Постанова № 8354621, 16.06.2009, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.06.2009
Номер справи
2-а-5363/09/2270/3
Номер документу
8354621
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 2-а-5363/09/2270/3

ПОСТАНОВА

Іменем України

16 червня 2009 рокуХмельницький окружний адміністративний суд

в складі:

головуючого - суддіКоваля Р.Й.,

при секретаріБаєві С.М.,

за участі представника позивача Герасимчук О.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у м. Хмельницькому адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Полонському районі Хмельницької області до відкритого акціонерного товариства «Полонський гірничий комбінат», м.Полонне Хмельницької області, про стягнення заборгованості зі сплати податку з доходів фізичних осіб в розмірі 310000 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Позивач державна податкова інспекція у Полонському районі в поданому адміністративному позові зазначила, що відповідач зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності та перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Полонському районі Хмельницької області як платник податків і зборів (обов'язкових платежів), які відповідно до ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» зобов'язаний сплачувати у встановлені законом терміни. В порушення вимог п.п. 8.1.2 статті 8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» відповідач свої зобов'язання як платника податку не виконує, що виявилось у неперерахуванні податку з доходів фізичних осіб до бюджету при виплаті заробітної плати на суму 310000 грн. за період з 1 квітня 2008 року по 22 травня 2009 року, тому просить стягнути зазначену суму з відповідача на свою користь.

В судовому засіданні представник позивача підтримала заявлені вимоги, підтвердила зазначені в позовній заяві обставини. Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст.ст. 9, 14, 15 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Також згідно п.п. 3.2.1 та 3.2.2 п.3.2 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені. На кошти зазначеного бюджетного фонду не може бути накладено стягнення за причинами, відмінними від стягнення такого податку, збору (обов'язкового платежу).

Як було встановлено судом, що випливає із пояснень представника позивача, наявних в матеріалах справи довідки з ЄДРПОУ, податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум отриманого з них податку, відповідач є платником податків, зборів та обов'язкових платежів, а отже, зобов'язаний нараховувати, утримувати та сплачувати податки до бюджету, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам, а також нести відповідальність за порушення норм податкового законодавства України.

Згідно розрахунків по формі 1-ДФ та акту взаємозвірки розрахунків по податку з доходів фізичних осіб з 1 липня 2008 року по 22 травня 2009 року, встановлене порушення відповідачем вимог п. п. 3.4, 3.5 статті 3, п. 9.10.2, 9.10.3 п. 9.10 статті 9, п. п. 8.1.2 п. 8.1 статті 8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», що виявилось у неперерахуванні податку з доходів фізичних осіб до бюджету при виплаті заробітної плати на суму 310000 грн., які слід стягнути з відповідача на користь позивача.

Суд вважає, що розмір заборгованості з податку з доходів фізичних осіб, який підлягає стягненню, визначений у відповідності з вимогами Законів України «Про податок з доходів фізичних осіб», у п.п. а, б п. 19.2 якого зазначено, що особи, які відповідно до цього Закону мають статус податкових агентів, зобов'язані: своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок; надавати у строки, встановлені законом для податкового кварталу, якщо інше не визначено нормами цього Закону, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також сум утриманого з них податку податковому органу за місцем свого розташування. Відповідно до пп. 8.1.2 п. 8.1 ст. 8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.

Всупереч зазначеним нормам відповідачем податок з доходів фізичних осіб до бюджету не перераховувався, внаслідок чого утворилась вищезазначена заборгованість. Зважаючи на вищевикладене, суд вважає, що вимоги позивача обґрунтовані, доведені наявними у матеріалах справи доказами, у зв'язку з чим підлягають задоволенню у повному обсязі.

Враховуючи вищевикладене, на підставі ст.ст. 9, 14, 15 Закону України «Про систему оподаткування», п. п. 3.4, 3.5 статті 3, п. 9.10.2, 9.10.3 п. 9.10 статті 9, п. п. 8.1.2 п. 8.1 статті 8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», п.п. 3.2.1 та 3.2.2 п.3.2 ст. 3, п. п. 16.4.1 п.16.4 ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», керуючись ст.ст. 7 - 12, 17, 18, 70, 71, 86, 99, 100, 158 - 163, 186, 254 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов державної податкової інспекції у Полонському районі задовільнити.

Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Полонський гірничий комбінат», м.Полонне Хмельницької області, (код ЄДРПОУ 05471879) на користь державної податкової інспекції у Полонському районі Хмельницької області (р/р 35218005000443) заборгованість зі сплати податку з доходів фізичних осіб в сумі 310000 (триста десять тисяч) грн.

Про апеляційне оскарження постанови суду може бути подана заява до Львівського апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Протягом двадцяти днів після подання такої заяви може бути подана апеляційна скарга на постанову суду з одночасним надсиланням її копії до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання такої заяви, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.