
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 серпня 2019 р.м. ХерсонСправа № 540/1403/19 Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді: Кисильової О.Й.,
розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,
встановив:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду із адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (далі - відповідач), в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо відмови провести перерахунок та виплату позивачу пенсії, встановленої ч. 3 ст. 59 Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи", п. 9-1 Порядку обчислення пенсії особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року за №1210 ( зі змінами та доповненнями);
- зобов`язати відповідача здійснити перерахунок та виплату позивачу пенсії за червень 2019 року у відповідності до вимог ч. 3 ст. 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи", п. 9-1 Порядку обчислення пенсії особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1210 (зі змінами та доповненнями), а саме: виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за встановленою формулою.
Ухвалою від 14.06.2019 року у справі відкрите спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач, як військовослужбовець, був призваний на військові збори та приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у період з 27.09.1986 року по 11.10.1986 року, що підтверджується архівною довідкою Галузевого державного архіву Міністерства оборони України від 06.06.2006 року, довідкою військової частини. Внаслідок виконання вказаних обов`язків ОСОБА_1 отримав інвалідність II групи і статус учасника ліквідації наслідків на Чорнобильській AEC в 1986 році (категорія І). На теперішній час позивач перебуває на обліку в Білозерському відділі обслуговування громадян Пенсійного Фонду України в Херсонській області як учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році та з 21.12.1999 року отримує пенсію по II групі інвалідності, внаслідок захворювання, пов`язаного з виконанням обов`язків військової служби по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС І категорії, відповідно до статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі відшкодування фактичних витрат. Відповідно до редакції ч. 3 ст. 59 вказаного Закону від 01.10.2017 року, пенсія по інвалідності обчислюється, зокрема, особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб - з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року. Однак, рішенням Конституційного Суду України № 1-(ІІ)/2019 від 25.04.2019 року, визнано неконституційним словосполучення "дійсної строкової", яке міститься у положеннях ч. 3 ст. 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи". У зв`язку з чим, позивач 20.05.2019 року звернувся до ГУ ПФУ в Херсонській області із заявою про перерахунок пенсії, отримавши відмову від 18.06.2019 року, з посиланням відповідача на не проходження дійсної військової служби під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АEC та не внесення змін до чинного законодавства на підставі рішення Конституційного суду України від 25.04.2019 року. Перерахунок пенсії відповідач провів лише з липня 2019 року, чим порушив положення ч. 4 ст. 45 Закону України "Про обов`язкове державне пенсійне страхування", відповідно до якого перерахунок призначеної пенсії у разі подання відповідної заяви після 15 числа, здійснюється з першого числа наступного місяця, в якому особа звернулася за перерахунком пенсії. Тобто, відповідач протиправно не перерахував ОСОБА_1 пенсію у червні 2019 року. На підставі викладеного, просить задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
31.07.2019 року відповідач надіслав відзив на позовну заяву, в якому не погоджується з вимогами позивача, з огляду на наступне. ОСОБА_1 перебуває на обліку в Білозерському відділі головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області та з 21.12.1999 року отримує пенсію по II группі інвалідності внаслідок захворювання, пов`язаного з виконанням обов`язків військової служби при ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, відповідно до ст. 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у розмірі відшкодування фактичних збитків. 20.05.2019 року позивач звернувся до Головного управління з заявою про перерахунок його пенсії, починаючи з 25.04.2019 року відповідно до ч. 3 ст. 59 Законі України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Листом від 18.06.2019 року за № 389/П-99-1 ОСОБА_1 повідомлено про неможливість перерахунку його пенсії з дати звернення, через відсутність на це законодавчих підстав. Так, відповідач зазначає, що рішенням Конституційного Суду України від 25.04.2019 року № 1-р(ІІ)/2019 визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), словосполучення "дійсної строкової", яке міститься у положеннях ч. 3 ст. 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 року №796-ХІІ зі змінами. На виконання вказаного рішення Конституційного Суду 26.06.2019 року Кабінет Міністрів України постановою № 543 вніс зміни до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", які набрали чинності 1 липня 2019 року. У зв`язку з тим, що позивач проходив строкову військову службу у період з 19.11.1970 року по 24.11.1972 року, право на перерахунок пенсії у нього виникло лише з 01.07.2019 року, що і проведено відповідачем. На підставі викладеного, просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Пунктом 2 ч. 1 ст. 263 КАС України визначено, що суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи, зокрема, щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громад янам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Згідно із ч.ч. 2, 3 ст. 263 КАС України справи, визначені частиною першою цієї статті, суд розглядає у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі. Заявами по суті справи є позов та відзив.
Таким чином, суд розглядає адміністративну справу у письмовому провадженні без повідомлення її учасників.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд встановив наступні обставини.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відповідно до посвідчення (повторного) від 03.05.2019 року Серія НОМЕР_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобільській АЕС у 1986 році, категорії 1, має групу інвалідності ІІ, що також підтверджується посвідченням від 20.09.2010 року Серії НОМЕР_2 .
Відповідно до виписки з військового білету № НОМЕР_4, ОСОБА_1 проходив службу у період з 19.11.1970 року по 24.11.1972 року.
Згідно з записами Трудової книжки ОСОБА_1 №№ 21, 22, останній у період з 24.02.1986 року по 14.11.1986 року працював контролером ВОХР-4 при Суворовському РВВС, звільнений за власним бажанням на підставі ст. 38 КЗпП УРСР.
Зі змісту довідки командира військової частини 44316 від червня 1993 року № 741, довідки командира військової частини Д0100 (раніше 44316) від серпня 1995 року № 202, архівної довідки від 06.06.2006 року № 023900, ОСОБА_1 у складі військової частини 44316 приймав участь у ліквідації наслідків аварії у тридцяти кілометровій зоні ЧАЕС у період з 27.09.1986 року до 11.10.1986 року, виконував роботи на даху 3-го енергоблоку та отримав дозу опромінення 17,15 р. Роботи виконувалися у населених пунктах Припять, Рудня, Вересня.
Відповідно до витягу з акту огляду у МСЕК Серії МСЕ № 010341, ОСОБА_1 безтерміново встановлена ІІ група інвалідності, захворювання пов`язане з виконанням обов`язків військової служби при ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
20.05.2019 року позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок та виплату пенсії, починаючи з 25.04.2019 року, відповідно до ч. 3 ст. 59 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
18.06.2019 року відповідач відмовив ОСОБА_1 у перерахунку пенсії листом № 389/П-99-1, обґрунтувавши відмову тим, що позивач проходив військову службу у період з 19.11.1970 року по 24.11.1972 року, а в період з 24.02.1986 року по 14.11.1986 року працював у відділі позавідомчої охорони при Суворовському РВВС. Відтак, оскільки позивач брав участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи не під час проходження дійсної строкової служби, то відсутні підстави для проведення перерахунку пенсії з 25.04.2019 року виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати відповідно до постанови №851.
Надаючи оцінку правомірності відмови відповідача у перерахунку ОСОБА_1 пенсії, суд вважає за необхідне врахувати наступні обставини та положення законодавства.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 92 Конституції України, виключно законами України визначаються, зокрема, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров`я та створює єдиний порядок визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення визначено Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 року № 796-XII (далі - Закон № 796-XII).
Статтею 1 Закону № 796-XII встановлено цей Закон спрямований на захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та розв`язання пов`язаних з нею проблем медичного і соціального характеру, що виникли внаслідок радіоактивного забруднення території; громадян, які постраждали внаслідок інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, та розв`язання пов`язаних з цим проблем медичного і соціального характеру.
Відповідно до ст. 49 Закону №796-XII пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4, встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров`ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.
Особам, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров`ю, у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України (ст. 50 Закону № 796-XII).
Відповідно до ч. 1 ст. 59 Закону № 796-XII (у редакції від 03.10.2017 року № 231-V) пенсії військовослужбовцям призначаються з їх грошового забезпечення згідно з цим Законом та іншими законодавчими актами. Додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров`ю, призначається відповідно до ст. 51 цього Закону.
Військовослужбовцям пенсії по інвалідності, а членам їх сімей пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи за їх бажанням можуть призначатися на умовах і в порядку, визначених законодавством України для осіб, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, що їх вони дістали при виконанні обов`язків військової служби (службових обов`язків) або відповідно до статті 54 цього Закону (ч. 2 ст. 59 Закону № 796-XII).
Особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб - з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року (ч. 3 ст. 59 Закону № 796-XII).
Особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок чого стали інвалідами, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням цих осіб з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, що був встановлений на час їхнього перебування в зоні відчуження.
Отже, ч. 3 ст. 59 Закону № 796-XII (до внесення змін Законом України від 03.10.2017 № 2148-VІІІ) регулювала порядок обчислення пенсії тільки однієї категорії осіб, а саме: осіб, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок чого стали інвалідами.
Чатиною 1 ст. 67 Закону № 796-ХІІ передбачено, що конкретні розміри всіх доплат, пенсій і компенсацій підвищуються Кабінетом Міністрів України відповідно до зміни індексу вартості життя і зростання мінімальної заробітної плати.
Механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54, 57 і 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" визначається Порядком обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 23.11.2011 року № 1210 (далі - Порядок № 1210).
Пунктом 9-1 Порядку № 1210 (у редакції від 15.11.2017 року) за бажанням осіб, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби та внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за формулою: П=Зс х Кзс х Кв/100% (де П - розмір пенсії; Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, визначається як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки; Кзс - середньомісячний коефіцієнт заробітної плати, який враховується під час обчислення пенсії; Кв - розмір відшкодування фактичних збитків (у відсотках).
У разі зміни розміру мінімальної заробітної плати проводиться перерахунок зазначених пенсій виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.
Суд звертає увагу на те, що 25.04.2019 року Конституційний Суд України ухвалив рішення у справі № 3-14/2019 (402/19, 1737/19) (№1-р(II)/2019), яким визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), словосполучення "дійсної строкової", яке міститься у положеннях частини третьої статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 року № 796-XII зі змінами, за якими визначення розміру відшкодування заподіяної внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС шкоди при обчисленні пенсії виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, поширюються лише на категорію військовослужбовців, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю. Визнане неконституційним словосполучення "дійсної строкової" втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Відповідно до ст. 91 Закону України "Про Конституційний Суд України" від 13.07.2017 року № 2136-VIII, закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.
Отже, починаючи з 25.04.2019 року втратило чинність положення ч. 3 ст. 59 Закону №796-XII щодо участі військовослужбовців у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та військових навчаннях лише під час проходження дійсної строкової служби.
Постановою Кабінету Міністів України від 26.06.2019 року № 543 внесені зміни до п. 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року №1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та абз. 1 п. 9-1 викладений у наступній редакції: "за бажанням військовослужбовців, зокрема військовозобов`язаних, призваних на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження військової служби (військових зборів) і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за формулою:"
У рішенні Конституційного Суду України наголошується, що закріплений у Конституції України обов`язок громадян України потребує поваги, а статус військовослужбовців будь-яких категорій обумовлюється військовою службою, інститут якої надає їм спеціальний статус.
Вирішуючи порушені в конституційних скаргах питання, Конституційний Суд України зазначив, що аналіз положень статей 16, 17 Конституції України дає підстави для висновку, що особи, які під час проходження військової служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, мають спеціальний статус та особливі умови соціального захисту. За Конституцією України посилений соціальний захист вказаних категорій осіб вимагає від держави виконання обов`язку визначати такий обсяг їх соціального забезпечення, який гарантуватиме їм гідні умови життя, а також повне відшкодування заподіяної шкоди.
Конституційний Суд України звернув увагу, що держава може встановлювати певні відмінності щодо рівня соціального захисту вказаних категорій осіб, однак визначені законом відмінності не повинні: допускати жодних невиправданих винятків із конституційного принципу рівності, містити ознак дискримінації при реалізації зазначеними особами права на соціальний захист та порушувати сутність права на соціальний захист, а обґрунтування механізму нарахування соціальних виплат має відбуватись із урахуванням критеріїв пропорційності та справедливості.
Тобто, Конституційний Суд України дійшов висновку, що законодавець не забезпечив певні категорії військовослужбовців, які виконують конституційно значущі функції щодо захисту Вітчизни, особливими умовами соціального захисту, обсяг яких має передбачати гідні умови їх життя й повне відшкодування заподіяної шкоди, чим порушив сутність конституційного права на соціальний захист, конституційні гарантії щодо безумовного забезпечення належного рівня їх соціального захисту.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 6 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Згідно статті 152 Конституції України, закони та інші акти за рішенням Конституційного Суду України визнаються неконституційними повністю чи в окремій частині, якщо вони не відповідають Конституції України або якщо була порушена встановлена Конституцією України процедура їх розгляду, ухвалення або набрання ними чинності.
Закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.
Отже, починаючи з 25.04.2019 року у позивача виникло право на перерахунок пенсії, встановленої ч. 3 ст. 59 Закону № 796-XII на підставі рішення Конституційного Суду України від 25.04.2019 року у справі № 3-14/2019, відтак посилання відповідача на відсутність закріпленого постановою Кабінету Міністів України механізму здійснення вказаного перерахунку не може бути підставою для відмови позивачу у реалізації його права на перерахунок пенсії.
Таким чином, суд вважає протиправною відмову відповідача, викладену у листі від 18.06.2019 року № 389/П-99-1, щодо перерахунку та виплату позивачу пенсії по інвалідності, виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, відповідно до положень ч. 3 ст. 59 Закону № 796-ХІІ.
Зважаючи на приписи ч. 2 ст. 9 КАС України, з метою повного та ефективного захисту прав та інтересів позивача, суд вважає, що належним способом захисту порушених прав ОСОБА_1 є зобов`язання відповідача здійснити з 25.04.2019 року перерахунок та виплату позивачу пенсії по інвалідності, виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, відповідно до положень ч. 3 ст. 59 Закону.
Відповідно до частин 1, 2 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
На виконання цих вимог відповідач, як суб`єкт владних повноважень, не надав суду достатніх доказів, які б спростовували твердження позивача, а відтак не довів правомірності відмови у перерахунку та виплаті позивачу пенсії на підставі ч. 3 ст. 59 Закону № 796-XII, відтак, суд задовольняє позовні вимоги ОСОБА_1 у повному обсязі.
Позивач на підставі п. 10 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" звільнений від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях, громадянин, віднесений до 1 категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 242-246, 250, 255, 263 КАС України, суд, -
вирішив:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (код ЄДРПОУ 21295057, 73005, м. Херсон, вул. 28 Армії, 6), викладену у листі від 18.06.2019 року № 389/П-99-1, щодо перерахунку та виплати ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_3 , АДРЕСА_1 ) пенсії по інвалідності, відповідно до ч. 3 ст. 59 Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (код ЄДРПОУ 21295057, 73005, м. Херсон, вул. 28 Армії, 6) здійснити з 25.04.2019 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_3 , АДРЕСА_1 ) пенсії по інвалідності, виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, відповідно до положень ч. 3 ст. 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" № 796-ХІІ, з урахуванням проведених виплат.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кисильова О.Й.
кат. 112010203