
Провадження № 3/235/1823/19
Єдиний унікальний номер 235/4918/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 серпня 2019 року суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Стоілова Т.В., за участю секретаря Соловйової М.О., розглянувши матеріали, які надійшли від командира військової частини А 0989 про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Київ, громадянина України, помічника начальника зв`язку військової частини А 0989, що зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ,
за ч.4 ст.172-11 КУпАП-
ВСТАНОВИЛА:
17.07.2019 року до суду надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.4 ст.172-11 КУпАП ОСОБА_1 , який 14.07.2019 року під час виконання військовою частиною завдання за призначенням в операції Об`єднаних сил не з`явився на службу протягом одного дня без поважних причин..
ОСОБА_1 до судового засідання не з`явився, належним чином повідомлявся про дату та час розгляду матеріалу шляхом телефонограми, надав суду заяву про розгляд матеріалу в його відсутність, в якій визнав свою вину в скоєному правопорушенні в повному обсязі.(а.с.13, 16)
Відповідно до ч.1 ст.268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Відповідно до ст.268 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 172-11 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не є обов`язковою.
Згідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності тощо.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є, зокрема, повне, всебічне і об`єктивне з`ясування обставин справи. Відповідно до п.3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 11.06.2004 року №11 „Про окремі питання, що виникають при застосуванні судами положень ст.276 КУпАП», суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення має своєчасно, всебічно, повно й об`єктивно з`ясувати обставини справи і вирішити її в точній відповідності із законом.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Під час розгляду адміністративного матеріалу було встановлено наступні обставини.
Згідно наказу командира військової частини В 2095 № 70 від 14.03.2017 року ОСОБА_1 – військовослужбовця за контрактом, зараховано до складу військової частини та взято на всі види забезпечення(а.с.9)
Як вбачається з протоколу № 0989 №000055 від 16.07.2019 року, старший лейтенант ОСОБА_1 , який проходить службу в військовій частині А 0989, що розташована в с.Калинове Покровського району Донецької області, 14.07.2019 року під час виконання військовою частиною завдання за призначенням в операції Об`єднаних сил з метою здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, не з`явився на службу протягом одного дня без поважних причин. (а.с.1-5).
Як вбачається з особистих пояснень ОСОБА_1 , він був відсутній на ранковому шикуванні о 8.00год. 14.07.2019 року, оскільки виїхав до поштового відділення м.Покровська Донецької області для отримання посилки. В зв`язку з відсутністю транспорту, прибув до військової частини лише о 20.00год. цього ж дня. Про те, що затримується повідомив за телефоном т.в.о. начальника ПВЗ А 0989 лейтенанту Довжку.(а.с.6).
З пояснень свідка ОСОБА_2 вбачається, що о 8.00год. 14.07.2019 року старший лейтенант ОСОБА_1 був відсутній на ранковому шикуванні, в зв`язку з тим що виїхав до поштового відділення м.Покровська Донецької області для отримання посилки з документами, але до частини повернувся лише о 20.00год. без будь яких документів.(а.с.6)
Згідно з вимогами ч.10 ст.1 Закону України «Про оборону України», ст.1, ч. 8 ст. 4 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» з моменту оголошення мобілізації в Україні або в окремих її місцевостях настає особливий період - тобто період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій. Мобілізація - комплекс заходів здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань. Указом Президента України від 17 березня 2014 року № 303/2014, затв. Законом України від 17 березня 2014 року № 1126-VІ, в Україні оголошено часткову мобілізацію. Рішення щодо проведення демобілізації Президентом України не приймалося.
Тобто, військовослужбовець ОСОБА_1 , будучи військовослужбовцем(крім строкової служби) вчинив самовільне залишення військової частини тривалістю до 10 діб в умовах особливого періоду, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.172-11 ч.4 КУпАП.
Відповідно до ч.4 ст.172-11 КУпАП самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем строкової служби, а також нез`явлення його вчасно без поважних причин на службу у разі звільнення з частини, призначення або переведення, нез`явлення з відрядження, відпустки або з лікувального закладу тривалістю до трьох діб, або самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем(крім строкової служби), а також військовозобов`язаним та резервістом під час проходження зборів, а також нез`явлення його вчасно без поважних причин на військову службу у разі призначення або переведення, нез`явлення з відрядження, відпустки або з лікувального закладу тривалістю до десяти діб, вчинені в умовах особливого періоду, тягнуть за собою накладення штрафу від ста сорока п`яти до двохсот вісімдесяти п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт з утриманням на гауптвахті на строк від семи до десяти діб.
Призначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність відповідно до вимог ст.ст.34, 35, 283 КУпАП та враховує ступінь вини і матеріальний стан особи, яка притягається до адміністративної відповідальності відповідно до ст. 33 КУпАП.
З урахуванням обставин справи та особи правопорушника, який раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, вважаю за необхідне призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 145 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 2465грн.
Згідно п.12 ст.5 ЗУ «Про судовий збір» військовослужбовці, військовозобов`язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов`язаних з виконанням військового обов`язку, звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.
Керуючись ст.ст. 172-11 ч.4, 283, 284 КУпАП, суддя -
ПОСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Київ, ІН № НОМЕР_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.172-11 КУпАП та призначити йому адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 145 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 2465(дві тисячі чотириста шістдесят п`ять) грн., який стягнути з правопорушника та перерахувати на р/р 31112106005259, Отримувач Покровське УК/ Покровський район/21081100, МФО - 899998, ЄДРПОУ – 37803022, Банк отримувача - Казначейство України(ЕАП)
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Донецького Апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя.