Рішення № 83599253, 12.08.2019, Чернігівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.08.2019
Номер справи
620/3905/18
Номер документу
83599253
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 серпня 2019 року м. Чернігів Справа № 620/3905/18

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Клопота С.Л.,

за участю секретаря Шевченко А.В.,

представника позивача Мхитарян Ю.В. ,

представника відповідача Качанка О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Мощенське" до Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

В С Т А Н О В И В:

Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Мощенське" звернулось до суду з адміністративним позовом про визнання протиправними та скасування податкових повідомленнь-рішень ГУ ДФС у Чернігівській області:

- від 11.09.2018 № 00047731310;

- від 11.09.2018 № 00047711310.

Позовні вимоги обгрунтовує тим, що сума коштів у розмірі 2810235,00 грн. є поворотною фінансовою допомогою, оскільки, надана фізичним особам на підставі договорів про надання безвідсоткової поворотної фінансової допомоги (позики), за якою строк позовної давності для стягнення заборгованості не закінчився, бо надана зі встановленням строку до 2033 року, а тому не підпадає під визначення безповоротної фінансової допомоги у пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України та, як наслідок, не може визнаватись додатковим благом і обкладатись податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% і військовим збором за ставкою 1,5%. Вважає, податкові повідомлення-рішення ГУ ДФС у Чернігівській області від 11.09.2018 № 000047731310 є протиправним в частині донарахування ПДФО на суму 505842,30 грн. та штрафних (фінансових) санкцій на суму 379381,73 грн. і підлягає частковому скасуванню, а податкове-повідомлення рішення № 00047711310 підлягає скасуванню повністю.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, посилаючись на обставини викладені у позовній заяві та запереченнях на відзив.

Представник відповідача позовні вимоги не визнав, просив у їх задоволенні відмовити, вважає винесені податкові повідомлення рішення правомірними, оскільки не повернута фінансова допомога є додатковим благом, а в даному випадку позивач є податковим агентом.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

11.09.2018 ГУ ДФС у Чернігівській області було сформовано податкове повідомлення-рішення № 000047731310, яким збільшено суму грошового зобов`язання з податків та зборів, у тому числі з ПДФО на суму загальну суму 898841,27 грн. (за податковим зобов`язанням - 510038,03 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями - 386792,64 грн., сума пені - 2010,6) та податкове повідомлення-рішення № 00047711310, яким збільшено суму грошового зобов`язання з податків та зборів, у тому числі з ПДФО на суму загальну суму 52691,91 грн. (за податковим зобов`язанням - 42153,53 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями - 10538,38 грн., сума пені - 0).

Податкові повідомлення-рішення від 11.09.2018 № 000047731310 та № 00047711310 були прийняті на підставі Акта перевірки від 21.08.2018 №555/14/03798607, за висновками якого СТОВ «Мощенське» порушило в частині ПДФО та військового збору:

1) п.п.164.2.17 п.164.2 СТ.164; п.167.1 ст.167; п.п.168.1.1 п.168.1 ст.168; п.171.2 ст.171 Податкового Кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-УІ зі змінами та доповненнями, в результаті чого визначено суму податкових зобов`язань з податку на доходи фізичних осіб при виплаті платникам податків доходів за період, що перевірявся; на суму - 505842,30 грн.

3) пп.168.1.2, пп.168.1.5 п.168.1 ст. 168; п.171.1 ст.171; пп."а", пп."ґ" п.176.2 ст.176, п.161 підрозділу 10 розділу XX ПКУ, в результаті чого визначено суму податкових зобов`язань з військового збору при виплаті платникам податків доходів за період, що перевірявся на суму - 42153,53 грн.

Ревізією було встановлено, що згідно листа відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області від 17.08.2018 № 011-58/5425/18/31 гр. ОСОБА_2 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ) д.н. - ІНФОРМАЦІЯ_5 (яка не повернула поворотну фінансову допомогу в сумі 663696,00 грн.) - померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , гр. ОСОБА_3 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2 ) д.н. - ІНФОРМАЦІЯ_4 (який не повернув поворотну фінансову допомогу в сумі 1042373,00грн.) - помер ІНФОРМАЦІЯ_2 та гр. ОСОБА_4 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_3 ) д.н. - ІНФОРМАЦІЯ_6 (який не повернув поворотну фінансову допомогу в сумі 1104166,0 грн.) - помер ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Підставою для донарахування позивачу ПДФО на суму 505842,30 грн. стало те, що на момент написання Акту перевірки договори на поворотну фінансову допомогу не переукладені з спадкоємцями померлих громадян.

Так, базою нарахування ПДФО та військового збору у розмірі 505842,30 грн. та 42153,53 грн. відповідно, стали суми неповернутих поворотних фінансових допомог, а саме: 663696,00 грн. + 1042373,00грн.+1104166,00 грн. =2810235,00 грн.*18% та 2810235,00 грн.*1,5%.

Відповідач визнав суму у розмірі 2810235,00 грн. додатковим благом.

При цьому, контролюючий орган зазначає, що СТОВ «Мощенське» порущило пп. «ґ» 164.2.17 п.164.2 СТ.164, п.167.1 ст.167, пп.168.1.1 п.168.1 ст.168, пп.168.1.2 п.168.1 СТ.168, пп. "а" п. 176.2 ст.176 Податкового кодексу України.

Так, відповідно до пп. «ґ» 164.2.17 п. 164.2 ст.164 Податкового кодексу України, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених статтею 165 цього Кодексу) у вигляді суми безповоротної фінансової допомоги (крім суми процентів умовно нарахованих на таку допомогу).

Відповідно до пп. 14.1.47 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, додаткові блага - кощти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов`язаний з виконанням обов`язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку (крім випадків, прямо передбачених нормами розділу IV цього Кодексу).

При цьому, згідно пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, безповоротна фінансова допомога - це; сума коштів, передана платнику податків згідно з договорами дарування, іншими подібними договорами або без укладення таких договорів; сума безнадійної заборгованості, відшкодована кредитору позичальником після списання такої безнадійної заборгованості; сума заборгованості одного платника податків перед іншим платником податків, що не стягнута після закінчення строку позовної давності; основна сума кредиту або депозиту, що надані платнику податків без встановлення строків повернення такої основної суми, за винятком кредитів, наданих під безстрокові облігації, та депозитів до запитання у банківських установах, а також сума процентів, нарахованих на таку основну суму, але не сплачених (списаних).

Згідно п. 167.1 п. 167 Податкового кодексу України, ставка податку становить 18 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у пунктах 167.2-167.5 цієї статті) у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інщих заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв`язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

Відповідно до пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Податковий кодекс України, податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов`язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 цього Кодексу.

Згідно з пунктом 16-1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПКУ тимчасово, до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір.

Відповідно до п.п. 168.1.1 тап.п.168.1.5 п. 168.1 ст. 168 ПКУ, податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов`язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену п.16-1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ, якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені ПКУ для місячного податкового періоду.

За умовами пп. «а» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу, особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов`язані: своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок.

Таким чином, слід дійти висновку, що згідно з пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України, сума отриманої безповоротної фінансової допомоги визнається додатковим благом і обкладається податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% і військовим збором за ставкою 1,5%. При цьому, в даній ситуації, підприємство є податковим агентом, тобто здійснює фактичне перерахування сум податків до бюджету і відображає це у своїй звітності (форма 1-ДФ).

З налізу Акта перевірки вбачається, що податковий орган вказує в порушення позивачу виключно ті норми Податкового кодексу, які регулюють питання сплати ПДФО, у випадках надання підприємством безповоротної Фінансової допомоги.

Натомість СТОВ «Мощенське» не надавало безповоротну Фінансову допомогу громадянам: ОСОБА_2 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ), ОСОБА_3 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2 ) та ОСОБА_4 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_3 ).

СТОВ «Мощенське» зазначеним громадянам надавало виключно поворотну фінансову допомогу на підставі: договору № 5 від 25.09.2013, договору № 6 від 25.09.2013, договору № 11 від 12.11.2013.

Так, з платіжних доручень від 15.10.2013 №915, від 25.10.2013 №945, від 08.11.2013 № 1014, від 18.11.2013 № 1014, від 29.11.2013 № 1108, від 02.12.2013 № 1122, від 02.12.2013 № 1121, від 06.12.2013 № 1148, від 06.12.2013 № 1149, від 09.12.2013 № 1159 вбачається, що фактично надана сума поворотної фінансової допомоги ОСОБА_3 складає 1162373,0 грн.

З платіжних доручень від 08.11.2013 № 990, від 03.10.2013 № 870, від 29.11.2013 № 1109, від 02.12.2013 № 1123, від 03.12.2013 № 1128, від 06.12.2013 б/н вбачається, що фактично надана сума поворотної фінансової допомоги ОСОБА_2 складає 783696,00 грн.

З платіжних доручень від 12.11.2013 № 1029, від 28.11.2013 № 1092, від 29.11.2013 № 1107, від 02.12.2013 № 1119, від 02.12.2013 № 1120, від 03.12.2013 № 1129, від 06.12.2013 № 1150, від 06.12.2013 № 1151, від 09.12.2013 № 1158 вбачається, що фактично надана сума поворотної фінансової допомоги ОСОБА_4 складає 1204166,00 грн.

Згідно прибуткових касових ордерів від 07.04.2014 № 77, від 24.04.2014 ОСОБА_4 повернув готівкою 100000,00 грн., згідно прибуткових касових ордерів від 14.04.2014 № 89, від 07.04.2014 №74, від 25.07.2014 № 94 ОСОБА_3 повернув готівкою 150000.0 грн., згідно прибуткових касових ордерів від 14.04.2014 № 88, від 07.04.2014 № 73 ОСОБА_2 повернула готівкою 100000,00 грн.

З банківської виписки за травень 2014 року вбачається, що ОСОБА_3 і ОСОБА_2 повернули поворотної фінансової допомоги за вищеописаними договорами у безготівковій формі кожен по 20000,00 грн.

Таким чином, ОСОБА_4 повернув поворотної фінансової допомоги за договором від 12.11.2013 № 11 всього на суму 100000,00 грн., неповернена сума поворотної фінансової допомоги - 1104166,00 грн.). ОСОБА_3 поворотної фінансової допомоги за договором від 25.09.2013 № 6 всього на суму 170000,00 грн., неповернена сума поворотної фінансової допомоги - 992373,00 грн.), ОСОБА_2 повернула поворотної фінансової допомоги за договором від 25.09.2013 № 5 всього на суму 120000,00 грн. (неповернена сума поворотної фінансової допомоги - 663696,00 грн.).

Отже, загальна сума неповернутих поворотних фінансових допомог складає 2760235.0 грн., а саме: 663696,00 грн.+ 992373,00грн.+ 1104166,00 грн.

Зазначена сума є на 50000,00 грн. меншою від суми, що визначена у Акті перевірки.

Таким чином, СТОВ «Мощенське» було надано довгострокову поворотну фінансову допомогу, яку відображено також у бухгалтерському обліку товариства на рах. №74 за 20 П - 2015 роки.

Відповідно до пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, поворотна фінансова допомога - сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов`язковою до повернення.

Правовою основою для отримання поворотної фінансової допомоги є договір позики. Відносини за договором позики регулюються ст.ст. 1046 -1053 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ).

Відповідно до ст. 1046 ЦКУ за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов`язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.

Згідно зі ст. 1049 ЦКУ позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.

При цьому в законодавстві визначаються поняття як «строк дії договору», так і «строк (термін) виконання зобов`язання» (ст.ст. 530,631 ЦКУ).

Так, відповідно до ст. 530 ЦКУ, якщо у зобов`язанні встановлено строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Разом з цим строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов`язки відповідно до договору (ст. 631 ЦКУ).

Умови Договорів про надання безвідсоткової поворотної фінансової допомоги №5 від 25.09.2013, № 6 від 25.09.2013,№ 11 від 12.11.2013 не містять графіку повернення поворотної фінансової допомоги.

Натомість п. 8.3 цих Договорів, визначає, що цей Договір діє до повного виконання сторонами своїх зобов`язань, а за умовами п. 4.2 цих Договорів, остаточною датою повернення фінансової допомоги є 31.12.2033 рік.

Відповідно до частини 1, 2 статті 1281 ЦК України, спадкоємці зобов`язані повідомити кредитора спадкодавця про відкриття спадщини, якщо їм відомо про його борги.

Кредиторові спадкодавця належить протягом шести місяців від дня, коли він дізнався або міг дізнатися про відкриття спадщини, пред`явити свої вимоги до спадкоємців, які прийняли спадщину, незалежно від настання строку вимоги.

Отже, як вбачається з отриманої податковим органом інформації гр. ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , гр. ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 та гр. ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Зазначені особи, за умовами вищеописаних Договорів, зобов`язані були повернути поворотну фінансову допомогу до 31.12.2033, у свою чергу згідно ст. 1281 ЦК України спадкоємці зазначених громадян були зобов`язані повідомити СТОВ «Мощенське» про відкриття спадщини, якщо їм було відомо про борги спадкодавців.

При цьому, СТОВ «Мощенське» належить протягом шести місяців від дня, коли воно дізналося про відкриття спадщини, пред`явити свої вимоги до спадкоємців, які прийняли спадщину, незалежно від настання строку вимоги.

З таких підстав, жодним нормативним актом України не визначено обов`язку для СТОВ «Мощенське» переукладати договори на поворотну фінансову допомогу з спадкоємцями померлих громадян.

ЦК України покладає виключно на спадкоємців ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 обов`язок повідомити СТОВ «Мощенське» про відкриття спадщини, якщо їм відомо про борги їхніх спадкодавців.

Поряд з цим, ЦК України визнає за СТОВ «Мощенське» право на пред`явлення своїх вимог протягом шести місяців від дня, коли воно дізналось або могло дізнатись про відкриття спадщини до спадкоємців ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , у разі якщо вони прийняли спадщину.

Також, жодним нормативним актом України не визначено обов`язку для СТОВ «Мощенське» стежити за станом здоров`я чи громадянським станом своїх позичальників, оскільки строк виконання зобов`язання за вищеописаними договорами встановлений до 31.12.2033.

Слід наголосити, що за умовами пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, безповоротна фінансова допомога - це; сума коштів, передана платнику податків згідно з договорами дарування, іншими подібними договорами або без укладення таких договорів; сума безнадійної заборгованості, відшкодована кредитору позичальником після списання такої безнадійної заборгованості; сума заборгованості одного платника податків перед іншим платником податків, що не стягнута після закінчення строку позовної давності; основна сума кредиту або депозиту, що надані платнику податків без встановлення строків повернення такої основної суми, за винятком кредитів, наданих під безстрокові облігації, та депозитів до запитання у банківських установах, а також сума процентів, нарахованих на таку основну суму, але не сплачених (списаних).

Поряд з цим, сума коштів у розмірі 2810235,00 грн. не являється:

- сумою коштів, що передана платнику податків згідно з договорами дарування, іншими подібними договорами або без укладення таких договорів;

- сумою безнадійної заборгованості, відшкодованої кредитору позичальником після списання такої безнадійної заборгованості;

- сумою заборгованості одного платника податків перед іншим платником податків, що не стягнута після закінчення строку позовної давності;

- основною сумою кредиту або депозиту, що надані платнику податків без встановлення строків повернення такої основної суми, за винятком кредитів, наданих під безстрокові облігації, та депозитів до запитання у банківських установах;

- сумою процентів, нарахованих на таку основну суму, але не сплачених (списаних).

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Кодексу, згідно з п.п. 165.1.31 п. 165.1 ст. 165 якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, основна сума поворотної фінансової допомоги, ш;о отримується платником податку.

Відповідно до п.п. 1.7 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу звільняються від оподаткування військовим збором (далі - збір) доходи, що згідно з розділом IV Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2,165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 п. 165.1 ст. 165 Кодексу.

Отже, сума коштів у розмірі 2810235,00 грн. є поворотною фінансовою допомогою, оскільки, надана фізичним особам на підставі договорів про надання безвідсоткової поворотної фінансової допомоги (позики), за якою строк позовної давності для стягнення заборгованості не закінчивея, бо надана зі встановленням строку до 2033 року, а тому не підпадає під визначення безповоротної фінансової допомоги у пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України та, як наслідок, не може визнаватись додатковим благом і обкладатись податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% і військовим збором за ставкою 1,5%.

Таким чином, твердження контролюючого органу про те, що СТОВ «Мощенське» було зобов`язане переукласти договори на поворотну фінансову допомогу з спадкоємцями померлих громадян та визнання з цих підстав суми неповернутих поворотних фінансових допомог у розмірі 2810235,00 грн. безповоротною фінансовою допомогою та як наслідок додатковим благом є абсолютно не обгрунтованими та протиправними, а тому і нарахування позивачу ПДФО у розмір 505842,30 грн. та військового збору у сумі 42153,33 грн. є безпідставним.

Отже податкові повідомлення-рішення ГУ ДФС у Чернігівській області від 11.09.2018 № 000047731310 є протиправним в частині донарахування ПДФО на суму 505842,30 грн. та штрафних (фінансових) санкцій на суму 379381,73 грн. і підлягає частковому скасуванню, а податкове-повідомлення рішення 00047711310 підлягає скасуванню повністю.

Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише, на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

При вказаних обставинах суд дійшов висновку, що відповідачем не доведено правомірність та обґрунтованість своїх дій та рішення з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, позов підлягає задоволенню.

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Тому, за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області на користь сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Мощенське" підлягає стягненню сплачений ним при поданні позовної заяви судовий збір в розмірі 58 968,56 грн.

Керуючись ст. ст.139, 227, 241-243, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Мощенське" - задовольнити в повному обсязі.

Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення ГУ ДФС у Чернігівській області:

- від 11.09.2018 № 00047731310 в частині збільщення суми грощового зобов`язання з податків та зборів, у тому числі з ПДФО на суму загальну суму 885224,03 грн. (за податковим зобов`язанням - 505842,30 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями - 379381,73 грн.)

- від 11.09.2018 № 00047711310, яким збільшено суму грошового зобов`язання з податків та зборів, у тому числі з ПДФО на суму загальну суму 52691,91 грн. (у т.ч. за податковим зобов`язанням - 42153,53 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями - 10538,38 грн., сума пені - 0), - повністю.

Стягнути з Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області (код ЄДРПОУ 39392183) на користь сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Мощенське" (код ЄДРПОУ 03798607) судовий збір у розмірі 58 968,56 грн. за рахунок бюджетних асигнувань.

Рішення суду набирає законної сили в порядку статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Повний текст рішення виготовлено 13 серпня 2019 року.

Суддя С.Л. Клопот