 59 МКУ) та методу 2б (ст. 60 МКУ) з причини відсутності в органу доходів і зборів та декларанта інформації про ідентичності та подібні (аналогічні) товари, методи 2в (ст. 62 МКУ) та методу 2г (ст. 63 МКУ) з причин відсутності вартісної основи для розрахунку митної вартості в органу доходів і зборів. Джерелом інформації для коригування митної вартості слугували МД UA209180/2019/001690 від 08.02.2019р.
- ВМД ІМ 40 №UA209140/2019/117482 за кодами товарів 63090000 «Одяг, що був у використанні, для подальшого використання з текстильних матеріалів (SecondHand) - 3-ї, 2-ї, 1-ї категорії: футболки, сорочки, блузки, светри, штани, шкарпетки, верхній одяг, куртки, джинсовий одяг, верхній зимовий одяг. Ступінь зношеності не перевищує 28 %», задекларована митна вартість 544527,26 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє,1-ї,2-ї,3-ї категорії. Ступінь зношення не перевищує 28%», задекларована митна вартість 60457,29 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,22 USD); за кодом 6309000090 «Речі вживані несортовані, з текстильних матеріалів в асортименті: ковдри, дорожні пледи, білизна, скатертини, фіранки та ін. Ступінь зношеності не перевищує 28%», задекларована митна вартість 9508,14 грн.(задекларована вартість за одиницю 1,2 USD).
Не погоджуючись із заявленою митною вартістю Львівська митниця ДФС прийняла рішення UA 209000/2019/200300/2 від 01.03.2019 року про коригування митної вартості товарів згідно з яким проведено наступні коригування митної вартості:
- За кодом товару 6309000020 встановлена вартість за одиницю встановлена 1,4401 USD, загальна сума 23 436, 19 USD.
- За кодом товару 6309000010 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 2 656, 98 USD.
- За кодом товару 6309000090 встановлена вартість за одиницю 1,4401 USD, загальна сума 424, 83 USD.
Як підставу прийняття оскаржуваного рішення про коригування митної вартості відповідач наводить формулювання, що «митна вартість імпортованих товарів не може бути визнана за ціною договору щодо товарів, які імпортуються у зв`язку з неподанням декларантом або уповноваженою ним особою документів згідно з переліком та відповідно до умов, зазначених у п. 2-3 статті 53 Митного кодексу України. Зазначено, що декларантом не надано документів у відповідності до положень ч. 3 ст. 53 Митного кодексу України. Під час розгляду документів було виявлено, що «в фактурі відсутні відомості щодо оплати відповідно до п. 5.2 Контракту (можлива передоплата). Контракт не відповідає вимогам ст. 254 Митного кодексу. Зазначено, що неможливо застосувати методи визначення митної вартості, а саме методу 2а (ст. 59 МКУ) та методу 2б (ст. 60 МКУ) з причини відсутності в органу доходів і зборів та декларанта інформації про ідентичності та подібні (аналогічні) товари, методи 2в (ст. 62 МКУ) та методу 2г (ст. 63 МКУ) з причин відсутності вартісної основи для розрахунку митної вартості в органу доходів і зборів. Джерелом інформації для коригування митної вартості слугували МД UA209180/2019/001690 від 08.02.2019р.
Митний Кодекс України визначає засади організації та здійснення митної справи в Україні, регулює економічні, організаційні, правові, кадрові та соціальні аспекти діяльності митної служби України, спрямований на забезпечення захисту економічних інтересів України, створення сприятливих умов для розвитку її економіки, захисту прав та інтересів суб`єктів підприємницької діяльності та громадян, а також забезпечення додержання законодавства України з питань митної справи.
У відповідності до вимог статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 49 МК України митною вартістю товарів, які переміщуються через митний кордон України, є вартість товарів, що використовується для митних цілей, яка базується на ціні, що фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.
Згідно з ч. 2 ст. 51 МК України митна вартість товарів, що ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту, визначається відповідно до глави 9 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 52 МК України з`явлення митної вартості товарів здійснюється декларантом або уповноваженою ним особою під час декларування товарів у порядку, встановленому розділом VIII цього Кодексу та цією главою.
Як встановлено ч. 2 ст. 52 МК України, декларант або уповноважена ним особа, які заявляють митну вартість товару, зобов`язані: заявляти митну вартість, визначену ними самостійно, у тому числі за результатами консультацій з органом доходів і зборів; подавати органу доходів і зборів достовірні відомості про визначення митної вартості, які повинні базуватися на об`єктивних, документально підтверджених даних, що піддаються обчисленню.
Згідно з ч. 1 ст. 53 МК України у випадках, передбачених цим Кодексом, одночасно з митною декларацією декларант подає органу доходів і зборів документи, що підтверджують заявлену митну вартість товарів і обраний метод її визначення.
Перелік документів, які підтверджують митну вартість товарів, наведений в ч. 2 ст. 53 МК України. Такими документами є: 1) декларація митної вартості, що подається у випадках, визначених у частинах п`ятій і шостій статті 52 цього Кодексу, та документи, що підтверджують числові значення складових митної вартості, на підставі яких проводився розрахунок митної вартості; 2) зовнішньоекономічний договір (контракт) або документ, який його замінює, та додатки до нього у разі їх наявності; 3) рахунок-фактура (інвойс) або рахунок-проформа (якщо товар не є об`єктом купівлі-продажу); 4) якщо рахунок сплачено, - банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного товару; 5) за наявності - інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару; 6) транспортні (перевізні) документи, якщо за умовами поставки витрати на транспортування не включені у вартість товару, а також документи, що містять відомості про вартість перевезення оцінюваних товарів; 7) ліцензія на імпорт товару, якщо імпорт товару підлягає ліцензуванню; 8) якщо здійснювалося страхування, - страхові документи, а також документи, що містять відомості про вартість страхування.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 53 МК України у разі якщо документи, зазначені у частині другій цієї статті, містять розбіжності, наявні ознаки підробки або не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари, декларант або уповноважена ним особа на письмову вимогу органу доходів і зборів зобов`язані протягом 10 календарних днів надати (за наявності) додаткові документи: 1) договір (угоду, контракт) із третіми особами, пов`язаний з договором (угодою, контрактом) про поставку товарів, митна вартість яких визначається; 2) рахунки про здійснення платежів третім особам на користь продавця, якщо такі платежі здійснюються за умовами, визначеними договором (угодою, контрактом); 3) рахунки про сплату комісійних, посередницьких послуг, пов`язаних із виконанням умов договору (угоди, контракту); 4) виписку з бухгалтерської документації; 5) ліцензійний чи авторський договір покупця, що стосується оцінюваних товарів та є умовою продажу оцінюваних товарів; 6) каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) виробника товару; 7) копію митної декларації країни відправлення; 8) висновки про якісні та вартісній характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями, та/або інформація біржових організацій про вартість товару або сировини.
Декларант або уповноважена ним особа за власним бажанням може подати додаткові наявні у них документи для підтвердження заявленої ними митної вартості товару (ч. 6 ст. 53 МК України).
Тобто митний орган має право відійти від наведених вище законодавчих обмежень, пов`язаних з перевіркою основного переліку документів, які підтверджують митну вартість товарів, та витребувати від декларанта додаткові документи лише у тому випадку, якщо надані декларантом документи містять розбіжності, наявні ознаки підробки або ці документи не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, або ж у разі якщо митний орган має обґрунтовані підстави вважати, що існуючий взаємозв`язок між продавцем і покупцем вплинув на заявлену декларантом митну вартість.
Наведені приписи законодавства з питань митної справи зобов`язують Митницю зазначити конкретні обставини, які викликали відповідні сумніви, причини неможливості їх перевірки на підставі наданих декларантом документів, а також обґрунтувати необхідність перевірки спірних відомостей та зазначити документи, надання яких може усунути сумніви у їх достовірності.
Встановивши відсутність достатніх відомостей, що підтверджують задекларовану митну вартість товарів, митний орган повинен вказати, які саме складові митної вартості товарів є непідтвердженими, чому з поданих документів неможливо встановити дані складові, та які документи необхідні для підтвердження того чи іншого показника.
Отже, відсутність в рішеннях про коригування митної вартості товарів посилання на належні та допустимі докази того, що документи, подані декларантом для митного оформлення товару, є недостатніми чи такими, що у своїй сукупності викликають сумнів у достовірності наданої інформації, витребовування митницею додаткових документів без зазначення обставин, які ці документи повинні підтвердити, свідчать про протиправність рішення щодо застосування іншого, ніж основний метод, визначення митної вартості товарів.
Право митного органу на витребування у декларанта додаткових документів не є абсолютним, а виникає за наявності хоча б однієї з таких підстав: 1) наявність розбіжностей у документах; 2) наявність ознак підробки документів; 3) відсутність у документах усіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.
Задекларована митна вартість визначалась декларантом на підставі положень контракту 1-SSHMP від 30.01.2019 року, положень відповідних інвойсів. Також вартість товару відображена у митних деклараціях країни відправлення, що долучались при поданні первинних митних декларацій1.
Як вбачається nя із умов контракту 1-SSHMP від 30.01.2019 року та наданих до митного оформлення інвойсів встановлено умови поставки СPT відповідно до умов міжнародної торгівлі INCOTERMS, а тому вартість доставки включена у вартість самого товару.
Вказані документи не містять жодних розбіжностей щодо кількості, найменування, якості та ціни задекларованих товарів.
Декларантом на підтвердження задекларованої вартості товару надається висновок експертного товарознавчого дослідження від 21.02.2019 року №19/1/053 складений на підставі запиту позивача по договору №1-SSHMP від 30.01.2019.
Вказаним висновком експертного дослідження встановлено, що «з урахуванням наданих документів значення вартості товару при ввезенні на митну територію України на умовах поставки контракту без врахування митних платежів та зборів, що поступає на митну територію України по контракту №1-SSHMP від 30.01.2019 та інвойсу №58/02/2019 від 18.02.2019р., станом на лютий 2019 року (на час проведення експертизи) може складати, USD без ПДВ/кг:
Одяг, що використовування (вживаний одяг І,ІІ,ІІІ кат.) не сортований дезінфікований - 1,20
Взуття, що використовувалось (вживане взуття І, ІІ, ІІІ кат.) дезінфіковане - 1,22
Вживані ковдри, фіранки, постільна білизна не сортовані, дезінфіковані - 1,20
Тобто вказаним висновком експертного товарознавчого дослідження підтверджено задекларовану митну вартість товарі за основним методом.
Окрім того на підтвердження задекларованої митної вартості декларант надавав комерційну пропозицію, що передувала укладенню відповідного зовнішньоекономічного контракту від 25.01.2019 року згідно з яким запропоновано наступні ціни на придбання товарів:
Одяг, що використовування (вживаний одяг І,ІІ,ІІІ кат.) не сортований дезінфікований - 1,20 USD
Взуття, що використовувалось (вживане взуття І, ІІ, ІІІ кат.) дезінфіковане - 1,22 USD
Вживані ковдри, фіранки, постільна білизна не сортовані, дезінфіковані - 1,20 USD
Умови поставки CPT Київ.
Окрім того для на момент подання позовної заяви в позивача наявні платіжні доручення в іноземній валюті про оплату за поставлені відповідно до виставлених інвойсів, а саме:
- Платіжне доручення №11 від 14.03.2019р.;
- Платіжне доручення №13 від 18.03.2019р.;
- Платіжне доручення №14 від 21.03.2019р.;
- Платіжне доручення №15 від 22.03.2019р.;
- Платіжне доручення №16 від 10.04.2019р.;
Оскаржуваними рішеннями про коригування митної вартості визначено, що «митна вартість не може бути визнана за ціною договору щодо товарів, які імпортуються у зв`язку з неподанням декларантом або уповноваженою особою документів згідно з переліком та відповідно до умов, зазначених у п.2-3 ст. 53 Митного кодексу України».
Як зазначено вище при поданні до митного оформлення перелічених декларацій декларантом додавались наступні документи: сертифікати якості, рахунки-фактури (інвойси), автотранспортні накладні, декларації походження товару, зовнішньоекономічний договір 1-SSHMP, заява про включення товарів до зеленого переліку відходів, сертифікати дезінфекції, копії митних декларацій країни відправлення (долучені до частини декларацій).
Тобто декларантом було подано усі обов`язкові документи для підтвердження задекларованої митної вартості.
Витребування документів передбачених положенням ч.3 ст. 53 Митного кодексу можливе у випадку наявності розбіжностей, ознак підробки або відсутності відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни.
Згідно з приписами Наказу Міністерства фінансів №598 від 24.05.2012р. «Про затвердження форми рішення про коригування митної вартості, Правил заповнення рішення про коригування митної вартості товарів та Переліку додаткових складових до ціни товару» встановлено, що за правилами заповнення графи 33 рішення про коригування митної вартості «У графі зазначаються причини, через які митна вартість імпортованих товарів не може бути визначена за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються (вартість операції), у тому числі:
неподання основних документів, які підтверджують відомості про заявлену митну вартість товарів (згідно з переліком та відповідно до умов, наведених у статті 53 Кодексу);
невірно проведений розрахунок митної вартості;
невідповідність обраного декларантом або уповноваженою ним особою методу визначення митної вартості товару умовам, наведеним у главі 9 розділу ІІІ Кодексу;
надходження до митного органу документально підтвердженої офіційної інформації митних органів інших країн щодо недостовірності заявленої митної вартості.»
Вказаний підхід також підтверджується судовою практикою викладеною в постанові Верховного Суду у складі Касаційного адміністративного суду від 21.12.2018 р. по справі 815/1670/17 в якій визначено, що в силу частини другої статті 55 Митного кодексу України та вимог наказу Міністерства фінансів України №598 від 24 травня 2012 року «Про затвердження форми рішення про коригування митної вартості товарів, Правил заповнення рішення про коригування митної вартості товарів та Переліку додаткових складових до ціни договору» - рішення про коригування митної вартості товару повинно містити обґрунтування причин, через які митна вартість імпортованих товарів не може бути визначена за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються, а також обґрунтування числового значення митної вартості товарів, скоригованої органом доходів і зборів, та фактів, які вплинули на таке коригування.
Зазначення в рішенні лише формальних посилань на неможливість перевірки задекларованої митної вартості суперечить наведеним вимогам законодавства.
В оскаржуваних рішеннях про коригування митної вартості не визначено, яких саме документів визначених положеннями ч. 2 ст. 53 Митного кодексу не надав. Наведена в оскаржуваних рішеннях про коригування митної вартості причини неможливості визнання задекларованої вартості товару є формальною і такою, що не відповідає цитованим правилам заповнення рішень про коригування митної вартості.
В оскаржуваних рішеннях про коригування митної вартості зазначено, що «під час розгляду документів було виявлено, що у фактурі відсутні відомості щодо термінів оплати відповідно до п. 5.2 контракту (можлива передоплата).»
Як вбачається із усталеної практики Верховного суду (Постанова Касаційного адміністративного суду Верховного Суду 20 лютого 2018 року в справі №803/49/16) строк оплати за товар не впливає на визначення митної вартості товару.
Вказане зауваження жодним чином не стосується неможливості визнання задекларованої митної вартості за ціною договору, та не може бути обґрунтуванням для прийняття рішення про коригування митної вартості, оскільки саме по собі не містить відомостей, які б свідчили про розбіжності в поданих документах, ознаки їх підробки, відсутності відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни.
Також суд зазначає, що системний аналіз приписів митного законодавства вказує на те, що митні органи мають право витребовувати додаткові документи на підтвердження задекларованої митної вартості у випадку наявності обґрунтованих сумнівів у достовірності поданих декларантом відомостей, що є обов`язковою обставиною, з якою закон пов`язує можливість витребовування додаткових документів у декларанта та надає митниці право вчиняти наступні дії, спрямовані на визначення дійсної митної вартості товарів. Разом з тим витребувати необхідно ті документи, які дають можливість пересвідчитись у правильності чи помилковості задекларованої митної вартості, а не всі, які передбачені статтею 53 Митного кодексу України. Ненадання повного переліку витребуваних документів може бути підставою для визначення митної вартості не за першим методом лише тоді, коли подані документи є недостатніми чи такими, що у своїй сукупності не спростовують сумнів у достовірності наданої інформації.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду України від 30.06.2015 (справа 21-591а15) та в подальшому відображена в інших рішеннях з цього питання, Верховним Судом у справі №821/1617/17 від 14.08.2018.
Відповідач не надав доказів того, що документи, подані позивачем для митного оформлення товару, є недостатніми чи такими, що у своїй сукупності викликають сумнів в недостовірності наданої інформації.
Суд відхиляє посилання відповідача на неподання декларантом додаткових документів, оскільки в даному випадку їх відсутність не впливає на правильність визначення декларантом митної вартості товарів за основним методом, що підтверджується наданими до митного оформлення документами. Неподання декларантом запитуваних митним органом документів, за відсутності обґрунтування неможливості визначення митної вартості товарів за першим методом, не є достатнім для висновку щодо наявності підстав для застосування митним органом іншого методу визначення митної вартості.
Однієї лише вказівки на наявність розбіжностей та недоліків у поданих документах, без роз`яснення, в чому такі розбіжності полягають, який їхній вплив на митну вартість оцінюваного товару і чому без їх усунення заявлена митна вартість не може бути визнана, недостатньо для висновку про неможливість застосування основного методу визначення митної вартості.
Окрім того оскаржуваними рішеннями про коригування митної вартості зазначено «контракт не відповідає вимогам ст. 254 МКУ»
Положенням ст. 254 Митного кодексу встановлено, що документи, необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України при здійсненні зовнішньоекономічних операцій, подаються органу доходів і зборів українською мовою, офіційною мовою митних союзів, членом яких є Україна, або іншою іноземною мовою міжнародного спілкування. Органи доходів і зборів вимагають переклад українською мовою документів, складених іншою мовою, ніж офіційна мова митних союзів, членом яких є Україна, або іншою іноземною мовою міжнародного спілкування, тільки у разі, якщо дані, які містяться в них, є необхідними для перевірки або підтвердження відомостей, зазначених у митній декларації. У такому разі декларант забезпечує переклад зазначених документів за власний рахунок
Положення вказаної статті чітко передбачають, що Органи доходів і зборів вимагають переклад українською мовою документів, складених іншою мовою, ніж офіційна мова митних союзів, членом яких є Україна, або іншою іноземною мовою міжнародного спілкування, тільки у разі, якщо дані, які містяться в них, є необхідними для перевірки або підтвердження відомостей, зазначених у митній декларації.
Такої вимоги митним органам не здійснено. Окрім цього відповідно до ст.111 Статуту Організації Об`єднаних Націй цей Статут, китайський, французький, російський, англійський та іспанський тексти якого є рівно аутентичними, будуть зберігатися в архіві Уряду Сполучених Штатів Америки.
Таким чином, російська мова (на якій складено Контракт) визнається та використовується у практичній діяльності світовою спільнотою є іноземною мовою міжнародного спілкування.
Окрім того вказана невідповідність жодним чином не стосується митної вартості задекларованих товарів і не може слугувати підставою для прийняття оскаржуваних рішень про коригування митної вартості.
Як вбачається з оскаржуваних рішень про коригування митної вартості митний орган не застосовує метод 2а, 2б з причин відсутності в органу доходів та зборів та декларанта інформації про ідентичні товари та подібні (аналогічні) товари, методі 2в та 2г з причини відсутності вартісної основи для розрахунку митної вартості в органу доходів і зборів. Окрім цього, визначаєтьсяё що джерелом для коригування митної вартості слугували МД UA205010/2019/001690 від 08.02.2019.
Приписами ч. 2 ст. 55 Митного кодексу чітко визначено перелік відомостей, які повинно містити прийняте органом доходів і зборів письмове рішення про коригування заявленої митної вартості товарів, зокрема:
1) обґрунтування причин, через які заявлену декларантом митну вартість не може бути визнано;
2) наявну в митного органу інформацію (у тому числі щодо числових значень складових митної вартості, митної вартості ідентичних або подібних (аналогічних) товарів, інших умов, що могли вплинути на ціну товарів), яка призвела до виникнення сумнівів у правильності визначення митної вартості та до прийняття рішення про коригування митної вартості, заявленої декларантом;
3) вичерпний перелік вимог щодо надання додаткових документів, передбачених частиною третьою статті 53 цього Кодексу, за умови надання яких митна вартість може бути визнана органом доходів і зборів;
4) обґрунтування числового значення митної вартості товарів, скоригованої органом доходів і зборів, та фактів, які вплинули на таке коригування;
Також як вбачається із Правил заповнення рішень про коригування митної вартості товарів, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 24.05.2012р. №598 посилання на використання цінової бази Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби у Рішенні допускається тільки при визначенні митної вартості відповідно до положень статей 59, 60 та 64 Кодексу з обов`язковим зазначенням номера та дати митної декларації, яка була взята за основу для визначення митної вартості оцінюваних товарів, з поясненнями щодо зроблених коригувань на обсяг партії ідентичних або подібних (аналогічних) товарів, умов поставки, комерційних умов тощо.
У випадку визначення митної вартості оцінюваних товарів із застосуванням резервного методу (стаття 64 Кодексу) зазначаються докладна інформація та джерела, які використовувалися митним органом при її визначенні.
Обов`язковість чіткого визначення вказаної вище інформації, як обов`язкових реквізитів будь-якого рішення про коригування заявленої митної вартості товарів підтримується і наявною судовою практикою, зокрема відповідна правова позиція викладена в постанова Верховного суду в складі Касаційного адміністративного суду від 14.08.2018р. у справі №821/1617/17.
Як вбачається з оскаржуваних рішень про коригування митної вартості в самому рішення зазначено лише номер та дату митної декларації, яка стала джерелом інформації для коригування митної вартості. Такий підхід для формування оскаржуваних рішень про коригування митної вартості прямо суперечать цитованим вище положенням законодавства, що є самостійною підставою для їх скасування. Вказана позиція підтверджується уставленою судовою практикою Верховного суду у складі Касаційного адміністративного суду викладеної в постанові від 21.12.2018р. у справі №815/1670/17.
Відповідно до ст. 57 МК України, визначення митної вартості товарів, які ввозяться в Україну відповідно до митного режиму імпорту, здійснюється за такими методами:
1) основний - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються (вартість операції);
2) другорядні: а) за ціною договору щодо ідентичних товарів; б) за ціною договору щодо подібних (аналогічних) товарів; в) на основі віднімання вартості; г) на основі додавання вартості (обчислена вартість); ґ) резервний.
Основним методом визначення митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту, відповідно до ч. 2 цієї статті є перший метод - за ціною договору (вартість операції).
Кожний наступний метод застосовується лише у разі, якщо митна вартість товарів не може бути визначена шляхом застосування попереднього методу відповідно до норм цього Кодексу. Застосуванню другорядних методів передує процедура консультацій між органом доходів і зборів та декларантом з метою визначення основи вартості згідно з положеннями статей 59 і 60 цього Кодексу. Під час таких консультацій орган доходів і зборів та декларант можуть здійснити обмін наявною у кожного з них інформацією за умови додержання вимог щодо її конфіденційності. У разі неможливості визначення митної вартості товарів згідно з положеннями статей 59 і 60 цього Кодексу за основу для її визначення може братися або ціна, за якою ідентичні або подібні (аналогічні) товари були продані в Україні не пов`язаному із продавцем покупцю відповідно до статті 62 цього Кодексу, або вартість товарів, обчислена відповідно до статті 63 цього Кодексу. При цьому кожний наступний метод застосовується, якщо митна вартість товарів не може бути визначена шляхом застосування попереднього методу.
Згідно з ч.8 ст. 57 МК України у разі якщо неможливо застосувати жоден із зазначених методів, митна вартість визначається за резервним методом відповідно до вимог, встановлених статтею 64 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1ст. 58 МК України метод визначення митної вартості за ціною договору (контракту) щодо товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту, застосовується у разі, якщо: 1) немає жодних обмежень щодо прав покупця (імпортера) на використання оцінюваних товарів, за винятком тих, що: а) встановлюються законом чи запроваджуються органами державної влади в Україні; б) повторно); в) не впливають значною мірою на вартість товару; 2) щодо продажу оцінюваних товарів або їх ціни відсутні будь-які умови або застереження, які унеможливлюють визначення вартості цих товарів; 3) жодна частина виручки від будь-якого подальшого перепродажу, розпорядження або використання товарів покупцем не надійде прямо чи опосередковано продавцеві, якщо тільки не буде зроблено відповідне коригування з урахуванням положень частини десятої цієї статті; 4) покупець і продавець не пов`язані між собою особи або хоч і пов`язані між собою особи, однак ці відносини не вплинули на ціну товарів.
Згідно з ч. 2 ст. 58 МК України метод визначення митної вартості товарів за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються, не застосовується, якщо використані декларантом або уповноваженою ним особою відомості не підтверджені документально або не визначені кількісно і достовірні та/або відсутня хоча б одна із складових митної вартості, яка є обов`язковою при її обчисленні.
Відповідно до 4-5 ст. 58 МК України, митною вартістю товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту, є ціна, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за товари, якщо вони продаються на експорт в Україну, скоригована в разі потреби з урахуванням положень частини десятої цієї статті. Ціна, що була фактично сплачена або підлягає сплаті, - це загальна сума всіх платежів, які були здійснені або повинні бути здійснені покупцем оцінюваних товарів продавцю або на користь продавця через третіх осіб та/або на пов`язаних із продавцем осіб для виконання зобов`язань продавця.
За приписами ч. 1, 2, 4 ст. 64 МК України у разі якщо митна вартість товарів не може бути визначена шляхом послідовного використання методів, зазначених у статтях 58 - 63 цього Кодексу, митна вартість оцінюваних товарів визначається з використанням способів, які не суперечать законам України і є сумісними з відповідними принципами і положеннями Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (GATT). Митна вартість, визначена згідно з положеннями цієї статті, повинна ґрунтуватися на раніше визнаних (визначених) органами доходів і зборів митних вартостях. У разі якщо ця стаття застосовується органом доходів і зборів, він на вимогу декларанта або уповноваженої ним особи зобов`язаний письмово проінформувати їх про митну вартість, визначену відповідно до положень цієї статті, та про використаний при цьому метод.
Як слідує з матеріалів справи та встановлено судом, позивачем надано відповідачу для митного оформлення імпортованого товару документи, що передбачені ч.2 ст.53 МК України. Подані документи містили достовірні числові дані, які підтверджували митну вартість товарів за ціною договору згідно з вимогами частин 4 та статті 58 МК України .
Оцінюючи оскаржувані рішення у сукупності з іншими обставинами справи, суд приходить переконання, що загальні посилання на норми МК України, зроблені без конкретизації підстав щодо причин незастосування того чи іншого методу визначення митної вартості, не можуть вважатися достатніми доводами обґрунтованості прийнятих суб`єктом владних повноважень рішень.
Враховуючи наведене, суд вважає, що під час розгляду справи, відповідачем не спростовано та не надано належних доказів неможливості застосування для визначення митної вартості товару основного методу, а також не обґрунтовано застосування до визначення митної вартості товару резервного методу.
З цих же підстав судом не враховуються заперечення відповідача.
Відповідно позовні вимоги позивача підлягають задоволенню повністю.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України підлягають відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань судові витрати у вигляді судового збору, сплаченого позивачем.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 159-163, 167 КАС України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов Підприємства об`єднання громадян «Супер-Стиль» (02222, м. Київ, проспект Маяковського, буд. 47А, офіс 10) до Львівської митниці ДФС (79000, м. Львів, вул. Костюшка, 1) про визнання протиправними і скасування рішень, - задоволити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення Львівської митниці ДФС про коригування митної вартості UA 209000/2019/200464/2 від 29.03.2019 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення Львівської митниці ДФС про коригування митної вартості UA 209000/2019/200451/2 від 27.03.2019 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення Львівської митниці ДФС про коригування митної вартості UA 209000/2019/200436/2 від 25.03.2019 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення Львівської митниці ДФС про коригування митної вартості UA 209000/2019/200399/2 від 18.03.2019 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення Львівської митниці ДФС про коригування митної вартості UA 209000/2019/200397/2 від 18.03.2019 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення Львівської митниці ДФС про коригування митної вартості UA 209000/2019/200375/2 від 14.03.2019 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення Львівської митниці ДФС про коригування митної вартості UA 209000/2019/200374/2 від 13.03.2019 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення Львівської митниці ДФС про коригування митної вартості UA 209000/2019/200359/2 від 12.03.2019 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення Львівської митниці ДФС про коригування митної вартості UA 209000/2019/200353/2 від 11.03.2019 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення Львівської митниці ДФС про коригування митної вартості UA 209000/2019/200339/2 від 07.03.2019 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення Львівської митниці ДФС про коригування митної вартості UA 209000/2019/200340/2 від 07.03.2019 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення Львівської митниці ДФС про коригування митної вартості UA 209000/2019/200337/2 від 07.03.2019 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення Львівської митниці ДФС про коригування митної вартості UA 209000/2019/200336/2 від 06.03.2019 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення Львівської митниці ДФС про коригування митної вартості UA 209000/2019/200334/2 від 06.03.2019 року
Визнати протиправним та скасувати рішення Львівської митниці ДФС про коригування митної вартості UA 209000/2019/200335/2 від 06.03.2019 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення Львівської митниці ДФС про коригування митної вартості UA 209000/2019/200332/2 від 05.03.2019 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення Львівської митниці ДФС про коригування митної вартості UA 209000/2019/200318/2 від 04.03.2019 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення Львівської митниці ДФС про коригування митної вартості UA 209000/2019/200317/2 від 04.03.2019 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення Львівської митниці ДФС про коригування митної вартості UA 209000/2019/200316/2 від 04.03.2019 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення Львівської митниці ДФС про коригування митної вартості UA 209000/2019/200298/2 від 01.03.2019 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення Львівської митниці ДФС про коригування митної вартості UA 209000/2019/200299/2 від 01.03.2019 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення Львівської митниці ДФС про коригування митної вартості UA 209000/2019/200300/2 від 01.03.2019 року.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Львівської митниці ДФС (ЄДРПОУ 39420875, м. Львів, вул. Костюшка,1) на користь Підприємства об`єднання громадян «Супер-Стиль» (ЄДРПОУ 42397574, м. Київ, проспект Маяковського, буд. 47А, офіс 10) 10286,30 грн. сплаченого судового збору.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення може бути оскаржене за правилами, встановленими ст. 295 -297 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно, з урахуванням положень підп.15.5 п.15 розд. VII «Перехідні положення» цього Кодексу.
Рішення складено у повному обсязі 12.08.2019 року.
Суддя Гавдик З.В.