Ухвала суду № 83545385, 09.08.2019, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.08.2019
Номер справи
640/10161/19
Номер документу
83545385
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

09 серпня 2019 року м. Київ № 640/10161/19

Суддя Київського окружного адміністративного суду Басай О.В., розглянувши позовну заяву Головного управління Пенсійного фонду України Київської області до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві про оскарження постанови про накладення штрафу,-

в с т а н о в и в:

Головне управління Пенсійного фонду України Київської області звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві, в якому просить визнати протиправною та скасувати постанову Відділу примусового виконання рішень про накладення штрафу від 17.05.2019 у виконавчому провадженні № 57790784.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу строк для усунення її недоліків.

Окружний адміністративний суд міста Києва 01.07.2019 постановив ухвалу про передачу даної адміністративної справи за підсудністю до Київського окружного адміністративного суду.

До Київського окружного адміністративного суду дана адміністративна справа надійшла 05.08.2019 та за наслідками автоматичного розподілу справи між суддями передана на розгляд судді Басаю О.В.

Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

З`ясовуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за даним адміністративним позовом, суд зазначає наступне.

Згідно ч.ч. 1, 5 ст. 160 КАС України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

В позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів – зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Відповідно до ч. 4 ст. 161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази – позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суд приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вказаним вимогам закону.

Так, зі змісту позовної заяви слідує, що позивач звернувся до суду з метою оскарження протиправної, на його думку, постанови Відділу примусового виконання рішень про накладення штрафу від 17.05.2019 у виконавчому провадженні № 57790784.

Позивач стверджує, що виконавче провадження № 57790784 відкрито на підставі виконавчого листа, виданого Київським окружним адміністративним судом 10.12.2018 у справі № 810/1269/18.

Проте, до позовної заяви не додано копії вказаного виконавчого листа.

Крім того, до позовної заяви не додано жодного документу на підтвердження доводів про проведення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 .

Також до позовної заяви не додано зазначених у переліку додатків документів, а саме: копії листа Головного управління Пенсійного фонду у Київській області від 10.12.2018 № 11476/07-01 з додатками, копії постанови про відкриття виконавчого провадження від 28.11.2018, копії постанови про накладення штрафу від 17.05.2019 № 57790784.

Отже, позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України.

Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Зазначені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, у зв`язку з чим суд, враховуючи положення статті 169 КАС, вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та встановити десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви.

Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надання суду у десятиденний термін з дня отримання копії даної ухвали:

- копії листа Головного управління Пенсійного фонду у Київській області від 10.12.2018 № 11476/07-01 з додатками,

- копії постанови про відкриття виконавчого провадження від 28.11.2018,

- копії постанови про накладення штрафу від 17.05.2019 № 57790784

- копії виконавчого листа, виданого Київським окружним адміністративним судом 10.12.2018 у справі № 810/1269/18.

Також ч. 3 ст. 161 КАС України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом (ч. 2 ст. 132 КАС України).

Положеннями абз. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України від 08.07.2011 №3674-VI «Про судовий збір» (далі – Закон №3674-VI) визначено, що судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Частинами 1, 2 ст. 9 Закону № 3674-VI встановлено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Згідно з листом Державної судової адміністрації України від 14.09.2018 №6-17517/18 про забезпечення заходів контролю за надходженням та поверненням судового збору, керівникам апаратів судів у разі передачі матеріалів справи на розгляд іншому суду в супровідному листі слід повідомляти про зарахування (не зарахування) судового збору та додавати, за наявності, завірену канцелярією суду копію виписки про підтвердження зарахування коштів. Також необхідно повідомляти про наявність (відсутність) Подання про повернення коштів судового збору за платіжними документами, що знаходяться у справі.

Суд встановив, що звертаючись до Окружного адміністративного суду міста Києва з даним позовом, Головне управління Пенсійного фонду України Київської області сплатило судовий збір у сумі 1 921,00 грн. відповідно до платіжного доручення від 20.06.2019 № 203.

З огляду на зазначене, суд вважає за необхідне зобов`язати керівника апарату Окружного адміністративного суду міста Києва повідомити Київський окружний адміністративний суд про зарахування (не зарахування) судового збору у сумі 1 921,00 грн. відповідно до платіжного доручення від 20.06.2019 № 203, та надати засвідчену копію виписки про підтвердження зарахування таких коштів до спеціального фонду державного бюджету України, а також, повідомити про наявність (відсутність) подання про повернення коштів судового збору за вказаним платіжним документом.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 243, 248, 256 КАС, суд,-

у х в а л и в:

Залишити без руху позовну заяву Головного управління Пенсійного фонду України Київської області до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві про оскарження постанови про накладення штрафу.

Встановити позивачу десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви, зазначених у мотивувальній частині ухвали.

Роз`яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Зобов`язати керівника апарату Окружного адміністративного суду міста Києва повідомити Київський окружний адміністративний суд про зарахування (не зарахування) судового збору у сумі 1 921,00 грн. відповідно до платіжного доручення від 20.06.2019 № 203, та надати засвідчену копію виписки про підтвердження зарахування таких коштів до спеціального фонду державного бюджету України, а також, повідомити про наявність (відсутність) подання про повернення коштів судового збору за вказаним платіжним документом.

Копію ухвали надіслати позивачу та керівнику апарату Окружного адміністративного суду міста Києва.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Басай О.В.