Рішення № 8352664, 15.02.2010, Господарський суд м. Києва

Дата ухвалення
15.02.2010
Номер справи
35/231-46/28
Номер документу
8352664
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 35/231-46/2815.02.10

За позовомТовариства з обмеженою відповідальністю “УЗИН Транс”

До Фонду державного майна України

Проспонукання до укладення договору оренди

Суддя Омельченко Л.В.

Представники:

Від позивачаТимошенко В.М.представник за довіреністю від 18.12.2009 р. № 18/12/09

Від відповідача не зявився 15.02.2010 р. у судовому засіданні за згодою присутнього представника позивача судом оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Рішенням Господарського суду міста Києва від 15.05.2009 р., залишеним без змін постановою Вищого господарського суду України від 29.07.2009 р. у справі № 35/231 задоволено позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю “УЗИН ТРАНС” до Фонду державного майна України про спонукання до укладення в запропонованій позивачем редакції договору оренди державного майна, а саме: приміщення аварійної енергетики площею 9,7 кв.м (інв. № 169), вартове приміщення для штабу площею 59,5 кв.м. (інв. № 82), будівля для цеху ДАРМ площею 109,6 кв.м. (інв. № 263), лабораторія авіадвигунів площею 194,6 кв.м. (інв. № 259), будівля регламентних робіт ДАРМ площею 60,3 кв.м. (інв. № 208), будівля аварійної енергетики площею 9,1 кв.м. (інв. № 170), тверде бетонне покриття (інв. № 1 (залишки ШВПС) секція в, секція г, що розташоване за адресою: Київська область, Білоцерківський район, м. Узин, вул. Гагаріна, 1-а.

Постановою Верховного суду України від 03.11.2009 р. рішення Господарського суду міста Києва від 15.05.2009 р. та постанову Вищого господарського суду України від 29.07.2009 р. у справі № 35/231 скасовано, справу передано на новий розгляд до суду першої інстанції.

Згідно з резолюцією голови Господарського суду міста Києва Саранюка В.І. справу № 35/231 передано на новий розгляд судді Омельченку Л.В.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 30.11.2009 р. справу № 35/231 прийнято до свого провадження суддею Омельченком Л.В. з присвоєнням № 35/231-46/28, призначено до розгляду на 21.12.2009 р. та зобовязано сторін надати документи і докази, необхідні для вирішення спору.

21.12.2009 р. розгляд справи було відкладено на 18.01.2010 р. у звязку з неналежним виконання сторонами вимог ухвали суду від 30.11.2009 р. в частині подання витребуваних документів та доказів.

Ухвалою від 18.01.2010 р. за клопотанням позивача та у звязку з неявкою його представника розгляд справи було відкладено на 25.01.2010 р.

У судовому засіданні, призначеному на 25.01.2010 р. судом було заслухано пояснення представників сторін по суті спору, продовжено строк його вирішення спору за їх сумісним клопотанням та оголошено перерву у засіданні до 15.02.2010 р.

15.02.2010 р. відповідач уповноваженого представника в судове засідання не направив, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання (розписка про оголошення перерви в матеріалах справи).

Зважаючи на те, що у попередніх судових засіданнях представник відповідача неодноразово оголошував усні заперечення проти позову, суд вважає за можливе розглянути справу по суті за відсутності представника Фонду державного майна України, обізнаного про дату, час і місце судового засідання.

Представник позивача підтримав заявлені вимоги та просив позов задовольнити, посилаючись на порушення відповідачем субєктивного права Товариства з обмеженою відповідальністю “УЗИН Транс” на отримання в оренду майна, відповідно до конкурсу, в якому позивач був визнаний переможцем. Як слідує з позовної заяви та пояснень представника, таке порушення виявилося у тому, що відповідач не уклав з позивачем договір оренди нерухомого майна у передбачені законодавством строки і формі.

Відповідач не надав письмових пояснень на виконання вимог ухвал суду у справі № 35/231-46/28, а його представник у судовому засіданні пояснив, що такі пояснення не надаватимуться. По суті заявлених вимог представник відповідача надав усні заперечення, мотивовані правомірністю дій Фонду державного майна України щодо не укладення з позивачем договору оренди нерухомого майна за результатами проведеного конкурсу, де переможцем було визнано Товариство з обмеженою відповідальністю “УЗИН Транс”.

Дослідивши матеріали справи, оглянувши оригінали копій документів, що знаходяться у матеріалах справи, заслухавши пояснення представників, всебічно і повно зясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.09.2005 р. № 393-р до сфери управління Управління державної охорони України було передано майно аеродромно-технічного комплексу “Авіаційна база “Узин” за переліком згідно з додатком (копія в матеріалах справи).

Матеріали справи містять лист Управління державної служби охорони № 17/1172 за серпень 2008 року, в якому вказується, що на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 07.05.2008 р. № 24515/2/1-08 Управлінням, з метою використання колишнього авіаційно-майнового комплексу “Узин”, створено Державне підприємство “Український центр підготовки охоронців”, на баланс якого передано майно згідно з додатком. Як слідує з наявних у справі доказів, на баланс новоствореного підприємства була передана частина майна, отриманого Управлінням державної служби охорони України в управління згідно з розпорядженням від 12.09.2005 р. № 393-р.

У серпні та листопаді 2008 року Управління державної служби охорони зверталося до Фонду державного майна України з проханням розглянути можливість проведення конкурсу на право оренди державного майна колишнього авіаційно-майнового комплексу “Узин” з метою додаткового фінансування і можливості спільного використання з орендарями. Разом з такими зверненнями Управління державної служби охорони також надало відповідачеві висновок про відсутність заборони пропонованих обєктів до оренди.

Відповідно до ст. 9 Закону України “Про оренду державного та комунального майна” порядок проведення конкурсу визначається: Фондом державного майна України - для об'єктів, що перебувають у державній власності; органами, визначеними Верховною Радою Автономної Республіки Крим, - для об'єктів, що належать Автономній Республіці Крим; органами місцевого самоврядування - для об'єктів, що перебувають у комунальній власності.

Порядок проведення конкурсів на право оренди державного майна затверджений наказом Фонду державного майна України від 13.10.2004 р. № 2149.

Відповідно до п. 18 Порядку проведення конкурсу на право оренди державного майна конкурс проводиться в один етап, на якому визначається переможець згідно з умовами конкурсу та зобов'язаннями учасника. До умов договору оренди включаються орендна плата в розмірі, запропонованому переможцем конкурсу, та інші пропозиції переможця конкурсу.

12.12.2008 р. Фонд державного майна України, враховуючи звернення Управління державної служби охорони України, видав наказ № 1493 про проведення конкурсу на право оренди державного майна, розташованого за адресою: Київська обл., Білоцерківський район, м. Узин, вул. Гагаріна, 1-а, що знаходиться на балансі Державного підприємства “Український центр підготовки охоронців” відповідно до пропонованого переліку, а саме: приміщення аварійної енергетики площею 9,7 кв. м (інв. № 169), вартове приміщення для штабу площею 59,5 кв. м (інв. № 82). будівля для цеху ДАРМ площею 109,6 кв. м (інв. № 263), лабораторія авіадвигунів площею 194,6 кв. м (інв. № 259), будівля регламентних робіт ДАРМ площею 60,3 кв. м (інв. № 208), будівля аварійної енергетики площею 9,1 кв. м (інв. № 170), тверде бетонне покриття (інв. № 1 (залишки ШВПС) секція в, секція г.

Як вбачається з матеріалів справи, перелічені обєкти державного майна, щодо яких відповідачем був оголошений конкурс на право оренди, були включені до переліку майна, що передане в управління Управління державної охорони України згідно з додатком до розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.09.2005 р. № 393-р., а потім на баланс спеціально створеного Державного підприємства “Український центр підготовки охоронців”.

17.12.2008 р. відбулося засідання конкурсної комісії Фонду державного майна на право оренди вищевказаного державного нерухомого майна, на якому було встановлені критерії для визначення переможця у конкурсі, стартову орендну плату та умови конкурсу.

24.12.2008 р. в офіційному виданні “Відомості приватизації” № 50 (541) від 24.12.2008 р. було розміщено оголошення про проведення відповідачем конкурсу на право оренди нерухомого державного майна, що розташоване за адресою: Київська область, Білоцерківський район, м. Узин, вул. Гагаріна, 1-а (перелік майна відповідає переліку за наказом відповідача від 12.12.2008 р. № 1493).

Засідання конкурсної комісії по визначенню переможця конкурсу на право оренди майна відбулося 16.01.2009 р.

Відповідно до вимог чинного законодавства України результати проведеного конкурсу були опубліковані в газеті “Відомості приватизації” № 3 (545) від 28.01.2009 р.

За результатами проведеного конкурсу та опублікованою інформацією, а також відповідно до наказу Фонду державного майна України № 60 від 20.01.2009 р. переможцем конкурсу було визначено Товариство з обмеженою відповідальністю “Узин Транс”.

Згідно з ч. 3 п. 7 ст. 9 Закону України “Про оренду державного та комунального майна” у разі проведення конкурсу орендодавець надсилає копії проекту договору та інших матеріалів відповідним органам, зазначеним у частині другій цієї статті, у пятиденний термін після дати затвердження результатів конкурсу.

Відповідно до п. 32 Порядку проведення конкурсу на право оренди державного майна орендодавець протягом 15 днів після дати затвердження ним результатів конкурсу направляє переможцю конкурсу проект договору оренди. Переможець конкурсу після отримання проекту договору протягом 5 робочих днів повертає орендодавцю підписаний проект договору оренди. До умов договору оренди включається орендна плата, запропонована переможцем конкурсу та інші пропозиції переможця конкурсу.

Листом від 04.02.2009 р. № 10-16-1491 відповідач сповістив позивача про результати конкурсу, повідомив, що з Товариством з обмеженою відповідальністю “Узин Транс” буде укладено договір оренди державного майна та надіслав для підписання проект договору та акт його приймання-передачі, а також зазначив, що позивач повинен забезпечити здійснення нотаріального посвідчення та державну реєстрації даного договору за рахунок власних коштів.

У відповідь на звернення відповідача від 04.02.2009 р. № 10-16-1491 позивач склав лист від 25.02.2009 р., в якому повторно звернувся до Фонду державного майна України з пропозицією призначити дату і час укладення та нотаріального посвідчення договору оренди державного майна, а також зазначив, що бере на себе зобовязання забезпечити здійснення нотаріального посвідчення та державної реєстрації такого договору за власний рахунок.

Листом від 04.03.2009 р. № 10-16-2955 відповідач повідомив позивача про зупинення укладення договорів оренди спірного державного майна відповідно до доручення Премєр-міністра України від 19.02.2009 р. № 4011/1/1-09 та виданого Фондом державного майна України наказу від 27.03.2009 р. № 315.

Не погоджуючись з діями відповідача щодо зупинення укладення договору (фактичною відмовою відповідача від укладення договору), яка суперечить чинному законодавству, позивач звернувся до суду з позовом про спонукання відповідача до його укладення.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін та врахувавши вказівки, вміщені у постанові Верховного суду України від 03.11.2009 р. № 35/231, суд вважає заявлені вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, зважаючи на наступне.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 20 Закону України “Про Кабінет Міністрів України” до основних повноважень Уряду України віднесено, зокрема, здійснення відповідно до закону управління об'єктами державної власності, у тому числі корпоративними правами, делегування в установленому законом порядку окремих повноважень щодо управління зазначеними об'єктами міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, місцевим державним адміністраціям та відповідним суб'єктам господарювання; забезпечення розроблення і виконання державних програм приватизації; подання Верховній Раді України пропозицій стосовно визначення переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України “Про управління обєктами державної власності” Кабінет Міністрів України є суб'єктом управління, що визначає об'єкти управління державної власності, стосовно яких виконує функції з управління, а також об'єкти управління державної власності, повноваження з управління якими передаються іншим суб'єктам управління, визначеним цим Законом.

Як вказувалося вище, майно аеродромно-технічного комплексу “Авіаційна база “Узин” було передано в управління Управління державної охорони України Кабінетом Міністрів України за розпорядженням від 12.09.2005 р. № 393-р., тобто відповідно до діючих законодавчих вимог. Балансоутримувачем майна, щодо якого сторони у справі мали укласти договір оренди (приміщення аварійної енергетики площею 9,7 кв. м (інв. № 169), вартове приміщення для штабу площею 59,5 кв. м (інв. № 82). будівля для цеху ДАРМ площею 109,6 кв. м (інв. № 263), лабораторія авіадвигунів площею 194,6 кв. м (інв. № 259), будівля регламентних робіт ДАРМ площею 60,3 кв. м (інв. № 208), будівля аварійної енергетики площею 9,1 кв. м (інв. № 170), тверде бетонне покриття (інв. № 1 (залишки ШВПС) секція в, секція г), є Державне підприємство “Український центр підготовки охоронців”.

Згідно з п. 1 та п. 2 Тимчасового положення про Фонд державного майна України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 07.07.1992 р. № 2558-ХІІ, Фонд державного майна України є державним органом, який здійснює державну політику в сфері приватизації державного майна, виступає орендодавцем майнових комплексів, що є загальнодержавною власністю. Фонд у своїй діяльності підпорядкований і підзвітний Верховній Раді України. У своїй діяльності Фонд керується Конституцією і законодавчими актами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а також цим Положенням.

Статтею 5 Закону України “Про оренду державного та комунального майна” орендодавцями визнаються Фонд державного майна України, його регіональні відділення та представництва - щодо цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, а також майна, що не увійшло до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації), що є державною власністю, крім майна, що належить до майнового комплексу Національної академії наук України та галузевих академій наук, а також майна, що належить вищим навчальним закладам та/або науковим установам, що надається в оренду партнерам наукових парків; органи, уповноважені Верховною Радою Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування управляти майном, - щодо цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, яке відповідно належить Автономній Республіці Крим або перебуває у комунальній власності, а також підприємства - щодо окремого індивідуально визначеного майна та нерухомого майна, загальна площа яких не перевищує 200 кв. м на одне підприємство, а з дозволу органів, зазначених в абзацах другому та третьому цієї статті, - також щодо структурних підрозділів підприємств (філій, цехів, дільниць) та нерухомого майна, що перевищує площу 200 кв. м. Виходячи з положень ст. 7 Закону України “Про управління державний майном” Фонд державного майна України виступає орендодавцем державного майна, цілісних майнових комплексів державних підприємств, організацій, їх структурних підрозділів щодо нерухомого та іншого окремого індивідуально визначеного державного майна:, державних підприємств, установ і організацій.

Відповідно до ст. 7 Закону України “Про управління обєктами державної власності” орендодавцем державного майна, цілісних майнових комплексів державних підприємств, організацій, їх структурних підрозділів щодо нерухомого та іншого окремого індивідуально визначеного державного майна, державних підприємств, установ і організацій виступає Фонд державного майна України.

Одним з основних завдань Фонду державного майна України п. 4 Тимчасового положенням про Фонд визначено здійснення ним повноважень орендодавця майна державних підприємств і організацій, їх структурних підрозділів.

Зважаючи на викладені положення законодавства та приймаючи до уваги встановлені обставини справи, слід вважати, що вчиняючи дії щодо підготовки, проведення і затвердження результатів конкурсу на оренду частини державно майна аеродромно-технічного комплексу “Авіаційна база “Узин” , відповідач діяв в рамках законодавства і в межах своєї компетенції.

Як вбачається з матеріалів справи, доручення Премєр-міністра України від 19.02.2009 р. № 4011/1/1-09 про зупинення підписання договорів оренди та передачу державного майна аеродромнотехнічного комплексу “Авіаційна база “Узин” в управління приватних структур, не містить безпосередньої вказівки щодо договорів оренди, які укладаються за результатами проведення передбачених чинним законодавством конкурсів на право оренди нерухомого державного майна.

Відповідно до Закону України “Про Кабінет Міністрів України” в межах своєї компетенції Уряд України приймає постанови і розпорядження, які відрізняються за характером і структурою. Так, якщо урядові акти носять нормативний характер, то вони видаються у формі постанов, а акти з оперативних, організаційно-розпорядчих та інших питань, які не мають нормативного характеру у формі розпоряджень. Документи, на підставі якого відповідач видав наказ № 315 від 27.02.2009 р., не є постановою або ж розпорядженням Кабінету Міністрів України, не зареєстрований в установленому порядку як нормативно-правовий акт,тобто виданий Премєр-Міністром України в силу повноважень з координації роботи і містить резолюції у формі вказівок до виконання.

Враховуючи викладене, суд критично ставиться до посилають відповідача на наказ № 315 від 27.02.2009 р., оскільки його було видано після проведення конкурсу на право оренди нерухомого державного майна, затвердження результатів проведеного конкурсу, а також після визначення переможця.

Крім того, зазначений наказ не містить вказівки відносно зупинення укладення договору оренди саме за результатом конкурсу на право оренди державного нерухомого майна, який було проведено 16.01.2009 р., переможцем якого визначено позивача.

Посилання відповідача в наказі на п. 24 Порядку проведення конкурсу на право оренди державного майна, відповідно до якого останній наказує припинити діяльність конкурсних комісій на право оренди державного нерухомого майна, не відповідає вимогам законодавства, оскільки припинення діяльності комісії визначається п. 31 Порядку, згідно з яким діяльність комісії припиняється: у разі відсутності заяв про участь у конкурсі з оголошенням кінцевого терміну прийняття пропозицій учасників конкурсу; у разі відсутності заяв, які б відповідали умовам конкурсу з моменту підписання наказу про те, що конкурс не відбувся; у разі укладення договору оренди з особою, яка згідно з законодавством має право на отримання відповідного державного майна в оренду поза конкурсом, або з особою, пропозиції якої виявилися єдиними, що відповідають умовам конкурсу з моменту укладення договору; у разі проведення конкурсу з дати укладення договору оренди, а якщо договір не буде укладено з моменту підписання наказу про припинення діяльності комісії.

Виходячи з вимог Порядку проведення конкурсу на право оренди державного майна та Закону України “Про оренду державного та комунального майна” після визначення переможця конкурсу та затвердження результатів останнього, відповідач зобовязаний укласти з позивачем відповідний договір оренди.

Відповідачем не було надано позивачу належної відповіді щодо узгодження дати укладення та нотаріального посвідчення договору оренди або ж обґрунтування своєї фактичної відмови від вчинення вказаний дій.

Чинним законодавством не передбачено випадків скасування результатів конкурсу на оренду державного майна у випадку непідписання в установлених порядку та строки відповідного договору оренди.

Таким чином, встановлені судом обставини справи свідчать про те, що конкурс на право оренди нерухомого державного майна в м. Узин Білоцерківського району Київської області по вул. Гагаріна, 1-а, відбувся відповідно до вимог чинного законодавства України, з визначенням та затвердженням переможця. Результати вказаного конкурсу, як і наказ Фонду державного майна України від 20.01.2009 р. № 60 про їх затвердження, є дійсними, в судовому порядку не оскаржувались і жодних заперечень щодо таких фактів суду не подано.

Згідно з ч. 2 ст. 793 Цивільного кодексу України договір найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) строком на один рік і більше підлягає нотаріальному посвідченню.

Відповідно до наданих відповідачем матеріалів конкурсу, строк оренди державного майна, на який сторони мали укласти відповідний договір, складає 49 років.

Зважаючи на встановлену законодавством обовязкову форму нотаріального посвідчення договору найму нерухомого майна строком на один рік і більше, враховуючи визначений конкурсною комісією строк оренди та приймаючи до уваги специфічність нотаріального посвідчення договорів (присутність в приміщенні (конторі), наявність спеціального бланку тощо), підстави вважати, що позивач порушив законодавство не надавши відповідачеві та не предявивши суду підписаний з його боку примірник договору оренди державного майна, відсутні.

У ч. 8 ст. 9 Закону України “Про оренду державного та комунального майна” встановлено, що у разі відмови в укладенні договору оренди, а також неодержання відповіді у встановлений термін, заінтересовані особи мають право звернутися за захистом своїх інтересів до суду, арбітражного суду.

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідач заявлені вимоги не спростував, доказів зворотнього не надав.

Враховуючи викладене, вимоги позивача про спонукання відповідача до укладання договору оренди в наданій ним редакції є обґрунтованими, документально підтвердженими та такими, що підлягають задоволенню.

Згідно з ч. 6 ст. 84 Господарського процесуального кодексу України в резолютивній частині рішення вказується про розподіл господарських витрат між сторонами. Зважаючи на наявне в матеріалах справи клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю “УЗИН Транс”, витрати по оплаті державного мита та з інформаційно-технічного забезпечення судового процесу покладаються на позивача.

Керуючись ст.ст. 33, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В:

1.Позов задовольнити повністю.

2.Зобовязати Фонд державного майна України (01133, м. Київ, вул. Кутузова, 18/9), ідентифікаційний код 00032915) укласти договір оренди нерухомого майна, що належить до державної власності з Товариством з обмеженою відповідальністю “УЗИН Транс” (04073, м. Київ, пр-т Московський, 23, ідентифікаційний код 36291667) в наступній редакції:

ДОГОВІР ОРЕНДИ

нерухомого майна, що належить до державної власності

Місто Київ, _________ (дата)

Ми, що нижче підписалися, Фонд державного майна України, ідентифікаційний код 00032945, місцезнаходження: м. Київ, вул. Кутузова, 18/9 (далі Орендодавець), в особі (вказати посаду, прізвище, імя, по-батькові) та діє на підставі Тимчасового положення про Фонд державного майна України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 07.07.1992 р. № 2558-ХІІ (вказати на документ, яким надано повноваження/призначено на посаду) з однієї сторони, Товариство з обмеженою відповідальністю “УЗИН Транс”, ідентифікаційний код 36291667, місцезнаходження: м. Київ, Московський проспект, буд. 23 (далі Орендар) в особі директора Литвиненка Юрія Петровича, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 та діє на підставі Статуту, зареєстрованого державним реєстратором Оболонської районної у місті Києві державної адміністрації Максименко Мариною Вікторівною 16.12.2008 р., номер запису 10691020000024251 та затвердженого рішенням установчих зборів Товариства з обмеженою відповідальністю “УЗИН-Транс” (протокол від 05.12.2008 р. № 1), з другої сторони (разом далі Сторони), уклали цей Договір про наведене нижче:

1. Предмет Договору

1.1. Орендодавець передає, а Орендар приймає в строкове платне користування державне нерухоме майно:

1)приміщення аварійної енергетики площею 9,7 кв. м. (інв. № 169);

2)вартове приміщення для штабу площею 59,5 кв. м. (інв. № 82);

3)будівля для цеху ДАРМ площею 109,6 кв. м. (інв. № 263);

4)лабораторія авіадвигунів площею 194,6 кв. м. (інв. № 259);

5)будівля регламентних робіт ДАРМ площею 60,3 кв. м. (інв. № 208);

6)будівля аварійної енергетики площею 9,1 кв. м. (інв. № 170);

7)тверде бетонне покриття - інв.№1 (залишки ШВПС) секція в, секція г площею 140 000,00 кв. м.

(далі - Майно), що розташоване за адресою: Київська область, Білоцерківський район, місто Узин, вулиця Гагаріна, 1-а, яке перебуває на балансі Державного підприємства “Український центр підготовки охоронців” (далі - Балансоутримувач) та належить до сфери управління Управління державної охорони України, вартість якого визначена згідно зі звітом про оцінку станом на 1 жовтня 2008 року і становить за незалежною оцінкою 5 772 339,00 грн. (п'ять мільйонів сімсот сімдесят дві тисячі триста тридцять дев'ять гривень 00 коп.) без ПДВ.

1.2.Майно передається в оренду з метою надання послуг у сфері вантажних перевезень; паркування та технічного обслуговування всіх видів транспорту.

1.3.Стан Майна на момент укладення договору визначається в акті приймання-передавання.

2. Умови передачі орендованого майна Орендарю

2.1.Орендар вступає у строкове платне користування Майном у термін, указаний у Договорі, але не раніше нотаріального посвідчення та державної реєстрації цього Договору та підписання сторонами акта приймання-передавання Майна.

2.2.Передача Майна в оренду не тягне за собою виникнення в Орендаря права власності на це Майно. Власником Майна залишається держава, а Орендар користується ним протягом строку оренди.

2.3.Передача Майна в оренду здійснюється за вартістю, визначеною у звіті про незалежну оцінку.

2.4.Обов'язок щодо складання акта приймання-передавання покладається на Орендодавця.

3. Орендна плата

3.1.Орендна плата визначається за результатами конкурсу на право оренди державного Майна і становить за базовий місяць оренди - листопад 2008 року 91 500 гривень 00 копійок, без ПДВ.

Орендна плата за перший місяць оренди лютий 2009 року визначається шляхом коригування орендної плати за базовий місяць оренди листопад 2008 року на індекси інфляції за грудень 2008 року, січень та лютий 2009 року.

3.2.Нарахування ПДВ на суму орендної плати здійснюється у порядку, визначеному законодавством.

3.3.Орендна плата за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за наступний місяць.

3.4.У разі користування Майном протягом неповного календарного місяця (першого та/або останнього місяців оренди) добова орендна плата за дні користування визначається згідно з чинною Методикою розрахунку на основі орендної плати за відповідні місяці пропорційно дням користування.

3.5.Розмір орендної плати переглядається на вимогу однієї із Сторін у разі зміни Методики її розрахунку, істотної зміни стану об'єкта оренди з незалежних від Сторін причин та в інших випадках, передбачених чинним законодавством.

3.6.Орендна плата перераховується своєчасно і у повному обсязі до Державного бюджету та Балансоутримувачу у співвідношенні 70 % до 30 % відповідно до пропорцій розподілу, установлених Кабінетом Міністрів України і чинних на кінець періоду, за який здійснюється платіж, щомісяця не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним, з урахуванням індексу інфляції та наданням Орендарем Орендодавцю та Балансоутримувачу копій платіжних документів.

3.7.Орендна плата, перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, підлягає індексації і стягується до бюджету та Балансоутримувачу у визначеному пунктом 3.6 цього договору співвідношенні відповідно до чинного законодавства України з урахуванням пені в розмірі подвійної облікової ставки НБУ на дату нарахування пені від суми заборгованості за кожний день прострочення, уключаючи день оплати.

3.8.У разі, якщо на дату сплати орендної плати заборгованість за нею становить загалом не менше ніж три місяці підряд, Орендар також сплачує штраф у розмірі 5% від суми заборгованості.

3.9.Зайва сума орендної плати, що надійшла до державного бюджету та Балансоутримувачу, підлягає заліку в рахунок подальших платежів.

3.10.Зобов'язання Орендаря за сплатою орендної плати забезпечуються у вигляді завдатку в розмірі орендної плати за перший (базовий) місяць оренди, який вноситься в рахунок плати за останній місяць оренди.

3.11.У разі припинення (розірвання) Договору оренди Орендар сплачує орендну плату до дня повернення Майна за актом приймання-передавання включно. Закінчення строку дії Договору оренди не звільняє Орендаря від обов'язку сплатити заборгованість за орендною платою, якщо така виникла, у повному обсязі, ураховуючи санкції, до державного бюджету та Балансоутримувачу.

3.12.Орендар звільняється від орендної плати за весь час, протягом якого Майно не могло бути використане ним через обставини, за які він не відповідає.

4. Використання амортизаційних відрахувань

і відновлення орендованого Майна

4.1.Передбачені законодавством амортизаційні відрахування на орендоване Майно нараховуються відповідно до діючого законодавства і використовуються на повне відновлення орендованих основних фондів.

4.2.Поліпшення орендованого Майна, здійснені за рахунок амортизаційних відрахувань, є власністю держави.

4.3.Відновлення орендованого Майна здійснюється орендарем відповідно до пунктів 5.4., 5.7., 6.3. цього Договору.

4.4.Для отримання згоди Орендодавця на здійснення поліпшень Орендар подає заяву і матеріали згідно з Порядком надання орендарю згоди орендодавця державного майна на здійснення невід'ємних поліпшень орендованого державного майна, затвердженим наказом Фонду державного майна України від 03.10.2006 N 1523 та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 18.10.2006 за N 1123/12997.

5. Обов'язки Орендаря

Орендар зобов'язується:

5.1.Використовувати орендоване Майно відповідно до його призначення та умов цього Договору.

5.2.Протягом місяця після підписання Договору внести завдаток, передбачений цим Договором. Завдаток стягується до державного бюджету і Балансоутримувачу у співвідношенні, визначеному у пункті 3.6 цього Договору. Після закінчення основного строку Договору оренди здійснюється перерахування орендної плати за останній місяць (останні місяці) з урахуванням внесеного Орендарем завдатку. У разі порушення Орендарем зобов'язання зі сплати орендної плати він має відшкодувати державному бюджету і Балансоутримувачу збитки в сумі, на яку вони перевищують розмір завдатку. Якщо в разі дострокового припинення Договору за згодою Сторін сума сплачених орендних платежів і завдатку перевищить передбачені Договором платежі за період фактичної оренди, то це перевищення розглядається як зайва сума орендної плати.

5.3.Своєчасно й у повному обсязі сплачувати орендну плату.

5.4.Забезпечувати збереження орендованого Майна, запобігати його пошкодженню і псуванню, тримати Майно в порядку, передбаченому санітарними нормами та правилами пожежної безпеки, підтримувати орендоване Майно в належному стані, не гіршому, ніж на момент передачі його в оренду, з врахуванням нормального фізичного зносу, здійснювати заходи протипожежної безпеки.

5.5.Забезпечити Орендодавцю і Балансоутримувачу доступ на об'єкт оренди з метою перевірки його стану і відповідності напряму використання за цільовим призначенням, визначеному цим Договором.

5.6.У разі виникнення загрози або настання надзвичайних ситуацій, пов'язаних з природною стихією: ураган, землетрус, великий снігопад, ожеледиця тощо, надавати своїх працівників для їх попередження та ліквідації наслідків.

5.7.Здійснювати за власний рахунок капітальний ремонт орендованого Майна за погодженням з Балансоутримувачем та з дозволу Орендодавця (ця умова Договору не розглядається як дозвіл на здійснення поліпшень орендованого Майна і не тягне за собою зобов'язання Орендодавця щодо компенсації вартості поліпшень), а також у разі необхідності здійснювати за власний рахунок без погодження з Балансоутримувачем та без дозволу Орендодавця поточний та інші види ремонтів.

У разі, якщо Орендар подає заяву на погодження Орендодавцем здійснення невід'ємних поліпшень орендованого Майна, він зобов'язаний надати експертний висновок на проектно-кошторисну документацію на здійснення невід'ємних поліпшень.

5.8. Протягом місяця після укладення цього Договору застрахувати орендоване Майно не менше, ніж на його вартість за звітом про оцінку на користь Балансоутримувача, який несе ризик випадкової загибелі чи пошкодження об'єкта оренди, у порядку, визначеному законодавством, і надати Орендодавцю копії страхового полісу і платіжного доручення. Постійно поновлювати договір страхування таким чином, щоб увесь строк оренди Майно було застрахованим.

5.9.Щомісяця до 15 числа надавати Орендодавцеві інформацію про перерахування орендної плати за попередній місяць (копію платіжного доручення з відміткою обслуговувального банку про перерахування орендної плати до Державного бюджету України). На вимогу Орендодавця проводити звіряння взаєморозрахунків по орендних платежах і оформляти відповідні акти звіряння.

5.10.У разі припинення або розірвання Договору повернути Орендодавцеві або підприємству, указаному Орендодавцем, орендоване Майно в належному стані, не гіршому, ніж на момент передачі його в оренду, з урахуванням нормального фізичного зносу, та відшкодувати Орендодавцеві збитки в разі погіршення стану або втрати (повної або часткової) орендованого Майна з вини Орендаря.

5.11.Здійснювати витрати, пов'язані з утриманням орендованого Майна. Протягом 15 робочих днів після підписання цього Договору укласти з Балансоутримувачем орендованого Майна договір про відшкодування витрат Балансоутримувача на утримання орендованого Майна та надання комунальних послуг Орендарю, за умови надання Орендарю документального підтвердження відповідних витрат.

5.12.Нести відповідальність за дотримання правил експлуатації інженерних мереж, пожежної безпеки і санітарії в приміщеннях згідно із законодавством.

5.13.У разі зміни рахунку, назви підприємства, телефону, юридичної адреси повідомляти про це Орендодавця у тижневий строк.

5.14.Дотримуватися вимог експлуатації Майна.

5.15.Належно утримувати та ефективно використовувати Майно за цільовим призначенням.

5.16.Уживати заходів для захисту навколишнього природного середовища з метою дотримання екологічних норм експлуатації. Створювати безпечні та нешкідливі умови праці.

5.17.Компенсувати Балансоутримувачу витрати, пов'язані з підготовкою до конкурсу Майна, на підставі його рахунка та відповідних документів, що підтверджують розмір таких витрат протягом місяця з моменту повідомлення про переможця конкурсу та надання Орендарю відповідних документів та рахунку.

5.18.Здійснити нотаріальне посвідчення та державну реєстрацію цього Договору за рахунок своїх коштів.

5.19.Придбати для потреб міста Узин Білоцерківського району Київської області протягом 6-ти місяців з дати укладення договору оренди сміттєвіз КО - 431 на базі ЗІЛ -433362.

5.20.Забезпечити виконання зобов'язань щодо ефективного використання орендованого майна, будівництва, реконструкції та розвитку матеріальної бази ДП “УЦПО”, узгоджених з Управлінням державної охорони України, що додаються до цього Договору, та є його невід'ємною частиною.

6. Права Орендаря

Орендар має право:

6.1. Використовувати орендоване Майно відповідно до його призначення та умов цього Договору.

6.2.За письмовою згодою Орендодавця здавати майно в суборенду. Суборендну плату в розмірі, що не перевищує орендної плати за об'єкт суборенди, отримує Орендар, а решта суборендної плати спрямовується до державного бюджету.

6.3.За згодою Орендодавця проводити заміну, реконструкцію, розширення, технічне переозброєння орендованого Майна, що зумовлює підвищення його вартості.

6.4.Ініціювати списання орендованого Майна Балансоутримувачем.

6.5.Самостійно розподіляти доходи, отримані в результаті використання орендованого Майна, створювати спеціальні фонди (розвитку виробництва, соціально-культурних заходів тощо).

6.6.Самостійно вести свою господарську діяльність.

7. Обов'язки Орендодавця

Орендодавець зобов'язується:

7.1.Передати Орендарю в оренду Майно згідно з цим Договором за актом приймання-передавання майна, який підписується після державної реєстрації Договору.

7.2.Не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендарю користуватися орендованим Майном на умовах цього Договору.

7.3.У випадку реорганізації Орендаря до припинення чинності цього Договору переукласти цей Договір на таких самих умовах з одним із правонаступників, якщо останній згоден стати Орендарем.

7.4.У разі здійснення Орендарем невід'ємних поліпшень орендованого Майна орендодавець зобов'язаний здійснювати контроль за здійсненням таких поліпшень.

8. Права Орендодавця

Орендодавець має право:

8.1. Контролювати наявність, стан, напрями та ефективність використання Майна, переданого в оренду за цим Договором.

8.2.Виступати з ініціативою щодо внесення змін до цього Договору або його розірвання у разі погіршення стану орендованого Майна внаслідок невиконання або неналежного виконання умов цього Договору.

8.3.Здійснювати контроль за станом Майна шляхом візуального обстеження зі складанням акта обстеження.

9.Відповідальність і вирішення спорів за Договором

9.1.За невиконання або неналежне виконання зобов'язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.

9.2.Орендодавець не відповідає за зобов'язаннями Орендаря. Орендар не відповідає за зобов'язаннями Орендодавця, якщо інше не передбачено цим Договором. Орендар відповідає за своїми зобов'язаннями і за зобов'язаннями, за якими він є правонаступником, виключно власним майном. Стягнення за цими зобов'язаннями не може бути звернене на орендоване державне Майно.

9.3.Спори, які виникають за цим Договором або в зв'язку з ним, не вирішені шляхом переговорів, вирішуються в судовому порядку.

10. Строк чинності, умови зміни та припинення Договору

10.1.Цей Договір укладено строком на 49 років, що діє з дати його нотаріального посвідчення та державної реєстрації "___" __ 20__р. до "___" __ 20___ р. включно.

10.2.Умови цього Договору зберігають силу протягом усього строку цього Договору, у тому числі у випадках, коли після його укладення законодавством установлено правила, що погіршують становище Орендаря, а в частині зобов'язань Орендаря щодо орендної плати - до виконання зобов'язань.

10.3. Зміни до умов цього Договору або його розірвання допускаються за взаємної згоди Сторін. Зміни, що пропонуються внести, розглядаються протягом одного місяця з дати їх подання до розгляду іншою Стороною.

10.4.У разі відсутності заяви однієї із Сторін про припинення цього Договору або зміну його умов після закінчення строку його чинності протягом одного місяця Договір вважається продовженим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені цим Договором, якщо інше не буде встановлено законодавством на момент закінчення дії Договору. Зазначені дії оформляються додатковим договором, який є невід'ємною частиною Договору при обов'язковій наявності дозволу органу, уповноваженого управляти орендованим Майном.

10.5.Реорганізація та/або ліквідація Орендодавця та/або реорганізація чи ліквідація Балансоутримувача (в тому числі органу уповноваженого управляти майном) та/або передача (закріплення) Майна іншій особі, та/або перехід права власності на орендоване Майно не є підставою для зміни або припинення чинності цього Договору, і він зберігає свою чинність для нового власника орендованого Майна (та для будь-яких інших правонаступників), за винятком випадку приватизації орендованого Майна Орендарем.

10.6.Чинність цього Договору припиняється внаслідок:

·закінчення строку, на який його було укладено;

·приватизації орендованого майна Орендарем;

·загибелі орендованого Майна;

·достроково за взаємною згодою Сторін або за рішенням суду;

·банкрутства Орендаря;

·ліквідації Орендаря - юридичної особи.

10.7.У разі припинення, розірвання Договору оренди, поліпшення орендованого Майна, здійснені Орендарем за рахунок власних коштів як з дозволу так і без дозволу Орендодавця, які не можливо відокремити від орендованого Майна без заподіяння йому шкоди, є державною власністю і компенсації не підлягають. Цей пункт не застосовується у разі, коли Орендар здійснював за рахунок власних (або будь-яких інших) коштів з дозволу Орендодавця у відповідності до умов чинного законодавства України реконструкцію орендованого Майна, або у разі, коли у результаті поліпшення орендованого Майна створена нова річ (в цих випадках зазначені дії Орендаря підлягають компенсації).

10.8.У разі припинення, розірвання Договору оренди, поліпшення орендованого Майна, здійснені Орендарем за рахунок власних коштів, які можна відокремити від орендованого Майна не завдаючи йому шкоди, є власністю Орендаря.

10.9.У разі припинення або розірвання цього Договору Майно протягом трьох робочих днів повертається Орендарем Орендодавцю та Балансоутримувачу. У разі, якщо Орендар затримав повернення Майна, він несе ризик його випадкового знищення або випадкового пошкодження.

10.10.Майно вважається поверненим Орендодавцю та Балансоутримувачу з моменту підписання Сторонами акта приймання-передавання. Обов'язок щодо складання акта приймання-передавання про повернення Майна покладається на Орендаря.

10.11.Якщо Орендар не виконує обов'язку щодо повернення Майна, Орендодавець має право вимагати від Орендаря сплати неустойки за час прострочення у розмірі подвійної орендної плати за користування Майном.

10.12.Взаємовідносини Сторін, не врегульовані цим Договором, регулюються чинним законодавством України.

10.13.Цей Договір укладено в 4 (чотирьох) примірниках, кожен з яких має однакову юридичну силу, по два для Орендодавця й Орендаря.

11. Платіжні та поштові реквізити Сторін

Орендодавець:

Фонд державного майна України, 01133, м. Київ, вул. Кутузова, 18/9.

Розрахунковий рахунок для сплати орендної плати до державного бюджету (70%) № _____ в_______ ______ ___________, МФО ______.

Балансоутримувач:

ДП “УЦПО”, ідентифікаційний код 35964258, місцезнаходження: 09161, Київська обл., Білоцерківський район, м. Узин, вул. Гагаріна, буд. 1-А, п/р № 26004010043339 в ВАТ “УКРЕКСIМБАНК” у м. Києві, МФО 322313.

Орендар:

Товариство з обмеженою відповідальністю “УЗИН Транс”,

п/р 26001060322573 в Печерській філії Приватбанку, м. Київ, МФО 300711, ідентифікаційний код 36048513.

12. Додатки

Додатки до цього Договору є його невід'ємною й складовою частиною. До цього Договору додається:

·акт приймання-передавання орендованого Майна;

·звіт про оцінку Майна, що передається в оренду;

·зобов'язання щодо ефективного використання орендованого майна, будівництва,реконструкції та розвитку матеріальної бази ДП “УЦПО”, узгоджені з Управлінням державної охорони України;

·витяг з державного реєстру правочинів про державну реєстрацію Договору.

ОрендодавецьОрендар

(вказати посаду)Директор

(вказати прізвище)Ю. Литвиненко

М.П.М.П.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання, оформленого відповідно до ст. 84 ГПК України.

Суддя Л.В. Омельченко

Дата підписання: 19.02.2010 р.