
Ленінський районний суд м.Полтави
Справа № 553/1716/19
Провадження № 3/553/629/2019
П О С Т А Н О В А
Іменем України
07.08.2019 року м. Полтава
Суддя Ленінського районного суду м. Полтави Парахіна Є.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДФС у Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
16.07.2019 року до суду надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності директора ТОВ "ХІМАГРОСТЕП" ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
07.08.2019 року від представника особи, що притягується до адміністративної відповідальності надійшли письмові пояснення, відповідно до яких вказує, що ОСОБА_2 не погоджується з протоколом, оскільки правопорушення не вчиняв. Виявлені при перевірці порушення не можуть автоматично ставитись в провину без зазначення конкретних дій, які призвели до заниження податку на додану вартість. Крім того, в протоколі вказана дата вчинення правопорушення 26.06.2019 року, яка збігається з датою складання акту перевірки, тоді як правопорушення, по факту якого протокол складений, не є триваючим і з моменту його вчинення минуло більше ніж три місяці, а тому просила провадження у справі закрити.
Порядок складання протоколу про адміністративне правопорушення визначений в ст. ст. 254-256 КУпАП.
Згідно положень ст. 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Вимоги до змісту протоколу про адміністративне правопорушення встановлені в ст. 256 КУпАП, якою передбачено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Вказані норми абсолютно узгоджуються з положеннями п.п. 2.3, 2.4 "Інструкції з оформлення органами державної податкової служби матеріалів про адміністративні правопорушення", затвердженої наказом ДПА України № 585 від 28.10.2009 року, якими встановлено, що уповноважені посадові особи органів державної податкової служби України при виявленні адміністративних правопорушень складають протоколи про адміністративне правопорушення на спеціальному бланку. Протокол складається у двох екземплярах, що підписуються посадовою особою, яка склала такий протокол, та особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. Один екземпляр протоколу залишається в органі державної податкової служби, другий під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Крім того, в п. 2.6 "Інструкції з оформлення органами державної податкової служби матеріалів про адміністративні правопорушення", затвердженої наказом ДПА України № 585 від 28.10.2009 року, прямо встановлено, що зміст протоколу повинен відповідати вимогам, викладеним у статті 256 КУпАП.
Разом з тим, зміст протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 № 1773 від 11.07.2019 року та приєднані до нього матеріали не містять даних про дотримання при складанні протоколу вищевказаних вимог ст. 256 КУпАП, оскільки сам текст протоколу не містить викладу суті правопорушення, вчиненого ОСОБА_2 – відомостей про час та місце вчинення правопорушення, зазначення його конкретних дій та/або бездіяльності, що містять склад правопорушення та свідчать про порушення ним порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи, що призвело до наслідків у вигляді порушення абз. "б", "г" п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України, як не визначено в чому ж саме виразилось порушення вказаних норм ПК України, по факту вчинення яких складений протокол.
Враховуючи викладене, зважаючи на те, що відсутність у протоколі про адміністративне правопорушення вищезазначених відомостей перешкоджає можливості повно та об`єктивно з`ясувати всі фактичні обставини, які мають значення для розгляду справи про адміністративне правопорушення, суд вважає за необхідне повернути матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП на доопрацювання.
Керуючись ст. ст. 256, 280 КУпАП, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП направити до Головного управління ДФС у Полтавській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Ленінського районного суду м. Полтави Єлизавета Владиславівна Парахіна