Постанова № 8344593, 26.02.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.02.2010
Номер справи
2а-7666/09/1370
Номер документу
8344593
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №2а-7666/09/1370

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 лютого 2010 року Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої-судді Потабенко В.А.

при секретарі судового засідання Білас Ю.Ю.,

з участю представника позивача Більо І.В., старшого державного податкового інспектора юридичного відділу ДПІ у Шевченківському районі м. Львова, згідно довіреності,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції (надалі ДПІ) у Шевченківському районі м. Львова до Дочірнього підприємства "Львівський комбінат хлібопродуктів" Державної акціонерної компанії "Хліб України" (далі - ДП "Львівський комбінат хлібопродуктів") про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

ДПІ у Шевченківському районі м. Львова звернулась до адміністративного суду з позовом, в якому просить стягнути з ДП "Львівський комбінат хлібопродуктів" ДАК "Хліб України" 139462,18 грн. заборгованості.

В обґрунтування своїх вимог покликається на те, що ДП "Львівський комбінат хлібопродуктів" ДАК "Хліб України" має заборгованість по платежах до бюджету на загальну суму 139462,18 грн., з них: по податку на додану вартість на суму 83173,61 грн. (пеня 1593,29 грн.), по податку з власників транспортних засобів на суму 4640,38 грн., по земельному податку на суму 49698,11 грн., з плати за придбання торгового патенту на здійснення оптової торгівлі 81,35 грн., по комунальному податку на суму 275,44 грн. Вказана заборгованість виникла внаслідок самостійно задекларованих сум, а саме: згідно розрахунку комунального податку базового звітного періоду календарного місяця за серпень 2009 року, розрахунок земельного податку за 2009 рік., згідно розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин за 2009 рік, згідно декларацій податку на додану вартість за червень-липень 2009 року. Станом на момент подання позову до суду сума заборгованості є узгодженою, але у встановленому законом порядку відповідачем не сплачена.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав в повному обсязі, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві. Просить позов задовольнити.

Відповідач не забезпечив участі в судовому засіданні представника, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи. Відтак, суд вважає за можливе розглядати справу у відсутності представника відповідача на підставі наявних у ній доказів, відповідно до ст. 71 КАС України.

Заслухавши представника ДПІ у Шевченківському районі м. Львова, дослідивши надані представником позивача докази, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

В ході розгляду справи судом було досліджено докази, наявні в матеріалах справи.

ДП "Львівський комбінат хлібопродуктів" ДАК "Хліб України" перереєстроване Реєстраційною платою Департаменту економічної політики та ресурсів Львівської міської ради 25.05.1998 року. Згідно довідки № 3975 про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, підприємство знаходиться: м. Львів, вул. Б.Хмельницького, 88, код ЄДРПОУ 009952048 /а.с. 20,21/. 16.10.1996 року ДП "Львівський комбінат хлібопродуктів" ДАК "Хліб України" взято на облік платника податків в ДПІ у Шевченківському районі м. Львова /а.с. 31/.

Згідно самостійно поданих позивачем декларацій з податку на додану вартість за червень та липень 2009 року, ДП "Львівський комбінат хлібопродуктів" ДАК "Хліб України" самостійно визначило податкове зобов'язання з даного податку в розмірі 83173,61 грн. За несвоєчасну сплату самостійно задекларованого ПДВ, ДПІ в Шевченківському районі м. Львова було нараховано пеню в розмірі 1593,29 грн.

Згідно самостійно поданого позивачем розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на 2009 р. № 8778 від 26.02.09 року, ДП "Львівський комбінат хлібопродуктів" самостійно визначило податкове зобов'язання з даного податку в розмірі 4640,38 грн.

Заборгованість по самостійно поданих позивачем розрахунках комунального податку за серпень 2009 р., але в повному обсязі до бюджету не сплаченого, становить 275,44 грн., земельного податку за 2009 рік 49698,11 грн.

Крім того, за ДП "Львівський комбінат хлібопродуктів", відповідно до заявки на придбання торгового патенту, рахується заборгованість в сумі 81,35 грн.

Відповідно до п.5.1. статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, із змінами та доповненнями (далі - Закон №2181-ІІІ), податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платників податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок. Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо такі уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки самостійно виявлені. Форма уточнюючих розрахунків визначається у порядку, встановленому для податкових декларацій.

Згідно п.п. 6.2.1 п. 6.2. ст. 6 Закону № 2181-III, ДПІ у Шевченківському районі м. Львова виставило ДП "Львівський комбінат хлібопродуктів" ДАК "Хліб України" податкові вимоги:

- І податкова вимога № 1/634 від 06.07.2008 року на суму 26442,26 грн.;

- ІІ податкова вимога № 2/765 від 13.08.2009 року на суму 91869,01 грн..

Докази направлення та отримання податкових вимог долучені до матеріалів справи. Зі слів представника позивача не оскаржені.

Згідно норм Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року №1251-ХІІ, платники податків зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законом терміни.

Згідно наявної в матеріалах справи довідки № 23064/9/19-028 від 15.10.2009 року, сума податкового боргу відповідача становить 139462,18 грн.

Згідно з підпунктом 5.4 статті 5 Закону № 2181, узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Отже, безспірними вимогами органів стягнення слід вважати узгоджену суму податкового зобовязання, не сплачену платником податків у строки, визначені статтею 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»

Відповідно до преамбули Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), включаючи збір на обовязкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообовязкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Відповідно до п. 1.12 ст. 1 Закону № 2181, контролюючий орган державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю і повнотою нарахування податків і зборів (обовязкових платежів) та погашенням податкових зобовязань чи податкового боргу. Податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обовязкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів.

Контролюючі органи мають право здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати лише стосовно тих податків і зборів (обовязкових платежів), які віднесені до їх компетенції цим пунктом.

Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.

Відповідно до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону № 2181, активи платника податків (кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання) можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобовязань забезпечення боргу.

У будь-яких інших випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обовязковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обовязкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.

Усупереч наведеним нормам чинного законодавства, платник податків ДП "Львівський комбінат хлібопродуктів" ДАК "Хліб України" не вжив жодних заходів для погашення податкового зобовязання.

На даний час суми самостійно нарахованих відповідачем податкових зобов'язань в розмірі 139462,18 грн., є узгодженими та у встановлені законом строки до бюджету не сплаченими, тобто визнаються сумою податкового боргу (узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у термін), а, відтак, підлягають стягненню в примусовому порядку.

Враховуючи все вищеперераховане, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають, відповідно до п. 4 ст. 94 КАС України.

Керуючись ст.ст. 7-14, 18, 19, 69-71, 94, 128, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В :

позов задовольнити повністю.

Стягнути з Дочірнього підприємства "Львівський комбінат хлібопродуктів" Державної акціонерної компанії "Хліб України", код ЄДРПОУ 00952048, що зареєстроване за адресою: 79019 м. Львів, вул. Б.Хмельницького, 88, до бюджету податковий борг в сумі 139462 (сто тридцять дев'ять тисяч чотириста шістдесят дві) гривні 18 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлений 03.03.2010 року.

Суддя Потабенко В.А.

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №2а-7666/09/1370

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(вступна і резолютивна частини)

26 лютого 2010 року Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої-судді Потабенко В.А.

при секретарі судового засідання Білас Ю.Ю.,

з участю представника позивача Більо І.В., старшого державного податкового інспектора юридичного відділу ДПІ у Шевченківському районі м. Львова, згідно довіреності,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції (надалі ДПІ) у Шевченківському районі м. Львова до Дочірнього підприємства "Львівський комбінат хлібопродуктів" Державної акціонерної компанії "Хліб України" (далі - ДП "Львівський комбінат хлібопродуктів") про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

виготовлення мотивувальної частини постанови відкласти до п'яти днів.

Тому, відповідно до вимог ст.ст. 160, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, судом вирішено проголосити вступну та резолютивну частини постанови суду, а з мотивувальною частиною постанови особи, які беруть участь у справі, зможуть ознайомитись або одержати її у суді після 03.03.2010 року.

Керуючись ст.ст. 7-14, 18, 19, 69-71, 94, 128, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В :

позов задовольнити повністю.

Стягнути з Дочірнього підприємства "Львівський комбінат хлібопродуктів" Державної акціонерної компанії "Хліб України", код ЄДРПОУ 00952048, що зареєстроване за адресою: 79019 м. Львів, вул. Б.Хмельницького, 88, до бюджету податковий борг в сумі 139462 (сто тридцять дев'ять тисяч чотириста шістдесят дві) гривні 18 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Текст постанови виготовлений в одному примірнику в нарадчій кімнаті

Суддя Потабенко В.А.