Постанова № 83466655, 06.08.2019, Коростишівський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
06.08.2019
Номер справи
296/6244/19
Номер документу
83466655
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Коростишівський районний суд Житомирської області

Справа № 296/6244/19

Провадження № 3/280/630/19

ПОСТАНОВА

Іменем України

06 серпня 2019 року м.Коростишів

Суддя Коростишівського районного суду Житомирської області Щербаченко І. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративний матеріал, який надійшов від Житомирського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Коростишів Житомирської області, громадянина України, непрацюючого, депутатом та інвалідом не є, який проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , прокурора Слісарчука Б. Я., Сенька В. О.,

встановив:

До Коростишівського районного суду Житомирської області 15.07.2019 від Житомирського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 1726 Кодексу України про адміністративне правопорушення.

Відповідно до протоколу №000023 від 26.06.2019 ОСОБА_1 , являючись у період з 09.12.2016 по 31.03.2018, оперуповноваженим сектору кримінальної поліції Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області, відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон), є суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, як особа яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, в порушення вимог абзацу першого частини 2 статті 45 Закону несвоєчасно без поважних причин подав після звільнення декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Законом України «Про запобігання корупції», а саме: абзацом першим частини 2 статті 45, встановлено, що особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

На підставі наказу від 09.12.2016 № 297о/с ГУНП в Житомирській області ОСОБА_1 призначено оперуповноваженим сектору кримінальної поліції Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області.

Приписами статті 3 Закону визначено коло осіб, на яких поширює свою дію цей Закон, зокрема підпунктом «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону передбачено його розповсюдження на поліцейських.

Отже, ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, у тому числі за ч. 1 ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Пунктом 5 частини 1 статті 12 Закону, передбачено, що Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має приймати/ питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти. Частиною 5 вказаної статті визначено, що нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи: перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб`єктів декларування: щорічні декларації за 2016 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці; декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище; 2) другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Згідно з підпунктом 2 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням НАЗК від 10.06.2016 №3, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.06.2016 за №959/29089 декларація суб`єкта декларування, визначеного в абзаці першому частини другої статті 45 Закону, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

У відповідності до статті 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гіркість інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до наказу від 30.03.2018 № 66о/с ГУШІ в Житомирській області оперуповноваженого сектору кримінальної поліції Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції з 31.03.2018, за власним бажанням.

Згідно даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, ОСОБА_1 , будучи посадовою особою, яка припинила свою діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування подав після звільнення декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тільки 05.06.2019, тобто несвоєчасно.

З приводу несвоєчасності подачі декларації ОСОБА_1 пояснив, що подав невчасно декларацію після звільнення, у зв`язку з тим, що забув про необхідність її подачі. Згідно з листом УКЗ ГУНП в Житомирській області від 30.05.2019 №2879/12/01-2019, встановлено, що ОСОБА_1 був ознайомлений з вимогами чинного антикорупційного законодавства.

Згідно відповіді Національного агентства з питань запобігання корупції від 12.06.2019 № 71-03/49865/19, щодо послідовності дій користувача ОСОБА_1 в інформаційно-телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію після звільнення 05.06.2019, до вказаної дати будь-яких дій для подачі даної декларації останній не вчиняв.

Отже, ОСОБА_1 , будучи особою, яка припинила свою діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подав після звільнення декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, шляхом заповнення її на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, тільки 05.06.2019, тобто несвоєчасно та без поважних причин, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У судовому засіданні ОСОБА_1 підтвердив обставини, зазначені у протоколі, вину у вчиненому визнав, щиро розкаявся, пояснив, що забув подати декларацію, подав на початку червня.

Прокурор у судовому засіданні вважав за необхідне визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення.

Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, суд дійшов наступного висновку.

Згідно вимог ст. ст. 245, 252, 280, 283 Кодексу України про адміністративне правопорушення при розгляді справи про адміністративні правопорушення забезпечується всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин справи, зокрема підлягають для з`ясування питання про те, чи було вчинене адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, водночас рішення приймається на підставі доказів, долучених у суді й оцінених суддею за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженню всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Відповідно до положень частини 1 статті 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення відповідальність передбачена за адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно частини 1 пункту 1 підпункту 3 ст. 65 Закону України «Про Національну поліцію» призначено: відповідно до пункту 2 частини 1 статті 65 Закону України «Про Національну поліцію» перемістити (у зв`язку з проведенням реорганізації) з 09 грудня 2016 року старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 . оперуповноваженим сектору кримінальної поліції Коростишівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області, звільнивши з посади оперуповноваженого Коростишівського відділу поліції цього в Головного управління, що підтверджується витягом з наказу від 09.12.2016 № 297о/с начальника ГУНП в Житомирській області /а.с.11/.

Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції

Відповідно до пункту 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.

Відповідно до частини 1 пункту 1 підпункту 3 ст. 65 Закону України «Про Національну поліцію» призначено: відповідно до пункту 2 частини 1 статті 65 Закону України «Про Національну поліцію» перемістити (у зв`язку з проведенням реорганізації) з 09 грудня 2016 року старшого лейтенанта поліції Нікітченка ОСОБА_2 . М. оперуповноваженим сектору кримінальної поліції Коростишівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області, звільнивши з посади оперуповноваженого Коростишівського відділу поліції цього в Головного управління, що підтверджується витягом з наказу від 09.12.2016 № 297о/с начальника ГУНП в Житомирській області /а.с.11/.

ОСОБА_1 на підставі п. 7 ч. 1 ст. 77 відповідно до Закону України «Про Національну поліцію» звільнено з 31 березня 2018 року /а.с.12/.

ОСОБА_1 був повідомлений про зобов`язання поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб`єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції» /а.с.18-20/.

Декларація суб`єкта декларування, визначеного в абзаці першому частини другої статті 45 Закону, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день, що передує дню подання декларації. Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, так і декларації, що були подані відповідно до Закону України "Про засади запобігання і протидії

Відповідно до вимог ст. 10 Кодексу України про адміністративне правопорушення адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала або свідомо припускала настання цих наслідків.

Вина ОСОБА_1 повністю підтверджується зібраними та дослідженими судом письмовими доказами, зокрема, протоколом №000023 про вчинення адміністративного правопорушення від 26.06.2019, копіями наказів про його призначення та звільнення, іншими матеріалами справи в їх сукупності.

Вивчивши матеріали справи, суд не може погодитись з твердженням у протоколі про адміністративне правопорушення, про те що датою виявлення адміністративного правопорушення є дата складання протоколу, так як на момент його складання зібрані необхідні докази, що в сукупності і свідчать про ознаки правопорушення, оскільки датою виявлення правопорушення є дата моніторингу загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій, яка очевидно передувала збиранню необхідних доказів в результаті чого в решті і складений відповідний протокол, тобто 20.05.2019.

Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 , судом враховується характер вчиненого правопорушення та його наслідки, особа правопорушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, на час розгляду справи судом не є особою, уповноваженою на виконання функцій держави, його відношення до скоєного та майновий стан ОСОБА_1 , подання декларації з затримкою, пом`якшуючою відповідальність обставиною суд визнає щире каяття, обтяжуючих обставин судом не встановлено, отже суд вважає за необхідне та достатнє для виховання особи, запобігання вчинення нових правопорушень застосувати до останнього адміністративне стягнення в межах санкції частини 1 статті 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення у виді штрафу.

Відповідно до статті 40? Кодексу України про адміністративні правопорушення, пункту 5 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» з особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в дохід держави слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись статтями 23, 33-35, 40?, 1726, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

постановив:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривні 00 копійок, на розрахунковий рахунок 31113106006268, отримувач коштів – УК у Коростишівському районі, код класифікації доходів бюджету – 21081100, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), МФО – 899998, код ЄДРПОУ 37927181.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у сумі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок на користь держави на розрахунковий рахунок 31211256026001, отримувач коштів – ГУК у м. Київ/Києві, код класифікації доходів бюджету – 22030106, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача – 899998, код за ЄДРПОУ 37993783.

Роз`яснити ОСОБА_1 , що штраф має бути сплачений не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови – не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу в вищезазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Зобов`язати відділ державної виконавчої служби повідомити про виконання постанови шляхом повернення останньої на адресу суду з відміткою про її виконання.

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Коростишівський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя І. В. Щербаченко