Постанова № 8356545, 19.02.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
19.02.2010
Номер справи
2а-15096/09/2670
Номер документу
8356545
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

19 лютого 2010 року 10:46 № 2а-15096/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Вєкуа Н.Г. при секретарі судового засідання Руденко О.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва

до Приватного підприємства «НІКА ПЛАСТ»

третя особа Дніпровська районна у м. Києві державна адміністрація

про припинення юридичної особи

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач звернувся з позовом про припинення юридичної особи Приватного підприємства «НІКА ПЛАСТ»(код ЄДРПОУ - 35083384).

Ухвалою суду від 04.12.09р. відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду у судовому засіданні на 11.01.2010 р.

В судові засідання з’явися представник позивача, позов підтримав, просив припинити юридичну особу Приватне підприємство «НІКА ПЛАСТ»(далі –ПП «НІКА ПЛАСТ»), у зв’язку із порушенням ним ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування в Україні»№1251 ХІІ від 25.06.1991р. (далі –Закон №1251), а саме: не подання з 19.10.2007 р. звітності до органів державної податкової служби (далі –ОДПС) у відповідності до чинного законодавства.

В судове засідання 11.01.2010р. з’явилася засновник ПП «НІКА ПЛАСТ»- ОСОБА_1, проти позову заперечила, пояснивши, що вона знаходилася у декретній відпустці та має намір, після її закінчення, продовжувати підприємницьку діяльність.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд, -

В С Т А Н О В И В:

Приватне підприємство «НІКА ПЛАСТ»зареєстроване Дніпровською районною у м. Києві державною адміністрацією 16.05.2007р., реєстраційний номер –1 067 102 0000 -11050, за адресою: 02154, м. Київ, вул. Ентузіастів, 9, кв. 88, м. Київ, засновник –ОСОБА_1, та взято на облік в ДПІ Дніпровського району м. Києва з 17.05.2007р., код ЄДРПОУ –35083384.

Відповідно до довідки позивача (знаходиться в матеріалах справи), відповідач з 19.10.2007р. (більше одного року) не подає податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності у відповідності до законодавства України, заборгованості перед бюджетом не має.

Представником позивача під час судового розгляду зазначено, що виходячи з п. 2 ст. 9 Закону України №1251, платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Частиною 1 статті 247 Господарського кодексу України, встановлено, що у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації.

Відповідно до ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»від 15.05.2003 р. № 755-IV, підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є: неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Враховуючи викладене, представник позивача наполягав на припиненні діяльності юридичної особи ПП «НІКА ПЛАСТ».

ОСОБА_1 та представник відповідача проти позову заперечили, пояснили, що ОСОБА_1 має намір здійснювати підприємницьку діяльність, звіти про свою діяльність до органу ДПС подавати мала намір, однак, вони не були прийняті співробітником органу ДПС.

Представником відповідача зазначено, що з IV кварталу 2007 р. ПП «НІКА ПЛАСТ»призупинило здійснення виробництва, в зв'язку з вагітністю та пологами засновника та керівника підприємства ОСОБА_1 Представником підприємства було подано до Державної податкової інспекції Дніпровського районну м. Києва бухгалтерські звіти з нульовими показниками. Але, даний звіт не був прийнятий посадовою особою Державної податкової інспекції Дніпровського районну м. Києва, який зауважив, що якщо підприємство не здійснює виробничу діяльність й відповідно має нульові показники, то в такому разі такі звіти до Державної податкової інспекції не подаються. На цій підставі представником ПП „НІКА ПЛАСТ" не подавались відповідні декларації та бухгалтерські звіти, щодо ведення підприємницької діяльності ПП „НІКА ПЛАСТ".

У відповідності до п. 4 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу»№509, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право запрошувати платників податків або їх представників для перевірки правильності нарахування та своєчасності сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) такими платниками податків. Письмові повідомлення про такі запрошення направляються не пізніше ніж за десять робочих днів до дня запрошення рекомендованими листами, в яких зазначаються підстави запрошення, дата і час, на які запрошується платник податків (посадова особа платника податків).

В матеріалах справи міститься лист ДПІ у Дніпровському районі м. Києва від 04.02.2008р. №1878/10/15-105, яким ОСОБА_1 запрошено для проведення перевірки. Однак, вказане запрошення ОСОБА_1 отримане не було, доказів зворотнього позивачем суду не надано.

Відповідно п. 1 ст. 9 Закону №1251, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами.

Статтею 238 Господарського Кодексу України встановлено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

В матеріалах справи міститься доказ того, що відповідачем було усунуто вчинені ним порушення законодавства, а саме: до Державної податкової інспекції Дніпровського районну м. Києва було надіслано всі бухгалтерські звіти про що свідчить зворотне поштове повідомлення від 25.01.2010 р. та опис-вкладення.

Обставини справи свідчать про те, що відповідач недбало поставився до здійснення своїх обов'язків, які виникли у нього в результаті діяльності юридичної особи.

Серед критеріїв (принципів), які повинні застосовуватись суб’єктом владних повноважень при здійсненні ними дій та якими керується адміністративний суд, є принцип пропорційності (адекватності). Метою дотримання цього принципу є досягнення розумного балансу між публічними інтересами та інтересами конкретної особи. Принцип пропорційності, зокрема, передбачає, що несприятливі наслідки для прав, свобод та інтересів особи внаслідок дій суб’єкта владних повноважень, мають бути значно меншими від тієї шкоди, яка б могла настати за відсутності такого рішення.

Критерій обґрунтованості вимагає від суб’єкта владних повноважень враховувати як обставини, на обов’язковість яких вказує закон, так і інші обставини, що мають значення у кожній конкретній ситуації.

За таких обставин, суду приходить до висновку про відмову в задоволенні позовних вимог, та вважає за доцільне зазначати, що у позивача існує право застосувати до відповідача адміністративно-господарську санкцію у вигляді штрафу за кожне неподання до органу ДПС документів податкової звітності

У відповідності до ст. 241 Господарського Кодексу України, адміністративно-господарський штраф - це грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності. Перелік порушень, за які з суб'єкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про необхідність відмовити в задоволенні позову.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст.2, 160-163, 186 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. В задоволенні позову відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Н.Г. Вєкуа

Дата складення та підписання постанови в повному обсязі –24.02.2010р.