
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 серпня 2019 р. м. Чернівці Справа № 824/690/19-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Григораш В.О., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (код ЄДРПОУ 40329345, вул. Оренбурзька, 7-А, м. Чернівці, Чернівецька область, 58022) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
18.06.2019 року до Чернівецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (відповідач) з такими позовними вимогами:
визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо зменшення розміру виплати нарахованої пенсії, починаючи з 01.01.2018 року;
зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області перерахувати та виплатити пенсію з урахуванням 100% суми підвищення пенсії, визначеної станом на 01.03.2018 року відповідно до п. 1 постанови КМУ від 21.02.2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам звільнених з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" з 01.01.2018 року, з урахуванням раніше виплачених сум.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначив, що він перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецький області, як одержувач пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" в розмірі 85 процентів відповідного грошового забезпечення.
Згідно з довідкою про перерахунок пенсії з 01.01.2018 року по пенсійній справі ХЖ 10714 Міноборони від 11.06.2019 року позивачу, відповідно до постанови КМУ від 21.02.2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам звільнених з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" перераховано з 01.01.2018 року пенсію із грошового забезпечення. В результаті перерахунку, розмір нарахованої пенсії в розмірі, визначеної станом на 01.03.2018 року, становить: 5367,75 грн (6315,00 грн * 85 %).
Позивач зазначає, що Управління відповідно до приписів Постанови КМУ №103 здійснювало з 01.01.2018 року на протязі всього 2018 року виплату пенсії щомісячно з урахуванням 50 відсотків від суми підвищення, визначеного станом на 1 березня 2018 року. А з 01.01.2019 року виплачує щомісячно пенсію з урахуванням 75 відсотків вищезазначеного підвищення.
На думку позивача, відповідач перерахував йому пенсію в сторону збільшення, а потім зменшив виплату підвищення, керуючись приписами Постанови КМУ №103.
Позивач вважає такі дії відповідача протиправними та такими, що суперечать нормам чинного законодавства та грубо порушують його право на пенсійне забезпечення в належному відсотковому розмірі.
Зазначав, що у зв`язку з набранням чинності рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18 та визнанням протиправними та нечинними пунктів 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", до спірних правовідносин не можуть бути застосовані приписи п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 при визначенні порядку та розміру виплати пенсії позивачу.
Отже, до спірних правовідносин не підлягає застосуванню пункт 2 Постанови КМУ № 103 з причини невідповідності в період з 01.01. 2018 року по 04.03.2019 року Конституції України та Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб" та після 04.03.2019 року з причини втрати чинності.
Позивач вважає, що загальний порядок виплати пенсій визначений статтею 52 Закону № 2262, відповідно до ч. 3 якої виплата пенсій провадиться за поточний місяць загальною сумою у встановлений строк, але не пізніше останнього числа місяця, за який виплачується пенсія.
Частиною 2 ст.55 Закону № 2262 передбачено, що нараховані суми пенсії, не отримані пенсіонером з вини органу Пенсійного фонду України, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів. Отже, розмір виплати нарахованої пенсії визначається її загальною сумою, встановленою Законом № 2262.
Таким чином, позивач вважає, що нараховані суми пенсії отримані ним з 01.01.2018 року у зменшеному розмірі з вини органу Пенсійного фонду.
Відповідач, не погоджуючись з позовними вимогами, подав до суду відзив проти позову в якому зазначив, що пенсія позивачу призначена за вислугу років з 28.09.1979 року відповідно до раніше діючого законодавства та в подальшому відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 року № 2262-XII.
З 01.01.2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" позивачу проведений перерахунок пенсії виходячи з розрахунку 85% відповідних сум грошового забезпечення з урахуванням вимог постанови КМУ №103.
Відповідач вважає, що при проведенні перерахунку та виплати пенсії позивачу він не мав правових підстав не врахувати та не застосовувати до спірних правовідносин положення норм ст. 63 Закону № 2262-ХІІ та Постанови КМУ №103 та у інший спосіб здійснювати виплату перерахованої пенсії.
Ухвалою суду від 02.07.2019 року відкрито провадження у даній справі та призначено її до судового розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Копію ухвали про відкриття спрощеного провадження від 02.07.2019 року та адміністративний позов з додатками позивач та відповідач отримали 05.07.2019 року та 02.07.2019 року відповідно.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Зважаючи на відсутність клопотання будь-якої зі сторін про інше, суд вважає за можливе продовжити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Перевіривши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, про відсутність підстав для задоволення позовних вимог, виходячи з наступного.
Судом встановлено такі обставини у справі та відповідні їм правовідносини.
ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 виданий 21.09.1999 року Ленінським РВ УМВС України в Чернівецькій області (а.с. 7-8).
Відповідно до Довідки МСЕК серії ПВД№001827 позивачу встановлено інвалідність другої групи, безстроково (а.с. 10).
Рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 07.05.2019 року №824/242/19-а вирішено: визнати протиправними дії Головного управління пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо зменшення відсоткового значення розміру; зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецький області здійснити з 1 січня 2018 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у порядку і розмірах, визначених постановою Кабінету міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 85% сум грошового забезпечення, та здійснити виплату з цієї дати з нарахуванням компенсації втрати частини доходів, з урахуванням виплачених сум (а.с. 15-19).
Відповідно до Перерахунку пенсії по пенсійній справі ХЖ10714 - Міноборони від 11.06.2019 року позивачу з 01.01.2018 року перераховано пенсію із грошового забезпечення, загальна сума якого становить 6315,00 грн та складається із посадового окладу - 3260,00 грн, окладу за військове звання - 950,00 грн, процентної надбавки за вислугу років 50% - 2105,00 грн. Основний розмір пенсії: 85% грошового забезпечення (вислуга років 30) у розмірі - 5367,75 грн. Робота в тилу/під час ВВВ/учасник війни - 145,20 грн, доплата до підвищення учасникам війни - 72,60 грн (а.с. 37).
Відповідно до Перерахунку пенсії по пенсійній справі ХЖ10714 - Міноборони від 11.06.2019 року позивачу з 01.12.2018 року перераховано пенсію із грошового забезпечення, загальна сума якого становить 6315,00 грн та складається із посадового окладу - 3260,00 грн, окладу за військове звання - 950,00 грн, процентної надбавки за вислугу років 50% - 2105,00 грн. Основний розмір пенсії: 85% грошового забезпечення (вислуга років 30) у розмірі - 5367,75 грн. Робота в тилу/під час ВВВ/учасник війни - 149,70 грн, доплата до підвищення учасникам війни - 74,85 грн (зв. а.с.37).
Відповідно до Перерахунку пенсії по пенсійній справі ХЖ10714 - Міноборони від 11.06.2019 року позивачу з 01.01.2019 року перераховано пенсію із грошового забезпечення, загальна сума якого становить 6315,00 грн та складається із посадового окладу - 3260,00 грн, окладу за військове звання - 950,00 грн, процентної надбавки за вислугу років 50% - 2105,00 грн. Основний розмір пенсії: 85% грошового забезпечення (вислуга років 30) у розмірі - 5367,75 грн. Робота в тилу/під час ВВВ/учасник війни - 149,70 грн, доплата до підвищення учасникам війни - 74,85 грн (а.с. 38).
Відповідно до Перерахунку пенсії по пенсійній справі ХЖ10714 - Міноборони від 11.06.2019 року позивачу з 01.07.2019 року перераховано пенсію із грошового забезпечення, загальна сума якого становить 6315,00 грн та складається із посадового окладу - 3260,00 грн, окладу за військове звання - 950,00 грн, процентної надбавки за вислугу років 50% - 2105,00 грн. Основний розмір пенсії: 85% грошового забезпечення (вислуга років 30) у розмірі - 5367,75 грн. Робота в тилу/під час ВВВ/учасник війни - 156,40 грн, доплата до підвищення учасникам війни - 78,20 грн (зв.а.с. 38).
Вважаючи протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, позивач звернувся до суду з даним позовом.
До вказаних спірних правовідносин суд застосовує наступні положення законодавства та робить висновки по суті спору.
Відповідно до ч. 1 ст. 41 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом. Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб визначається Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 pоку №2262-XII (Закон №2262-XII).
Відповідно до ч. 1 ст. 63 Закон №2262-XII перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону №2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Відповідно до ч. 2 ст. 51 Закону №2262-XII перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Відповідно до ч. 3 ст. 51 Закону №2262-XII перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" № 1774-VIII від 06.12.2016 року частину четверту 4 статті 63 Закону № 2262-ХІІ викладено у новій редакції: "Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України".
Таким чином, із прийняттям Закону України № 1774-VIII від 06.12.2016 року Кабінету Міністрів України були делеговані повноваження визначати не лише порядок, а й умови та розмір перерахунку пенсій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом № 2262-ХІІ у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців.
24.02.2018 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 року №103.
Зазначеною постановою було внесено зміни, зокрема і до пунктів 1, 2 Порядку № 45, які викладено у новій редакції: "Пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС.
Таким чином, до прийняття Постанови № 103 перерахунок пенсії згідно з Порядком №45 здійснювався на підставі рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, а із прийняттям Постанови № 103 - на підставі рішення Кабінету Міністрів України щодо перерахунку пенсій у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців.
Так, підвищення грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців у зв`язку із яким позивачу було перераховано пенсію відбулося на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (Постанова № 704), якою передбачені збільшені види грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців. Згідно з пунктом 10 Постанови №704 вона набрала чинності з 01.03.2018 року.
У зв`язку із прийняттям Постанови №704 пунктом 1 Постанови № 103 Кабінет Міністрів України (тут і далі в редакції, чинній на момент виникнення спірних відносин) вирішив перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 01.03.2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.07.2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
Пунктом 2 Постанови № 103 вирішено виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018 року у таких розмірах: з 01.01.2018 року - 50 відсотків; з 01.01.2019 року по 31.12.2019 року - 75 відсотків; з 01.01.2020 року - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018 року.
За змістом частини першої статті 49 Закону України "Про Кабінет Міністрів України" від 27.02.2014 року № 794-VII акти Кабінету Міністрів України є обов`язковими для виконання.
Таким чином, Головне управління при проведенні перерахунку та виплати пенсії позивачу не мало правових підстав не врахувати та не застосовувати до спірних правовідносин положення норм ст. 63 Закону № 2262-ХІІ та Постанови КМУ 103 та у інший спосіб здійснювати виплату перерахованої пенсії.
У свою чергу, під час судового розгляду справи встановлено, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 року у справі № 826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 року визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
За приписами ч. 2 ст. 265 КАС України нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.
Таким чином, пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" є нечинними саме з 05.03.2019 року, а не з моменту прийняття такого нормативно-правового акту.
Крім того суд зазначає, що скасування з 05.03.2019 року в судовому порядку пунктів 1 та 2 Постанови №103 не має відношення до даної справи, оскільки станом на час виникнення спірних правовідносин відповідні норми Постанови №103 були чинними та правомірно застосовувались відповідачем. Рішення у справі № 826/3858/18 за певних обставин може вплинути на права позивача лише з дати набрання ним законної сили.
Рішенням Конституційного суду України від 09.02.1999 року №1-рп99 зазначено, що дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце. Положення частини першої статті 58 Конституції України про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів у випадках, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи, стосується фізичних осіб і не поширюється на юридичних осіб.
Таким чином, відповідач діяв у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України, в зв`язку з чим заявлені позивачем позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Статтею 9 КАС України передбачено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. Згідно з ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Під час судового розгляду справи відповідач, як суб`єкт владних повноважень, довів належними засобами доказування правомірність дій щодо відмови перерахувати та виплатити позивачу пенсію з урахуванням 100% суми підвищення пенсії, визначеної станом на 01.03.2018 року відповідно до п. 1 постанови КМУ від 21.02.2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам звільнених з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" з 01.01.2018 року, з урахуванням раніше виплачених сум.
З огляду на вищезазначене, а також враховуючи, що судом встановлено правомірність дій відповідача, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позову.
Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України,
ВИРІШИВ:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання протиправними дії та зобов`язання чинити дії, - відмовити повністю.
Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне найменування учасників процесу:
Позивач - ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ).
Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (код ЄДРПОУ 40329345, вул. Оренбурзька, 7-А, м. Чернівці, Чернівецька область, 58022).
Суддя Григораш В.О.