
Справа № 420/3798/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 серпня 2019 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Балан Я.В., розглянувши у порядку письмового провадження, за наявними матеріалами, адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду з позовною заявою звернулась ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, про:
визнання протиправним та скасування рішення Відділу з питань призначення та перерахунку пенсій №9 Управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області №822125 від 06.06.2019 року, про відмову у перерахунку пенсії ОСОБА_1 ;
зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити донарахування та виплату раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 починаючи з 31.05.2018 року, на підставі довідки Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області №849/Г/15-53-05-41 від 17.07.2018 року, згідно всіх складових середнього розміру заробітної плати, з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань у сумі 7836,20 гривень, відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ (у редакції чинній на час виходу на пенсію) виходячи із розрахунку 87%, без обмеження граничного розміру пенсії, без змін базового місяця для нарахування індексації, зі збереженням існуючої фіксованої суми індексації та з урахуванням всіх нарахованих і проведених виплат.
Адміністративний позов мотивовано наступним.
Під час здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 , у довідці виданій податковою інспекцією, помилково, не було зазначено суму матеріальної допомоги на оздоровлення та суми матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, які входили в систему оплати праці державного службовця та на які нараховувався збір на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування. У результаті виявленої помилки, Державною податковою інспекцією було видано уточнену довідку про заробітну плату позивача станом на 01.02.2008 року, для проведення перерахунку пенсії. Проте, Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області, рішенням №822125 від 06.06.2019 року, відмовило у здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_1 , посилаючись на відсутність правових підстав.
На думку ОСОБА_1 , рішення про відмову у проведенні перерахунку пенсії з урахуванням інших виплат - протиправне, оскільки воно суперечить вимогам Законів України «Про державну службу», «Про оплату праці», «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» і суперечить нормам діючого законодавства, порушуючи Конституційні права позивача та право на отримання пенсії у встановленому Законом розмірі.
ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ ТА КЛОПОТАННЯ УЧАСНИКІВ СПРАВИ
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 12 липня 2019 року, вищезгадану позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито спрощене позовне провадження по справі.
06 серпня 2019 року, закрито підготовче засідання по справі та призначено справу до судового розгляду суті.
У судове засідання, призначене на 13 серпня 2019 року, особи, які беруть участь у розгляді справи - не з`явились. Про дату, час та місце розгляду справи належним чином та своєчасно повідомлялись.
06 серпня 2019 року, разом із відповіддю на відзив, від позивача надійшло клопотання про розгляд справи за її відсутності у порядку письмового провадження (вх.№28138/19 від 06.08.2019р.).
Відповідно до ч.4 ст.229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Враховуючи положення ч.9 ст.205 КАС України, та клопотання позивача, розгляд справи здійснено судом без участі сторін у порядку письмового провадження.
Пунктом 10 частини 1 статті 4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів.
У встановлений судом строк, відповідач надав відзив (вх.№27512/19 від 31.07.2019р.) на позовну заяву (а.с.91).
Відзив обґрунтований наступним.
На виконання Постанови Київського районного суду м. Одеси від 04.06.2015 року, Головним управлінням Пенсійного фонду в Одеській області було проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01 жовтня 2014 року, з урахуванням інших видів виплат (матеріальної допомоги), відповідно до Закону України «Про державну службу», у розмірі 87% із суми матеріальної допомоги у розмірі 4807,29 гривень, згідно довідки Державної податкової інспекції у Приморському районі Головного управління Міндоходів в Одеській області №29598/Г/15-53-05-026 від 26.08.2014 року, яка є додатком до довідки Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси №12870/г/05-026, з урахуванням при обчисленні загальної суми пенсії вже встановленої надбавки за вислугу років у розмірі 40% згідно постанови Київського районного суду м. Одеси по справі №2-а-277/10 від 15 червня 2010 року.
На підставі Закону України «Про державну службу» №889-VIII від 10.12.2015 року, втратив чинність Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ від 16.12.1993 року, крім статті 37, що застосовується до осіб, визначених у пунктах 10 і 12 розділу ХІ Закону №889, зокрема втратила чинність ст.37-1 Закону №3723, яка передбачала порядок і умови перерахунку пенсії державним службовцям.
Враховуючи, що Законом України «Про державну службу» №889-VIII від 10.12.2015 року, не передбачено проведення перерахунку пенсії, у тому числі призначених згідно з Законом України «Про державну службу» №3723-ХІІ від 16.12.1993 року, та Постановою Кабінету Міністрів України №1013 від 09.12.2015 року «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» виключено пункт 4 Постанови Кабінету Міністрів №865 від 31.05.2000 року «Про деякі питання вдосконалення, визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії», підстави для видачі довідок про заробітну плату для перерахунку пенсій - відсутні.
У відповіді на відзив (вх.№28138/19 від 06.08.2019р.) позивачем наголошувалося на невірному обчисленні розміру призначеної пенсії у 2015 році, у частині зазначення суми матеріальної допомоги. На думку позивача, питання внесення змін у суму матеріальної допомоги позивача, було повністю у компетенції відповідача та належало вирішити ним безпосередньо. Крім того, зазначалося, що правовідносини щодо пенсійного забезпечення ОСОБА_1 , виникли з 01.03.2006 року, а тому, відповідно, на позивача не можуть розповсюджуватися норми законодавства, які виникли після призначення їй пенсії (а.с.94-95).
ОБСТАВИНИ СПРАВИ ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.52) - радник податкової служби ІІ рангу, працювала на посаді головного податкового ревізора-інспектора У Державній податковій інспекції у Приморському районі м. Одеси.
З 01.03.2006 року, ОСОБА_1 призначена пенсія за віком, у розмірі 87% від суми заробітної плати, у відповідності до ст. 37 Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ від 16.12.1993 року.
Постановою Київського районного суду міста Одеси, по справі №520/14631/14-а від 04.06.2015 року, зокрема, визнано протиправним та скасовано рішення Управління пенсійного фонду України у Київському районі м. Одеси №5969 від 21.10.2014 року, про відмову у призначенні (перерахунку) ОСОБА_1 пенсії з 01 жовтня 2014року, у розмірі 87% матеріальної допомоги, на підставі довідки Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області №29598/Г/15-53-05-026 від 26.08.2014року; зобов`язано Управління Пенсійного фонду України у Київському районі м. Одеси, здійснити ОСОБА_1 перерахунок її пенсії з 01 жовтня 2014року, з урахуванням інших видів виплат (матеріальної допомоги), відповідно до Закону України «Про держану службу», у розмірі 87% із суми матеріальної допомоги - 4 807,29грн., згідно з довідкою Державної податкової інспекції у Приморському районі Головного управління Міндоходів в Одеській області №29598/Г/15-53-05-026 від 26.08.2014 року, яка є додатком до довідки Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси №12870/г/05-026 від 14.03.2008 року, з урахуванням при обчисленні загальної суми пенсії вже встановленої надбавки за вислугу років у розмірі 40%, згідно постанови Київського районного суду м. Одеси по справі №2-а-277/10 від 15 червня 2010 року (а.с.61-64).
Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 05 листопада 2015 року, апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у Київському районі м. Одеси - залишено без задоволення, постанову Київського районного суду м. Одеси від 4 червня 2015 року - залишено без змін.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду по адміністративній справі №815/6937/17 від 31 січня 2018 року, визнано протиправними дії Центрального об`єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі, щодо зміни базового місяця для проведення індексації пенсії ОСОБА_1 з лютого 2008 року по жовтень 2014 року; зобов`язано Центральне об`єднане управління Пенсійного фонду України в м. Одесі продовжити нарахування та виплату сум індексації ОСОБА_1 з жовтня 2014 року, безперервно з наростаючим підсумком, з урахуванням раніше нарахованих та сплачених сум, враховуючи базовим місяцем лютий 2008 року, відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» № 1282-ХІІ від 03.07.1991 року та п.п. 5-1, 10 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1078 від 17.03.2003 року (а.с.65-71).
На підставі вищевказаних рішень суду та довідки №29598/г/15-53-05-026 від 26.08.2014 року (із сумою матеріальної допомоги у розмірі 4807,29 гривень станом на 01.02.2008 року) ОСОБА_1 було проведено донарахування пенсії (а.с.59).
Проте, 17.07.2018 року, Державна податкова інспекція у Приморському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області, надає позивачу уточнену довідку №849/Г/15-53-05-41, згідно якої, сума матеріальної допомоги позивача станом на 01.02.2008 року, становить не 4807,29 гривень, а 7836,20 гривень (а.с.58).
31 травня 2019 року, ОСОБА_1 , звернулась із заявою до Центрального об`єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі (наразі - Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області) з заявою, про проведення перерахунку пенсії на підставі уточненої довідки №849/Г/15-53-05-41 від 17.07.2018 року (а.с.55).
Рішенням №822125 від 06 червня 2019 року, Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області відмовило у перерахунку пенсії ОСОБА_1 , у зв`язку з відсутністю на думку відповідача підстав для проведення перерахунку пенсії згідно наданої довідки №849/Г/15-53-05-41 від 17.07.2018 року (а.с.57).
Вважаючи рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про відмову у проведенні перерахунку пенсії - протиправним, позивач звернулась до суду з даною позовною заявою.
РЕЛЕВАНТНІ ДЖЕРЕЛА ПРАВА ТА ВИСНОВКИ СУДУ
Статтею 33 Закону України «Про державну службу» №3723-XII від 16.12.1993 року (далі - Закон № 3723-XII), у редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу, встановлено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранг, надбавки за вислуги років на державній службі та інших надбавок.
Державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов`язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст. 37 Закону № 3723-XII, у редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу, пенсія державним службовцям призначається у розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначення пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.
Згідно з ч. 2 ст. 37-1 Закону № 3723-XII перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про оплату праці» №108/95-ВР від 24.03.1995 року, заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Статтею 2 вказаного Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.
Відповідно до частини 2 статті 33 Закону України "Про державну службу" №3723-XII від 16.12.1993 року, заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення та допомога для вирішення соціально-побутових питань входили до системи оплати праці державного службовця.
Положення статті 37-1 Закону України "Про державну службу" №3723-XII від 16.12.1993 року (у редакції, чинній на момент призначення позивачу пенсії і до 01 січня 2015 року) передбачали, що в разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв`язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
З 01.01.2015 року, ця норма викладена у новій редакції, відповідно до якої умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України.
За пунктами 4, 5 постанови Кабінету Міністрів України №865 від 31.05.2000 року, «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» (у редакції, чинній до 15.12.2015; далі - постанова №865) у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України «Про державну службу», визначається в такому порядку: 1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку; 2) іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.
Перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення (перерахунку) пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики.
У зв`язку із прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови №1013 від 09.12.2015 року «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» (далі - постанова № 1013) пункт 4 постанови № 865 був виключений, а пункт 5 змінений.
Таким чином, з наведеного слідує, що станом на момент призначення пенсії позивачу, законодавство встановлювало право осіб, яким призначена пенсія згідно із Законом № 3723-ХІІ, на її перерахунок у разі підвищення складових заробітної плати, в тому числі посадового окладу працюючих державних службовців. Водночас станом на день її звернення до управління ПФУ за перерахунком пенсії це питання чинне законодавство не регулювало, оскільки відповідно до 37-1 Закону №3723-ХІІ умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям повинні були, але фактично не визначені Кабінетом Міністрів України.
Враховуючи наведене вище, а також положення частини першої статті 58 Конституції України про зворотну дію законів у часі та статтю 22 Основного Закону України про невичерпність прав і свобод, гарантії і заборону на їх скасування, суд дійшов висновку, що позивач має право на перерахунок пенсії у зв`язку із прийняттям постанови №1013, до якого повинні застосовуватися норми, що визначали умови та порядок перерахунку пенсії на момент її призначення позивачу. Відсутність затверджених Кабінетом Міністрів України порядку та умов перерахунку призначених пенсій державним службовцям не може бути підставою для відмови у перерахунку пенсії.
ОСОБА_1 , має право на перерахунок пенсії з включенням до складу заробітної плати для призначення пенсії сум індексації, матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань на підставі положень статей 33, 37 Закону №3723-ХІІ, статті 66 Закону № 1788-XII та статей 1, 2 Закону №108/95-ВР. Зазначені виплати за час роботи позивач отримувала, з них були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування і, оскільки ці внески були нараховані на всі виплати, отримані позивачем за місцем роботи, у тому числі й «інші виплати», що підтверджується наявною в матеріалах справи довідкою, то у цьому випадку наявні достатні та необхідні правові підстави для врахування сум зазначених виплат при обчисленні пенсії позивача.
Дану правову позицією підтримує Верховний суд України своєю постановою від 20.03.2018 року у справі 357/11011/16-а, зазначивши поміж іншого, що вимоги позивача про перерахунок пенсії підлягають задоволенню не у зв`язку з наявністю законних підстав для перерахунку, які виникли на час подання заяви (підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв`язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом (стаття 371 Закону № 3723-ХІІ, в редакції, чинній на момент призначення позивачу пенсії і до 01.01.2015), а через те, що на час призначення пенсії, в тому числі і державним службовцям, відповідно до частини першої статті 66 Закону № 1788-XII до заробітку для її обчислення не були віднесені всі види оплати праці (виплат, доходу), на які, відповідно до Закону України від 26.06.1997 № 400/97-ВР «Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування», нараховується збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплати, доходу).
Крім того, згідно ч.4 ст.78 КАС України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Суд наголошує, що Постановою Київського районного суду міста Одеси, по справі №520/14631/14-а від 04.06.2015 року, зокрема, визнано протиправним та скасовано рішення Управління пенсійного фонду України у Київському районі м. Одеси №5969 від 21.10.2014 року, про відмову у призначенні (перерахунку) ОСОБА_1 пенсії з 01 жовтня 2014року, у розмірі 87% матеріальної допомоги, на підставі довідки Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області №29598/Г/15-53-05-026 від 26.08.2014року; зобов`язано Управління Пенсійного фонду України у Київському районі м. Одеси, здійснити ОСОБА_1 перерахунок її пенсії з 01 жовтня 2014року, з урахуванням інших видів виплат (матеріальної допомоги), відповідно до Закону України «Про держану службу», у розмірі 87% із суми матеріальної допомоги - 4 807,29грн., згідно з довідкою Державної податкової інспекції у Приморському районі Головного управління Міндоходів в Одеській області №29598/Г/15-53-05-026 від 26.08.2014 року, яка є додатком до довідки Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси №12870/г/05-026 від 14.03.2008 року, з урахуванням при обчисленні загальної суми пенсії вже встановленої надбавки за вислугу років у розмірі 40%, згідно постанови Київського районного суду м. Одеси по справі №2-а-277/10 від 15 червня 2010 року.
Проте, оскільки, Державною податковою інспекцією у Приморському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області, було надано ОСОБА_1 , уточнену довідку №849/Г/15-53-05-41, згідно якої, сума матеріальної допомоги позивача станом на 01.02.2008 року, становить не 4807,29 гривень, а 7836,20 гривень, суд дійшов висновку, що позивач має право на перерахунок пенсії згідно довідки №849/Г/15-53-05-41 від 17.07.2018 року, а відмова Головного управління Пенсійного фонду України №822125 від 06 червня 2019 року - є протиправною.
За приписами частини 5 статті 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
При вирішенні даної справи судом враховано правову позицію в аналогічних правовідносинах, викладену у постанові Верховного Суду по справі №464/5474/17 від 18 липня 2019 року.
Відповідно до частини 1 статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості
Згідно з частиною1 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу
Відповідно до частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд зазначає, що відповідач як суб`єкт владних повноважень не довів правомірність своїх дій. Натомість, позивачем доведено та підтверджено належними доказами обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Згідно ст.17 Закону України «Про виконання рішень і застосування практики Європейського Суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію і практику Суду як джерело права.
Так, у п.29 Рішення Європейського суду з прав людини від 09.12.1994р. Справа «РуїзТоріха проти Іспанії» (серія А, №303А) Суд повторює, що згідно з його установленою практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтованості рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення.
Таким чином, на підставі ст. 8 КАС України, згідно якої усі учасники адміністративного процесу є рівними та ст. 9 КАС України, згідно якої розгляд і вирішення справ у адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, з`ясувавши обставини у справі, перевіривши всі доводи і заперечення сторін та надавши правову оцінку наданим доказам, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню.
Розподіл судових витрат.
Відповідно до ч. 1 ст. 143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
Згідно з частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Судом встановлено, що під час подання позовної заяви, ОСОБА_1 було сплачено судовий збір у розмірі 768,40 гривень, згідно квитанції №0.0.1392473706.1 від 25 червня 2019 року, який підлягає відшкодуванню.
Керуючись статтями 2, 6-10, 77, 90, 139, 250, 251, 255, 257, 258, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (65012, м. Одеса, вул. Канатна 83, код ЄДРПОУ 20987385), про визнання протиправним та скасування рішення Відділу з питань призначення та перерахунку пенсій №9 Управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області №822125 від 06.06.2019 року, про відмову у перерахунку пенсії ОСОБА_1 ; зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити донарахування та виплату раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 починаючи з 31.05.2018 року, на підставі довідки Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області №849/Г/15-53-05-41 від 17.07.2018 року, згідно всіх складових середнього розміру заробітної плати, з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань у сумі 7836,20 гривень, відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ (у редакції чинній на час виходу на пенсію) виходячи із розрахунку 87%, без обмеження граничного розміру пенсії (раніше призначена Київським районним судом м. Одеси №520/14631/14-а від 04.06.2015 року, сума матеріальної допомоги 4807,29 гривень згідно довідки ДПІ у Приморському районі м. Одеси №29598/Г/15-53-05-026), без змін базового місяця для нарахування індексації, зі збереженням існуючої фіксованої суми індексації, згідно рішення Одеського окружного адміністративного суду №815/6937/17 від 31.01.2018 року, та з урахуванням всіх нарахованих і проведених виплат - задовольнити.
Рішення Відділу з питань призначення та перерахунку пенсій №9 Управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області №822125 від 06.06.2019 року, про відмову у перерахунку пенсії ОСОБА_1 - визнати протиправним та скасувати.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385) здійснити донарахування та виплату раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ) починаючи з 31.05.2018 року, на підставі довідки Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області №849/Г/15-53-05-41 від 17.07.2018 року, згідно всіх складових середнього розміру заробітної плати, з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань у сумі 7836,20 гривень, відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ (у редакції чинній на час виходу на пенсію) виходячи із розрахунку 87%, без обмеження граничного розміру пенсії (раніше призначена Київським районним судом м. Одеси №520/14631/14-а від 04.06.2015 року, сума матеріальної допомоги 4807,29 гривень згідно довідки ДПІ у Приморському районі м. Одеси №29598/Г/15-53-05-026), без змін базового місяця для нарахування індексації, зі збереженням існуючої фіксованої суми індексації, згідно рішення Одеського окружного адміністративного суду №815/6937/17 від 31.01.2018 року, та з урахуванням всіх нарахованих і проведених виплат.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385) на користь ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ) понесені судові витрати у розмірі 768,40 гривень (сімсот шістдесят вісім гривень сорок копійок) гривень.
Рішення набирає законної сили згідно статті 255 КАС України - після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду згідно статті 295 КАС України подається до П`ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційні скарги подаються учасниками справи через Одеський окружний адміністративний суд.
Суддя Балан Я.В.
.