
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
05 серпня 2019 року № 758/3214/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовомОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській областіпро визнання протиправними дії, зобов`язання вчинити певні дії,-В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код: НОМЕР_1 ) (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Подільського районного суду м. Києва з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області (04071, м. Київ, вул. Ярославська, 40, код ЄДР: 22933548) (далі - відповідач, ГУ ПФУ у Київській області), в якому просив:
визнати дії ГУ ПФУ у Київській області щодо відмови у перерахунку раніше призначеної ОСОБА_1 пенсії на підставі довідки від 12.12.2017 № 1-25-4987 Державного підприємства обслуговування повітряного руху України про розмір грошового забезпечення протиправними;
зобов`язати ГУ ПФУ у Київській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії із розрахунку 59% від грошового забезпечення для обчислення пенсії з 01.07.2017 на підставі довідки від 12.12.2017 № 1-25-4987 Державного підприємства обслуговування повітряного руху України про розмір грошового забезпечення без обмеження максимального розміру та виплатити різницю між фактично отриманою та належно до сплати сумою пенсії за вислугою років з 01.07.2017.
Позиція позивача.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що наказом Міністерства оборони України від 08.12.1999 № 704 був відряджений до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, де проходив службу на посаді провідного інженера відділу з організації та використання повітряного простору групи з функціонування та розвитку об`єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України.
Натомість, 06.11.2006 наказом заступника Міністра оборони України № 34 позивача у званні підполковника звільнено у запас та на підставі наказу Генерального директора Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 22.11.2016 № 548/о позивача звільнено з вищезазначеної посади та направлений для постановки на облік до ГУ ПФУ у Київській області.
Позивач пояснює, що з 01.07.2007 перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Київській області та отримує пенсію за вислугою років згідно з ст. 13 Закону України Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» у розмірі 59% від суми грошового забезпечення.
Зазначає, що відповідно до довідки від 12.12.2017 № 1-25-4987 Державного підприємства обслуговування повітряного руху України розмір грошового забезпечення позивача, прийнятої на підставі наказу Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 30.06.2017 № 228 «Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху», становить 23 510,25 грн.
На підставі зазначеного, позивач 27.12.2017 звернувся до відповідача із проханням провести перерахунок пенсії на підставі зазначено довідки. Однак, 19.01.2018 відповідач відмовив позивачу у проведенні перерахунку пенсії, зазначивши, що з 12.04.2008 не приймалося рішення про зміну хоча б одного з видів грошового забезпечення або введення нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення для відповідної категорії військовослужбовців.
Натомість, позивач звертає увагу суду на те, що 30.06.2017 Державним підприємством обслуговування повітряного руху України прийнято наказ № 228 «Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху», яким змінено посадові оклади військовослужбовців даної категорії, а відтак відмова відповідача про перерахунок пенсії позивачу є протиправною.
Підсумовуючи викладене, позивач просив суд задовольнити позов у повному обсязі.
Позиція відповідача.
Відповідач надіслав відзив проти позову, в якому просив відмовити у задоволенні позовних вимог, з огляду на те, що наказ Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 30.06.2017 № 228 «Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху» є внутрішнім нормативно-правовим документом та не відноситься до переліку документів, на підставі яких здійснюється перерахунок пенсії.
Крім того, представник відповідача зазначає, що законодавець встановив певний порядок, наслідком дотримання якого є проведення перерахунку пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».
Додає, що позивач звернувся із заявою, яка не відповідає формі заяві, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 за № 13513402.
Підсумовуючи викладене, представник відповідача наголосив на необґрунтованості позовних вимог.
Процесуальні дії, вчинені у справі.
Ухвалою Подільського районного суду м. Києва від 23.04.2018 вказану справу передано до Окружного адміністративного суду м. Києва.
Як видно зі штампу вхідної кореспонденції Окружного адміністративного суду м. Києва, проставленого на позовній заяві, вказана справа надійшла до Окружного адміністративного суду м. Києва 24.10.2018.
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, справу № 758/3214/18 передано судді Окружного адміністративного суду м. Києва Кармазіну О.А.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 29.10.2018 позовну заяву залишено без руху та надано строк для усунення визначених в ній недоліків.
У зв`язку з тим, що в межах встановленого судом строку недоліки позовної заяви позивачем усунуто, ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 15.01.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у даній справі.
Зважаючи на те, що позивач звернувся до суду з вимогами, які згідно п. 3 ч. 6 ст. 12 КАС України належить до справ незначної складності, суд, у відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України, вирішив розглядати дану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Встановлені судом обставини.
Розглянувши подані позивачем, відповідачем та третьою особою докази, заслухавши пояснення присутніх представників осіб, які беруть участь у справі, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Наказом Міністерства оборони України від 08.12.1999 № 704 ОСОБА_1 був відряджений до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, де проходив службу на посаді провідного інженера відділу з організації та використання повітряного простору групи з функціонування та розвитку об`єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України.
06.11.2006 наказом заступника Міністра оборони України № 34 позивача у званні підполковника звільнено у запас.
Наказом Генерального директора Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 22.11.2006 № 548/о ОСОБА_1 звільнено з вищезазначеної посади та направлено для постановки на облік до ГУ ПФУ у Київській області.
З 01.07.2007 ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Київській області та отримує пенсію за вислугою років згідно з ст. 13 Закону України Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» у розмірі 59% від суми грошового забезпечення.
Відповідно до довідки від 12.12.2017 № 1-25-4987, яка видана Державним підприємством обслуговування повітряного руху України на підставі наказу Украероруху від 30.06.2017 № 228 «Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху» розмір грошового забезпечення за прирівняною посадою провідного інженера служби, з 01.06.2017 становить 23 510,25 грн.
27.12.2017 позивач із заявою звернувся до відповідача в якій просив останнього провести перерахунок пенсії на підставі довідки Державного підприємства обслуговування повітряного руху України розмір грошового забезпечення від 12.12.2017 № 1-25-4987.
Однак, 19.01.2018 відповідач відмовив позивачу у проведенні перерахунку пенсії,. Підставою для такої відмови слугувало те, що з 12.04.2008 Кабінетом Міністрів України рішення про зміну хоча б одного з видів грошового забезпечення або введення нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення для відповідної категорії військовослужбовців не приймалося, а відтак відсутні підстави для проведення перерахунку пенсії.
Натомість, позивач, вважаючи що дії відповідача щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії позивачу протиправними та такими, що порушують права позивача, звернувся до суду з даним позовом.
Вирішуючи спір по суті, суд виходить з наступного.
Нормативно-правовим актом, який визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (у редакції, яка діяла станом на момент виникнення права на перерахунок пенсії).
Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
З наведеної норми права вбачається, що підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб`єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Так, порядок грошового забезпечення окремої категорії військовослужбовців, які відряджені до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України встановлюється постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.1999 № 1281 «Про створення об`єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України» (далі - Порядок № 1281)..
Відповідно до абз. 4 п. 4 Порядку № 1281 грошове та матеріальне забезпечення військовослужбовців, відряджених до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, здійснюється у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2001 р. N 104 «Про порядок і норми грошового та матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України, інших військових формувань, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, органів і установ виконання покарань, відряджених до органів виконавчої влади та інших цивільних установ».
Пунктом 1 Порядку і норм грошового та матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації, інших військових формувань, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби, відряджених до державних органів, установ та організацій затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2001 № 104 установлено, що військовослужбовцям, особам начальницького складу органів внутрішніх справ та Державної кримінально-виконавчої служби, відрядженим до державних органів, установ та організацій, виплачується грошове та здійснюється матеріальне забезпечення, передбачене законодавством для військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації, особового складу органів внутрішніх справ та Державної кримінально-виконавчої служби.
При цьому, грошове забезпечення виплачується виходячи з окладів за посадами, займаними зазначеними особами в державних органах, установах та організаціях, до яких вони відряджені, інших виплат, установлених для відповідних працівників цих органів, установ та організацій, а також окладів за військовими (спеціальними) званнями і надбавки за вислугу років у розмірах і порядку, визначених законодавством для військовослужбовців, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби.
Так, відповідно до п. 80 Положення про проходження військової служби відповідними категоріями військовослужбовців, затвердженого Указом Президента України від 07.11.2001 № 1053/2001, пенсійне забезпечення звільнених у запас або у відставку відряджених військовослужбовців здійснюється на загальних підставах, передбачених законодавством для військовослужбовців.
За правилами п. 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (далі - Порядок № 45) (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин), перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв`язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою.
Абзацом 7 п. 3 Порядку № 45 встановлено, що особам, що відряджалися для виконання службових обов`язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв`язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій провадиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих зазначеними органами, установами, організаціями і підприємствами.
Таким чином, проаналізувавши вказані законодавчі норми у сукупності, суд зазначає, що Кабінет Міністрів України делегував керівникам державних органів своє право визначати розміри посадових окладів, з огляду на що наказ Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 30.06.2017 № 228, яким підвищено посадові оклади військовослужбовців, відряджених до Украероруху, є підставою для перерахунку пенсії відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Аналогічна правова позиція викладена і у постановах Верховного Суду від 24.04.2018 у справі № 461/939/17 (провадження № К/9901/834/17), від 10.07.2018 у справі № 461/6479/16-а (провадження № К/9901/18384/18), від 27.11.2018 у справі № 638/5291/17 (провадження № К/9901/30341/18) та від 06.03.2019 у справі № № 638/18532/16-а (провадження № К/9901/36706/18).
Відтак, проаналізувавши вказані обставини у сукупності, суд дійшов висновку про протиправність дій ГУ ПФУ у Київській області щодо відмови у перерахунку раніше призначеної ОСОБА_1 пенсії на підставі довідки від 12.12.2017 № 1-25-4987 Державного підприємства обслуговування повітряного руху України про розмір грошового забезпечення, з огляду на що позов в цій частині підлягає задоволенню та як наслідок суд вважає за необхідне зобов`язати ГУ ПФУ у Київській області шляхом здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії із розрахунку 59% від грошового забезпечення для обчислення пенсії з 01.07.2017 на підставі довідки від 12.12.2017 № 1-25-4987 Державного підприємства обслуговування повітряного руху України про розмір грошового забезпечення та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії за вислугою років з 01.07.2017.
Щодо позовних вимог про зобов`язання відповідача здійснити перерахунок і виплату пенсії без обмеження її граничного розміру, суд зазначає, що будь-якого рішення щодо обмеження пенсії позивача граничним розміром відповідачем не приймалось.
Слід звернути увагу позивача на те, що в порядку адміністративного судочинства підлягають захисту лише порушені права, і потрібно враховувати, що суд не повинен вирішувати вимоги на майбутнє, а тому права позивача в цій частині не порушені, такі вимоги є передчасними, і відповідно задоволенню не підлягають.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 06.03.2018 у справі № 696/1016/17 (провадження №К/9901/1659/18).
Також слід додати, що Конституційний Суд України в рішенні від 26 грудня 2011 року № 20-рп/2011 вказав, що одним із визначальних елементів у регулюванні суспільних відносин у соціальній сфері є додержання принципу пропорційності між соціальним захистом громадян та фінансовими можливостями держави, а також гарантування права кожного на достатній життєвий рівень.
З урахуванням такого елемента принципу верховенства права, як пропорційність (розмірність) Конституційний Суд України зазначив, що передбачені законами соціально-економічні права не є абсолютними, а оскільки держава зобов`язана регулювати економічні процеси, встановлювати й застосовувати справедливі та ефективні форми перерозподілу суспільного доходу з метою забезпечення добробуту всіх громадян, то механізм реалізації цих прав може бути змінений державою, зокрема, через неможливість їх фінансового забезпечення шляхом пропорційного перерозподілу коштів з метою збереження справедливого балансу між інтересами окремих осіб і інтересами всього суспільства. При цьому зміна механізму нарахування певних видів соціальних виплат та допомоги є конституційно допустимою до тих меж, за якими ставиться під сумнів сама сутність змісту права на соціальний захист.
Вказана правова позиція викладена і у постанові Верховного Суду від 02.05.2018 у справі № 691/355/17 (провадження №К/9901/34023/18).
Зважаючи на викладене, вимоги позивача про зобов`язання відповідача здійснити перерахунок і виплату пенсії без обмеження її граничного розміру задоволенню не підлягають.
Відносно доводів відповідача про те, що позивачем не дотримано порядок проведення перерахунку пенсій суд вважає безпідставним, з огляду на наступне.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», регулюються Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1, постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, якою затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», якими визначено процедуру перерахунку пенсій та належні для цього підстави.
Згідно з ч. 1 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, встановлено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв`язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Відповідно до п. 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв`язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п`ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
В свою чергу, Пенсійний фонд України повідомляє у п`ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів свої головні управління в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсія яких підлягає перерахуванню. Після складання таких списків та подання їх відповідним органам, уповноважені керівники цих органів своїм рішенням видають довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій.
Як визначено в п. 3 Порядку № 45 на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Відповідно до п. 23 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону.
Таким чином, проаналізувавши вказані норми, суд зазначає, що підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, можуть бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, які дають право на призначення/перерахунок пенсії, так і рішення, прийняті Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені п. 2 Порядку № 45 повідомляють Пенсійного фонду України.
Разом з тим, суд зазначає, що, по-перше, Кабінет Міністрів України особисто не приймав рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для осіб Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, а делегував керівникам вказаного органу державної влади право визначати розміри посадових окладів для своїх працівників, по-друге, у переліку державних органів, визначених п. 2 Порядку № 45, відсутній такий державний орган, як Державне підприємство обслуговування повітряного руху України, яке, у відповідності до Порядку № 45, могло б повідомити Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям та звернутися до територіальних органів Пенсійного фонду України з довідкою про розмір грошового забезпечення осіб.
Отже, в даному випадку, для осіб, які проходили службу в Державному підприємстві обслуговування повітряного руху України, підставою для перерахунку раніше призначеної пенсії, є, у тому числі, звернення пенсіонера із заявою та доданими до неї документами, які дають право такому пенсіонеру, на перерахунок пенсії.
Також суд вважає безпідставними доводи відповідача, викладені у відзиві на позовну заву те, що позивачем подано заяву, яка не відповідає формі заяви, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України, оскільки аналізуючи зміст листа відповідача від 19.01.2018 № 2478/К-01 (том 1 а.с. 19), єдиною підставою для відмови у проведенні перерахунку пенсії позивачу слугувало те, що Кабінетом Міністрів України з 12.04.2008 не приймалося рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення громадян, а відтак підстави для проведення перерахунку були відсутні. Натомість суд зазначає, що відмова відповідача не містить жодної згадки про те, що надана позивачем заява про перерахунок пенсії не відповідає формі, встановленої законодавством.
Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Частиною 2 ст. 2 КАС України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Положеннями ч. 1 ст. 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
В свою чергу відповідачами не надано суду жодних належних і допустимих у розумінні ст. 73 КАС України доказів, які б підтверджували правомірність своїх дій щодо відмови позивачу у проведенні перерахунку пенсії.
Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про те, що позов є частково обґрунтованим та таким, що підлягає частковому задоволенню.
За таких умов, судові витрати, здійснені позивачем, стягуються відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України на його користь за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі.
На підставі вищевикладеного та керуючись положеннями ст.ст. 2, 5 - 11, 19, 72 - 77, 90, 139, 241 - 246, 250, 251, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код: НОМЕР_1 ) задовольнити частково.
2. Визнати протиправним дії Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області (04071, м. Київ, вул. Ярославська, 40, код ЄДР: 22933548) щодо відмови у перерахунку раніше призначеної ОСОБА_1 пенсії на підставі довідки від 12.12.2017 № 1-25-4987 Державного підприємства обслуговування повітряного руху України про розмір грошового забезпечення.
3. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області (04071, м. Київ, вул. Ярославська, 40, код ЄДР: 22933548) здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код: НОМЕР_1 ) пенсії із розрахунку 59% від грошового забезпечення для обчислення пенсії з 01.07.2017 на підставі довідки від 12.12.2017 № 1-25-4987 Державного підприємства обслуговування повітряного руху України про розмір грошового забезпечення та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії за вислугою років з 01.07.2017.
4. В іншій частині позовних вимог відмовити.
5. Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код: НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області (04071, м. Київ, вул. Ярославська, 40, код ЄДР: 22933548) сплачений судовий збір у розмірі 768,40 грн. (сімсот шістдесят вісім гривень 40 копійок)
Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України. Рішення суду може бути оскаржено за правилами, встановленими ст. ст. 293, 295 - 297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням положень п/п. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону № 2147-VIII).
Суддя О.А. Кармазін