Ухвала суду № 83463457, 06.08.2019, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.08.2019
Номер справи
300/1636/19
Номер документу
83463457
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

"06" серпня 2019 р. Справа № 300/1636/19

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Матуляк Я.П., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до міського голови м. Калуша, голови Калуської районної ради про визнання протиправним та нечинним розпорядження №85-р від 13.03.2019 "Про утворення конкурсної комісії з проведення конкурсу на заміщення вакантної посади генерального директора КНП "Калуська ЦРЛ", -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до міського голови м. Калуша, голови Калуської районної ради про визнання протиправним та нечинним спільного розпорядження №85-р від 13.03.2019 "Про утворення конкурсної комісії з проведення конкурсу на заміщення вакантної посади генерального директора КНП "Калуська ЦРЛ".

Приписами пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Згідно пункту 2 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Однак, в порушення зазначеної норми законодавства, ОСОБА_1 в позовній заяві не вказано реєстраційних номерів облікової картки платника податків за їх наявності або номерів і серій паспортів громадянина України відповідачів чи ідентифікаційних кодів органів місцевого самоврядування, зареєстрованих в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, де відповідачі займають відповідні посади.

Відповідно до пункту 8 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, в позовній заяві зазначаються перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Проте, всупереч вказаної норми законодавства, ОСОБА_1 в позовній заяві, а саме у переліку додатків здійснено вибіркове зазначення щодо наявності у позивача або інших осіб оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.

Відповідно до частини 1 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

Однак, в порушення коментованого положення, ОСОБА_1 не долучено до позовної заяви копії доданих до позовної заяви документів для відповідачів згідно переліку додатків за №№ 1-10, 12-16.

Суд вказує на необґрунтованість тверджень ОСОБА_1 щодо відсутності обов`язку надання відповідачам усіх документів, доданих до позовної заяви згідно переліку на підставі частини 9 статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки такі знаходяться у їх розпорядженні та є публічною інформацією, так як вказана норма визначає порядок подання доказів, а, в свою чергу, вимоги до позовної заяви при її поданні до суду регламентовані статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України.

Як наслідок, частина 1 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України покладає на позивача обов`язок додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів. Виключенням є випадок, коли адміністративний позов подає суб`єкт владних повноважень.

Частиною 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Учасники справи зобов`язані подавати наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази (пункт 4 частини 5 статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України).

Згідно із частинами 1, 2, 4, 5 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Втім, як вбачається з доданих до позовної заяви копій документів, ОСОБА_1 обґрунтовує позовні вимоги письмовими доказами, незасвідченими ним належним чином.

Враховуючи вищевикладене, судом встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам, визначеним статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

На підставі наведеного, керуючись статтями 160, 161, 169, 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до міського голови м. Калуша, голови Калуської районної ради про визнання протиправним та нечинним розпорядження №85-р від 13.03.2019 "Про утворення конкурсної комісії з проведення конкурсу на заміщення вакантної посади генерального директора КНП "Калуська ЦРЛ" - залишити без руху.

Надати позивачу десятиденний строк з дня вручення (отримання) копії цієї ухвали для усунення недоліків шляхом: вказання реєстраційного номера облікової картки платника податків за його наявності або номер і серію паспорта громадянина України відповідачів чи ідентифікаційного коду органу місцевого самоврядування, зареєстрованого в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, де відповідачі займають відповідні посади; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів усіх письмових доказів, копії яких додано до заяви; подання копій усіх доданих до позовної заяви документів для відповідачів; подання належним чином засвідчених письмових доказів на яких ґрунтуються позовні вимоги, копії яких додано до заяви.

Роз`яснити, що в разі неусунення недоліків у визначений строк позовна заява буде повернена.

Відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.

Суддя Матуляк Я.П.